Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Szkolne Jasełka
          • Szkolne Jasełka

            W przedświąteczną środę

            wszyscy uczniowie naszej szkoły

            zostali zaproszeni na przedstawienie jasełkowe,

            przygotowane pod okiem pani Sylwii Łuszcz i pani Ireny Kowalik,

            przez uczniów klas V i VI.

            Po wzruszającym spektaklu we wszystkich klasach odbyły się wigilijki klasowe

            i tradycyjne dzielenie się opłatkiem i składanie sobie świątecznych życzeń.

        • Przedświąteczna wycieczka klas IV i V
          • Przedświąteczna wycieczka klas IV i V

            Dnia 19.12.2016 r. uczniowie klasy IV i V, wraz z wychowawcami: p. I. Daroszewską i p. K. Kurtok, uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Bębła.

            Najpierw udaliśmy się na krakowski Rynek, na którym w Pałacu Krzysztofory mogliśmy zobaczyć pokonkursową wystawę szopek. Od wielu lat do rywalizacji o nagrody przystępują nie tylko dorośli i doświadczeni szopkarze, ale również dzieci z krakowskich i podkrakowskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych. Każda obejrzana przez nas szopka była niepowtarzalnym „dziełem sztuki”, urzekającym swoją dekoracyjnością, kolorystyką i architekturą. Te misterne „cudeńka” ukazują sceny odwołujące się do legend krakowskich, wydarzeń historycznych lub tych z życia codziennego.

        • Jasełka dla seniorów
          • Jasełka dla seniorów

            W sobotę 17 grudnia dla seniorów naszej miejscowości i zaproszonych gości, uczniowie klas IV- VI przygotowali jasełka. Przedstawienie pt.

            „Jasełka współczesne i nie tyko”

            składało się z kilku różnych scen, w których Maria i Józef szukali noclegu w hotelu, prosili o pomoc sportowców, dziewczyny z dyskoteki ,ale nikt im nie pomógł. Dopiero schronienia udzielili im bezdomni… Poszczególne sceny przeplatane były odpowiednio dobraną muzyką. Jasełka bardzo się wszystkim podobały, bo „były wzruszające, wesołe, a jednocześnie niosły ważne przesłanie”. Po spektaklu odbyła się wspólna wigilia dla seniorów i zaproszonych gości.

        • Piłka ręczna dziewcząt i chłopców
          • Piłka ręczna dziewcząt i chłopców

            W dniu 08.12.2016r. odbyły się zawody w piłce ręcznej dziewczyn i chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 23 zawodników. Na hali sportowej w Suszcu zebrali się uczniowie ze szkół z Kryr, Kobielic, Rudziczki, Suszca i oczywiście z Radostowic. Po oficjalnym rozpoczęciu zawodów, przyszedł czas na prawdziwą grę i prawdziwe emocje! Obie drużyny naszej szkoły zaprezentowały się bardzo dobrze ale jak to bywa i w sporcie trzeba mieć odrobinę szczęścia! Po czterech godzinach zmagań na boisku wyłoniliśmy
            zwycięzców.

        • Filharmonia dla najmłodszych....
          • Filharmonia dla najmłodszych....

            W czwartek 8 grudnia, po lekcjach, wszyscy chórzyści szkolnego chóru "Piano-Forte" (zarówno ci starsi, jak i ci młodsi - juniorzy!) wybrali się do Filharmonii Śląskiej w Katowicach na 

            koncert pod tytułem "Lunapark"

            przygotowany specjalnie dla dzieci. Grała Orkiestra Kameralna pod dyrekcja Krzysztofa Dobosiewicza. Solistą był Grzegorz Kurowski, grający na puzonie, konferansjerkę poprowadziła Regina Gowarzewska, której pomagał mim Jakub. Muzykę do tego programu skomponował sam dyrygent - K. Dobosiewicz. Ilustrowała ona wizytę w Lunaparku - jazdę na karuzeli, na rollercasterze, kolejką, wizytę w sali krzywych luster, na strzelnicy. Naszej wyobraźni pomagała prezentacja zdjęć i filmów z Lunaparku, którą oglądaliśmy równolegle z muzyką. Bawiliśmy się bardzo dobrze, powtarzaliśmy miny za mimem, krzyczeliśmy w pałacu strachów. Najgłośniej krzyczeliśmy, kiedy nasza pani dyrektor weszła

        • Jarmark bożonarodzeniowy
          • Jarmark bożonarodzeniowy

            W trzecią niedzielę Adwentu 11 grudnia zapraszamy wszystkich na 

            jarmark bożonarodzeniowy

            na placu przed probostwem i w salkach parafialnych. Współorganizatorami są uczniowie naszych szkół, dzieci z przedszkola oraz grupy parafialne. W organizację jarmarku można się włączyć przez ofiarowanie upieczonych smakołyków świątecznych, kołacza i pierników. Słodkości można przynosić do salki parafialnej w sobotę.

        • Konkursy rozstrzygnięte!
          • Konkursy rozstrzygnięte!

            W mikołajkowy dzień rozdaliśmy nagrody za udział w konkursach.

            Pierwszy konkurs plastyczny pt. "Niezwykła praca Górnika" ,w którym wzięły udział klasy II-III dotyczył pracy Górnika w Kopalni. Te piękne prace , które uczniowie stworzyli stanowiły dekoracje na uroczystym apelu z okazji dnia Górnika.

        • Mikołajki
          • Mikołajki

            6 grudnia, jak co roku, odwiedził naszą szkołę Św. Mikołaj. Zanim przyszedł, w mikołajkowy nastrój wszystkich oczekujących wprowadzili uczniowie klasy IIIb, którzy przygotowali krótkie przedstawienie o Mikołaju, który..... zaspał. Tradycją jest, że każda klasa, aby podziękować Mikołajowi za prezenty, śpiewa dla niego przygotowaną piosenkę. Było więc bardzo śpiewająco i wesoło. Niektórzy zagrali nawet na instrumentach! Pożegnaliśmy Św. Mikołaja w radosnych nastrojach. Szkoda, że znowu na jego wizytę trzeba czekać cały rok....
            Uroczystość przygotowała pani Katarzyna Blankenstein we współpracy z panią Katarzyną Machnik, a wszystkie panie wychowawczynie wraz z dziećmi przygotowały mikołajkowe piosenki.

        • Szkolna "Barbórka"
          • Szkolna "Barbórka"

            02.12.2016 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta wszystkich Górników - Barbórki. W tym roku wymiar tego apelu był wyjątkowy, ponieważ gościliśmy w szkole dyrektora Kopalni KWK "Krupiński" w Suszcu - mgr inż. Wojciecha Kusia. Klasa VI b wraz ze szkolnym chórem przygotowała montaż słowno - muzyczny pt. "Niezwykła praca Górnika". Później na scenę zaproszono Pana Wojciecha Kusia , który opowiadał uczniom o Kopalni, pracy Górników, tradycjach górniczych na śląsku oraz o Świętej Barbarze - patronce Górników.
            Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi za przyjazd do naszej szkoły i udział w akademii, życzymy wszelkiej pomyślności, niech Święta Barbara otacza wszystkich Górników ochronnymi ramionami zapewniając poczucie bezpieczeństwa. Szczęść Boże!

        • Góra Grosza!
          • Góra Grosza!

            Po raz kolejny, w poniedziałek 28 listopada rusza w naszej szkole ogólnopolska akcja charytatywna

            Góra Grosza.

            W każdej klasie uczniowie będą zbierać grosiki, by później wszystkie policzyć i wysłać w szczytnym celu - wspierając ubogie dzieci. Nad akcją czuwa Samorząd Uczniowski z opiekunem.

        • Spektakl teatralny
          • Spektakl teatralny

            28 listopada wszystkie klasy młodsze wraz z "zerówką" obejrzały na scenie "Kina na Starówce" w Żorach, spektakl teatralny

            "Jaś i Małgosia"

            przygotowany przez Wrocławski Teatr "In-Art".
            Twórcy spektaklu wykorzystali motyw i perypetie dwojga rodzeństwa - Jasia i Małgosi - którzy podstępnie zostali wysłani do lasu przez złą macochę. Z dala od swojego domu, byli zmuszeni zmierzyć się z wynikającymi z tego niebezpieczeństwami, a w szczególności z podstępną Babą Jagą. Złej wiedźmie udało się skusić dzieci wspaniałościami, jakie kryły się w jej chatce. Na szczęście, dzięki rezolutnej Małgosi i pomocy dobrego ducha lasu wszystko, jak na bajkę przystało, skończyło się dobrze.
            Wyjazd zorganizowała pani Dorota Gwóźdź.

        • Wieczór z wróżbami
          • Wieczór z wróżbami

            24 listopada późnym popołudniem uczniowie klasy IIIb spotkali się na 

            wyjątkowym wieczorku andrzejkowym.

            Gościem specjalnym była pani wróżka, która każdemu z jego daty urodzenia przepowiedziała jego najbliżsżą szkolną przyszłość. Poznaliśmy swoje znaki zodiaku. We wspólnych zabawach każdy poznał imię swojej przyszłej wybranki lub przyszłego wybranego. Zjedliśmy też przepyszne babeczki, upieczone przez jedną z mam....najpierw jednak trzeba było wykonać zadanie specjalne, które skrzętnie ukryte było w ciastkach! Były więc ćwiczenia, podskoki, wierszyki i piosenki... a potem przyjechały pyszne pizze, zamówione przez rodziców. Nie zabrakło też tańców i wygłupów, dzięki którym zabawa wszystkim się podobała i aż żal było się rozstawać...
            Wieczór we współpracy z rodzicami uczniów zorganizowała wychowawczyni p. Katarzyna Blankenstein, a specjalne podziękowania należą się pani Katarzynie

        • Zajęcia profilaktyczne
          • Zajęcia profilaktyczne

            Lubię siebie, szanuję innych.

            To temat zajęć profilaktycznych, które w środę 23 listopada odbyły się w klasie V. Warsztaty te prowadziły panie : Agata Śnieg i Mirosława Kulczyk z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Pszczyny. Celem zajęć była integracja zespołu klasowego. Podczas lekcji uczniowie opowiadali o sobie, nawzajem mówili sobie komplementy. Pracowali w grupach trzyosobowych, w których wybierali „szefa”, nazwę grupy oraz 10 wspólnych cech. Później każdy z grupy podawał 5 cech, które odróżniały go od reszty kolegów . Na koniec zajęć przedstawiano swoje prace. Uczniom zajęcia bardzo się podobały. Panie prowadzące były także zadowolone, bo bardzo dobrze pracowało im się z tak „ mądrymi i rezolutnymi uczniami”.

          • Turniej Gier i Zabaw Ruchowych

            W środę 23 listopada dwie nasze drużyny zawodników z klas II i III uczestniczyły w Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych na suszeckiej hali sportowej. Uczniowie przygotowywali się do tych konkurencji ponad miesiąc dzielnie walcząc o udział w zawodach. Każda z drużyn składała się z ośmiu zawodników i walczyła w pięciu konkurencjach ścigając się z uczniami wszystkich szkół z naszej gminy.

        • Wystawa rodzinnych pamiątek
          • Wystawa rodzinnych pamiątek

            We wtorek 22 listopada uczniowie klasy IV w ramach lekcji historii i społeczeństwa przygotowali wystawę pamiątek rodzinnych oraz drzew genealogicznych swoich rodzin. Uczniowie innych klas zwiedzali wystawę kolegów i podziwiali wspaniałe drzewa wykonane różnymi technikami, uzupełnione zdjęciami.
            Na wystawie mogliśmy podziwiać książki do nabożeństwa sprzed ponad 100 lat pisane jeszcze pismem gotyckim, stare dokumenty, świadectwa dziadków, odpisy aktów urodzenia (jeszcze wydane w języku niemieckim, bo pochodzące z czasów wojny), a także medale, stare zdjęcia i przedmioty dziadków, pradziadków, ale także samych uczniów, które już teraz przypominają o ważnych wydarzeniach z naszego własnego życia. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i dziękujemy klasie IV za niezwykłą lekcję historii.

        • Koncert finałowy "Śpiewającej Polski"
          • Koncert finałowy "Śpiewającej Polski"

            W niedzielę 20 listopada po godzinie ósmej, chórzyści z naszego szkolnego chóru "Piano-Forte" pojechali do Katowic. Tam, w przepięknej, niedawno oddanej do użytku po renowacji, auli im. Bolesława Szabelskiego odbył się koncert finałowy zamykający tegoroczną edycję ogólnopolskiego programu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. W koncercie wystąpiło 6 chórów z regionu śląskiego, a na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn Śpiewającej Polski. Po koncercie nastąpiła sesja fotograficzna - każdy chór oddzielnie, a później wszyscy chórzyści razem. Koncert finałowy "Śpiewającej Polski" - Obrazek 1

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu