Strona główna
Spotkanie Samorządu
27.09. 2017 roku sekcja gimnazjalna SU wybrała swojego opiekuna.
Został nim pan Dawid Kliś, nauczyciel polonista.
Od tej pory sprawy gimnazjalne będą podlegały jego nadzorowi, a sekcja szkoły podstawowej będzie kierowana przez polonistkę klas siódmych, panią Joannę Szwedę.
Sprzątanie Świata
W miniony piątek, 22 września 2017 r., w ramach międzynarodowej kampanii
Sprzątanie Świata
uczniowie naszej szkoły obejrzeli przygotowaną przez panią Małgorzatę Czyżewską prezentację na temat właściwej segregacji odpadów, dzięki której możliwy jest odzysk surowców nadających się do ponownego użytku czy przetworzenia.

Liga Mądrych Głów
W galerii możecie zobaczyć zdjęcia z zajęć Ligi Mądrych Głów z chemii z dnia 20 września 2017. Uczniowie wykonywali doświadczenie zatytułowne
"RĘKA FRANKENSTEINA",
a potem budowali modele cząsteczek alkanów, alkenów i alkinów oraz alkoholi.
Zajęcia prowadziła pani Alicja Pietras
Wybory Samorządu
W środę 20 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Jako, że od początku roku funkcjonujemy w szkole powiększonej o oddziały gimnazjalne, wiadomo było, że stery obejmą najstarsi z pomocą trochę tylko młodszych, czyli siódmoklasistów.
Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że tegorocznym przewodniczącym szkoły został
Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń
Nagrodą za uczestnictwo w projekcie unijnym „Liga Mądrych Głów” była wycieczka do Krakowa. W dniu 18 września 2017 roku młodzież uczęszczająca na zajęcia unijne zwiedziła
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.
Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie zasadę dynamiki Newtona oraz zobaczyć na czym polega siła Coriolisa. Brali również udział w warsztatach geologicznych, których głównym tematem był podział skał oraz geneza ich powstawania. Oglądając następne przyrządy i wykonując na nich doświadczenia, dotarli do takich, które dotyczyły akustyki. Wiele radości sprawiło im wykonywanie doświadczeń z tego działu. Po zakończeniu zwiedzania oraz wykonywania doświadczeń, młodzież udała się na obiad do restauracji. Po posiłku wrócili do domu. Zdjęcia z wycieczki obejrzycie w galerii.
Akademia z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej
Akademia, którą przygotowała klasa VI
wraz z wychowawcą, panią Izabelą Daroszewską,
przypomniała wszystkim uczniom o tragicznym okresie w historii Polski
i o tych, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszego kraju.
Pozdrowienia z planu!
W dniach 14-15 września 2017 r. dzieci z zespołu regionalnego "RADOŚĆ" wzięły udział w zdjęciach do filmu promującego pszczyński skansen, w którym zostały przedstawione fragmenty obrazujące dziedzictwo kulturowe Ziemi Pszczyńskiej. Głównym bohaterem jest Janek (Karol Jędrzejek), syn kowala. Proje
Uwaga rodzice!
Serdecznie zapraszamy
na zebranie rodziców
w czwartek
14 września 2017 r. o godz. 17.00
"RADOŚĆ", ROWERY I ŻAGLE
W sobotę 9 września 2017 r. uczestnicy Koła Turystycznego i zespołu "Radość" wzięli udział w wycieczce rowerowej do Miejskiego Ośrodka Sportów Wodnych w Łące. Słoneczna i wietrzna pogoda sprawiła, że żeglowanie było bardzo ekscytujące. Niektórym trudno było utrzymać łódź na kursie, a i przechył
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
4 września o godz. 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy
nowy rok szkolny 2017/18.
Pożegnaliśmy wakacje krótkim programem artystycznym, przywitaliśmy pierwszaków, siódmoklasistów
i włączone do szkoły oddziały gimnazjalne.
Jest nas tym samym dużo więcej!
Wszystkim życzymy udanego roku!
Uwaga rodzice!
Wykaz podręczników do nauki religii
dla poszczególnych klas Szkoły Podstawowej
Klasa
Tytuł podręcznika
Autor podręcznika
Wydawnictwo
0
,,Jesteśmy dziećmi Boga,,
ks. Władysław Kubik, Teresa Czarnecka, ks. Grzegorz Łuszczak
Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego
Uroczyste rozpoczęcie
Nowego Roku Szkolnego 2017/2018
dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum
odbędzie się 04.09.2017 r. o godz. 9.00
na sali gimnastycznej.
Oddział przedszkolny
Rozpoczęcie roku przedszkolnego
dla dzieci z oddziału przedszkolnego
odbędzie się dnia 1 września 2017 r.
Oddział przedszkolny otwarty jest w godz. 7.30-15.00. Prosimy o przyprowadzanie dzieci zgodnie z zadeklarowanymi w umowach godzinami pobytu. Rodzice proszeni są o zaopatrzenie dzieci w śniadanie i obuwie zamienne.
Festiwal Róż
W niedzielę 2 lipca większość chórzystów "Piano-Forte" (czyli ci, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje!) spotkała się w Gminnym Ośrodku Kultury w Goczałkowicach Zdroju. Po krótkiej rozśpiewce mieliśmy próbę z akompaniatorem - p. Mirkiem Lachowskim, a potem udaliśmy się na scenę, gdzie w ramach przeglądu chórów podczas V Festiwalu Róż zaśpiewaliśmy 7 utworów. Po występie mieliśmy "sesję fotograficzną", a następnie organizatorzy zaprosili każdego z nas na lody! Koncert był bardzo udany, mimo rannego deszczu, z nieba uśmiechało się do nas słońce! Był to już nasz drugi występ podczas Festiwalu Róż. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów zawitamy do Goczałkowic.
Koniec roku szkolnego
Tradycyjnie, jak co roku, na uroczystości
zakończenia roku szkolnego,
wyróżnionym uczniom i ich rodzicom wręczyliśmy listy gratulacyjne, nagrody i świadectwa. Najlepsi sportowcy otrzymali dyplomy, najlepsi czytelnicy książki, a rodzice, którzy wspierają szkołę, podsuwają pomysły i często angażują swój wolny czas, z rąk pani dyrektor, otrzymali specjalne podziękowania. Było też wesołe podsumowanie roku przygotowane przez uczniów klas szóstych pod okiem pań Gabrieli Dąbrowskiej i Heleny Wilczek. Wzruszające było też pożegnanie z panią katechetką Ireną Kowalik, która przechodzi na emeryturę. Dziękujemy wszystkim! Uczniom za pracę i sukcesy, nauczycielom za trud, cierpliwość i dobrą robotę, pracownikom obsługi i administracji za wsparcie, pyszne obiady i na błysk wysprzątane szkolne kąty, a pani dyrektor za czuwanie nad wszystkim. To był udany rok

Zapach chleba, smak tradycji...
19 czerwca 2017 r. - tuż przed zakończeniem roku szkolnego klasy drugie udały się na wycieczkę do
Chlebowej Chaty w Górkach Małych
na spotkanie z okruchem tradycji. Dzieci miały niepowtarzalną okazję dowiedzieć się jak wyglądało życie ich dziadków i pradziadków. W programie między innymi mieliśmy okazję poznać:
Odwiedziny
W powiecie pszczyńskim w dniach od 12 czerwca do 26 czerwca 2017r. przebywa
grupa dzieci z Ukrainy,
z miejscowości Dolina. 20-osobowa grupa wraz z 3 opiekunami przybyła na zaproszenie Śląsko-Małopolskiego Komitetu Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej oraz Powiatu Pszczyńskiego. Pobyt ich jest formą kolonii połączonej ze spotkaniami z dziećmi i młodzieżą ze szkół pszczyńskich oraz Gminy Suszec.
Wspólne zajęcia międzynarodowe
Dnia 14.06.2017r. Szkołę Podstawową w Radostowicach odwiedził zespół KROPELKA z Doliny na Ukrainie. Po koncercie, w którym występowały dzieci z SP Radostowice i dzieci z Ukrainy, odbyły się
warsztaty taneczne z udziałem zespołu RADOŚĆ i KROPELKA,
prowadzone przez Danutę Abramowicz -Heczko i Katarzynę Machnik.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych