Strona główna
Laurki dla bibliotekarzy
Nasza szkoła nie boi się żadnych wyzwań. Jednym z nich jest Książkowy Niekalendarz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Nasi uczniowie stworzyli piękne laurki dla osób pracujących w bibliotekach. Mieli równiez okazję porozmawiać na temat pracy bibliotekarza oraz odwiedzić biblioteki, by wręczyć wykonane przez siebie prace.
Wycieczka klasy piątej
16 maja uczniowie klasy piątej miło spędzili czas podczas klasowej wycieczki. W pierwszej kolejności odwiedzili Centrum Rozrywki Mystery Machinery, gdzie podczas gry mogli się poczuć jak prawdziwi komandosi. Druga część wycieczki to wizyta w chorzowskim zoo. Piątoklasiści odwiedzili wybrane wybiegi i ich mieszkańców.
Wycieczka uczniów kl. 4 do Nikiszowca
W środę 7 maja uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Nikiszowca. Podczas zwiedzania Muzeum Historii Katowic uczniowie mogli dowiedzieć się jak wyglądało życie typowej górniczej rodziny. Muzeum swoją siedzibę ma w dawnej pralni. W związku z tym zwiedzając ten piękny, zabytkowy budynek uczniowie mogli poczuć atmosferę pralni i magla. W drugiej części cała klasa została podzielona na drużyny. Uczniowie odnajdywali beboki - postaci z ludowych wierzeń, które rozmieszczone są w różnych, nietypowych zakamarkach Nikiszowca. Uczniowie świetnie się bawili, a na pamiątkę zakupili małe bryloczki i zapinki z wizerunkami beboków. Podczas wycieczki uczniowie mieli także okazję delektować się pysznymi kreplami i wyborną lemoniadą. Przed powrotem do domu odwiedziliśmy tamtejsze lodowisko, na którym odbywają się liczne mecze hokejowe.
Cyfrowi eksperci w przedszkolu
Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
Wydarzenie kulturalne w naszej szkole
Świętujmy razem Dzień Matki i Dzień Ojca.
Złoty Dyplom dla naszych flecistów
W Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się niezwykły Koncert Galowy wieńczący IV Ogólnopolski Konkurs "Pszczyńskie Imprezje Muzyczne" organizowany przez Ognisko Muzyczne w Pszczynie.
Duet fletowy z naszej szkoły: Kornelia J. (kl. 5) oraz Igor P. (kl. 7) otrzymał Złoty Dyplom w kat. Instrumenty dęte oraz perkusyjne. Akompaniament i przygotowanie - Pani Kataryzna Machnik.
Biblioteka - lubię tu być!
Tydzień bibliotek obchodzimy w dniach 8-15 maja 2025r. Z tej okazji klasa trzecia wzięła udział w spotkaniu autorskim połączonym z warsztatami czytelniczymi, które przeprowadziła autorka książek o Kici Nici, pani Alina Przydatek w Gminnej Bibliotece w Suszcu. Kolejne atrakcje dla uczniów w kolejnym czasie.
Przyłączamy się do akcji...
Szkolny Klub Wolontariatu przyłącza się do akcji ogłoszonej przez nasze przedszkole. Dary dla zwierzaków przynosimy do końca maja do dyżurki Pań sprzątaczek.
Rozstrzygnięcie konkursów
W naszej szkole zostały rozstrzygnięte konkursy – serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w nich udział i zaangażowali się w przygotowania. Dziękujemy za Waszą kreatywność, wysiłek i pasję!
Konkurs ortograficzny
10 kwietnia trzy uczennice klasy III: Agata, Laura i Liliana wzięły udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym w Rudziczce. Dziękujemy i gratulujemy dziewczynkom godnego reprezentowania naszej szkoły!
Prezenty wielkanocne dla dzieci
Dzięki współpracy z ośrodkiem "Zameczek" Szkolny Klub Wolontariatu przygotował akcję "Prezenty Wielkanocne dla dzieci". Rodzice naszych uczniów zakupili dedykowane prezenty dla podopiecznych ośmiu grup. Były to zazwyczaj gry planszowe, zabawki edukacyjne, projektory, instrumenty muzyczne oraz wiele innych.
Podium dla naszych piłkarzy
11 kwietnia w Suszcu odbyły się gminne zawody z piłki nożnej chłopców klas 4-6. Do rywalizacji zglosiło się pięć drużyn. Uczniowie grali systemem "każdy z każdym", reprezentacja z Radostowic dzielnie walczyła na boisku dostarczając wielu sportowych emocji. Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, ale turniej zakończył się dla uczniów z Radostowic na podium. Brawo dla piłkarzy za zajęcie 3 miejsca w zawodach, a w składzie reprezentacji grali: Franek U., Borys P., Janek C., Sebastian G., Filip D., Adam W., Marcin K., Paweł T., Felek S., Franek O., Oleksandr D.
Sobotnia wycieczka do Nikiszowca
W sobotę 12 kwietnia grupa odważnych śmiałków z naszej szkoły ruszyła na spotkanie z bebokami – prosto do Nikiszowca, najbardziej klimatycznej dzielnicy Katowic! Uczniowie odkrywali tajemnice zabytkowego osiedla górniczego, zwiedzili Muzeum Historii Katowic, spacerowali wąskimi uliczkami między ceglastymi familokami oraz spróbowali słynnych krepli! Każdy uczestnik wyprawy otrzymał dyplom pogromcy beboków. To była przygoda, która pozwoliła uczniom lepiej poznać historię i kulturę Śląska.
Ósmoklasiści przed ważnym wyborem
Uczniowie klasy ósmej stoją przed wyborem drogi dalszego kształcenia. W związku z tym w dniu 25 marca odwiedzili PZS nr 2 w Pszczynie (szkoła rolnicza). Z kolei 10 kwietnia przedstawiciele PZS nr 1 przyjechali do naszej placówki, aby zapoznać ósmoklasistów z bogatą ofertą szkoły samochodowej. W planach mamy jeszcze wyjazd na dni otwarte do pszczyńskich liceów.
Złote i srebrne pasmo dla naszych uczniów!
W niedzielę 6 kwietnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu spotkali się chórzyści z ośmiu zespołów z całego Śląska biorący udział w projekcie Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. Były chóry z Katowic, Bielska Białej, Jastrzębia Zdroju, Ustronia, Świerklan i Radostowic. Chórzyści prezentowali swoje programy przed jury - p. dr hab. Małgorzatą Podzielny z Akademii Muzycznej z Wrocławia oraz p. Izabelą Gach - Kaszuba, kurator regionu opolskiego. Po zakończeniu przesłuchań wszyscy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez p. Podzielny. Następnie jury przedstawiło wyniki. Z radością przyjęliśmy srebrne pasmo dla chóru Piano-Forte i złote pasmo dla zespołu Radość. Największą radością była dla nas nagroda dla najlepszego chóru konkursu, którą otrzymał zespół Radość!
Warsztaty ceramiczne w Zameczku
W sobotę 5 kwietnia dwunastu naszych wolontariuszy wraz z Panią Dyrektor oraz opiekunami wolontariatu uczestniczyło w warsztatach ceramicznych w Zameczku w Rudołtowicach. Po przyjeździe na miejsce wolontariusze przekazali chusteczki nawilżane, które udało się zebrać podczas zbiórki w naszej szkole. Następnie zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Dziewczyny zaproszono do pracowni, gdzie pod okiem fachowców tworzyły z gliny kury wielkanocne. Grupa chłopców w tym czasie miała możliwość wykonania pięknych, kolorowych bryloków z włóczek. Po godzinie grupy się wymieniły, a gdy wyszło słońce poszliśmy z kilkoma podopiecznymi ośrodka na krótki wiosenny spacer. Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny odwiedzić ośrodek.
Pralka z recyklingu – Projekt 1B
Uczniowie klasy 1B podjęli wyjątkowe twórcze wyzwanie, budując ekologiczną pralkę z kartonu. Zdecydowali się na wykorzystanie materiałów recyklingowych, pokazując, jak w prosty sposób można dawać drugie życie przedmiotom, które zwykle trafiają do kosza. Praca nad projektem była świetną okazją do rozwijania umiejętności współpracy, ponieważ dzieci wspólnie dzieliły się pomysłami, podejmowały decyzje i pomagały sobie nawzajem w realizacji zadania. Dzięki temu, każdy etap tworzenia pralki był nie tylko nauką o recyklingu, ale także o wartości pracy zespołowej.
Gminny Konkurs Matematyczny
3 kwietnia troje uczniów klasy III: Wojciech, Piotr i Ignacy reprzentowało naszą szkołę w Gminnym Konkursie Matematycznym w Suszcu. Uczeń naszej szkoły Wojciech G. zajął miejsce II osiągając trzeci najwyższy wynik w całej gminie. Gratulujemy wszytkim uczestnikom.
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych