Strona główna
Pożegnanie roku szkolnego klasy 3a
W środę 24 czerwca uczniowie klasy 3a wspólnie świętowali zbliżający się koniec roku szkolnego podczas wyjątkowego pikniku. Dzieci zadbały o pyszne przekąski i przyniosły ze sobą ulubione gry. Wszyscy spędzili czas w radosnej atmosferze, bawiąc się i integrując. To był dzień pełen uśmiechu i miłych wspomnień.
Sukces naszych uczniów w gminnym konkursie
Nasza szkoła, a dokładnie uczniowie klas 1-3 wzięli udział w gminnym konkursie plastyczno-ekologicznym ,,Zielona Gmina Suszec". Celem tego wyjątkowego wydarzenia było rozwijanie kreatywności dzieci oraz promowanie postaw proekologicznych poprzez twórcze wykorzystanie materiałow z recyklingu. Zadaniem uczniów było stworzenie makiet przedstawiających wizję ekologicznej gminy Suszec. Z naszej szkoły udział w projekcie wzięły klasy: 1a, 1b, 2a, 2b oraz 3a. Dzięki zaangażowaniu i pomysłowości dzieci oraz ich wychowawczyń, szkoła otrzymała nagrodę pieniężną, a każdy uczeń został doceniony- wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, upominki oraz słodkości. Serdecznie gratulujemy naszym małym ekologom i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
Wycieczka na kajaki uczniów klasy piątej!
We wtorek uczniowie klasy piątej wybrali się do stanicy harcerskiej w Wiśle Wielkiej. Pod opieką instruktorów uczniowie korzystali ze świetnych atrakcji zarówno wodnych jak i na trawie. Podzieleni na cztery drużyny rywalizowali w Bubble Football i ArcheryTag. Później spędzili czas na wodzie pływając kajakami i kanadyjkami. Na zakończenie spotkania wszyscy upiekliśmy sobie pyszne kiełbaski na ognisku i tym miłym akcentem zakończyliśmy udany rok w klasie piątej.
Talenty w naszej szkole
W piątek 19 czerwca w naszej szkole odbył się szkolny pokaz talentów. Uczniowie zaprezentowali się w wielu kategoriach: tanecznej, wokalnej, kabaretowej. Pokazali również swoje uzdolnienia w grze na instrumentach oraz szkicowaniu. Jury miało do podjęcia bardzo trudną decyzję. Ostatecznie na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo: zespół taneczny z klasy 1b oraz Bartek K. z klasy 4, który pochwalił się pięknymi rysunkami. Miejsce drugie zajął zespół Salt Chicken, w skład którego wchodzą bracia Karol B.i Janek B. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Marcie S. z klasy 2a, która okazała się wielkim odkryciem i pokazała swój talent taneczny.
Bezpieczne nawyki w cyfrowym świecie
W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach poświęconych odpowiedzialnemu korzystaniu z Internetu. Podczas zajęć poznali zasady cyberbezpieczeństwa oraz ochrony danych osobowych, a także dowiedzieli się, jak rozpoznawać wiarygodne źródła informacji i krytycznie oceniać treści publikowane w sieci.
Słodka lekcja samodzielności
Misja: udekorować i nie zjeść od razu! - z takim wyzwaniem zmierzyli się 19 czerwca uczniowie klasy 2b podczas zajęć kulinarnych. Dzieci z zaangażowaniem dekorowały pyszne gofry, ucząc się przy tym organizacji pracy i dbania o porządek na swoim stanowisku. W naszych smakowitych kompozycjach znalazły się świeże owoce, które wzbogaciły posiłek pod względem wartości odżywczych. Po tej słodkiej lekcji wszyscy już wiedzą, że własnoręcznie przygotowane przysmaki smakują najlepiej!
Wycieczka rowerowa piątoklasistów i wolontariuszy!
W środę 17 czerwca uczniowie klasy 5 wraz z opiekunami i wolontariuszami udali się na wycieczkę rowerową do Kobióra. Naszym przystankiem docelowym było magiczne miejsce o nazwie Kole Bany. Tam uczniowie po prawie 40 minutowej jeździe mogli odpocząć na hamakach, huśtawkach i kanapach, zjeść pyszne lody, a później smaczną pizzę. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się również przy stawach nieopodal gdzie na polanie uczniowie rozłożyli koce i urządzili sobie piknik. Dzięki dobrym humorom jakie towarzyszyły nam już od samego rana rozgoniliśmy burzowe chmury i przez całą wycieczkę mieliśmy piękne słońce i ciepły wiatr.
Górski sukces trzecich klas
W środę 17 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę w Beskid Mały, a ich celem było zdobycie Magurki Wilkowickiej. Choć prognozy pogody do końca trzymały ich w niepewności, na miejscu przywitało ich piękne słońce i wspaniała widoczność. Trzecioklasiści wykazali się znakomitą formą i doskonała kondycją. Dziarskim krokiem pokonali cały górski szlak, udowadniając, że są już prawdziwymi, dojrzałymi turystami. Nagrodą za trud wędrowania był zasłużony odpoczynek w schronisku na szczycie, wspólny posiłek oraz piękne, beskidzkie panoramy. Wyprawa była nie tylko świetną lekcją przyrody w terenie, ale przede wszystkim czasem wspaniałej klasowej integracji. Zmęczeni, ale z uśmiechami od ucha do ucha i plecakami pełnymi pamiątek, uczniowie szczęśliwie wrócili do Radostowic. Gratulujemy naszym młodym zdobywcom górskiego sukcesu!
Wspólne spotkanie uczniów klasy 4 na zakończenie roku szkolnego!
W poniedziałek klasa 4 żegnała rok szkolny 2025/26. Wszyscy spotkaliśmy się w ogrodzie u państwa Wrobel. Słodkości, kiełbaska z grilla, a między tym - gry i zabawy z piłką, lotkami i planszówki. Pogoda nam dopisała. Spędziliśmy wesoło wspólny czas. Dziękujemy bardzo Rodzicom Marty za gościnę!!!
Warsztaty z emisji głosu w naszej szkole
W czwartek 11 czerwca br. w naszej szkole gościła p. prof. dr hab. Izabella Zielecka - Panek z Uniwersytetu Śląskiego. P. Izabella jest kuratorem regionu śląskiego projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Poprowadziła warsztaty z emisji głosu najpierw z dziećmi z zespołu „Radość”, a później z chórem „Piano-Forte”. Pod tak fachową ręką dzieci i chórzyści zabrzmieli pięknie. Postaramy się, by to nowe piękniejsze brzmienie zostało na dłużej! Dziękujemy pani profesor za super warsztaty!
IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej
W czwartek 11 czerwca odbyła się już czwarta edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Angielskiej SINGING SCHOOLS. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się w maju wybrano jedną uczennicę z klas 1-3 i jedną z klas starszych. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały Julka D. z klasy 2b oraz Laura P. z klasy 6. Na konkurs przyjechali także uczniowie z Kobielic i Mizerowa. Występy jak co roku były oceniane przez niezależne jury. Uczniowie byli perfekcyjnie przygotowani, a same występy wszystkim się bardzo podobały. O to wyniki:
Wolne miejsca na dyżur wakacyjny
Drodzy Rodzice,
w związku z przeprowadzonymi zapisami na dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych
przez Gminę Suszec oraz wolnymi miejscami w grupach istnieje jeszcze możliwość skorzystania
z opieki nad dzieckiem w okresie wakacji.Liczba wolnych miejsc w poszczególnych przedszkolach jest dostępna na stronie: https://zapisy.suszec.pl/wolne-miejsca/. Wartości są na bieżąco aktualizowane przez dyrektorów poszczególnych placówek.
Wśród bajkowych dźwięków...
1Cóż to był za wspaniały koncertu WŚRÓD BAJKOWYCH DŹWIĘKÓW w siedzibie NOSPR w Katowicach.
W niedzielę, 31 maja, odbył się niezwykły koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Młodzi artyści Programu Śpiewająca Polska w tym nasi uczniowie należący do zespołu Radość oraz chórzyści Piano-Forte wystąpili podczas jubileuszowej gali z okazji 20-lecia Programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.
Egzamin na kartę rowerową w naszej szkole
29 maja w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową, obejmujący zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego, zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz obowiązku noszenia kasku.
Cześć praktyczna była przeprowadzona pod nadzorem Policji, która sprawdzała umiejętność jazdy na rowerze, panowanie nad pojazdem, prawidłowe wykonanie manewrów. Uczniowie w tym dniu zdobyli swoje pierwsze „prawo jazdy”. Gratulujemy.
Szóstoklasiści na wycieczce
Uczniowie klasy szóstej spędzili Dzień Dziecka w parku trampolin oraz w kręgielni. Zabawa była przednia a kulminacją wyjazdu była wizyta w McDonald's.
Występ zespołu Radość na Małym Brzymie
W sobotę 30 maja nasi tancerze z zespołu „Radość” wystąpili ze swoim repertuarem podczas Przeglądu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Mały Brzym”. Jak co roku pogoda dała się we znaki, deszcz przeplatał się z chwilami słonecznymi. Na szczęście nasi mali artyści zaprezentowali się wyśmienicie, a podczas ich występu zaświeciło piękne słońce.
Wyróżnienie w województwie dla naszej recytatorki
Nasza uczennica, Wiktoria K. z klasy 3 b, po zajęciu II miejsca w konkursie gminnym, godnie reprezentowała szkołę w finale wojewódzkim Konkursu Recytatorskiego „Moja ojczyzna piękna i zielona”. Z dumą informujemy, że jej występ przyniósł jej wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim.
Serdecznie gratulujemy tego pięknego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych artystycznych wyzwaniach!
Wycieczka klasy 1b
Uczniowie klasy 1b wzięli udział w wycieczce na Kozią Górkę. Pogoda dopisała a dzieci od samego poczatku były pełne energii i dobrego humoru. Pierwszoklasiści dzielnie weszli na górę, podziwiając piękne widoki oraz otaczająca przyrodę. W schronisku Stefanka uczniowie bawili się na placu zabaw. Kolejną atrakcją, która sprawiła wszystkim wiele radości było pieczenie kiełbasek.
Wycieczka klas drugich
25 maja uczniowie klas 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Wioski Indiańskiej w Jaworznie, podczas której poznawali kulturę, zwyczaje i tradycje Indian. W trakcie pobytu brali udział w różnych konkurencjach sportowych oraz próbowali swoich sił w strzelaniu z łuku. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia wybrali się na spacer do Parku Gródek w Jaworznie, podziwiając jego malownicze krajobrazy. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych

