Słodka - to tytuł przedstawienia poruszającego temat agresji, przemocy i cyberprzemocy.
We wtorek 24 października
Teatr Moralitet z Krakowa
gościł w naszej szkole ze spektaklem profilaktycznym dla uczniowie klas IV - VII. Bohaterka przedstawienia to Julia- dziewczyna z dobrego, zamożnego domu. Piękna i popularna Julia , wbrew opinii jaką ma wśród nauczycieli i dyrekcji szkoły, nie jest wcale taką grzeczną i delikatną dziewczyną, za jaką jest uważana. Julia wraz ze swoją paczką terroryzuje uczniów szkoły, a swoje czyny nagrywa na telefon. Dopiero interwencja kolegi Julii u pani dyrektor szkoły zmienia bieg wydarzeń. Tym bardziej, że dyrektor szkoły natrafia na jeden z filmików zamieszczonych w Internecie. Okazuje się, że rodzice Julii, zbyt zajęci swoimi sprawami nie przekazali córce właściwych wartości. Poważna rozmowa z dyrektorem szkoły zmienia postawę dziewczyny. Uczennica ponosi odpowiedzialność za swoje czyny, przeprasza tych, których zraniła.
Po przedstawieniu aktorzy rozmawiali z uczniami o przyczynach agresji, przypomnieli im, że wszystko co pojawia się w sieci zostawia ślad, że nikt nie jest bezkarny i anonimowy. Rozmowa aktorów z uczniami dotyczyła również bezpiecznego korzystania z Internetu.
Przedstawienie zorganizowała: Sylwia Łuszcz

