Dziś nasi chórzyści z zespołu "Piano-Forte" pojechali do Katowic na koncert. Był to koncert niezwykły, bo braliśmy w nim udział również jako wykonawcy! Najpierw poszliśmy do garderoby, gdzie przygotowaliśmy się do próby - "obudziliśmy" nasze głosy do pracy wokalnej i przypomnieliśmy sobie teksty piosenek oraz muzyczne "pułapki", czyli na co zwracać szczególną uwagę. Następnie udaliśmy się na
Salę Koncertową Akademii Muzycznej,
gdzie powitał nas p. Łukasz Szmigiel oraz zespół instrumentalny złożony ze studentów Akademii Muzycznej. Rozpoczęła się próba. Wspólnie z zespołem instrumentalnym wykonywaliśmy cykl 6 "Pieśni dziecinnych" Witolda Lutosławskiego. Wyzwaniem dla chórzystów było to, że każdą z piosenek prowadziła inna dyrygentka (były to również studentki katowickiej AM). 
O godz. 11.00 rozpoczął się koncert dla najmłodszych słuchaczy - dzieci z katowickich przedszkoli, przygotowany w całości przez studentów, a zatytułowany "Lutosławski dzieciom". Rozpoczęła solistka, która zaśpiewała znaną naszym uczniom piosenkę "Pióreczko". Później wszyscy uczyli się refrenu tej piosenki. Zespół instrumentalny zagrał utwory z cyklu "Bukoliki", potem wspólnie zaprezentowaliśmy nasze pieśni. Koncert zakończyło odśpiewanie piosenki "Pióreczko", refren wykonywali wszyscy chórzyści i słuchacze razem z solistką.
Było to dla nas wielkie muzyczne przeżycie! Dziękujemy za pomoc p. Marii Piotrowskiej - Bogaleckiej (naszej kuratorki), p. Łukaszowi Szmigielowi oraz wszystkim studentom Akademii Muzycznej za wspaniały koncert!
Katarzyna Machnik


