Strona główna
Dzień Kobiet!!
Z okazji
Dnia Kobiet
bardzo wiele dziewczynek i pań założyło dzisiaj sukienki lub spódniczki. Były także kwiaty i kwiatuszki. Natomiast chłopcy z klas starszych wybierali najmilszą, najsympatyczniejszą i najbardziej koleżeńską dziewczynę.
Super Koleżanką została uczennica z klasy VI B - Wiktoria Krzempek.
Żywa lekcja przyrody
W czwartek na drugiej lekcji w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w
„Żywej lekcji przyrody” ,
w czasie której mieli okazję poznać się z przedstawicielami gromady gadów. Głaszcząc Klementynkę, Asię i Kazika przekonaliśmy się, że mają suchą, bardzo miłą w dotyku skórę pokrytą łuskami. Asia jest pytonem albinosem, czyli w ogóle nie ma barwnika – dlatego miała piękny kremowy kolor skóry. Dowiedzieliśmy się, że węże potrzebują terrarium o długości 2 razy większej od długości ciała, musi być dogrzewane lampą, bo węże są zwierzętami zmiennocieplnymi. Ich wielkość można w pewien sposób regulować ilością żywienia, węże połykają pokarm w całości i potem przez kilka dni lub dłużej go trawią. Wszystkie gady żyjące w Polsce, a jest to najmniej liczna gromada kręgowców , są objęte ochroną. Zajęcia były bardzo ciekawe i mogliśmy się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o gadach i ich biologii
Wyjątkowe zajęcia szkolnego chóru
Dzisiejszą próbę naszego szkolnego chóru "Piano-Forte"
hospitowała pani dr Maria Piotrowska - Bogalecka
z katowickiej Akademii Muzycznej.
Pani Maria jest naszym kuratorem - doradza i pomaga wszystkim zespołom i dyrygentom śląskiej grupy Akademii Chóralnej - Śpiewającej Polski. U nas była już drugi raz, toteż wszyscy chórzyści powitali ją z radością. Podczas ćwiczeń początkowych (czyli naszej "rozśpiewki") pani ćwiczyła razem z nami: śpiewała, wykonywała ćwiczenia rozciągające, czy też rozluźniające. Później pracowaliśmy nad repertuarem, który przygotowujemy na kwietniowe przesłuchania w ram
ach Śpiewającej Polski oraz na konkurs chóralny w Lyskach. Pani Bogalecka pomagała nam i pokazywała jak pracować nad naszymi utworami. Mówiła na co należy zwracać uwagę. Z pewnością skorzystamy z rad.
Gminny Konkurs Matematyczny
W dniu 22 lutego w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suszcu odbył się
V Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II – IIIpod patronatem Wójta Gminy Suszec.
Udział w konkursie wzięły reprezentacje 4 szkół podstawowych z naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów: Jeremiasz Paździor z klasy III a oraz Oskar Baron i Maciej Klima z klasy III b. Chłopcy znakomicie sobie poradzili z wcale niełatwymi zadaniami, wszyscy zdobyli ponad 50 punktów co naprawdę jest wielkim sukcesem.
Konkurs recytatorski
W dniu 21 lutego w naszej szkole odbył się
Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas II i III
i był to etap wyłaniający reprezentantów naszej szkoły w zbliżającym się Gminnym Konkursie Recytatorskim, który co roku odbywa się w Kryrach. W konkursie wzięli udział prawie wszyscy nasi uczniowie, pokonując wielką tremę świetnie zaprezentowali się przed wielką publicznością. Komisja w której skład wchodziły: Stefania Zembala, Jolanta Zaczkiewicz, Katarzyna Blankenstein, Dorota Gwóźdź oraz Barbara Skrobacz, po licznych przemyśleniach i dyskusjach wyłoniły zwycięzców.
Mistrzostwa powiatu pszczyńskiego w tenisie stołowym
W dniu 17.02.2017r. w Szkole Podstawowej w Piasku odbyły się
mistrzostwa powiatu pszczyńskiego w tenisie stołowym.
Uczniowie naszej szkoły rywalizowali z tenisistami z takich szkół jak : Kobiór, Łąka, Piasek, Miedźna, Warszowice. To był trudny i męczący turniej , nasi sportowcy ulegli gospodarzom i przegrali w deblu tylko dwoma punktami. Finał jednak był pełen emocji i obie drużyny pokazały wysoki poziom gry.
II miejsce w mistrzostwach powiatu pszczyńskiego w tenisie stołowym w klasyfikacji chłopców zajęli: Wojtek Ścierski, Fabian Bieniek, (rezerwa Hubert Paździor).
Zumba kids!
15.02.2017 w naszej szkole odbyły się zajęcia z Zumby. Prowadzone były przez sympatyczną i energiczną instruktorkę Panią Patrycję. W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziału przedszkolnego jak również uczniowie starszych klas. Dzieciaki bardzo chętnie wykonywały polecenia instruktorki, bawiąc się przy wspaniałej muzyce. Łatwa i ciekawa choreografia pozwalała każdemu na upust energii, której jak wiadomo dzieciaki mają bardzo wiele. Zumba to dobry sposób na promowanie zdrowego trybu życia u dzieci. Uczą się one nie tylko kroków tanecznych, ale również koordynacji, równowagi i pamięci. Było dużo radości i zabawy. Po zajęciach dzieciaki były bardzo zmęczone ale szczęśliwe. Dziękujemy pani Sabinie Harazin za zaangażowanie, a pani Patrycji za mile spędzony czas.
Walentynki
Wszechobecne Walentynki dotarły także do naszej szkoły. We wtorek 14 lutego w Dzień Zakochanych, my również okazywaliśmy sobie miłe uczucia. Wiele osób ubrało się na czerwono lub miało wzory serduszek na bluzach. Uczennice klas młodszych rozdawały wykonane przez siebie papierowe serduszka. Poczta Walentynowa działała już od piątku 10 lutego. Najwięcej walentynek otrzymał Karol Jędrzejek oraz pani Gabriela Dąbrowska. Oby ta sympatyczna atmosfera względem siebie towarzyszyła nam jak najdłużej.
Talerz pełen inspiracji!
Uczniowie klas starszych realizując projekt
"Talerz pełen inspiracji"
wykonywali na zajęciach techniki sałatki owocowe i warzywne. Chcąc zachęcić uczniów do zajadania owoców i warzyw wymyślaliśmy różne przepisy, łączyliśmy smaki i z dużym apetytem zjadaliśmy te pyszne potrawy.
Było pysznie i kolorowo!!
Pokaz ratownictwa medycznego
10 lutego w naszej szkole odbył się
pokaz ratownictwa medycznego.
Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie szkoły aby uczestniczyć w tej ważnej prelekcji oraz pokazie na temat udzielania pierwszej pomocy. Naszymi gośćmi byli: Aleksander Cieślar i Grzegorz Pisarek z Pogotowia Ratunkowego w Pszczynie. Uczniowie zadawali ratownikom pytania, brali udział w praktycznych zajęciach, trenowali na fantomach - było ciekawie i bardzo pouczająco.
kidSPEAK
Od 29.01.2017 do 05.02.2017 gościliśmy w naszej szkole woluntariuszy z Tajwanu i Indonezji. Przylecieli do nas z dalekiej Azji w ramach projektu kidSPEAK -studenckiej organizacji AIESEC . Ich głównym celem było przybliżenie dzieciom wybranych elementów kultury, języka, przyrody, muzyki i legend swojego kraju.
Warsztaty RoboKids w szkole
1 Lutego 2017 odbyły się w naszej szkole warsztaty RoboKids. Podczas zajęć wykorzystany został profesjonalny sprzęt komputerowy, materiały dydaktyczne oraz kompletne zestawy do budowy robotów LEGO® Mindstorms Wedo 2.0 dostosowanych do wieku i wyposażone w sterownik, silnik, czujniki ruchu, koloru, żyroskop.
Tenis stołowy!!
01 luty okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla naszych sportowców. W naszej szkole odbywały się gminne zawody w tenisie stołowym i zarówno grupa dziewcząt jak i chłopców zajęła I miejsce!!! Sportowa rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze zgodnie z zasadami fair play. Uczniowie na początku rywalizowali w grze pojedynczej a później
musieli zmierzyć się w deblu.
Bal karnawałowy!
W poniedziałek 30 stycznia odbył się w naszej szkole tradycyjny, barwny bal karnawałowy. Grupa młodsza bawiła się w godzinach 16.00 - 18.00, a starsza do 20.00. Wszyscy wspaniale się poprzebierali! Korowód wróżek, księżniczek, strachów, policjantów, kowbojów, śpiochów, elfów i zwierzątek zapełnił cały korytarz! Zabawa była naprawdę udana za sprawą dwóch świetnych DJ-ów, pana Marka - klowna i pana Jaśka. Obaj rewelacyjnie potrafili zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. Atrakcją było też to, że każdy uczestnik zamknięty został na chwilę w wielkiej mydlanej bańce! Bardzo serdecznie dziękujemy za super zabawę!
Przegląd Jasełek w Suszcu
Tradycyjnie, od 14-stu lat w GOK-u w Suszcu odbywa się
przegląd przedstawień jasełkowych.
Impreza ma charakter konkursu. W tym roku, po dwuletniej przerwie, również uczniowie naszej szkoły wzięli w nim udział. Uczniowie klas starszych zaprezentowali przedstawienie pt. „ Jasełka współczesne i nie tyko”. Składały się one z kilku różnych scen, w których Maria i Józef szukali noclegu w hotelu, prosili o pomoc sportowców, dziewczyny z dyskoteki ,ale nikt im nie pomógł. Dopiero schronienia udzielili im bezdomni… Poszczególne sceny przeplatane były odpowiednio dobraną muzyką. Mamy nadzieję, że nasze jasełka spodobają się jurorom.
Zebranie z rodzicami
Zapraszamy rodziców
na spotkania z wychowawcami klas
w czwartek 12 stycznia 2017 r.
na godz. 17.00
Występy zespołu fletowego
Ostatni weekend był bardzo intensywny dla naszego szkolnego zespołu fletowego. Najpierw 5 stycznia uczniowie zagrali podczas tradycyjnego już świątecznego spotkania z Rodzicami. 6 stycznia zespół wystąpił podczas uroczystej Mszy świętej w Radostowicach z okazji Objawienia Pańskiego. Grupa młodsza grała podczas parady orszaku trzech Króli, a starsza - podczas Mszy.
Noworoczne spotkanie kolędowe....
Tradycją naszej szkoły są corocznie przygotowywane Jasełka i bożonarodzeniowe kolędowanie wraz z rodzicami. Nie inaczej było w tym roku. 5 stycznia o godzinie 17.00 uczniowie zaprezentowali się rodzicom na noworocznym spotkaniu jasełkowo - kolędowym.
Po raz kolejny wszyscy bardzo dobrze i wzruszająco zagrali piękny spektakl, podtrzymując świąteczny nastrój. Rodzice aktorów mogli być pełni dumy ze swoich pociech. Gratulujemy młodym aktorom. Wystąpił też zespół regionalny z przygotowanym programem. Usłyszeliśmy również kolędy w wielogłosowym wydaniu, zagrane na fletach. Dziękujemy wszystkim wykonawcom i paniom zaangażowanym w przygotowanie imprezy.
Wycieczka - palmiarnia i nie tylko...
5 stycznia klasy drugie i piąta pojechały na wycieczkę do Gliwic. Dzieci odwiedziły Palmiarnię Miejską oraz wystawę klocków Lego. W palmiarni zwiedziliśmy kilka pawilonów tematycznych, w których rosły rośliny tropikalne oraz sukulenty. Dzieciom najbardziej podobały się ogromne, rozłożyste palmy oraz olbrzymie bananowce. Znajdowały się tam również terraria z gadami, akwaria z żółwiami oraz egzotyczne papugi i kanarki. Najwięcej emocji wzbudził jednak pawilon akwarystyczny, ukazujący zwierzęta żyjące nie tylko w naszych rzekach, ale także w Amazonce oraz w Jeziorze Tanganika. Nasz pobyt w Palmiarni Miejskiej zakończył się tradycyjnie zakupem licznych pamiątek.

Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych