W sobotę 15 listopada chętni uczniowie z klas 1-4 wyjechali do Rybnika, aby wziąć udział w majstrowaniu lizaków w fabryce cukierków ,,Bombon" oraz zwiedzaniu kopalni ,,Ignacy". Pierwszym punktem programu była wizyta w manufakturze słodyczy, gdzie dzieci dowiedziały się jak powstają łakocie oraz samodzielnie zrobiły swojego lizaka, za co uzyskały dyplom karmelarza. Kolorowe wnętrza oraz niesamowity zapach zachwyciły nie tylko najmłodszych, ale również panie opiekunki.
Uczestnicy wycieczki odwiedzili również zabytkową kopalnię ,,Ignacy", gdzie spotkali się z górnikiem, który w języku śląskim opowiadał o ciężkiej pracy w kopalni oraz zapoznał wszystkich z legendą o św. Barbarze. Dzieci obejrzały dwa odcinki bajki o Bolku i Lolku, którzy wcielili się w role górników, a następnie odwiedziły Centrum Nauki ,,Sowa", gdzie mogli oddać się ciekawym eksperymentom. Na koniec wycieczki chętni uczniowie wraz z opiekunem weszli na wieżę widokową liczącą 80 m, skąd podziwiali panoramę Górnego Śląska.