Wyjazd uczniów klasy VIIIb nad morze
W poniedziałek 29 maja uczniowie klasy VIIIb wraz z P. Elżbietą S. oraz P. Agnieszką P. wyjechali na 4-dniową wycieczkę nad morze. Po 8-godzinnej podróży pociągiem dotarliśmy do Gdyni.
Pełni wspaniałych nastrojów po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer uliczkami miasta i pięknym bulwarem nadmorskim. Podziwialiśmy zabytkowy okręt "ORP Błyskawica" oraz żaglowiec "Dar Pomorza”. Drugiego dnia wraz z panią przewodnik udaliśmy się do Gdańska gdzie zwiedziliśmy główne miasto, Europejskie Centrum Solidarności oraz Muzeum II Wojny Światowej. Te jedne z najnowocześniejszych muzeów w Europie zrobiły na nas ogromne wrażenie. Oryginalne wystawy oraz tysiące eksponatów przeplatane nowoczesnymi stanowiskami multimedialnymi zaciekawiły zarówno dorosłych jak i młodzież. Trzeciego dnia zwiedziliśmy Katedrę Oliwską, w której wysłuchaliśmy 20 – minutowego koncertu organowego, piękny Park Oliwski oraz Muz
Muzyczne sukcesy naszych uczniów
Uczniowie ZSP z Radostowic, działający w zespołach fletowych w ramach zajęć POPP wzięli udział w XVIII Regionalnym Konkursie Gry na Fletach Podłużnych w Kobiórze. Zdobyli nagrody w różnych kategoriach.
kat. 1 (kl. 1-4) Kornelia J. i Laura P. - I miejsce, Marta T. - II miejsce, Karol B. i Julia N. - III miejsce
Wycieczka klasy 6 do Planetarium
18 maja klasa 6 wraz z wychowawcą, p. Kulą i p. Łuszcz była na wycieczce w Śląskim Planetarium. Do Katowic dotarliśmy pociągiem, a dalej tramwajem i 1,5 km spacerem przez piękny park. Pierwszym punktem programu były dwulekcyjne zajęcia pt " Cztery pory roku", na których dowiedzieliśmy się Dlaczego gwiazdy spacerują po niebie? Kiedy Słońce wschodzi dokładnie w miejscu geograficznego wschodu? Jak wraz ze zmianą pór roku zmienia się wygląd nocnego nieba? i wiele innych ciekawych rzeczy. Potem krótka przerwa i przeszliśmy na ekspozycję pt " Geofizyka". Na interaktywnych stanowiskach można było przeżyć symulowane trzęsienie ziemi, zobaczyć i usłyszeć prawdziwe błyskawice generowane przez cewkę Tesli, a także być świadkiem powstawania chmur i opadów atmosferycznych. Po wejściu do specjalnych komór przenieśliśmy się na chwilę w różne strefy klimatyczne. Mogliśmy również doświadczyć jak to jest
Powodzenia Ósmoklasiści!
Drodzy Ósmoklasiści!
Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności. Życzymy Wam, aby osiągnięte przez Was wyniki stały się potwierdzeniem nie tylko rzetelnej wiedzy, jaką zdobyliście, ale również pozwoiliły Wam przekroczyć kolejny próg w edukacji!
Znakomite wieści!!!
Dzisiejszego dnia, na zakończenie Daisy Days, ogłoszono wyniki konkursu
Pszczyńskich Impresji Instrumentalnych.
Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasi uczniowie zostali nagrodzeni przez jury miejscami na podium.
Igor P. zajął II miejsce, a zespół "Flauti dolci" - I miejsce w swoich kategoriach.
Zawody w czwórboju lekkoatletycznym
15 maja odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy piątej i szóstej: Agata R., Zosia G., Blanka J., Laura C., Weronika S. oraz Zosia W. Dziewczyny rywalizowały w następujących konkurencjach sportowych: bieg na 60m, skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na dystansie 600m. Pomimo deszczowej pogody wszystkim dopisywała miła, sportowa atmosfera. Ostatecznie nasza sportowa reprezentacja zajęła 2 miejsce!!!
Włoska przygoda!
Buongiorno!
Przepiękne zabytki i widoki klimatycznej Italii zostaną w pamięci uczniów klasy szóstej i ósmej na zawsze! Uczniowie rozpoczęli przygodę od obejrzenia najbardziej znanego kurortu wakacyjnego nad Adriatykiem, czyli Rimini. Ogromne wrażenie zrobiło na nich średniowieczne miasteczko - Gradara oraz urokliwa Republika San Marino. Młodzi podróżnicy w Pizie mieli okazję zobaczyć słynną krzywą wieżę, imponującą katedrę, Baptysterium oraz Piazza dei Cavallieri. Zwiedzanie Sieny i Florencji było niezwykłym doświadczeniem. Ostatni dzień podróży pozwolił uczniom odkryć zakątki tajemniczej Wenecji i kolorowej wyspy Burano. Podróż dostarczyła wielu wrażeń, również tych smakowych. Włoskie jedzenie bardzo przypadło wszystkim do gustu. Toskania zdecydowanie rozbudziła chęć do dalszego podróżowania i rozwoju!
Drukarka 3D nam nie straszna
W ramach kółka informatycznego, uczniowie klasy czwartej zaprojektowali w programie TINKERCAD i wydrukowali na drukarce 3D personalizowane podstawki pod smartfony. Uczestnicy kółka wykazali się kreatywnością, a wykonane prace przyniosły im dużo radości.
Obchody Tygodnia Bibliotek
W bieżącym roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadały na okres od 8 do 15 maja. W tych dniach swoje święto mają wszyscy fani czytania. Nasza szkolna biblioteka w ramach tej akcji przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla swoich czytelników. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których mogli m.in.wysłuchać treści Legendy o Syrence Warszawskiej techniką kamishibai. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, za co w nagrodę otrzymały zakładki do książek. Dal uczniów starszych zorganizowany został konkurs na lapbooka o Janie Brzechwie oraz o Janie Pawle II.
Projekty literackie
Maj można by określić miesiącem projektów literackich. Uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego.
W klasie czwartej podczas omawiania lektury pt. „Król Maciuś Pierwszy” uczniowie wcielili się w postać samego króla, później mianowali się ministrami. Wśród nich można wyróżnić Ministra Czystej Klasy, Ministra Zasuniętych Krzesełek, Ministra Czystej Tablicy itp. Dzieci uczyły się też zasad demokracji i głosowały nad reformami – niczym bohaterowie książki J. Korczaka.
Zapach chleba, smak tradycji...
W czwartek 11 maja klasy I, IIa i IIb wyjechały na klasową wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych nieopodal Brennej, gdzie miały okazję zbliżyć się do życia naszych przodków, dotknąć tradycji i poznać dawną wieś w pigułce, a wszędzie dookoła było czuć ducha zamierzchłych czasów. Na dzieci czekały różne atrakcje – zabawa na dawnych maszynach, zwiedzanie i poznawanie starej chaty i jej obejścia wraz z bogactwem eksponatów z życia naszych przodków, pieczenie i spożywanie podpłomyków oraz degustacja pieczywa z dodatkami. Mieliśmy też okazję szczegółowo poznać życie pszczół - dowiedzieliśmy się też, co robić by nie zostać użądlonym przez pszczołę, dlaczego pszczoła nie dostałaby prawa jazdy, co znaczą jej dzikie tańce w ulu. Klasy na koniec wizyty w Chlebowej Chacie zaopatrzyły się w rękodzieła – pamiątki, które będą przypominać o mile i ciekawie spędzonym tam czasie. Przed powrotem do
Spotkanie z dietetykiem klinicznym
9 maja gościliśmy w naszej szkole dietetyka klinicznego Panią Marlenę Mrozek.
Prelekcja dotyczyła bardzo ważnego tematu - naszego zdrowia. Pani Marlena bardzo dokładnie i profesjonalnie wyjaśniła nam, co to jest piramida zdrowego żywienia, zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego żywienia i najważniejszymi elementami stylu życia czyli odpowiednią ilością i jakością snu, aktywnością fizyczną, ograniczeniem oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych, które wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Zmagania z ortografią
W środę 10 maja odbył się w Rudziczce Gminny Konkurs Ortograficzny, którego inicjatorem i organizatorem co roku jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III – Julia N., Zofia K. i Marta T. Dziewczynki podjęły wyzwanie i zmierzyły się z ortografią. Miały też okazję poznać kolegów i koleżanki z innych szkół naszej gminy oraz obejrzeć bardzo ciekawy program artystyczny przygotowany przez gospodarzy. Dzień był pełen emocji, wrażeń i niezapomnianych doświadczeń.
DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLACH GMINY SUSZEC
Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w SIERPNIU 2023r.
Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci obojga czynnie pracujących rodziców/opiekunów prawnych.
Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach ul. Dworcowa 56
od dnia 15.05.2023r. do dnia 31.05.2023r.
Poznajemy Układ Słoneczny
W ramach tematyki zajęć uczniowie klasy IIIa poznawali planety Układu Słonecznego oraz ruchy Ziemi. Dzieci nabyły wiedzę na temat poszczególnych planet i Słońca, by następonie wykonać projekty Układu Słonecznego. Prace, które były zadaniem domowym, cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Modele były bardzo pomysłowe i różnorodne, wiernie przedstawiały wielkości planet i ich budowę. Podziękowania należą się również rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, którzy włączyli się we wspólną przygodę tworzenia tych pięknych prac.
Zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza uczniów klas: VII i VIII do udziału w programie Archi-przygody. Jest to przedsięwzięcie z zakresu edukacji architektonicznej. W trakcie warsztatów organizatorzy zabiorą młodzież w fascynujący świat architektury oraz designu. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży oraz pobudzanie do kreatywności.
Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja
W piątek 5 maja w naszej szkole uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
Uczniowie z klasy VIII a przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą i kulturową Polski w XVIII wieku. Wspomnieli o obiadach czwartkowych, obradach Sejmu Wielkiego oraz o znaczeniu uchwalonej Konstytucji. Staś z klasy czwartej wcielił się w postać Ignacego Krasickiego i pięknie przytoczył dwie bajki: "Ptaszki w klatce" oraz "Pan i pies". Były także wierszyki zaprezentowane przez uczniów z klasy czwartej. Chór zaśpiewał piosenkę o ojczyźnie, a Oliwier z klasy szóstej zagrał na flecie "Witaj majowa jutrzenko".
Znajdź pomysł na siebie
Dnia 25 kwietnia uczniowie klas starszych naszej szkoły uczestniczyli w programie artystycznym prowadzonym przez zespół Full Power Spirit - jeden z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Spotkanie młodzieży z zespołem zawierało elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowane było na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY.
Konkurs recytatorski
26 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kryrach. Naszą szkołę godnie reprezentowali: E. Goraus z klasy IIB oraz K. Blankenstein z klasy IIIa. Karol pięknie wyrecytowł dwa wiersze: ,,Parasol" Marii Konopnickiej oraz ,,Kurcze blade" Wandy Chotomskiej, czym wywalczył sobie I miejsce. W nagrodę nasz zwycięzca weźmie udział w ,,Festiwalu Słowa" w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
,,Być jak księżna Daisy"
Miło nam poinformować, iż dwóch uczniów klasy szóstej wzięło udział w Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Być jak księżna Daisy", który odbył się w dniu 25 kwietnia w Urzędzie Miasta w Pszczynie. Mikołaj Widera uzyskał III miejsce i tym samym zdobył tytuł laureata w tym konkursie.
Serdecznie gratulujemy!!!
Godziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Galeria zdjęć
brak danych