W środę 27 maja uczniowie klasy piątej pojechali na wycieczkę do Ustronia. Pierwszym punktem wycieczki był jeden z najstarszych parków linowych w Polsce - park linowy na Równicy. Tam instruktorzy zaopatrzyli naszych uczniów w profesjonalny sprzęt, aby bezpiecznie można było pokonać trasy na wysokościach nawet 11 metrów. Uczniowie zostali także bardzo dokładnie przeszkoleni jak należy poruszać się po trasach, przepinać karabinki i odpowiednio zjechać po linach. Każdy uczestnik mógł przejść dwoma trasami: jedną łatwiejszą, drugą trudniejszą. Po pokonaniu wszystkich przeszkód uczniowie byli naprawdę bardzo zmęczeni. Jednak doznania jakie towarzyszły podczas wspinaczki były wyjątkowe. Niejednokrotnie uczniowie pokonywali swoje lęki odkrywając także z czym wiąże się przygoda w parku linowym. Dla wielu było to pierwsze takie doświadczenie. W drugiej części wycieczki uczniowie spędzili świetnie czas na torze saneczkowym zjeżdżając wielokrotnie w pojedynkę i w parach.
Dzięki pięknej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie oraz niesamowitym atrakcjom wycieczkę uczniowie uznali za jedną z lepszych na jakich byli.
