Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Szkolny Konkurs Recytatorski

            Regulamin Szkolnego Konkursu Recytatorskiego ,,Moja Ojczyzna-zielona i piękna"

            Cele konkursu:

            1. Rozbudzanie wrażliwości na piękno języka ojczystego.

            2. Rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich dzieci.

            3. Promowanie postaw patriotycznych oraz dbałości o przyrodę i ekologię.

            4. Wyłonienie reprezentantów szkoły do etapu gminnego.

          • Sadzenie drzew z udziałem naszych wolontariuszy

            W sobotę 18 kwietnia 30 wolontariuszy z naszej szkoły wraz z opiekunami zebrało się przy leśniczówce w Radostowicach, aby wziąć udział w akcji sadzenia drzew. Już od trzech lat nasza szkoła co roku bierze udział w tej aktywności. Na początku pan leśniczy opowiedział wszystkim dlaczego wycinane są drzewa oraz jak wygląda cały proces ich wycinki. Następnie przeszliśmy na przygotowane pole (tym razem bardzo blisko leśniczówki) gdzie podzieleni na 6-osobowe ekipy przez 2,5 godziny sadziliśmy sadzonki buku. Pogoda wyjątkowo dopisywała. Było ciepło, słonecznie i bezwietrznie. Praca szła sprawnie i bez żadnych trudności. A wszystko dzięki temu, że zostaliśmy wcześniej szczegółowo przeszkoleni przez pana leśniczego. Każda osoba w grupie pełniła inną funkcję tak, aby sobie pomagać, a nie przeszkadzać. Po wysadzeniu całego pola okazało się, że z 800 przygotowanych sadzonek udało nam się wysadzić o

          • Moja Przygoda w Muzeum

            W sobotę 18 kwietnia uczniowie wzięli udział w wycieczce do Muzeum Zamkowe w Pszczynie. Wyjazd rozpoczął się spacerem po parku, gdzie uczniowie mieli okazję podziwiać przyrodę oraz poznać najbliższe otoczenie rezydencji.

            Uczestnicy zapoznali się z bogatymi zbiorami muzeum, obejmującymi zabytkowe wnętrza, dzieła sztuki oraz historyczne wyposażenie zamkowe. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w zwiedzaniu, zwracając uwagę na detale oraz wyjątkową atmosferę tego miejsca.

          • Pszczyńskie Impresje Muzyczne

            16 kwietnia chór dziecięcy Piano-Forte zaprezentował się podczas konkursu „Pszczyńskie Impresje Muzyczne”, wykonując utwór „Lightning” Grega Gilpina.

            Występ przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Machnik, z akompaniamentem pana Mirosława Lachowskiego, był pełen harmonii i zaangażowania młodych wykonawców. To było wyjątkowe i dopracowane wykonanie. Z niecierpliwością oczekujemy na werdykt jury.

          • Klasa 5 na wycieczce

            W środę 15 kwietnia br. uczniowie klasy piątej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Katowic. W programie znalazły się miejsca, w których rządzi kreatywność i aktywność. W „Malowisku” uczniowie zamienili się w artystów tworząc swoje własne kompozycje na płótnie farbami fluo. Poszły w ruch pistolety na farbę, pędzle, strzykawki, a nawet ręce. Wszystko po to, aby obrazy były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Uczniowie mieli również okazję wypróbować niezwykłej techniki malowania poprzez rozlewanie i chlapanie farby podczas gdy płótno obracało się na kole. Powstały prawdziwe dzieła sztuki, które uczniowie zabrali ze sobą do domu. To wyjątkowe miejsce dostarczyło wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Po artystycznych aktywnościach uczniowie spędzili świetnie czas integrując się w Laser House.

          • Upominek dla Seniora

            W maju nasi uczniowie jak co roku zawitają do podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Wystąpią z pięknymi utworami wykonanując je na fletach. Z tej okazji szkolny klub wolontariatu przygotowuje upominki. Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę czekolad, które zostaną przekazane seniorom.

          • Wyjazd na kręgle

            Trzydzieścioro pięcioro uczniów z klas 4-8 wraz z opiekunami spędziło miło piątkowe popołudnie podczas pobytu w kręgielni w Czechowicach -Dziedzicach. Wyjazd posłużył integracji, budowaniu wzajemnych relacji a także nauce zdrowej rywalizacji. Ta forma rozrywki dostarczyła wszystkim pozytywnych emocji.

          • Czarodziejski ołówek

            8 kwietnia uczniowie klas 1-3 wzięli udział w wyjeździe do PCKul w Pszczynie, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Czarodziejski ołówek”. Wyjście do teatru było dla dzieci interesującym doświadczeniem i okazją do bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Uczniowie z uwagą śledzili przebieg przedstawienia, poznając sceniczną interpretację znanej historii oraz jej przesłanie.

          • Wyjazd do Muzeum Auschwitz- Birkenau

            8 kwietnia uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe programowym do Oświęcimia. Była to wyjątkowa, a zarazem trudna lekcja historii. Podczas zwiedzania uczniowie poznawali świadectwa, fakty i materialne ślady wydarzeń, które na zawsze zmieniły bieg XX wieku. Wyjazd stał się ważnym elementem edukacji historycznej i obywatelskiej. Był okazją do zadumy i zrozumienia, jak ważne jest pielęgnowanie pamięci, by podobne wydarzenia nigdy nie miały miejsca.

          • Wycieczka klas trzecich

            Ostatniego dnia marca nasi trzecioklasiści zamienili szkolne ławki na kopalniane korytarze. Uczniowie wraz z opiekunami wybrali się na niezwykłą wyprawę do Kopalni Soli w Wieliczce. Dzieci zeszły głęboko pod ziemię , by wedrować kretymi chodnikami i odkrywać tajemnice Skarbnika. Największy zachwyt wzbudziła przepiękna Kaplica św. Kingi. Trudno było uwierzyć, że wszystko od posadzki aż po żyrandole wykonane jest z soli. Uczniowie dowiedzieli się jak ciężka była praca dawnych górników i dlaczego sól nazywano kiedyś ,,białym złotem". To była lekcja historii i przyrody, której na pewno długo się nie zapomni. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wizyty w kopalni.

          • Konkurs ortograficzny

            Uczennice klas trzecich reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 1 kwietnia w Rudziczce. Tegoroczne dyktando należało do wymagających, jednak mimo wysokiego poziomu trudności dziewczynki poradziły sobie znakomicie, wykazując się bardzo dobrą znajomością zasad ortografii. Zuzanna z klasy 3b poradziła sobie znakomicie i zajęła II miejsce. Jesteśmy niezwykle dumni ze wszystkich uczestniczek, serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Konkurs matematyczny

            30 marca troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Matematycznym. Choć tym razem wróciliśmy bez pucharów, jesteśmy niezwykle dumni z postawy naszych reprezentantów. Zmierzenie się z trudnymi zadaniami pod presją czasu to nie lada wyzwanie. Gratulujemy odwagi, logicznego myślenia i godnego reprezentowanaia naszej szkoły. Pamiętajcie- każdy rozwiązany arkusz to krok w stronę mistrzostwa.

          • Warsztaty cukiernicze w klasie 2a

            Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztatach cukierniczych. To wydarzenie połączyło naukę z zabawą i rozwijaniem praktycznych umiejętności. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać podstawy sztuki cukierniczej- od przygotowywania prostych wypieków, przez dekorowanie ciasteczek, aż po poznania zasad higieny i bezpieczeństwa w kuchni. Efektem warsztatów były przygotowane pudełeczka, wypełnione samodzielnie zrobionymi słodkościami.

          • Uczniowie klasy 6 w kinie

            We wtorek 24 marca klasa 6, by przywitać wiosnę udała się do kina. W tyskim Gemini uczniowie miło spędzili czas oglądając film pt.: Za duży na bajki 3. Fabuła filmu poruszała tematykę cyberprzemocy, skutków hejtu, nieprzemyślanych działań, radzenia sobie z trudnymi emocjami oraz przyjaźni. Był również czas na wspólny posiłek. Opiekun: Sylwia Łuszcz, Izabela Daroszewska

          • Wyróżnienia w konkursie

            Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, nasi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem ,,Siła relacji w erze samotności". Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 2b oraz uczennice klasy 7 otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy!

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu