Aktualności

          • Nasi uczniowie w odwiedzinach u Seniorów!

          • W środę 20 maja nasi fleciści odwiedzili podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie. Jak co roku uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności gry na flecie i pokazali jak są utalentowani muzycznie radząc sobie nie tylko solo, ale w duetach, trio oraz kwartetach. Występy bardzo podobały się podopiecznym ośrodków. Nasze odwiedziny umiliły jeszcze bardziej słoneczne majowe dopołudnie, a upominki przygotowane przez Szkolny Klub Wolontariatu (słodkości i piękne pachnące mydełka w kształcie kwiatów) przypomniały o trwającej wiośnie.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę czekolad!

          • Kolejne sportowe powody do dumy!

          • W piękny majowy dzień nasze reprezentantki z klas starszych wystartowały w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych prezentując świetną formę i ogromne zaangażowanie plasując się na trzecim miejscu w gminie. Indywidualnie zaś Laura z kl. 8 zajęła 3 miejsce w biegu na dystansie 100m, 1 miejsce dla Agaty z kl. 8 w skoku w dal, natomiast w sztafecie 4x100m nasze zawodniczki wywalczyły 2 miejsce!!!

            Dziękujemy za piękną postawę i sportowe ambicje!

          • Sukcesy naszych najmłodszych lekkoatletek!

          • Z radością informuję, że nasze reprezentantki klas młodszych świetnie zaprezentowały się podczas czwórboju lekkoatletycznego. Po podliczeniu wszystkich punktów drużyna naszej szkoły zajęła 3 miejsce w gminie pokazując ogromne zaangażowanie i piękną sportową postawę. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kornelia z klasy 6, która zajęła 2 miejsce w biegu na 60 m i 3 miejsce w biegu na 600 m.
            Gratulujemy wszystkim zawodniczkom.

          • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

          •  Od poczatku maja w naszej bibliotece naprawdę dużo się dzieje!  W ramach akcji ,,Majowa przygoda z książką i biblioteką w Radostowicach" nasi czytelnicy biorą udział w wielu ciekawych wydarzeniach i zabawach. 

            W dniach od 8 do 15 maja odbył się XXIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W ramach tej akcji w naszej bibliotece szkolnej uczniowie z klas I-III oraz przedszkolaki uczestniczyli w następujących przedsięwzięciach: Teatrzyk obrazkowy ,,Tymoteusz Rymcimci", zagadki słoikowe  z nagrodami (,,Przysłowie prawdę Ci powie" oraz ,,Z jakiej to bajki", warsztaty plastyczne ,,Kartka dla mamy". 

          • Rozstrzygnięcia konkursów

          • Nasi uczniowie chętnie biorą udział w zmaganiach konkursowych na różnych polach. W ostatnim czasie rozsztrzygnięto konkurs ogłoszony przez p. psycholog pn. ,,Kolorowe skarpety", nawiązujący do solidarności z osobami z zespołem Downa. Pierwsze miejsce zajął Nikodem G. z klasy 3b, drugie Wiktoria M. z klasy 2b, natomiast trzecie przypadło ex aequo Mai P. z klasy 3a i Agacie K. z klasy 1a. Wyróżnieni zostali: Mateusz O. z klasy 3b, Julia B. z klasy 2b oraz Sebastian J. z klasy 1b.

            Miło nam również poinformować, że uczennica klasy 3 b Zuzanna D. jest jedną z 18 najlepszych osób w konkursie ortograficznym na szczeblu wojewódzkim, natomiast Wiktoria K. z klasy 3b zajęła 2 miejsce w gminnym konkursie recytatorskim i będzie reprezentować naszą szkołę w województwie śląskim. 

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Konkurs Recytatorski

          • W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski dedykowany młodszym uczniom. Temat przewodni :,,Moja ojczyzna piękna i zielona", zainspirował uczestników do interpretacji utworów opiewających uroki polskiej przyrody oraz patriotyzmu. W konkursowych zmaganiach udział wzięło siedmiu utalentowanych recytatorów.  Wybór laureatów nie był łatwy, jednak po naradach, jury wyłoniło zwycięzców: III miejsce zajęła Wiktoria M. z klasy 2b, II miejsce przypadło w udziale Lenie D. z klasy 2b. Zwyciężczynią została Wiktoria K. z klasy 3b. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy podium zostali obdarowani upominkami. 

            Zgodnie z regulaminem, laureaci pierwszego oraz drugiego miejsca będą reprezentować naszą szkołę na szczeblu gminnym.

          • Zajęcia profilaktyczne

          • Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów w ramach ogólnopolskiego programu społecznego PROJEKTOR. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Uczniowie wykazali się aktywnością i dużą wiedzą. Poznali również zasady korzystania z Internetu, które mogą ich uchronić przed takimi sytuacjami, jak: włamanie na konto, wykorzystanie wizerunku czy kradzież danych osobowych. 

          • Uroczysta akademia

          • W naszej szkole podczas uroczystej akademii uczczono rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Opócz odśpiewania hymnu narodowego, uczniowie recytowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni. Powagę i odświętny wymiar tego dnia  podkreśliły galowe stroje.

          • Powodzenia Ósmoklasiści!

          • Drodzy Uczniowie klasy ósmej!

            Przed Wami trzy dni intensywnych zmagań. Życzymy Wam optymizmu i wiary we własne siły. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam skupienie oraz umiejętność podejmowania trafnych wyborów!

          • Podsumowanie Tygodnia dla Ziemi

          • Za nami dni pełne konkretnych działań i ekologicznych wyzwań, które pokazały, jak wiele możemy zdziałać jako jedna drużyna. Chociaż od zakończenia Tygodnia dla Ziemi minęło już trochę czasu, energia tamtych wydarzeń wciąż jest w nas obecna. Chcemy powrócić do tych chwil, podsumowując wszystkie inicjatywy, które podjęliśmy dla dobra naszej planety i lokalnego środowiska.

            Najważniejszym punktem dla klas starszych była wielka akcja porządkowania terenów wokół szkoły. Uczniowie z dużym zaangażowaniem ruszyli w wyznaczone rejony, dbając o to, by nasze codzienne otoczenie stało się czystsze i bezpieczniejsze. Z kolei klasy młodsze miały okazję do nauki w terenie, gdzie dzięki przygotowanym materiałom i kartom pracy mogły z bliska przyjrzeć się przyrodzie i lepiej zrozumieć procesy w niej zachodzące. 

            Szczególnym elementem edukacyjnym były lekcje przyrody, biologii i geografii w starszych klasach, podczas których tradycyjne ławki zastąpiły stacje zadaniowe. Uczniowie mierzyli się z wyzwaniami dotyczącymi zagadnień przyrodniczo - ekologicznych, łącząc w praktyce wiedzę o ekosystemach z troską o klimat. 

            Warto wspomnieć także o działaniach wykraczających poza szkolny grafik, takich jak praca naszych wolontariuszy w leśnictwie czy kreatywne warsztaty na przerwach, podczas których powstawały mini-koszulki z ekologicznymi hasłami. Wszystko to dopełnił widok zielonych strojów 22 kwietnia, co było pięknym gestem solidarności z naturą. 

            Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za ogromne zaangażowanie! Zapraszamy do zapomniania się z galerią, która najlepiej oddaje energię i zapał towarzyszący nam w tych dniach. 

            Pamiętajmy - Dzień Ziemi trwa u nas przez cały rok!

          • Niezapomniana przygoda uczniów klasy Ia

          • 24 kwietnia klasa 1a wybrała się na niezapomnianą wycieczkę do Koziej Zagrody w Brennej. W niepozornej chacie na uboczu gór działy się wspaniałe rzeczy! Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje ser. Mieli także okazję samodzielnie uformować ser i dokonać degustacji swoich wyrobów. Później każde dziecko stworzyło swoją własną wełnianą zabawkę. Podczas wycieczki uczniowie mieli także okazję podziwiać piękne, malownicze widoki górskie z konnego zaprzęgu. Całość zakończyła się radosnym czasem wśród zwierząt. Dzieci głaskały, czesały i karmiły kózki nie mogąc się nacieszyć czasem w nowopoznanym  towarzystwie. Wszyscy wrócili z wycieczki z uśmiechami na ustach, a wspomnienia z wycieczki na pewno na długo zostaną z jej uczestnikami. 

          • Teatr Rozrywki w Chorzowie

          • Uczniowie 26.04.2026 r. podczas niedzielnej wycieczki dla chętnych obejrzeli musical „School of Rock” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Przedstawienie opowiadało historię rockmana, który podszywając się pod nauczyciela, odkrył muzyczny talent swoich uczniów i stworzył z nimi prawdziwy zespół rockowy. Przedstawienie łączyło grę aktorską oraz muzykę na żywo. Uczniowie mieli okazję poznać musical jako formę teatralną oraz zobaczyć, jak muzyka i gra aktorska tworzą opowieść sceniczną.
          • Sportowe emocje na zawodach powiatowych!

          • 24 kwietnia w Kobiórze odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców, w których nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Mecze dostarczyły wielu emocji, a chłopcy pokazali determinację, zaangazowanie i świetną grę zespołową. Uczniowie godnie reprezentowali szkołę, prezentując sportową postawę i duże umiejętności. 

          • Pierwsza pomoc od podstaw - warsztaty ze Strażakami PSP!

          • W czwartek naszą szkołę odwiedzili Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy przeprowadzili dla uczniów niezwykle wartościowe zajęcia z zakresu pierwszej pomocy. Podczas spotkania omówiono najważniejsze elementy ratowania życia: ocenę sytuacji, wezwanie pomocy, ułożenie poszkodowanego oraz zasady RKO. Uczniowie mieli również możliwość udziału w części praktycznej. Zajęcia dostarczyły wielu cennych informacji i pokazały, jak ważna jest szybka, odważna i świadoma reakcja w sytuacji zagrożenia życia.

            Z całego serca dziękujemy Strażakom za lekcję, która uczy ratować życie. 

          • Mocny turniej w wykonaniu naszych uczniów!

          • 21 kwietnia odbyły się gminne zawody w piłce nożnej chłopców klas starszych. Podczas turnieju chłopcy zaprezentowali wysoki poziom sportowych umiejętności, współpracę drużynową oraz wiele pięknych, składnych akcji, które wzbudzały duże emocje na boisku. Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w gminie i awans na zawody powiatowe. Gratulujemy! 

          • Współpraca z Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie

          • Nasza placówka wspiera Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie. Poprzez różne akcje charytatywne, przygotowywanie ozdób na kiermasze świąteczne, spotkania z Seniorami oraz inne aktywności w ramach programu Pola Nadziei pragniemy wesprzeć ośrodek jak również uczyć nasze dzieci empatii i bycia otwartym na potrzeby innych. 

            Informujemy, że istnieje możliwość przekazania 1,5% podatku na pszczyńskie hospicjum. Szczegółowe informacje znajdują się w linku poniżej. 

          • W strefie relaksu

          • Nasi uczniowie mogą już korzystać z zewnętrznej strefy relaksu, której wkrótce nadamy jakąś ciekawę nazwę. Ostatnio czas tam spędzali pierwszoklasiści podczas zajęć świetlicowych.