Aktualności

        • Spotkanie Samorządu
          • Spotkanie Samorządu

          • 27.09. 2017 roku sekcja gimnazjalna SU wybrała swojego opiekuna.

            Został nim pan Dawid Kliś, nauczyciel polonista.

            Od tej pory sprawy gimnazjalne będą podlegały jego nadzorowi, a sekcja szkoły podstawowej będzie kierowana przez polonistkę klas siódmych, panią Joannę Szwedę.

        • Sprzątanie Świata
          • Sprzątanie Świata

          • W miniony piątek, 22 września 2017 r., w ramach międzynarodowej kampanii 

            Sprzątanie Świata

            uczniowie naszej szkoły obejrzeli przygotowaną przez panią Małgorzatę Czyżewską prezentację na temat właściwej segregacji odpadów, dzięki której możliwy jest odzysk surowców nadających się do ponownego użytku czy przetworzenia.

        • Liga Mądrych Głów
          • Liga Mądrych Głów

          • W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z zajęć  Ligi Mądrych Głów z chemii z dnia 20 września 2017. Uczniowie wykonywali doświadczenie zatytułowne

            "RĘKA FRANKENSTEINA",

            a potem budowali modele cząsteczek alkanów, alkenów i alkinów oraz alkoholi.


            Zajęcia prowadziła pani Alicja Pietras

        • Wybory Samorządu
          • Wybory Samorządu

          • W środę 20 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jako, że od początku roku funkcjonujemy w szkole powiększonej o oddziały gimnazjalne, wiadomo było, że stery obejmą najstarsi z pomocą trochę tylko młodszych, czyli siódmoklasistów.

            Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że tegorocznym przewodniczącym szkoły został

            Kacper Musioł z klasy 2bG

            Jego głównymi pomocnikami będą zaś:

            Natalia Kaletka (2aG), Jolanta Wróbel (3bG)

            Kamil Strzoda (7a) oraz Dagmara Malcharek (7b).

            Zwycięzcom gratulujemy!

            Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym jest pani Joanna Szweda

        • Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń
          • Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń

          • Nagrodą za uczestnictwo w projekcie unijnym „Liga Mądrych Głów” była wycieczka do Krakowa. W dniu 18 września 2017 roku młodzież uczęszczająca na zajęcia unijne zwiedziła

            Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.

            Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasadę dynamiki Newtona oraz zobaczyć na czym polega siła Coriolisa. Brali również udział w warsztatach geologicznych, których głównym tematem był podział skał oraz geneza ich powstawania. Oglądając następne przyrządy i wykonując na nich doświadczenia, dotarli do takich, które dotyczyły akustyki. Wiele radości sprawiło im wykonywanie doświadczeń z tego działu. Po zakończeniu zwiedzania oraz wykonywania doświadczeń, młodzież udała się na obiad do restauracji. Po posiłku wrócili do domu. Zdjęcia z wycieczki obejrzycie w galerii.

            Alicja Pietras

        • Akademia z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
          • Akademia z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

          •  

            Akademia, którą przygotowała  klasa VI

            wraz z wychowawcą, panią Izabelą Daroszewską, 

            przypomniała wszystkim uczniom o tragicznym okresie w historii Polski

            i o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszego kraju.

        • Pozdrowienia z planu!
          • Pozdrowienia z planu!

          • W dniach 14-15 września 2017 r. dzieci z zespołu regionalnego "RADOŚĆ" wzięły udział w zdjęciach do filmu promującego pszczyński skansen, w którym zostały przedstawione fragmenty obrazujące dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej.
            Głównym bohaterem jest Janek (Karol Jędrzejek), syn kowala. Projekt zrealizowano w ramach współpracy transgranicznej POLSKA- CZECHY (Pszczyna - Paskov). 
            Film będzie można zobaczyć pod koniec października, a na razie w galerii mnóstwo cudownych zdjęć z planu.
             
            Danuta Abramowicz- Heczko
             
        • "RADOŚĆ", ROWERY I ŻAGLE
          • "RADOŚĆ", ROWERY I ŻAGLE

          • W sobotę 9 września 2017 r. uczestnicy Koła Turystycznego  i zespołu "Radość" wzięli udział w wycieczce rowerowej do Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych w Łące.
            Słoneczna i wietrzna pogoda sprawiła, że żeglowanie było bardzo ekscytujące. Niektórym trudno było utrzymać łódź na kursie, a i przechyły były niemałe.
            Dzięki uprzejmości gospodarzy, mogliśmy skorzystać z rowerków wodnych i urządzić wyścigi na wodzie, a także pobawić się na plaży.  Wycieczka przypomniała nam wakacje, które niestety już minęły.
            Zdjęcia obejrzycie w galerii.
                                                                                                                                            Danuta Abramowicz- Heczko
        • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
          • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

          • 4 września o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy

            nowy rok szkolny 2017/18.

            Pożegnaliśmy wakacje krótkim programem artystycznym,  przywitaliśmy pierwszaków, siódmoklasistów

            i włączone do szkoły oddziały gimnazjalne.

            Jest nas tym samym dużo więcej!

            Wszystkim życzymy udanego roku!

        • Uwaga rodzice!
          • Uwaga rodzice!

          •  

             

            Wykaz podręczników do nauki religii

            dla poszczególnych klas Szkoły Podstawowej

             

              Klasa

            Tytuł podręcznika

            Autor podręcznika

            Wydawnictwo

            0

            ,,Jesteśmy dziećmi Boga,,

            ks. Władysław Kubik, Teresa Czarnecka, ks. Grzegorz Łuszczak

            WAM Kraków

            I

            ,, Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa,,

            ks. Władysław Kubik, Teresa Czarnecka, ks. Grzegorz Łuszczak

            WAM Kraków

            III

            ,,Przyjmujemy Pana Jezusa,,

            ks. Władysław Kubik, Izabella Czarnecka

            WAM Kraków

            IV

            ,,Zaproszeni przez Boga,,

            Agnieszka Banasiak , ks. Rafał Bednarczyk

            WAM Kraków

            V

            ,, Obdarowani przez Boga,,

            Zbigniew Marek , Anna Walulik

            WAM Kraków

            VI

            ,,Przemienieni przez Boga,,

            Zbigniew Marek , Anna Walulik

            WAM Kraków

            VII

            ,,Szukam Was,, 2017

            ( Dawny podręcznik do klasy I gimnazjum)

            Władysław Kubik

             

            WAM Kraków

             

        • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
          • Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

          • Uroczyste rozpoczęcie

            Nowego Roku Szkolnego 2017/2018

            dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

            odbędzie się 04.09.2017 r. o godz. 9.00

            na sali gimnastycznej.

        • Oddział przedszkolny
          • Oddział przedszkolny

          • Rozpoczęcie roku przedszkolnego

            dla dzieci z oddziału przedszkolnego

            odbędzie się dnia 1 września 2017 r.

            Oddział przedszkolny otwarty jest w godz. 7.30-15.00. Prosimy o przyprowadzanie dzieci zgodnie z zadeklarowanymi w umowach godzinami pobytu. Rodzice proszeni są o zaopatrzenie dzieci w śniadanie i obuwie zamienne.

        • Festiwal Róż
          • Festiwal Róż

          • W niedzielę 2 lipca większość chórzystów "Piano-Forte" (czyli ci, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje!) spotkała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Po krótkiej rozśpiewce mieliśmy próbę z akompaniatorem - p. Mirkiem Lachowskim, a potem udaliśmy się na scenę, gdzie w ramach przeglądu chórów podczas V Festiwalu Róż zaśpiewaliśmy 7 utworów. Po występie mieliśmy "sesję fotograficzną", a następnie organizatorzy zaprosili każdego z nas na lody! Koncert był bardzo udany, mimo rannego deszczu, z nieba uśmiechało się do nas słońce! Był to już nasz drugi występ podczas Festiwalu Róż. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów zawitamy do Goczałkowic.

            Kilka zdjęć autorstwa p. Andrzeja Grynpetera z tego wydarzenia możecie obejrzeć w galerii.

          • Koniec roku szkolnego

          • Tradycyjnie, jak co roku, na uroczystości

            zakończenia roku szkolnego,

            wyróżnionym uczniom i ich rodzicom wręczyliśmy listy gratulacyjne, nagrody i świadectwa. Najlepsi sportowcy otrzymali dyplomy, najlepsi czytelnicy książki, a rodzice, którzy wspierają szkołę, podsuwają pomysły i często angażują swój wolny czas, z rąk pani dyrektor, otrzymali specjalne podziękowania. Było też wesołe podsumowanie roku przygotowane przez uczniów klas szóstych pod okiem pań Gabrieli Dąbrowskiej i Heleny Wilczek. Wzruszające było też pożegnanie z panią katechetką Ireną Kowalik, która przechodzi na emeryturę. Dziękujemy wszystkim! Uczniom za pracę i sukcesy, nauczycielom za trud, cierpliwość i dobrą robotę, pracownikom obsługi i administracji za wsparcie, pyszne obiady i na błysk wysprzątane szkolne kąty, a pani dyrektor za czuwanie nad wszystkim. To był udany rok smiley

        • Zapach chleba, smak tradycji...
          • Zapach chleba, smak tradycji...

          • 19 czerwca 2017 r.  - tuż przed zakończeniem roku szkolnego klasy drugie udały się na wycieczkę do 

            Chlebowej Chaty w Górkach Małych

            na spotkanie z okruchem tradycji. Dzieci miały niepowtarzalną okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie ich dziadków i pradziadków. W programie między innymi mieliśmy okazję poznać:

            • niezbędne do życia wyposażenie domu 
            • drogę "od ziarenka do bochenka"
            • proces wyrobu masła i sera
            • ciekawostki z życia pszczół
            •  

            Całość pokazu zakończyłą się degustacją własnoręcznie zrobionych podpłomyków ze smalcem, masłem, miodem i kawą zbożową, poznaliśmy smak maślanki i serwatki - wszystko domowej roboty. Na koniec zakupiliśmy pamiątki oraz udaliśmy się na spacer nad rzekę. Sprzyjające warunki pozwoliły na brodzenie w rzece, a zimna woda pozwoliła się schłodzić w dość ciepły dzień.

        • Odwiedziny
          • Odwiedziny

          • W powiecie pszczyńskim w dniach od 12 czerwca do 26 czerwca 2017r. przebywa 

            grupa dzieci z Ukrainy,

            z miejscowości Dolina. 20-osobowa grupa wraz z 3 opiekunami przybyła na zaproszenie Śląsko-Małopolskiego Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej oraz Powiatu Pszczyńskiego. Pobyt ich jest formą kolonii połączonej ze spotkaniami z dziećmi i młodzieżą ze szkół pszczyńskich oraz Gminy Suszec.

            W dniu 14 czerwca grupa gościła w naszej szkole. 

            Mieliśmy niepowtarzalną okazję obejrzeć godzinny występ artystyczny dzieci ukraińskich, prezentujący bogatą kulturę ukraińską oraz polską, mocno zakorzenioną w okręgu lwowskim. W uroczystościach powitania gości uczestniczyli Dyrektor GZUW Zbigniew Łoza oraz Józef Ryguła prezes Śląsko-Małopolskiego Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej.

        • Wspólne zajęcia międzynarodowe
          • Wspólne zajęcia międzynarodowe

          • Dnia 14.06.2017r. Szkołę Podstawową w Radostowicach odwiedził zespół KROPELKA z Doliny na Ukrainie. Po koncercie, w którym występowały dzieci z SP Radostowice i dzieci z Ukrainy, odbyły się

            warsztaty taneczne z udziałem zespołu RADOŚĆ i KROPELKA,

            prowadzone przez Danutę Abramowicz -Heczko i Katarzynę Machnik.

            Dzieci nauczyły się tańca, w którym ciągłe zmiany partnera umożliwiły przedstawienie się i poznanie imion. Następnie w grupach zatańczyły kanon rytmiczno- ruchowy i nauczyły się śląskiego tańca trójkowego "Druciorz". Na koniec ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe, pozwoliły na przywrócenie spokoju i równowagi własnemu organizmowi.

            Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.