Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Talenty w naszej szkole

            W piątek 19 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali się w wielu kategoriach: tanecznej, wokalnej, kabaretowej. Pokazali również swoje uzdolnienia w grze na instrumentach oraz szkicowaniu. Jury miało do  podjęcia bardzo trudną decyzję. Ostatecznie na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo: zespół taneczny z klasy 1b oraz Bartek K. z klasy 4, który pochwalił się pięknymi rysunkami. Miejsce drugie zajął zespół Salt Chicken, w skład którego wchodzą bracia Karol B.i Janek B. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Marcie S. z klasy 2a, która okazała się wielkim odkryciem i pokazała swój talent taneczny.

          • Słodka lekcja samodzielności

            Misja: udekorować i nie zjeść od razu! - z takim wyzwaniem zmierzyli się 19 czerwca uczniowie klasy 2b podczas zajęć kulinarnych. Dzieci z zaangażowaniem dekorowały pyszne gofry, ucząc się przy tym organizacji pracy i dbania o porządek na swoim stanowisku. W naszych smakowitych kompozycjach znalazły się świeże owoce, które wzbogaciły posiłek pod względem wartości odżywczych. Po tej słodkiej lekcji wszyscy już wiedzą, że własnoręcznie przygotowane przysmaki smakują najlepiej!

          • Wycieczka rowerowa piątoklasistów i wolontariuszy!

            W środę 17 czerwca uczniowie klasy 5 wraz z opiekunami i wolontariuszami udali się na wycieczkę rowerową do Kobióra. Naszym przystankiem docelowym było magiczne miejsce o nazwie Kole Bany. Tam uczniowie po prawie 40 minutowej jeździe mogli odpocząć na hamakach, huśtawkach i kanapach, zjeść pyszne lody, a później smaczną pizzę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również przy stawach nieopodal gdzie na polanie uczniowie rozłożyli koce i urządzili sobie piknik. Dzięki dobrym humorom jakie towarzyszyły nam już od samego rana rozgoniliśmy burzowe chmury i przez całą wycieczkę mieliśmy piękne słońce i ciepły wiatr.

          • Górski sukces trzecich klas

            W środę 17 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę w Beskid Mały, a ich celem było zdobycie Magurki Wilkowickiej. Choć prognozy pogody do końca trzymały ich w niepewności, na miejscu przywitało ich piękne słońce i wspaniała widoczność. Trzecioklasiści wykazali się znakomitą formą i doskonała kondycją. Dziarskim krokiem pokonali cały górski szlak, udowadniając, że są już prawdziwymi, dojrzałymi turystami. Nagrodą za trud wędrowania był zasłużony odpoczynek w schronisku na szczycie, wspólny posiłek oraz piękne, beskidzkie panoramy. Wyprawa była nie tylko świetną lekcją przyrody w terenie, ale przede wszystkim czasem wspaniałej klasowej integracji. Zmęczeni, ale z uśmiechami od ucha do ucha i plecakami pełnymi pamiątek, uczniowie szczęśliwie wrócili do Radostowic. Gratulujemy naszym młodym zdobywcom górskiego sukcesu!

          • Warsztaty z emisji głosu w naszej szkole

            W czwartek 11 czerwca br. w naszej szkole gościła p. prof. dr hab. Izabella Zielecka - Panek z Uniwersytetu Śląskiego. P. Izabella jest kuratorem regionu śląskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Poprowadziła warsztaty z emisji głosu najpierw z dziećmi z zespołu „Radość”, a później z chórem „Piano-Forte”. Pod tak fachową ręką dzieci i chórzyści zabrzmieli pięknie. Postaramy się, by to nowe piękniejsze brzmienie zostało na dłużej! Dziękujemy pani profesor za super warsztaty!

          • IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej

            W czwartek 11 czerwca odbyła się już czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej SINGING SCHOOLS. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się w maju wybrano jedną uczennicę z klas 1-3 i jedną z klas starszych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Julka D. z klasy 2b oraz Laura P. z klasy 6. Na konkurs przyjechali także uczniowie z Kobielic i Mizerowa. Występy jak co roku były oceniane przez niezależne jury. Uczniowie byli perfekcyjnie przygotowani, a same występy wszystkim się bardzo podobały. O to wyniki:

          • Wśród bajkowych dźwięków...

            Cóż to był za wspaniały koncertu WŚRÓD BAJKOWYCH DŹWIĘKÓW w siedzibie NOSPR w Katowicach.

            W niedzielę, 31 maja, odbył się niezwykły koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Młodzi artyści Programu Śpiewająca Polska w tym nasi uczniowie należący do zespołu Radość oraz chórzyści Piano-Forte wystąpili podczas jubileuszowej gali z okazji 20-lecia Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

          • Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole

            29 maja w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, obejmujący zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz obowiązku noszenia kasku.


            Cześć praktyczna była przeprowadzona pod nadzorem Policji, która sprawdzała umiejętność jazdy na rowerze, panowanie nad pojazdem, prawidłowe wykonanie manewrów. Uczniowie w tym dniu zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy”. Gratulujemy.

          • Wycieczka klasy 1b

            Uczniowie klasy 1b wzięli udział w wycieczce na Kozią Górkę. Pogoda dopisała a dzieci od samego poczatku były pełne energii i dobrego humoru. Pierwszoklasiści dzielnie weszli na górę, podziwiając piękne widoki oraz otaczająca przyrodę. W schronisku Stefanka uczniowie bawili się na placu zabaw. Kolejną atrakcją, która sprawiła wszystkim wiele radości było pieczenie kiełbasek.

          • Wycieczka klas drugich

            25 maja uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Jaworznie, podczas której poznawali kulturę, zwyczaje i tradycje Indian. W trakcie pobytu brali udział w różnych konkurencjach sportowych oraz próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wybrali się na spacer do Parku Gródek w Jaworznie, podziwiając jego malownicze krajobrazy. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.

          • Klasa 5 na wycieczce w parku linowym

            W środę 27 maja uczniowie klasy piątej pojechali na wycieczkę do Ustronia. Pierwszym punktem wycieczki był jeden z najstarszych parków linowych w Polsce - park linowy na Równicy. Tam instruktorzy zaopatrzyli naszych uczniów w profesjonalny sprzęt, aby bezpiecznie można było pokonać trasy na wysokościach nawet 11 metrów. Uczniowie zostali także bardzo dokładnie przeszkoleni jak należy poruszać się po trasach, przepinać karabinki i odpowiednio zjechać po linach. Każdy uczestnik mógł przejść dwoma trasami: jedną łatwiejszą, drugą trudniejszą. Po pokonaniu wszystkich przeszkód uczniowie byli naprawdę bardzo zmęczeni. Jednak doznania jakie towarzyszły podczas wspinaczki były wyjątkowe. Niejednokrotnie uczniowie pokonywali swoje lęki odkrywając także z czym wiąże się przygoda w parku linowym. Dla wielu było to pierwsze takie doświadczenie. W drugiej części wycieczki uczniowie spędzili świetni

          • Górska przygoda klas 7 i 8

            26 maja uczniowie klas 7 i 8 wraz z opiekunami wyruszyli na górską wyprawę z Jaworza na Błatnią. Trasa okazała się różnorodna. Miejscami łagodna, miejscami bardziej stroma - ale pogoda dopisała, a dobry humor towarzyszył wszystkim od pierwszych kroków. Wędrówce towarzyszyło wiele emocji, rozmów i śmiechu. Po wysiłku na szlaku grupa dotarła na szczyt, gdzie czekało schronisko z pięknym widokiem. Tam uczniowie mogli odpocząć, skorzystać z leżaków i nacieszyć się górska atmosferą. W drodze powrotnej rozbrzmiewały śpiewy a cała wyprawa stała się okazją do zebrania licznych wspomnień.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu