Strona główna
Niezwykła praca górnika - zaproszenie do konkursu
Przed Barbórką, nadchodzącym świętem wszystkich górników,
zapraszamy uczniów klas drugich i trzecich do konkursu plastycznego
"Niezwykła praca Górnika" .
Prace uczniów będą wystawione na gazetkach szkolnych i stanowić będą również dekorację podczas uroczystości barbórkowej. Uczniowie wykonują prace na kartkach A4, dowolna techniką.
Zapraszamy do konkursu
W związku z nadchodzącymi wydarzeniami w naszej szkole, zapraszamy do konkursu pt.:
"Pierwsza pomoc- logo".
Konkurs obejmuje klasy starsze od IV-VI ( praca zbiorowa) i dotyczy bardzo ważnego tematu zdrowia i życia ludzkiego. Konkurs ma na celu zainteresowanie się tematyką udzielania pierwszej pomocy, a wszystko to przed wizytą ratowników medycznych w naszej szkole! Wizyta już niebawem, a prace konkursowe zbiera p. G. Dąbrowska.
Zaczytana klasa....
Klasa VI b wyszła z inicjatywą pt.
"Zaczytana klasa".
Uczniowie chcą przynieść do klasy swoje książki, które już przeczytali i zainspirować swoich kolegów do czytania i wymieniania się książkami, tak aby każdy mógł coś dla siebie wybrać.
Książki będą miały swoje miejsce w klasie, jeżeli ktoś będzie chciał "wypożyczyć" daną książkę będzie musiał się wpisać na listę i przy zwrocie książki również potwierdzić ten fakt podpisem. W ten sposób będziemy mogli czytać ciekawe książki swoich kolegów i koleżanek z klasy!
Zapraszamy do konkursu!
SZKOLNY KONKURS NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI
organizowany
we współpracy z biblioteką szkolną
(dla klas IV-VI)
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas starszych
do udziału w szkolnym konkursie plastycznym
na zakładkę do książki.
Zasady konkursu:
- zakładka powinna mieć wymiary: 5 x 20 cm
Lubię moją klasę!
Pod takim tytułem zorganizowano zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas II naszej szkoły, które 16 listopada przeprowadziła Pani Agata Śnieg z Poradni-Psychologiczno- Pedagogicznej w Pszczynie. Zajęcia miały na celu przede wszystkim integrację zespołów klasowych poprzez rozmowy z uczniami na temat koleżeństwa, tolerancji i współpracy z rówieśnikami. Uczniowie poprzez zabawy dydaktyczne utrwalali pozytywne zachowania obowiązujące w grupie, uczyli się współpracy oraz poznawali swoje mocne strony, a przede wszystkim szukali rozwiązań, aby robić wszystko, by w klasie było miło i przyjaźnie.
Z wizytą u Reksia i Bolka i Lolka
W ramach edukacji medialnej uczniowie klas trzecich odwiedzili w poniedziałek 14 listopada Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.
Bolek i Lolek, Reksio, Błękitny Rycerz, kogut, kapral Marcin Pypeć, Pampalini łowca zwierząt, Profesor Gąbka i Smok Wawelski, kangurek Hip-Hop, Miś Kudłatek, Marceli Szpak, Kapitan Kliper, jastrząb Kirkor z bocianami, a nawet sam Mikołaj Kopernik ... z tymi postaciami poznaliśmy się bliżej.
Niezwykła lekcja patriotyzmu.
W czwartek 10 listopada w korytarzu naszej szkoły spotkały się trzy pokolenia: chórzyści z naszego szkolnego chóru "Piano-Forte", ich rodzice a także dziadkowie. Połączyło nas wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych przy akompaniamencie p. Katarzyny Machnik.
Rozpoczęliśmy uroczystym wykonaniem hymnu narodowego - "Mazurka Dąbrowskiego" (wcześniej - "Pieśni Legionów Polskich we Włoszech"). Pochodzący z 1797 roku tekst Józefa Wybickiego zawiera aż 20 zwrotek, my wykonaliśmy pierwsze cztery. Potem śpiewaliśmy pieśni z okresu rozbiorów (np. "Przybyli ułani", "Warszawianka"), z okresu I wojny światowej i czasów odzyskania niepodległości ("Legiony", "Morze, nasze morze"). Pojawiły się również pieśni partyzanckie z II wojny światowej ("Dziś do ciebie przyjść nie mogę, "Serce w plecaku"). W sumie zaśpiewaliśmy 14 pieśni, a każdą poprzedziła krótka informacja dotycząca daty i okoliczn
Akademia z okazji Odzyskania Niepodległości
Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości - najważniejsze święto obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku po 123 latach niewoli.
W historii Polski tak się składa,
był kiedyś ponad wiek niewoli;
jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.
Zaproszenie!
Chór dziecięcy „Piano Forte”
oraz Biblioteka szkolna i publiczna w Radostowicach
zapraszają na wspólne śpiewanie
pieśni patriotycznych
oraz wystawę książek historycznych
z okazji rocznicy odzyskania niepodległości
w czwartek 10 listopada o godz.18.00
w holu Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radostowicach
Wycieczka do Planetarium
W dniu 08.11.2016 r. klasy VI a i VI b wraz z opiekunami Panią Heleną Wilczek, Panią Jolantą Kula i Panią Gabrielą Dąbrowską wyjechały na wycieczkę programową do Planetarium w Chorzowie i Palmiarni w Gliwicach.
Swoją przygodę rozpoczęli od Planetarium Śląskiego (najstarszego analogicznego planetarium w Polsce, które powstało w 1955 r. dla uczczenia pamięci Mikołaja Kopernika). Oferta dydaktyczna obejmowała dwulekcyjne zajęcia pt. "A jednak się kręci...", które obejmowały następującą tematykę: orientacja na sferze niebieskiej, gwiazdy i gwiazdozbiory, układ słoneczny, model geocentryczny budowy świata, ruch obrotowy Ziemi (zmiana dnia i nocy), ruch obiegowy Ziemi ( zmiany pór roku).
Karta rowerowa
7 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Egzamin składał się z dwóch części. Pierwsza to test sprawdzający wiedzę uczniów, druga część to test sprawdzający umiejętność jazdy na rowerze. Nad prawidłowym przebiegiem testów czuwał pan Policjant, który po egzaminie przeprowadził pogadankę o bezpieczeństwie.
.jpg)
Talerz pełen inspiracji
Bardzo ważnym elementem naszego życia powinno być zdrowe odżywianie.
Projekt "Talerz pełen inspiracji", który realizowany jest na lekcjach techniki, ma na celu wprowadzić do menu ucznia : urozmaicenie , zdrowe produkty, ciekawe pomysły na posiłki spożywane w ciągu dnia. Może także zachęci uczniów do większej aktywności w kuchni i pomocy rodzicom w przygotowywaniu ciekawych i zdrowych dań .
Szkolna Liga Tenisa Stołowego
Ruszyła Liga Tenisa Stołowego.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w szkolnym konkursie tenisa stołowego. Rozgrywki prowadzone są oddzielnie w kategorii dziewcząt i chłopców, i odbywają się podczas przerw międzylekcyjnych. Uczniowie biorący udział w tym turnieju spędzają przerwę "na sportowo" oraz przygotowują się do zawodów gdyż troje uczniów z najlepszymi wynikami będzie reprezentować szkołę na zawodach.
Sportowe przerwy
Przerwy międzylekcyjne nikomu nie kojarzą się z nudą ,
w każdy czwartek
na długiej przerwie międzylekcyjnej Pani Gabriela Dąbrowska zaprasza na salę gimnastyczną aby trochę poćwiczyć...
(w tym semestrze dziewczynki z kl. IV,V,VI).
Każdy znajdzie coś dla siebie...... oczywiście - na sportowo!
Turniej Tenisa Stołowego
29 października 2016r. w Pszczynie odbył się pierwszy z czterech turniejów z cyklu Grand Prix Pszczyny w Tenisie Stołowym. Organizatorem jest Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie wraz z Uczniowskim Ludowym Klubem Tenisa Stołowego. W tym turnieju brali udział również uczniowie naszej szkoły, a oto wyniki:
Konsultacje dla rodziców
W środę 26 października
zapraszamy chętnych rodziców
na konsultacje indywidualne.
Wychowawcy i nauczyciele przedmiotów są do Państwa dyspozycji
w godzinach 17.00 - 18.00.
Spektakl teatralny
21 października klasy IV – VI wraz z opiekunami udały się do Pszczyńskiego Centrum Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. „Dynastia Miziołków” zrealizowany przez Teatr Współczesny z Krakowa. Przedstawienie to było adaptacją powieści przedstawionej w formie pamiętnika, autorstwa J. Olech.
Tytułowy bohater Miziołek, to chłopiec, który opowiada o codziennych wydarzeniach, emocjach i przemyśleniach. Opisuje zarówno to, co dzieje się w szkole, jak i życie domowe.
Warsztaty DECOUPAGE...
18 października w naszej szkole odbyły się pierwsze z cyklu warsztatów artystycznych, które poprowadzi w tym roku szkolnym pani Sylwia Michalska. Tematyka zajęć nawiązywała do kreatywnej techniki dekorowania, jaką jest decoupage. Uczestnicy warsztatów wykonali wazoniki ze zwykłego słoika, wykorzystując do jego zdobienia serwetkowe wzory. Powstały ciekawe prace, które z powodzeniem mogą być dekoracją wnętrza lub upominkiem dla bliskiej osoby.
Zajęcia profilaktyczne
We wtorek 18 X klasy szóste uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych pt. „ Moc słów- rozwiązywanie konfliktów”. Zajęcia te były prowadzone przez pracownika Centrum Profilaktyki i Reedukacji „Atelier” z Krakowa. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli się jak ważną rolę w życiu odgrywa właściwe prowadzenie rozmowy z innymi. Uczniowie kierowani przez prowadzącego opracowali zagadnienia takie jak empatia, komunikacja. Istotą spotkania było zidentyfikowanie własnych i cudzych emocji i potrzeb, a także sposobu w jaki je wyrażać, jak pozytywnie spostrzegać siebie i otaczający świat.
Żubr żywi się żołędziami... zapraszamy do konkursu!
Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, "bączków" oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt z pszczyńskiej zagrody.
Nasza szkoła również bierze w nim udział, a więc zapraszamy wszystkich uczniów
do wzięcia udziału.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych