Strona główna
Bal karnawałowy
W czwartek 12 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Każdy uczestnik zabawy miał na sobie przebranie, niekiedy strój ten sprawił, że osoba była nie do poznania. Przy dźwiękach tanecznej muzyki, zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, bawili się doskonale. Aby tradycji stało się zadość, każdy otrzymał pączka i soczek, bowiem zabawa wypadła w tłusty czwartek. Relację z balu można obejrzeć w albumie fotograficznym.
Bezpieczne ferie - pamiętajmy o rozsądku i zasadach!
Ferie zimowe to czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. To chwile odpoczynku, zabawy, spotkań z przyjaciółmi. Aby ten okres był radosny i bezpieczny, warto pamiętać o kilku zasadach:
Podczas zabawy na śniegu i lodzie dobrze wybierać miejsca do tego przeznaczone, a jazdę na nartach, sankach czy łyżwach dostosować do swoich umiejętności. Pamiętaj również o kasku. Zamarznięte jeziora i stawy wyglądają zachęcająco, ale pamiętaj - lód bywa zdradliwy - dlatego korzystaj z bezpiecznych lodowisk!!!
AED w naszej szkole - bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki
Podczas lekcji wychowania fizycznego w klasie 6 uczniowie dowiedzieli się czym jest AED oraz w jakich sytuacjach może uratować życie. Zostały wyjaśnione zasady jego działania. Uczniowie dowiedzieli się jak zachować się w sytuacji wymagającej udzielania pomocy - od oceny bezpieczeństwa, przez sprawdzanie przytomności i oddechu, aż po wezwanie służb ratunkowych. Zostały omówione również podstawowe zasady resuscytacji krążeniowo - oddechowej. W części praktycznej uczniowie pracowali na fantomie.
Zabawa w GoJump
Chórzyści Piano-Forte nie tylko potrafią śpiewać! Po okresie prób i koncertów przyszedł czas na wspólną zabawę. Uczniowie spędzili popołudnie w Gojump w Bielsku-Białej. Po takiej gimnastyce będą śpiewać jeszcze lepiej!
Klasa 3a i owocowe smakołyki
Uczniowie klasy 3a po raz kolejny pokazali, że lubią kulinarne wyzwania. Tym razem w roli głównej były ...owoce. Na zdjęciach można podziwiać kolorowe sałatki i szaszłyki.
Nasi uczniowie w Tarnowskich Górach
W sobotę 31 stycznia uczniowie należący do chóru ,,Piano-Forte" wzięli udział w projekcie muzycznym, w ramach którego wystąpili wraz z Czesławem Mozilem i dziećmi z innych szkół. W Tarnogórskim Centrum Kultury nasi uczniowie pokazali, że międzypokoleniowe muzykowanie może być źródłem radości i dumy z własnej twórczości.
Ecie, Pecie - warsztaty edukacji regionalnej
Tym razem nasi uczniowie z klas 1-3 przenieśli się w czasie i dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądało życie w śląskiej chałpie. Poznali dawne sprzęty i ich nazwy wiedzą już, do czego służył bifyj, gdzie stała piykno lampa i dlaczego szolka miała swoje ważne miejsce w domu.
Dzieci zobaczyły, jak urządzona była izba, jak wyglądały codzienne obowiązki domowników oraz jak dawniej spędzano wspólny czas.
Podziękowanie dla Rady Rodziców
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w życie naszej placówki, otrzymane wsparcie i dotychczasową współpracę. Dzięki przychylności i hojności Rady zyskaliśmy 50 nowych krzeseł na uroczystości oraz 10 stołów cateringowych. Uczniowie są zachwyceni stołami do piłkarzyków, a przedszkolaki uroczo będą wyglądać na przedstawieniach w zakupionych nowych strojach (kapeluszach i tiulowych spódniczkach). Jeszcze raz bardzo dziękujemy!
Koncert kolędowy dla rodzin
W czwartek 22 stycznia odbył się wyjątkowy koncert kolędowy dla rodzin dzieci szkolnych i przedszkolnych. Przybyli goście obejrzeli piękny występ świąteczny w wykonaniu uczniów zarówno klas młodszych jak i starszych. Przedstawienie przeplatane było oprawą muzyczną. Uczniowie w wyjątkowych występach zaprezentowali swoje zdolności śpiewania, tańca oraz gry na instrumentach muzycznych: skrzypcach, saksofonie, gitarze, fletach. W drugiej części spotkania mieliśmy okazję posłuchać zespołów fletowych oraz uczniów biorących udział w projekcie "Mały człowiek, wielka orkiestra" prowadzonych przez Panią Katarzynę Machnik. Po wspólnym kolędowaniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.
Pomagamy zwierzętom!
Drodzy Uczniowie!
W dniach 19 stycznia - 6 lutego organizujemy zbiórkę na rzecz fundacji "Zwierzęca Arkadia" w Pszczynie.
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na plakacie i włączenia się w akcję!
Muzyczna opowieść o świętach... z Czesławem Mozilem
Kolejny cudowny występ naszych uczniów za nami. W sobotę 17 stycznia 2026r. w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się koncert Czesława Mozila z młodymi artystami z regionu pszczyńskiego. Wystąpili nasi chórzyści pod dyrygenturą Pani Katarzyny Machnik, dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego w Pszczynie, orkiestra „Śląskie Smyki” pod batutą Pani Alicji Pacześniak-Słoty oraz zaproszeni do udziału w koncercie uczniowie szkół z Łąki, Brzeźc, Czarkowa, Poręby, Studzienic oraz Szkoły Kampus – Nowa Edukacja w Pszczynie.
Maski karnawałowe w wykonaniu uczniów klasy 4
W związku z trwającym karnawałem uczniowie klasy czwartej tworzyli własne maski karnawałowe na zajęciach kreatywnych. Maski wykonane zostały z papierowych talerzyków. Zajęcia były bardzo ciekawe, pełne śmiechu i dobrej zabawy.
Ecie pecie - warsztaty edukacji regionalnej
Nasi uczniowie 14 stycznia wzięli udział w kolejnych warsztatach edukacji regionalnej prowadzonych przez panią Zosię z Gminnego Ośrodka Kultury. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Straszydła, co sie bojom mydła”, ale wbrew nazwie było wesoło i bardzo ciekawie. Warsztaty były pełne śląskiej godki, humoru i aktywnego udziału uczniów. To była bardzo sympatyczna lekcja edukacji regionalnej, która pokazała, że dawne opowieści mogą być świetną zabawą i okazją do poznawania lokalnego dziedzictwa.
Serdecznie zapraszamy
Zaproszenie adresowane jest do rodzin dzieci szkolnych i przedszkolnych.
Ogromne wyróżnienie!
𝑇𝑜 𝑏𝑦ł𝑜 𝑜𝑔𝑟𝑜𝑚𝑛𝑒 𝑤𝑦𝑟𝑜́𝑧̇𝑛𝑖𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑙𝑎 𝑛𝑎𝑠!
𝑍 𝑝𝑒𝑤𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖𝑎̨ 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑐𝑦 𝑧𝑎𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑚𝑦 𝑡𝑒𝑛 𝑘𝑜𝑛𝑐𝑒𝑟𝑡 𝑗𝑎𝑘𝑜 𝑛𝑎𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑𝑒̨ 𝑤𝑦𝑗𝑎̨𝑡𝑘𝑜𝑤𝑒 𝑤𝑦𝑑𝑎𝑟𝑧𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑤 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑦𝑚 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑢.
𝐷𝑧𝑖𝑒̨𝑘𝑢𝑗𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑧𝑎 𝑜𝑘𝑎𝑧𝑎𝑛𝑒 𝑛𝑎𝑚 𝑧𝑎𝑢𝑓𝑎𝑛𝑖𝑒!
𝐂𝐡𝐨́𝐫 𝐝𝐨 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐮 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚ł𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐢 𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤.
Poniżej fragment koncertu z udziałem chóru.
Zimowe szaleństwa na śniegu
Klasy 2b, 3a i 5 wykorzystały warunki pogodowe i wybrały się na górkę obok szkoły, aby pobawić się na śniegu. Zabawa była przednia, dzieci wróciły na lekcje zrelaksowane i szczęśliwe.
Uczniowie klasy 2b zamienili się także w prawdziwych naukowców. Śnieg, który na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, pod mikroskopem okazał się fascynującym światem pełnym unikalnych struktur i kształtów. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem badali płatki śniegu, poznając ich różnorodność i piękno.
Czesław Mozil i nasi chórzyści już wkrótce!
Już w sobotę, 17 stycznia 2026 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowy koncert z udziałem Czesława Mozila oraz młodych artystów z regionu
To muzyczne spotkanie pełne emocji, radości i dziecięcej energii. Na scenie wystąpią m.in. Ognisko Muzyczne w Pszczynie, Orkiestra „Śląskie Smyki”, Chór „Piano-Forte” oraz uczniowie szkół z gminy Pszczyna.
Podziękowanie
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Obdarowana rodzina nie kryła wzruszenia i wdzięczności za okazaną pomoc.
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych
