Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Bal karnawałowy

            W czwartek 12 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Każdy uczestnik zabawy miał na sobie przebranie, niekiedy strój ten sprawił, że osoba była nie do poznania. Przy dźwiękach tanecznej muzyki, zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie, bawili się doskonale. Aby tradycji stało się zadość, każdy otrzymał pączka i soczek, bowiem zabawa wypadła w tłusty czwartek. Relację z balu można obejrzeć w albumie fotograficznym.

          • Bezpieczne ferie - pamiętajmy o rozsądku i zasadach!

            Ferie zimowe to czas, na który wszyscy czekają z niecierpliwością. To chwile odpoczynku, zabawy, spotkań z przyjaciółmi. Aby ten okres był radosny i bezpieczny, warto pamiętać o kilku zasadach:

            Podczas zabawy na śniegu i lodzie dobrze wybierać miejsca do tego przeznaczone, a jazdę na nartach, sankach czy łyżwach dostosować do swoich umiejętności. Pamiętaj również o kasku. Zamarznięte jeziora i stawy wyglądają zachęcająco, ale pamiętaj - lód bywa zdradliwy - dlatego korzystaj z bezpiecznych lodowisk!!!

          • Zabawa w GoJump

            Chórzyści Piano-Forte nie tylko potrafią śpiewać! Po okresie prób i koncertów przyszedł czas na wspólną zabawę. Uczniowie spędzili popołudnie w Gojump w Bielsku-Białej. Po takiej gimnastyce będą śpiewać jeszcze lepiej!

          • Nasi uczniowie w Tarnowskich Górach

            W sobotę 31 stycznia uczniowie należący do chóru ,,Piano-Forte" wzięli udział w projekcie muzycznym, w ramach którego wystąpili wraz z Czesławem Mozilem i dziećmi z innych szkół. W Tarnogórskim Centrum Kultury nasi uczniowie pokazali, że międzypokoleniowe muzykowanie może być źródłem radości i dumy z własnej twórczości.

          • Ecie, Pecie - warsztaty edukacji regionalnej

            Tym razem nasi uczniowie z klas 1-3 przenieśli się w czasie i dowiedzieli się, jak kiedyś wyglądało życie w śląskiej chałpie. Poznali dawne sprzęty i ich nazwy wiedzą już, do czego służył bifyj, gdzie stała piykno lampa i dlaczego szolka miała swoje ważne miejsce w domu.

            Dzieci zobaczyły, jak urządzona była izba, jak wyglądały codzienne obowiązki domowników oraz jak dawniej spędzano wspólny czas.

          • Podziękowanie dla Rady Rodziców

            Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w życie naszej placówki, otrzymane wsparcie i dotychczasową współpracę. Dzięki przychylności i hojności Rady zyskaliśmy 50 nowych krzeseł na uroczystości oraz 10 stołów cateringowych. Uczniowie są zachwyceni stołami do piłkarzyków, a przedszkolaki uroczo będą wyglądać na przedstawieniach w zakupionych nowych strojach (kapeluszach i tiulowych spódniczkach). Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

          • Koncert kolędowy dla rodzin

            W czwartek 22 stycznia odbył się wyjątkowy koncert kolędowy dla rodzin dzieci szkolnych i przedszkolnych. Przybyli goście obejrzeli piękny występ świąteczny w wykonaniu uczniów zarówno klas młodszych jak i starszych. Przedstawienie przeplatane było oprawą muzyczną. Uczniowie w wyjątkowych występach zaprezentowali swoje zdolności śpiewania, tańca oraz gry na instrumentach muzycznych: skrzypcach, saksofonie, gitarze, fletach. W drugiej części spotkania mieliśmy okazję posłuchać zespołów fletowych oraz uczniów biorących udział w projekcie "Mały człowiek, wielka orkiestra" prowadzonych przez Panią Katarzynę Machnik. Po wspólnym kolędowaniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek zorganizowany przez Radę Rodziców.

          • Muzyczna opowieść o świętach... z Czesławem Mozilem

            Kolejny cudowny występ naszych uczniów za nami. W sobotę 17 stycznia 2026r. w Sali Widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbył się koncert Czesława Mozila z młodymi artystami z regionu pszczyńskiego. Wystąpili nasi chórzyści pod dyrygenturą Pani Katarzyny Machnik, dzieci i młodzież z Ogniska Muzycznego w Pszczynie, orkiestra „Śląskie Smyki” pod batutą Pani Alicji Pacześniak-Słoty oraz zaproszeni do udziału w koncercie uczniowie szkół z Łąki, Brzeźc, Czarkowa, Poręby, Studzienic oraz Szkoły Kampus – Nowa Edukacja w Pszczynie.

          • Ecie pecie - warsztaty edukacji regionalnej

            Nasi uczniowie 14 stycznia wzięli udział w kolejnych warsztatach edukacji regionalnej prowadzonych przez panią Zosię z Gminnego Ośrodka Kultury. Tym razem spotkanie odbyło się pod hasłem „Straszydła, co sie bojom mydła”, ale wbrew nazwie było wesoło i bardzo ciekawie. Warsztaty były pełne śląskiej godki, humoru i aktywnego udziału uczniów. To była bardzo sympatyczna lekcja edukacji regionalnej, która pokazała, że dawne opowieści mogą być świetną zabawą i okazją do poznawania lokalnego dziedzictwa.

          • Ogromne wyróżnienie!

            𝑇𝑜 𝑏𝑦ł𝑜 𝑜𝑔𝑟𝑜𝑚𝑛𝑒 𝑤𝑦𝑟𝑜́𝑧̇𝑛𝑖𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑑𝑙𝑎 𝑛𝑎𝑠!

            𝑍 𝑝𝑒𝑤𝑛𝑜𝑠́𝑐𝑖𝑎̨ 𝑤𝑠𝑧𝑦𝑠𝑐𝑦 𝑧𝑎𝑝𝑎𝑚𝑖𝑒̨𝑡𝑎𝑚𝑦 𝑡𝑒𝑛 𝑘𝑜𝑛𝑐𝑒𝑟𝑡 𝑗𝑎𝑘𝑜 𝑛𝑎𝑝𝑟𝑎𝑤𝑑𝑒̨ 𝑤𝑦𝑗𝑎̨𝑡𝑘𝑜𝑤𝑒 𝑤𝑦𝑑𝑎𝑟𝑧𝑒𝑛𝑖𝑒 𝑤 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑦𝑚 𝑧̇𝑦𝑐𝑖𝑢.

            𝐷𝑧𝑖𝑒̨𝑘𝑢𝑗𝑒𝑚𝑦 𝑏𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑧𝑎 𝑜𝑘𝑎𝑧𝑎𝑛𝑒 𝑛𝑎𝑚 𝑧𝑎𝑢𝑓𝑎𝑛𝑖𝑒!

            𝐂𝐡𝐨́𝐫 𝐝𝐨 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐞̨𝐩𝐮 𝐩𝐫𝐳𝐲𝐠𝐨𝐭𝐨𝐰𝐚ł𝐚 𝐩𝐚𝐧𝐢 𝐊𝐚𝐭𝐚𝐫𝐳𝐲𝐧𝐚 𝐌𝐚𝐜𝐡𝐧𝐢𝐤.

            Poniżej fragment koncertu z udziałem chóru.

          • Zimowe szaleństwa na śniegu

            Klasy 2b, 3a i 5 wykorzystały warunki pogodowe i wybrały się na górkę obok szkoły, aby pobawić się na śniegu. Zabawa była przednia, dzieci wróciły na lekcje zrelaksowane i szczęśliwe.

            Uczniowie klasy 2b zamienili się także w prawdziwych naukowców. Śnieg, który na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, pod mikroskopem okazał się fascynującym światem pełnym unikalnych struktur i kształtów. Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem badali płatki śniegu, poznając ich różnorodność i piękno.

          • Podziękowanie

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w przygotowanie Szlachetnej Paczki. Obdarowana rodzina nie kryła wzruszenia i wdzięczności za okazaną pomoc.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu