Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

            W czwartek 13 października Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich pracowników szkoły akademię. Uczniowie deklamowali wesołe wierszyki, przedstawili Kodeks Nauczyciela z 1872 roku, ukazali zabawne sytuacje z lekcji i z przerw.

            Pracę nauczycieli ocenili na szóstkę. Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

            Złożyli wszystkim życzenia, do których dołączyli słodki upominek.

        • Super chłopak wybrany!
          • Super chłopak wybrany!

            Z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny z klas starszych wybierały Super Chłopaka. Ogłoszenie wyniku konkursu odbyło się podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Najfajniejszym,

            najmilszym,

            najsympatyczniejszym kolegą

            po prostu Super Chłopakiem

            został

            Kamil Strzoda z klasy VI a.

        • Drugoklasiści o bezpieczeństwie....
          • Drugoklasiści o bezpieczeństwie....

            W czwartek uczniowie klas drugich naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjno – zabawowych prowadzonych w sali gimnastycznej SP Kobielice przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie. Szkolenie odbyło się w ramach kampanii promującej bezpieczne poruszanie się pieszych po drogach powiatu pszczyńskiego. W czasie zajęć wykorzystano mobilne miasteczko ruchu drogowego – czyli kompleks obiektów przeznaczonych do nauki przepisów ruchu drogowego i zasad poprawnego zachowania się uczestników ruchu na drodze. Podczas spotkania strażacy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa pożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie brali czynny udział w zajęciach, jednak najwięcej radości sprawiła im możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego i policyjnego ,, od środka”.

        • Zielony surviwal
          • Zielony surviwal

            12 października klasy czwarta i piąta uczestniczyły w wycieczce do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. Jest to dość młody wiekowo ogród botaniczny, założony na terenie byłej jednostki wojskowej. Teren jest urozmaicony, a schrony zostały zaadaptowane na budynki w których urządzono sale wykładowe. Nasi uczniowie brali udział w zajęciach: "Zielony surwival" i "Poznajemy ptaki". Zajęcia odbywały się na świeżym powietrzu, niestety pogoda nam nie dopisała, gdyz było chłodno i mżył deszcz. Pomimo tego na zajęciach surwivalu udało się nam skrzesać ogień na kilka sposobów, bez użycia zapałek, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat technik przeżycia, które możemy wykorzystać również w szkole.W czasie spaceru po terenie ogrodu zobaczyliśmy kilka ptaków, w tym jednego drapieżnika, w kilku miejscach odkryliśmy gniazda oraz przeżyliśmy emocjonująca przygodę w nieoczekiwanie otwarty

        • Przedstawienie dla najmłodszych...
          • Przedstawienie dla najmłodszych...

            W ramach Promocji i rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży 12 października 2016r. gościliśmy w szkole Panią z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie, która przyjechała do nas z teatrzykiem obrazkowym pt.

            Nowy dom małego rysia Rudka.

            W przedstawieniu opowiadającym o lesie i skutkach wylesienia uczestniczyli uczniowie z klas II i III. Spotkanie miało na celu edukację globalną w ramach priorytetu: Kształtowanie postaw. Wychowanie do wartości.

        • Lekcja tenisa...
          • Lekcja tenisa...

            W środę 5 października klasy młodsze miały okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej tenisa stołowego, prowadzonej przez opiekuna sekcji tenisa w naszej szkole, pana Janusza Friebe. Uczestnicy zajęć, w większości nasi uczniowie, popisali się swoimi umiejętnościami, mogliśmy też zobaczyć w akcji utalentowaną absolwentkę naszej szkoły, Kingę Krawczyk, podziwiać synchroniczny taniec z paletkami, czy wziąć udział w konkursie na podbijanie piłeczki. Wszystko to miało na celu zachęcenie najmłodszych uczniów naszej szkoły do skorzystania z oferty zajęć. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej, bądź przy stołach pingpongowych na korytarzu. O szczegóły można pytać w sekretariacie i u pani wuefistki, Gabrieli Dąbrowskiej.

        • Dzień Muzyki
          • Dzień Muzyki

            Dnia 1 października, jak co roku, na świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Odbywały się liczne koncerty i spotkania z muzykami. W naszej szkole również uczciliśmy ten dzień, ale w poniedziałek - 3 października. Najpierw odbył się koncert uczniów naszej szkoły. Wystąpili uczniowie, którzy uczą się grać na różnych instrumentach: pianinie, skrzypcach, fletach i akordeonie. Wysłuchaliśmy znanych i nieco mniej znanych opracowań tematów muzyki klasycznej, a także filmowej. Grali dla nas: Franek Harazin (kl. III a), Zosia Drzyzga, Emilka Gaszka, Małgosia Machnik i Karol Jędrzejek (kl. V), Michasia Pytlik, Rafał Samol i Julia Macha (kl. VI a) oraz Oliwia Malarek (kl. VI b). Dzień Muzyki - Obrazek 1

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

            Niezwykle atrakcyjny Dzień chłopca miał miejsce w piątek 30 września w klasie IV. Uczniowie mogli się poczuć jak stali bywalcy uroczej kawiarenki. Panie: S. Harazin, A. Łyczko oraz D. Skotniczny przygotowały dla chłopców słodki poczęstunek. Pyszne lody z fantazyjnymi dodatkami,owocowe szaszłyki w kształcie jeża oraz smakowite pączki. Specjalnie na tę okazję, dziewczynki z kl. IV udekorowały klasę różnokolorowymi balonami oraz przygotowały ciekawy program artystyczny. Wszyscy doskonale się bawili ! Dziękujemy rodzicom oraz uczennicom kl. IV za zorganizowanie tego wyjątkowego dnia.

        • Dyskotekowe szaleństwo...
          • Dyskotekowe szaleństwo...

            W środę 28 września 2016 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyła się w szkole dyskoteka dla uczniów klas starszych. Chociaż to była zabawa dla chłopaków najlepiej bawiły się dziewczyny a chłopcy … uciekali i chowali się po kątach. Honor męski uratowali chłopcy z klasy IV, którzy po prostu na dyskotece tańczyli, zapraszając tym samym do wspólnej zabawy....

        • Bieg o Puchar...
          • Bieg o Puchar...

            Co roku początkiem jesieni spotykamy się w Ośrodku Rekreacyjnym "Gwaruś" aby uczestniczyć w Biegu o Puchar Wójta Gminy Suszec. 28.09.2016r. o godz.10.00 rozpoczęliśmy bieg na dystansie 800 m z przekazywaniem pałeczki sztafetowej. W biegu udział wzięło 5 Szkół naszej Gminy, zarówno dziewczynki jak i chłopcy pokonywali ten sam dystans. Reprezentacje naszej szkoły i w tym roku nie zawiodły, zajmując I i II miejsce kwalifikując się (z pierwszym miejscem na zawody powiatowo-rejonowe). Podczas biegu u zawodników oraz kibiców (a także pani wuefistki) emocje były bardzo widoczne!!!

        •  Witamy Jesień...
          • Witamy Jesień...

            W piątek 23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień. Samorząd Uczniowski z tej okazji zaproponował, by uczniowie tego dnia ubrali się w barwy jesieni. Na korytarzach szkolnych można było zauważyć uczniów ubranych na żółto, pomarańczowo, brązowo i czerwono. Do akcji włączyli się także nauczyciele i kolory swojego stroju dopasowali do rozpoczynającej się pory roku.

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

            Dnia 23 września uczniowie klas II i III naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Chętnie opowiadali o swojej drodze do i ze szkoły i uważnie słuchali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dowiedzieli się dlaczego warto stosować elementy odblaskowe, jakie podstawowe wyposażenie powinien posiadać każdy rower, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie. Omówione zostały nie tylko zasady bezpiecznego poruszania się i przechodzenia przez ulicę, ale również sytuacje niebezpieczne, ostrzeżenia przed obcymi i wszystkie inne związane z ogólnym bezpieczeństwem dzieci poza szkołą. Spotkania z przedstawicielami Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach Programu Profilaktycznego naszej szkoły.

        • Rzecz o uczniowskim tornistrze....
          • Rzecz o uczniowskim tornistrze....

            Docierają do nas sygnały, że martwicie się rodzice, ciężarem tornistrów Waszych pociech. Nam też zależy na tym, by dzieciaki nie dźwigały ponad siły. W dniach 20-22 września we wszystkich młodszych klasach (II – IV) odbywało się ważenie uczniów i ich tornistrów oraz zajęcia profilaktyczne i pogadanki z panią pedagog z cyklu „Co nosimy w tornistrach?”. Najcięższe bowiem okazały się tornistry czwartoklasistów, którzy dopiero muszą się nauczyć odciążać swoje plecaki. Mamy nadzieję, drodzy rodzice, iż im w tym pomożecie. Przypominamy, że każdy uczeń naszej szkoły ma swoją indywidualną, bezpieczną, pojemną, zamykaną na klucz szafkę na korytarzu, w której również może zostawiać część podręczników, strój gimnastyczny, materiały plastyczne….. Uczniowie klas młodszych mają dodatkowe szuflady w klasach.

        • Nigdy więcej wojny!
          • Nigdy więcej wojny!

            W piątek 16 września odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 77 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przygotowana przez uczniów klasy VI a, z wychowawcą panią Heleną Wilczek. Myślą przewodnią akademii były słowa z wiersza L. Pasternaka „Po to zginęli tamci, abyśmy my mogli żyć”. Uczniowie przedstawili krótką historię tragicznego dla Polski września 1939 roku. Oddano hołd bohaterskim obrońcom Ojczyzny, pamiętając, że ich ofiara nie poszła na marne. Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem pani Katarzyny Machnik.

          • Samorząd uczniowski wybrany!

            Samorząd uczniowski wybrany! - Obrazek 1

            W środę 14 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

            Oczywiście kandydaci wcześniej przygotowali plakaty wyborcze, na których umieścili swoje propozycje do pracy na rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klas od IV do VI mogli głosować na dwie osoby. Oto kto będzie reprezentował uczniów w tym roku:

        • Wycieczka rowerowa VIb
          • Wycieczka rowerowa VIb

            W dniu 12 września odbyła się wycieczka rowerowa uczniów klasy VI b. Pogoda na wyprawę rowerową w tym dniu była wręcz wymarzona, po lekcjach uczniowie zabrali niezbędne rzeczy oraz przygotowane wcześniej rowery i razem z opiekunami wyruszyli na leśną ścieżkę rowerową. Opiekę pod kątem spalanych kalorii sprawowała pani Gabriela Dąbrowska, pani Jolanta Kula pilnowała aby uczniowie zapoznali się z otaczającą nas przyrodą, pani Helena Wilczek liczyłWycieczka rowerowa VIb - Obrazek 1a kilometry, a opiekę nad całością sprawowała pani dyrektor Małgorzata Jakubik .Po ok . 1,5 godz. dotarliśmy do celu gdzie uczniowie mieli zamówioną pizzę, naleśniki oraz napoje. Gdy już zregenerowali siły, ruszyliśmy w drogę powrotną pełną przygód...O godz. 18.00 zawitaliśmy do Radostowic trochę zmęczeni, ale zadowoleni . Teraz czekamy na kolejną wycieczkę rowerową!

        • "Radość" na żaglach....
          • "Radość" na żaglach....

            Członkowie zespołu „Radość” i Koła Turystycznego POPP prowadzonego przez Danutę Abramowicz-Heczko, sobotę 10 września spędzili w Ośrodku Sportów Wodnych MORIS w Łące ucząc się podstaw żeglarstwa.

            Najpierw budowa łodzi żaglowej i szczegóły techniczne, nazewnictwo, etykieta żeglarska, potem klarowanie łodzi i "manewrówka" na jeziorze. Zajęcia prowadził instruktor żeglarstwa Dariusz Heczko. Dzięki uprzejmości dyrektora MORIS Dariusza Zubra, mogliśmy również skorzystać z rowerków wodnych i miło spędzić pogodny dzień na terenie ośrodka, za co serdecznie dziękujemy.

        • Spotkanie informacyjne
          • Spotkanie informacyjne

            Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu:

            „Super dzieciaki – wspólnie osiągniemy sukces”,

            który będzie realizowany w naszej szkole od 1 września 2016r.

            Spotkanie odbędzie się 8 września w godz. 17:00 – 17:30.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu