Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Dzień Postaci z Bajek

            Nasi uczniowie 5 listopada świętowali Dzień Postaci z Bajek! Tego dnia szkoła wypełniła się bohaterami z ulubionych bajek i baśni. Dzieci wykazały się ogromną kreatywnością – przygotowały wspaniałe stroje, rekwizyty i prezentacje swoich postaci. Było kolorowo, radośnie i magicznie – dokładnie tak, jak w bajce!

          • Kolejne sukcesy naszych sportowców!

            24 października reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach tenisa stołowego dziewcząt i chłopców, które były organizowane w naszej szkole. Zarówno dziewczyny, jak i chopcy wykazali się doskonałą techniką gry, zaangażowaniem, koncentracją i wzajemnym wsparciem. Mecze były emocjonujące, pełne zwrotów akcji i zaciętej walki o każdy punkt.

          • Prace ogrodnicze

            Uczniowie klasy 2b zajęli się przestrzenią przed wejściem do szkoły – z zaangażowaniem posadzili cebulki kwiatów, które zakwitną wiosną. Przygotowania do sadzenia połączyliśmy z lekcją matematyki – dzieci uczyły się mierzyć głębokość dołków, obliczać odstępy między cebulkami. To była doskonała okazja, by przekonać się, że matematyka to nie tylko liczby w zeszycie, ale także pomaga w codziennym życiu – nawet w ogrodniczych przygodach!

          • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

            Z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych uczniowie koła języka niemieckiego w Radostowicach wzięli udział w grze szkolnej, zorganizowanej we współpracy z panią Dominiką Zieburą - nauczycielką języka niemieckiego. Gra polegała na rozwiązywaniu językowych i logicznycn zagadek. Uczestnicy byłi bardzo skoncentrowani i z wielkim zaangażowaniem szukali odpowiedzi na każde pytanie. Dzięki doskonałej współpracy wszystkich drużyn, udało się z sukcesem zakończyć grę. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji wydarzenia pani Danucie Abramowicz-Heczko.

          • Spotkanie z policjantami

            W dniu 20 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, którzy przypomnieli dzieciom zasady ruchu drogowego. Dzięki uprzejmości panów dzielnicowych, pierwszo- i drugoklasiści mogli wejść do radiowozu a nawet włączyć sygnały dźwiękowe. Wielkie poruszenie wywołał Sznupek- maskotka śląskiej policji.

          • Ślubowanie klas pierwszych i pasowanie na czytelnika

            17 pażdziernika nasze grono uczniowskie powiększyło się oficjalnie o 34 osoby. W tym dniu miała miejsce uroczystość Pasowania na Ucznia i Czytelnika. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali przed koleżankami i kolegami, a także przed swoimi bliskimi, wspaniały występ. Śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze, a nawet obiecali stać się uczniami-superbohaterami! Po ślubowaniu pani bibliotekarka przeprowadziła test znajomości bajek, który udowodnił, że nasi uczniowie to także obiecujący czytelnicy. Gratulujemy naszym pierwszoklasistom i życzymy samych sukcesów szkolnych!

          • Klasa ósma w Warszawie

            16 października uczniowie klasy ósmej wraz z opiekunami wyruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu był spektakl ,,Romeo i Julia" w Teatrze Buffo. Przedstawienie, będące nowoczesną interpretacją klasycznej tragedii Szekspira, zachwyciło nas dynamiczną choreografią, muzyką i emocjonalnym przekazem. Po spektaklu udaliśmy się na spacer po Krakowskim Przedmieściu. Ku naszemu zaskoczeniu, trafiliśmy na plan filmowej ekranizacji ,,Lalki" Bolesława Prusa. Kolejnym przystankiem był Grób Nieznanego Żołnierza - miejsce pełne powagi i zadumy. Zatrzymaliśmy się równiez przy innych pomnikach i miejscach pamięci historii Polski. Nie zabrakło też elementów codziennego życia stolicy- przejazd metrem był dla wielu z nas nowym doświadczeniem. Wieczorem wspólny posiłek i podróż powrotna pociągiem. To był dzień pełen emocji.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            Zgodnie z tradycją 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Uczniowie zaprezentowali wspaniały program artystyczny, który wprawił obecnych na akademii w świetne humory. Pani Dyrektor złożyła swoim pracownikom życzenia a wychowankom i opiekunom, którzy przygotowali program wyraziła słowa podziękowania.

          • Wycieczka klasy szóstej

            10 października uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. We wczesnych godzinach porannych, w dobrych humorach, wyruszyli komunikacją publiczną na podbój stolicy. Nie lada atrakcją był zapewne przejazd metrem czy spacer Krakowskim Przedmieściem, gdzie aktualnie trwają prace nad filmem ,,Lalka". Kulminacyjnym punktem programu była wizyta w teatrze ,,Buffo" na spektaklu ,,Piotruś Pan". Świetna gra aktorów, bogata scenografia i piękne kostiumy wywarły na wszystkich duże wrażenie. Wycieczka zapewne na długo pozostanie w pamięci szóstoklasistów.

          • Uczniowie klasy piątej w teatrze Buffo

            W czwartek 9 października uczniowie klasy 5 wraz z nauczycielami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wizyty w stolicy był spektakl pt.: „Piotruś Pan” w teatrze Buffo. Oprócz tej wyjątkowej atrakcji cały dzień obfitował w wiele wrażeń. Podróż pociągami, przejażdżka warszawskim metrem, spacer Krakowskim Przedmieściem, Pałac Prezydencki oraz plac Zamkowy wraz z Kolumną Zygmunta. Wszystko to zrobiło na naszych uczniach ogromne wrażenie. Wisienką na torcie oczywiście był spektakl, po którym uczniowie wyszli niezwykle podekscytowani i szczęśliwi. Późnym wieczorem bardzo zmęczeni lecz zadowoleni wróciliśmy do domu. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych i jesteśmy przekonani, że w tym samym gronie powrócimy do naszej pięknej stolicy za jakiś czas.

          • Zdrowe przekąski

            Uczniowie klasy 2 wzięli udział w smakowitych zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się, dlaczego warto sięgać po warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste, a także jak ważne jest picie wody i unikanie słodyczy.

            Największą atrakcją było samodzielne przygotowywanie zdrowych przekąsek! Uczniowie z zapałem komponowali kolorowe kanapki i owocowe szaszłyki. Wspólne gotowanie sprawiło wszystkim wiele radości.

          • Dzień Zdrowia Psychicznego

            10 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia Psychicznego. W naszej szkole odbyły sie zajęcia psychoedukacyjne i relaksacyjne, podczas których pani psycholog zachęcała do dbania o swoją psychikę. Na korytarzu zawisła gazetka nawiązująca do powyższego tematu. Pamiętajmy, że zdrowie psychiczne to podstawa dobrego życia. Wpływa na to jak myślimy, czujemy i działamy na co dzień. Od niego zależy nasza odporność na stres, relacje z innymi ludżmi a także zdolność do nauki i pracy.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu