Aktualności

          • Kolejna edycja akcji „Szkoły pełne talentów” z Lidlem! 🎉

          • Drodzy Rodzice,

            Miło nam poinformować, że nasza szkoła ponownie bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Szkoły pełne talentów” organizowanej przez sieć sklepów Lidl.

            Jak możecie pomóc?

            1. Rób zakupy w Lidlu – za każde wydane 50 zł (z przynajmniej jednym owocem lub warzywem w koszyku) otrzymasz kupon – Talenciaka.
            2. Przekaż Talenciaka naszej szkole – można to zrobić na dwa sposoby:
              • w formie papierowej – wrzucając kupon do specjalnej skrzynki w sekretariacie szkoły,
              • online – skanując kod z Talenciaka i przypisując go do naszej szkoły na stronie www.lidl.pl/szkoly.
                "Zespół Szkolno-Przedszkolny W Radostowicach".
            3. Im więcej Talenciaków zbierzemy, tym więcej nagród zdobędziemy – mogą to być nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy czy akcesoria artystyczne.

            Dlaczego warto?

            To doskonała okazja, by wspólnie wzbogacić wyposażenie naszej szkoły i zadbać o jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju talentów naszych uczniów.

            📢 Zachęcamy wszystkich rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły do aktywnego udziału w akcji!

            Razem możemy naprawdę wiele! ❤️

          • Inauguracja roku szkolnego 2025/26

          • 1 września podczas uroczystej akademii rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Wydarzenie to było szczególnie emocjonujące dla uczniów klas pierwszych, którzy wraz z rodzicami świętowali ważny dzień w swoim życiu. Przed nami nowe wyzwania, cele i przygody. Życzymy  uczniom, aby ten rok szkolny obfitował w wiele sukcesów i pięknych chwil, rodzicom wielu powodów do dumy, natomiast nauczycielom i pracownikom szkoły niegasnącej motywacji i radości z wykonywanej pracy.

          • Co nowego w nowym roku

          • Podczas wakacji w naszej szkole działo się sporo. W przedszkolu wymienione zostały wszystkie drzwi wewnętrzne, odświeżono salę przedszkolną, szatnię oraz przedsionek. W szkole odmalowano dwie sale lekcyjne. Wyremontowany został również chodnik przy boisku szkolnym. Już w dzień rozpoczęcia roku szkolnego było głośno o tym jak nasza szkoła pięknieje dlatego cieszymy się i z ogromną radością wracamy wszyscy po wakacjach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym. 

          • Co przyniesie nowy rok szkolny?

            • Świetlica pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00.
            • Przedszkole działa w godzinach 6:30-16:00.
            • Już od października będzie realizowany projekt „ZagrajMY w marzenia”. Wkrótce ruszy rekrutacja na zajęcia.
            • Została uruchomiona aplikacja dedykowana Rodzicom uczniów korzystających z obiadów. Prosimy o pobranie aplikacji mMieszkaniec, a następnie wybranie mOświata w gminie Suszec. Po uzupełnieniu danych aplikacja jest gotowa do użycia😊
            • Obiady dla uczniów wydawane będą od poniedziałku, 8 września. Prosimy o dostarczenie deklaracji, na podstawie której przygotowana zostanie umowa.
            • W najbliższych dniach należy zgłosić nauczycielom chęć udziału w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych, które obejmują zakres treści i umiejętności ze wszystkich klas. Z tego względu przeznaczone są raczej dla starszych uczniów. Szczegóły należy uzgodnić z nauczycielem przedmiotu.
            • Pojawiły się zmiany w Statucie, które zostaną szczegółowo omówione przez Wychowawców na najbliższym zebraniu.
            • Spotkanie z Rodzicami odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 4 września o godz. 17:00. Najpierw planowane jest zebranie ogólne.
          • Inauguracja roku szkolnego 2025/2026

          • Uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbędzie się 1 września o godz. 9:00 na sali gimnastycznej. 

            Uczniowie klasy pierwszej przychodzą z Rodzicami. 

          • Ważna informacja dla Rodziców przedszkolaków

          • Spotkanie organizacyjne z wychowawcami grup odbędzie się w salach przedszkolnych 28 sierpnia o godz. 16:00:

            • grupy 3-latków oraz 4-latków w budynku szkoły
            • grupy 5-latków oraz 6-latków w budynku przedszkola.

            W odpowiedzi na potrzeby Rodziców nasze przedszkole będzie pracować w nowym roku szkolnym w godzinach 6:30-16:00.

          • Ważne informacje dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów

          • Pierwsze spotkanie informacyjne dla Rodziców przyszłych pierwszoklasistów z Wychowawcą odbędzie się 1 września, zaraz po uroczystej akademii z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2025/2026. Poniżej podajemy najważniejsze informacje dotyczące organizacji pracy naszej placówki:

            • W szkole działa świetlica w godz. 7:00-16:00. Kartę zgłoszenia można pobrać poniżej.
            • Jest możliwość wykupienia obiadów. Zgłoszenia na początku roku szkolnego przyjmuje wychowawca klasy, a pani intendentka przygotuje umowę.
            • Korzystamy z e-dziennika. Hasła i loginy otrzymają Państwo 1 września od wychowawcy klasy.
            • Zachęcamy do śledzenia strony internetowej. Pojawią się tutaj informacje o rozpoczęciu nowego roku szkolnego.
            • W plikach poniżej umieszczono spis przyborów dla ucznia klasy I.
            • Podręczniki są darmowe i przekazane zostaną dzieciom na początku roku szkolnego.
            • Plan lekcji umieszczony zostanie na e-dzienniku.
            • Na początku roku każdy uczeń otrzyma kluczyk do szafki na szkolnym korytarzu, gdzie będzie mógł przechowywać swoje rzeczy.
            • W razie pytań zapraszamy do kontaktu: sekretariat@zspradostowice.pl 
          • Statuetka „Wolontariusza Roku” wręczona

          • Na zakończenie drugiego roku działalności Szkolnego Klubu Wolontariatu „Skrzydlate Serce” ponownie wręczyliśmy statuetkę „Wolontariusza Roku”. Został nim uczeń klasy ósmej - Mikołaj W. Serdecznie gratulujemy!!!  

            Tegoroczna edycja obfitowała w wiele wydarzeń, zbiórek, akcji. Dziękujemy uczniom,  Rodzicom za ogromne serce i pozytywny odbiór naszych pomysłów oraz wszystkim wolontariuszom zawsze chętnym i gotowym do pracy.

            W szczególności dziękujemy i żegnamy bardzo liczną grupę wolontariuszy z klasy ósmej. Mamy nadzieję, że Wasze serca będą zawsze „skrzydlate" - pełne wrażliwości i otwartości na pomoc innym. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że czas spędzony wspólnie będziecie wspominać ze wzruszeniem i na zawsze pozostanie on w Waszej pamięci. 

          • Apel podsumowujący

          • W czwartek 26 czerwca odbył się apel podsumowujący konkursy i wydarzenia, jakie miały miejsce w ostatnich dniach. Nagrodzeni zostali również najlepsi czytelnicy, sportowcy i wolontariusze. Uczniowie mogli zaprezentować się na forum szkoły, podsumować mijający rok szkolny, wyrazić zadowolenie z pobytu w naszej placówce a także powiedzieć czego w naszej szkole brakuje, aby jeszcze przyjemniej nam się w niej przebywało. Niektóre pomysły na pewno będą zrealizowane. 

          • Mam Talent

          •  Środa 25 czerwca była w naszej  szkole bardzo emocjonująca. Najpierw oglądaliśmy lot Polaka w kosmos, a następnie braliśmy udział w wydarzeniu pod nazwą ,,Mam talent". Uczestnicy pokazu mieli okazję zaprezentować swoje wyjątkowe zdolności. Występy zachwyciły publiczność i pozwoliły nam wszystkim przypomnieć sobie o tym, jak ważne jest odkrywanie swoich talentów i dzielenie sie nimi ze światem. Naszym widzom szczególnie spodobał się występ braci, Janka i Karola. Chłopcy występując pod nazwą ,,Salt Chicken" zdobyli nagrodę publiczności za grę na perkusji i gitarze.

          • To był udany wtorek!

          • W ostatni wtorek roku szkolnego postawiliśmy na sport i rekreację. Młodsze dzieci dzień spędziły na boisku szkolnym, relaksujac się podczas pikniku sportowego. Starsi uczniowie na ,,Josieńcu" uczestniczyli                    w rozgrywkach z siatkówki, piłki nożnej i tenisa stołowego. Nie zabrakło również takich dyscyplin jak: kalambury sportowe, ćwiczenia na drążkach, gra w piłkarzyki.

          • Wycieczka rowerowa wolontariuszy

          • W poniedziałek 23 czerwca grupa wolontariuszy z klasy ósmej wybrała się wraz z opiekunami wolontariatu oraz p. Gabrielą Dąbrowską na wycieczkę rowerową do Kobióra. Po półgodzinnej jeździe dotarliśmy do Kole Bany - słynnego przystanku w Kobiórze gdzie właścicielka ugościła nas pysznymi lodami i pizzą. Wycieczka była podsumowaniem tegorocznej edycji wolontariatu.

            Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz opiekunom klubu za tak dużą aktywność w tym roku szkolnym. Udało nam się wiele zdziałać na różnych płaszczyznach. Udzielaliśmy się aktywnie wśród społeczności szkolnej i lokalnej, wspieraliśmy seniorów, chore dzieci, podejmowaliśmy inicjatywy ekologiczne, pamiętaliśmy także o naszych czworonożnych przyjaciołach. Wiele zdziałaliśmy, ale jeszcze więcej możemy zdziałać w przyszłym roku szkolnym. Dlatego już dziś zachęcamy i zapraszamy.

            Pamiętajmy:

            „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest;
            nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
                               

                                                                                                                   Jan Paweł II

             

          • Warsztaty emisji głosu

          • W dniu 23 czerwca w naszej szkole gościlismy prof. dr hab. Izabellę Zielecką-Panek z Uniwersytetu Śląskiego   w Cieszynie.  Uczniowie z zespołu ,,Radość" oraz chórzyści z ,,Piano-Forte" uczyli się jak prawidłowo oddychać i śpiewać, aby głos brzmiał czysto i dźwięcznie. Dziekujemy Pani Profesor za tak cenne rady i owocnie spędzony czas.

          • Wdzięczność otwiera drzwi do serca

          • 4 czerwca 2025 r. obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowe święto - Dzień Mamy oraz Taty. Wydarzenie to odbyło się pod wyjątkowym hasłem: Wdzięczność otwiera drzwi do serca". To popołudnie to prezent dla rodziców od dzieci - wyraz ich wdzięczności i miłości.

            Program spotkania podzielony był na cztery części. Uroczystość rozpoczęliśmy od chwili refleksji - prezentacji poświęconej roli książki w życiu dziecka, przygotowanej przez p. Sylwię Nowok. W drugiej części przenieśliśmy się w muzyczny świat - zespół Radość pod kierunkiem p. Danuty Abramowicz-Heczko oraz p. Katarzyny Machnik zabrał nas w podróże przez Deszczowe piosenki". Następnie zobaczyliśmy znaną, ale trochę odmienioną historię Kopciuszka" w wykonaniu uczniów klasy czwartej, pod kierunkiem p. Sylwii Nowok. Było i śmiesznie i wzruszająco. Na zakończenie odbył się niezwykły koncert, podczas którego uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne talenty. Pomysłodawcą tego muzycznego show była p. Katarzyna Machnik. 

            Spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.  

          • Zajęcia z kuratorem sądowym

          • 5 czerwca uczniowie  z klas: 7 i 8 wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez kuratora sądowego pana Rafała Chmiela. Zajęcia miały na celu zapoznanie młodzieży z konsekwencjami nieprzestrzegania prawa  a także postępowaniem w sprawach nieletnich. Pan kurator posłużył się przykładami zachowań, których nie nalezy naśladować. Mamy nadzieję, że wykład będzie dobrą lekcją na tenat tego jak zachować się w wielu sytuacjch.