Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Szlachetna Paczka

            Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Szlachetna Paczka". Tym razem pomagaliśmy samotnej pani z powiatu pszczyńskiego, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli, udało się zebrać potrzebne produkty i dostarczyć potrzebującej osobie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczki.

          • Świętośpiewanie

            Z radością informujemy, że nasi uczniowie Kornelia i Igor zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu Świętospiewanie! To ogromne wyróżnienie i wspaniała okazja, aby zaprezentować swoje talenty muzyczne. Trzymamy kciuki za ich występ i życzymy powodzenia na scenie!

          • Wigilijki klasowe

            W naszej szkole odbyły się wyjątkowe, wigilijne spotkania klasowe, które wprowadziły wszystkich w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia. Każda klasa zorganizowała swoje uroczystości, ale także zaprezentowała coś wyjątkowego na scenie. Mogliśmy podziwiać różnorodne występy.

            Wspólnie kolędowaliśmy, tworząc niesamowitą atmosferę jedności i radości. Nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, który pozwolił nam złożyć sobie serdeczne życzenia na nadchodzące święta. Był to dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i poczucia wspólnoty – idealne zakończenie roku w szkolnym gronie!

          • Gminne zawody w grach i zabawach

            16 grudna w Suszcu odbyły się gminne zawody w grach i zabawach. Każdą szkołę reprezentowały trzy drużyny z klas: drugiej, trzeciej i czwartej. Rywalizacja była bardzo zacięta, dostarczała dużo sportowych emocji, jednak wszystko odbywało się zgodnie z zasadami fair play. Każda klasa konkurowała w swojej kategorii wiekowej mierząc swoje siły w pięciu zabawach. Ostatecznie, po podliczeniu wszystkich punktów, nasza reprezentacja uplasowała się poza podium. Jednak wszystkim jeszcze raz gratulujemy!

          • Wyraź siebie z X-Press Me

            Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w zwycięskiej 20-tce placówek z całej Polski w konkursie „Cokolwiek robisz, kimkolwiek jesteś – wyraź siebie z X-Press Me”!

            Dziękujemy wszystkim dzieciom, które zaangażowały się w to niesamowite wyzwanie. Nagrodą jest zestaw 30 fantastycznych gier i gadżetów o łącznej wartości ponad 2000 zł! Wszystkie te gry będą wykorzystywane w naszej szkole. Dzięki nim będziemy mogli wspólnie rozwijać nasze pasje, uczyć się współpracy i po prostu dobrze się bawić!

          • Świąteczne dekorowanie pierniczków

            Kolorowe lukry i posypki sprawiły, że każdy pierniczek nabrał wyjątkowego, świątecznego charakteru.

            Dzieci z klas młodszych, wyposażone w fartuszki i mnóstwo kreatywnych pomysłów, z ogromnym zapałem tworzyły swoje małe dzieła sztuki. Przy okazji uczniowie doskonalili swoje zdolności manualne.

            Zdjęcia z dekorowania świątecznych ciasteczek można zobaczyć w albumie fotograficznym.

          • Zawody gminne w piłce ręcznej

            11 grudnia odbyły się zawody gminne w piłce ręcznej chłopców. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas: 5, 6, 7 i 8. W końcowej klasyfikacji, po licznych trafionych golach i dużej dawce sportowych emocji, młodsi uczniowie zajęli 1 miejsce i uzyskali awans na zawody powiatowe, natomiast starsi 3 miejsce w gminie. Wszystkim sportowcom gratulujemy!

          • Dzień Seniora

            W sobotę, 14 grudnia w naszej szkole gościliśmy Seniorów, dla których przygotowaliśmy minispektakl pt. „(Nie)zwykły prezent”. Przesłanie płynące z przedstawienia idealnie wpisało się w ideę tego wydarzenia, a zasadzało się ono na tym, że magia świąt sprawia, iż potrafimy znaleźć wspólny język, nawet jeśli dzieli nas spora różnica pokoleniowa. Nad artystyczną stroną przedsięwzięcia czuwała pani Agnieszka Prządka, a o oprawę muzyczną zadbała pani Katarzyna Machnik.

          • Wyjazd mikołajkowy uczniów klasy 4 do Funzeum

            Z okazji Mikołajek uczniowie klasy czwartej wraz z opiekunami spędzili poniedziałkowe dopołudnie w Centrum Zabawy Edukacyjnej "Funzeum" w Gliwicach. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów związanych z kolorami występującymi w przyrodzie, a przy tym poznali kilka nieoczywistych ciekawostek ze świata nauki otaczających nas na co dzień. Po warsztatach mogliśmy wszyscy poczuć się naprawdę swobodnie i oddać się zabawowemu szaleństwu. Ogromna sieć pajęcza czy mega duża klawiatura po której można było skakać grając jednocześnie sprawiły, że nasze dzieciaki po prostu nie chciały wracać do domu. Jesteśmy pewni, że jeszcze kiedyś tam wrócimy!

          • Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

            5 grudnia obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu przygotowali kilka wydarzeń w naszej szkole. Wolontariusze mieli możliwość założenia po raz pierwszy pięknych koszulek z logiem naszego klubu o nazwie "Skrzydlate serce", na przerwach rozdawali swoim kolegom i koleżankom żółte bransoletki będące znakiem solidarności z wolontariuszami na całym świecie, a na korytarzu wyświetlany był skrót wszystkich działań klubu z ubiegłego roku szkolnego. Ponadto, uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w prelekcji dotyczącej wolontariatu prowadzonej przez pracowników Centrum Edukacyjno-Leczniczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży "Zameczek" w Rudołtowicach. Nasi podopieczni mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat idei wolontariatu, ale również dowiedzieli się czegoś więcej na temat samego ośrodka.

          • Kino

            4 grudnia dzieci z klas 1-3 wybrały się do kina w Pszczyńskim Centrum Kultury, by obejrzeć magiczny film "Elfy ratują święta". Było mnóstwo śmiechu, wzruszeń i świątecznej atmosfery!

          • Mikołajki

            Dziś w naszej szkole panowała wyjątkowa, świąteczna atmosfera! Odwiedził nas sam Święty Mikołaj, który obdarował naszych uczniów uśmiechem, ciepłymi słowami i drobnymi upominkami. To był dzień pełen radości, śmiechu i magicznego nastroju!

            Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich pomocników Mikołaja, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Dzięki wsparciu i kreatywności udało się stworzyć niezapomniane chwile dla naszych uczniów.

          • Konkursy

            Z radością informujemy, że dziś miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, które odbywały się w naszej szkole w ostatnich tygodniach.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, kreatywność i wysiłek włożony w przygotowanie swoich prac.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu