Strona główna
Wycieczka krajoznawczo-turystyczna klas szóstych do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej
W dniu 12 czerwca 2017 r. o godz. 6.30 kl. VI a i VI b wyjechały na trzydniową wycieczkę. Wyruszyliśmy w kierunku Wrocławia. Tam o godz. 11.30 weszliśmy do rotundy, w której oglądaliśmy słynne historyczne dzieło stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Wojciecha Kossaka i Jana Styki znane jako Panorama Racławicka, przedstawiające słynną bitwę stoczoną przez polskie wojska i Kosynierów pod dowództwem Tadeusza Kościuszki pod Racławicami. Następnie udaliśmy się na Ostrów Tumski we Wrocławiu. Jest to wyspa na Odrze a zarazem najstarsza część Wrocławia, na której znajdują się zabytkowe średniowieczne zabudowania Kościelne. Tam między innymi zwiedziliśmy Katedrę oraz kościół, gdzie mogliśmy zobaczyć i dotknąć księgi kościelne pisane językiem Braille’a. Stamtąd udaliśmy się na wrocławski Rynek, gdzie oglądaliśmy zabytkowe zabudowania, m.in. Ratusz i kamienice oraz Plac Solny i tzw. Jatki.
Jurajska przygoda
W dniach 12-13 czerwca uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w dwudniowej wycieczce
na Jurę Krakowsko-Częstochowską.
Podekscytowani wyruszyliśmy z lekkim opóźnieniem do Żarek, gdzie na początek przenieśliśmy się w czasy średniowiecza w Wiosce żywej Historii. Mogliśmy zobaczyć jak żyło się w dawnych czasach, co się jadło, co ubierano, czym zajmowano, co wyrabiano….. Pisaliśmy gęsim piórem, słuchaliśmy rycerskich opowieści, żeby potem pobawić się na Podgrodziu w strzelanie z łuku i przeciąganie liny. Następnie zaplanowano nie lada atrakcję… przejazd gazikami po jurajskich bezdrożach na skałki, bunkry i wojenne opowieści o dzielnych żołnierzach. Dostarczono nam 1000% emocji!! Byliśmy zachwyceni widokami i samą jazdą po wertepach i kałużach. Następnie, po smacznej drożdżówce, w pracowni „EtnoJura” własnoręcznie wykonaliśmy zabawki „Minecraft” malując je na wszystkie możliwe kolory i kom
Wycieczka Klasy „0” do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu
W poniedziałek 12.06.2017 roku najmłodsze dzieci w naszej szkole, czyli „zerówka” wyjechały na całodniową wycieczkę do
Leśnego Parku Niespodzianek do Ustronia.
Po wejściu na teren Parku dzieci przywitał ogromny Troll, który krótko opowiedział, co ciekawego nas spotka. Na początku wycieczki zrobiliśmy krótką przerwą, aby się posilić i nabrać sił. Następnie zaczęliśmy zwiedzanie. Mieliśmy okazję podziwiać króliczki, świnki wietnamskie, jelenie, daniele, sarny, a także muflony, które poruszały się swobodnie po terenie parku oraz wiele innych leśnych zwierząt. Bardzo interesującą atrakcją dla dzieci był pokaz lotów ptaków drapieżnych oraz sów, które latały tuż nad naszymi głowami. Opiekunowie zwierząt w bardzo ciekawy sposób opowiadali o ich trybie życia. Po zakończeniu pokazu lotów udaliśmy się do zagrody żubrów i jeleni szlachetnych. Dzieci również były zachwycone Alejką Bajkową.
Jubileusz Sióstr Boromeuszek
W niedzielę 11 czerwca w Pszczynie miała miejsce wielka uroczystość: siostry ze zgromadzenia Św. Karola Boromeusza obchodziły jubileusz 150- lecia posługi na ziemi pszczyńskiej. Siostry dawniej zajmowały się dziećmi, uczyły religii w pszczyńskich szkołach, a obecnie opiekują się osobami starszymi i chorymi. Z tej okazji odbyła się uroczysta Msza Św., której przewodniczył ksiądz biskup Adam Wodarczyk (który odwiedził naszą szkołę), a później w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej kontynuowano radosne obchody oraz Dzień Otwarty. Podczas uroczystości wystąpił również
Rajd po Ziemi Pszczyńskiej
W sobotę 10.06.2017r. odbył się 40 Rajd PTTK po Ziemi Pszczyńskiej, w którym wzięła udział drużyna złożona z uczestników zespołu "Radość" w składzie: Karol Jędrzejek, Nadia Kostecka, Natalia Lazar, Małgorzata Machnik, Klaudia Pustelnik, Michalina Pytlik, Jan Sowa, Oskar Tumula, Wiktor Tumula
Noc w szkole
9 czerwca 2017 roku (piątek) Klasa III a miała okazję spędzić wspólnie popołudnie (i nie tylko)
przy ognisku i wspólnej zabawie. Uczniowie spotkali się na boisku Josieniec, gdzie w pięknej aurze pogodowej mieli okazję do pikniku, gry w piłkę nożną oraz wspólnych zabaw prowadzonych przez dwie sympatyczne Panie Animatorki. Były harce, śmiechy zdrowa rywalizacja w konkurencjach sportowych, malowanie twarzy oraz zajadanie się pysznymi kiełbaskami z ogniska, które przygotowały nam niektóre z mam. Po świetnej zabawie na boisku oraz szkolnym placu zabaw dzieci miały okazję
Dzień Mamy i Taty
7 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole "Święto szkoły" połączone z obchodami
świąt Mamy i Taty.
W piękny, słoneczny dzień bardzo licznie zgromadzeni rodzice mogli obejrzeć występy swoich pociech, posłuchać o tym co wydarzyło się w ciągu tego roku szkolnego, jakie odnieśliśmy sukcesy i czym zasłynęły nasze dzieciaki w gminie, powiecie, województwie.
Wyjazd do kina
6 czerwca 2017r. klasa VI b wraz z wychowawcą zaplanowała wyjazd do kina.
Prawie cały wyjazd został sfinansowany z funduszy, które klasa uzyskała ze sprzedaży kiermaszowej. O godzinie 10.00 rozpoczął się seans filmu pt.
" Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara".
Film uczniom się podobał, gdyż w drodze powrotnej prowadzili w autobusie burzliwe rozmowy na jego temat!
Wycieczka klasy IIIa
W poniedziałek 05 czerwca 2017r. uczniowie klasy III a uczestniczyli w
całodniowej wycieczce do Żarek.
Podczas wycieczki dzieci brały udział w warsztatach tematycznych, które odbywały się w Muzeum Dawnych Rzemiosł - Starym Młynie, w Etno-Jurze-warsztaty sianko oraz w Manufakturze słodyczy - krainie Hokus Pokus i Pizzerii.
W stuletnim młynie mieliśmy okazję obejrzeć interaktywne muzeum - liczne gry, filmy, słuchowiska, oryginalne eksponaty, uczestniczyliśmy w zabawie z ziarnami. Następnie spacerkiem udaliśmy się do miejsca zabaw naturalnymi materiałami jak siano, dzieci wykonały sobie śliczne pamiątki w formie myszki lub sowy. Kolejnym punktem programu były warsztaty w Restauracji, gdzie dzieci wcieliły się w małych włoskich kucharzy i pod okiem Szefa Kuchni własnoręcznie przygotowały sobie pizzę, którą oczywiście po upieczeniu ze smakiem zjadły. Ostatnim miejscem jakie zwiedzi
Karta rowerowa
5 czerwca w naszej szkole odbył się
egzamin na kartę rowerową.
Przystąpili do niego uczniowie klasy IV. Egzamin rozpoczął się o godzinie 10.00 testem sprawdzającym wiadomości uczniów. Pan Policjant, który nadzorował przebieg egzaminu omówił zasady poruszania się rowerzysty po drogach, przypomniał najważniejsze znaki oraz zasady bezpieczeństwa, które zawsze i wszędzie muszą towarzyszyć uczniom naszej szkoły. Po napisaniu testu uczniowie przeszli na boisko szkolne aby zaliczyć drugą część egzaminu- przejazd na rowerze po wyznaczonym przez Policjanta torze. Po dwóch godzinach tych zmagań nastąpiło ogłoszenie wyników - jednak najważniejszym przesłaniem dzisiejszego dnia niech będzie - bezpieczeństwo na drodze!
Dzień Dziecka
1 czerwca Dzień Dziecka był obchodzony w naszej szkole pod hasłem
"Piknik sportowy".
W tym dniu pogoda od rana dopisywała. Młodsi uczniowie przemaszerowali na boisko "Josieniec" gdzie odbywały się gry i zabawy , mini gry, gry rekreacyjne, integracyjne, edukacyjne oraz wiele innych atrakcji.
Na boisku szkolnym zaś rywalizowały sportowo klasy starsze. Klasa IV z klasa V, a klasa VI a z Klasą VI b. Piłka nożna na początek , potem mini ręczna, a na koniec dwa ognie usportowione. Dużo sportowych emocji, dobra zabawa i dużo uśmiechu towarzyszyło tego dnia uczniom. Ochłodę od emocji i słoneczka przyniosły nam wszystkim lody. Dobra zabawa trwała aż do obiadu, potem uczniowie w świetnym nastroju rozeszli się do domu.
Wycieczka rowerowa "Radości"
W środę 31.05.2017r. odbyła się wycieczka rowerowa zespołu regionalnego RADOŚĆ ścieżkami leśnymi po PUSZCZY PSZCZYŃSKIEJ. Od leśniczówki w Radostowicach, zielonym szlakiem obok stawu KOŚCIELNIK dojechaliśmy do rezerwatu BABCZYNA DOLINA, gdzie zatrzymaliśmy się na piknik, niestety w towarzyst
Konkurs fletowy
W środę po pierwszej lekcji grupa 11 flecistek z naszej szkoły oraz trzech koleżanek z gimnazjum wybrała się na XIV Regionalny Konkurs Gry na Fletach Podłużnych do Kobióra. Nasi uczniowie jeżdżą już do Kobióra od wielu lat. Szczególnie przeżywały ten wyjazd dziewczyny z gimnazjum - ponieważ był to ich ostatni udział w tym konkursie. W tym roku do konkursu przystąpiło bardzo wielu uczniów - w kategorii I klasy I-IV wystąpiło aż 36 uczestników, a w kategorii duetów grało aż 19 duetów fletowych! Przyjechali fleciści z Pszczyny, Tychów, Świętochłowic, Kobielic, Radostowic i z Ostrzeszowa. Słuchaliśmy fletów sopranowych, altowych, tenorowych, basowych, a nawet sopranino. Przesłuchania trwały do godz. 14.30. Później jury udało się na obrady, a my uczestniczyliśmy w zajęciach tanecznych ucząc się starych tańców, takich jak np. pavana, czy "Koński".

Mały Brzym
W sobotę 27.05.2017r. Zespół Regionalny "Radość" wziął udział w
XVII Pszczyńskich Prezentacjach
Dziecięcych Zespołów Regionalnych
Mały Brzym,
które zorganizowało Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie na terenie skansenu Zagroda Wsi Pszczyńskiej. Zespół przygotowany przez panią Danutę Abramowicz-Heczko, zaprezentował wiązankę pieśni i tańców śląskich: Kołomajki, Jadwiśki, "Skoko wróbel", Błogosławiony, Druciorz i Trojok. Tegoroczny przegląd odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie, która towarzyszyła uczestnikom przez cały czas jego trwania.
Dzień Szalonych Fryzur
W piątek 26 maja Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów do udziału w
Dniu Szalonych Fryzur.
Uczniowie licznie skorzystali z zaproszenia do fajnej zabawy, bardzo się postarali i zrobili sobie niecodzienn
e fryzury. Poszły w ruch nawet kolorowe farby
Wszyscy dobrze się bawili i nikt się nie przejmował, że jego kucyk lub warkocz jest inny niż zazwyczaj. To był fajny dzień!
Lekcja dla rodziców
24 maja w godzinach popołudniowych odbyła się na sali gimnastycznej naszej szkoły
lekcja POKAZOWA dla rodziców.
Uczniowie klasy VI b zaprosili Panią Dyrektor oraz swoich rodziców, aby towarzyszyli im w tej sportowej godzinie, i co okaże się w dalszej relacji - towarzyszyli dzieciakom dosłownie. Na początku lekcji tradycyjnie odbyła się rozgrzewka siatkarska, gdyż tematyką zajęć było doskonalenie odbić piłki sposobem górnym i dolnym. Następnie w części głównej uczniowie zaprezentowali precyzyjne ćwiczenia techniczne w parach, aż wreszcie nastąpiła oczekiwana przez wszystkich chwila - gra właściwa..... czyli MECZ! Jedną drużynę stanowili uczniowie kl. VI b, drugą drużynę stworzyli rodzice. Trudno opisać te emocje sportowe, które nam wszystkim towarzyszyły. Było niesamowicie . Dzieci i ich rodzice dzielnie walczyli o każdy punkt. Oprócz gry fair play, pięknych zagrywek, efektywnych i
Czwórbój lekkoatletyczny
17 maja na stadionie przy hali sportowej w Suszcu odbyły się
gminne zawody w czwórboju lekkoatletycznym.
Zawodnikom towarzyszyła piękna pogoda, więc mogli przystąpić do rywalizacji. Zawody rozpoczęły się od biegu na dystansie 60 m, następnie skok w dal i piłeczka palantowa, a na koniec bieg długi na dystansie 600 m dziewcząt i 1000 m chłopców. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: drużyna dziewcząt z wynikiem 1039 pkt. i ( dużą przewagą nad drugą drużyną) zajęła I miejsce, a drużyna chłopców z wynikiem 682 pkt. zajęła II miejsce.
Skład drużyny dziewczyn: Malarek Oliwia, Malcharek Dagmara, Munari Sabrina, Gaża Oliwia, Gajda Julia, Krzempek Wiktoria, Waleczek Weronika.
Skład drużyny chłopców: Wydra Konrad, Skapczyk Maciej, Wicherek Artur, Pękała Maksymilian, Kokot Błażej, Król Kacper.
Drużyny, które zdobyły I miejsce awansowały na kolejny etap zawodów powiatowy
Powiatowy Konkurs Historyczny
Dziś w salkach przy Kościele Ewangelicko-augsburskim w Pszczynie odbył się
VIII Powiatowy Konkurs Historyczny.
Tematem tegorocznej edycji było 500-lecie reformacji na Górnym Śląsku. Dwie uczennice z naszej szkoły - Oliwia Malarek z klasy VI b i Małgorzata Machnik z klasy V od prawie dwóch miesięcy przygotowywały się do udziału w tym konkursie czytając i opracowując materiały obowiązkowe oraz poszukując samodzielnie informacji i ciekawostek związanych z tematem konkursu. Dwuosobowe drużyny z 10 szkół powiatu pszczyńskiego rozwiązywały zadania konkursowe w bardzo zróżnicowanej formie - były testy, fotografie, fragment filmu, a nawet puzzle...
Wycieczka do Wrocławia
Dnia 15 maja kl. IV i V pojechały na
wycieczkę do Wrocławia.
Swoją wędrówkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ogrodu Japońskiego, który stał się wrocławską namiastką kultury Kraju Kwitnącej Wiśni. Ogród powstał w latach 1902 – 1912 na Wystawę Światową organizowaną rok później. Przygotował i urządził go Fritz von Hochberg, znany japonista. To idealne miejsce na chwilę wakacyjnego relaksu. Świetnie się tu będą czuli również amatorzy fotografii.
Wycieczka klasy VIa do Muzeum Ognia i Miasteczka Westernowego „Twinpigs” w Żorach
Dnia 15 maja 2017 roku klasa VIa udała się wraz z wychowawcą Heleną Wilczek i Panią Jolantą Kulą na wycieczkę do Żor. W pierwszej kolejności zwiedzaliśmy
Muzeum Ognia.
Obiekt ten przykuwa uwagę już swoim zewnętrznym wyglądem, którego nietypowa architektura w połączeniu z elewacją wykonaną w miedzi, w promieniach słońca sprawia wrażenie, jakby patrzyło się na płonącą pochodnię. Przy wejściu uczniowie otrzymali bilety wstępu, na których umieszczony był test wiedzy, którego rozwiązanie okazało się łatwe dopiero po dokładnym zapoznaniu się z ekspozycją. Uczniowie mogli zobaczyć film dotyczący tematyki ognia, pożarów i wszystkiego, co z tym jest związane.

Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych