Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Nasi uczniowie w odwiedzinach u Seniorów!

            W środę 20 maja nasi fleciści odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Jak co roku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry na flecie i pokazali jak są utalentowani muzycznie radząc sobie nie tylko solo, ale w duetach, trio oraz kwartetach. Występy bardzo podobały się podopiecznym ośrodków. Nasze odwiedziny umiliły jeszcze bardziej słoneczne majowe dopołudnie, a upominki przygotowane przez Szkolny Klub Wolontariatu (słodkości i piękne pachnące mydełka w kształcie kwiatów) przypomniały o trwającej wiośnie.

          • Kolejne sportowe powody do dumy!

            W piękny majowy dzień nasze reprezentantki z klas starszych wystartowały w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych prezentując świetną formę i ogromne zaangażowanie plasując się na trzecim miejscu w gminie. Indywidualnie zaś Laura z kl. 8 zajęła 3 miejsce w biegu na dystansie 100m, 1 miejsce dla Agaty z kl. 8 w skoku w dal, natomiast w sztafecie 4x100m nasze zawodniczki wywalczyły 2 miejsce!!!

          • Sukcesy naszych najmłodszych lekkoatletek!

            Z radością informuję, że nasze reprezentantki klas młodszych świetnie zaprezentowały się podczas czwórboju lekkoatletycznego. Po podliczeniu wszystkich punktów drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce w gminie pokazując ogromne zaangażowanie i piękną sportową postawę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kornelia z klasy 6, która zajęła 2 miejsce w biegu na 60 m i 3 miejsce w biegu na 600 m.
            Gratulujemy wszystkim zawodniczkom.

          • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

            Od poczatku maja w naszej bibliotece naprawdę dużo się dzieje! W ramach akcji ,,Majowa przygoda z książką i biblioteką w Radostowicach" nasi czytelnicy biorą udział w wielu ciekawych wydarzeniach i zabawach.

            W dniach od 8 do 15 maja odbył się XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W ramach tej akcji w naszej bibliotece szkolnej uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach: Teatrzyk obrazkowy ,,Tymoteusz Rymcimci", zagadki słoikowe z nagrodami (,,Przysłowie prawdę Ci powie" oraz ,,Z jakiej to bajki", warsztaty plastyczne ,,Kartka dla mamy".

          • Rozstrzygnięcia konkursów

            Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zmaganiach konkursowych na różnych polach. W ostatnim czasie rozsztrzygnięto konkurs ogłoszony przez p. psycholog pn. ,,Kolorowe skarpety", nawiązujący do solidarności z osobami z zespołem Downa. Pierwsze miejsce zajął Nikodem G. z klasy 3b, drugie Wiktoria M. z klasy 2b, natomiast trzecie przypadło ex aequo Mai P. z klasy 3a i Agacie K. z klasy 1a. Wyróżnieni zostali: Mateusz O. z klasy 3b, Julia B. z klasy 2b oraz Sebastian J. z klasy 1b.

          • Konkurs Recytatorski

            W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dedykowany młodszym uczniom. Temat przewodni :,,Moja ojczyzna piękna i zielona", zainspirował uczestników do interpretacji utworów opiewających uroki polskiej przyrody oraz patriotyzmu. W konkursowych zmaganiach udział wzięło siedmiu utalentowanych recytatorów. Wybór laureatów nie był łatwy, jednak po naradach, jury wyłoniło zwycięzców: III miejsce zajęła Wiktoria M. z klasy 2b, II miejsce przypadło w udziale Lenie D. z klasy 2b. Zwyciężczynią została Wiktoria K. z klasy 3b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy podium zostali obdarowani upominkami.

          • Zajęcia profilaktyczne

            Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów w ramach ogólnopolskiego programu społecznego PROJEKTOR. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Uczniowie wykazali się aktywnością i dużą wiedzą. Poznali również zasady korzystania z Internetu, które mogą ich uchronić przed takimi sytuacjami, jak: włamanie na konto, wykorzystanie wizerunku czy kradzież danych osobowych.

          • Uroczysta akademia

            W naszej szkole podczas uroczystej akademii uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Opócz odśpiewania hymnu narodowego, uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. Powagę i odświętny wymiar tego dnia podkreśliły galowe stroje.

          • Podsumowanie Tygodnia dla Ziemi

            Za nami dni pełne konkretnych działań i ekologicznych wyzwań, które pokazały, jak wiele możemy zdziałać jako jedna drużyna. Chociaż od zakończenia Tygodnia dla Ziemi minęło już trochę czasu, energia tamtych wydarzeń wciąż jest w nas obecna. Chcemy powrócić do tych chwil, podsumowując wszystkie inicjatywy, które podjęliśmy dla dobra naszej planety i lokalnego środowiska.

          • Niezapomniana przygoda uczniów klasy Ia

            24 kwietnia klasa 1a wybrała się na niezapomnianą wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej. W niepozornej chacie na uboczu gór działy się wspaniałe rzeczy! Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje ser. Mieli także okazję samodzielnie uformować ser i dokonać degustacji swoich wyrobów. Później każde dziecko stworzyło swoją własną wełnianą zabawkę. Podczas wycieczki uczniowie mieli także okazję podziwiać piękne, malownicze widoki górskie z konnego zaprzęgu. Całość zakończyła się radosnym czasem wśród zwierząt. Dzieci głaskały, czesały i karmiły kózki nie mogąc się nacieszyć czasem w nowopoznanym towarzystwie. Wszyscy wrócili z wycieczki z uśmiechami na ustach, a wspomnienia z wycieczki na pewno na długo zostaną z jej uczestnikami.

          • Teatr Rozrywki w Chorzowie

            Uczniowie 26.04.2026 r. podczas niedzielnej wycieczki dla chętnych obejrzeli musical „School of Rock” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Przedstawienie opowiadało historię rockmana, który podszywając się pod nauczyciela, odkrył muzyczny talent swoich uczniów i stworzył z nimi prawdziwy zespół rockowy.
          • Pierwsza pomoc od podstaw - warsztaty ze Strażakami PSP!

            W czwartek naszą szkołę odwiedzili Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy przeprowadzili dla uczniów niezwykle wartościowe zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Podczas spotkania omówiono najważniejsze elementy ratowania życia: ocenę sytuacji, wezwanie pomocy, ułożenie poszkodowanego oraz zasady RKO. Uczniowie mieli również możliwość udziału w części praktycznej. Zajęcia dostarczyły wielu cennych informacji i pokazały, jak ważna jest szybka, odważna i świadoma reakcja w sytuacji zagrożenia życia.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu