Strona główna
Przedstawienie profilaktyczne
Słodka - to tytuł przedstawienia poruszającego temat agresji, przemocy i cyberprzemocy.
We wtorek 24 października
Teatr Moralitet z Krakowa
gościł w naszej szkole ze spektaklem profilaktycznym dla uczniowie klas IV - VII. Bohaterka przedstawienia to Julia- dziewczyna z dobrego, zamożnego domu. Piękna i popularna Julia , wbrew opinii jaką ma wśród nauczycieli i dyrekcji szkoły, nie jest wcale taką grzeczną i delikatną dziewczyną, za jaką jest uważana. Julia wraz ze swoją paczką terroryzuje uczniów szkoły, a swoje czyny nagrywa na telefon. Dopiero interwencja kolegi Julii u pani dyrektor szkoły zmienia bieg wydarzeń. Tym bardziej, że dyrektor szkoły natrafia na jeden z filmików zamieszczonych w Internecie. Okazuje się, że rodzice Julii, zbyt zajęci swoimi sprawami nie przekazali córce właściwych wartości. Poważna rozmowa z dyrektorem szkoły zmienia postawę dziew
Wycieczka klas trzecich
24 X klasy trzecie wzięły udział w wycieczce rozwijającej do Czechowic – Dziedzic. W programie wyjazdu znalazły się:
film przyrodniczy ,,Mali giganci’’
oraz wizyta w pracowni twórców ludowych, Rozalii i Józefa Szypułów.
,,Mali giganci’’ przenieśli nas w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów, ukazując, jak wielką odwagą i wytrwałością muszą wykazać się małe stworzenia w tytanicznej walce o przetrwanie.
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach informuje...
W związku ze wzrostem liczby przypadków wirusowego zapalenia wątroby typu A w województwie śląskim Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach informuje, iż na jej stronie internetowej
co dwa tygodnie, aktualizowane są informacje dotyczące zachorowań.
Dzień Seniora
W dniu 21.10.2017 w naszej szkole odbyło się coroczne spotkanie z seniorami Radostowic z okazji
Dnia Seniora.
Uroczystość zorganizowana została przez naszą szkołę oraz sołtysa Panią Barbarę Matulę i Radę Sołecką. Na spotkaniu obok seniorów obecni byli: Wójt Gminy Suszec p. M. Pawlas, Ksiądz Proboszcz Parafii Radostowice M. Smykała, Ksiądz Pastor M. Czyż, Dyrektor GZUW w Suszcu p. Z. Łoza, Rada Sołecka.
Ciekawe zajęcia techniczne
W dniu 17 października na lekcji zajęć technicznych klasa 3 B gimnazjum dokończyła
budowę balonów na ogrzane powietrze.
Zadanie nie było łatwe, gdyż prace musiały być wykonane bardzo starannie.
Pod czujnym okiem prowadzącego zajęcia Pana Arkadiusza Wciślaka, kilka naszych balonów wzbiło się w powietrze...
Dzień Papieski
W dniu 16 października odbyła się krótka akademia z okazji Dnia Papieskiego.
Młodzież przypomniała życiorys Jana Pawła II. Uczniowie odwołali się do słów papieża
,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
W krótkiej prezentacji uczniowie mogli zobaczyć papieża jako przyjaciela dzieci i młodzieży.
Co tam na świetlicy?
W nowym roku szkolnym wspólnie ustaliliśmy zasady właściwego zachowania się, dzięki którym będziemy miło i bezpiecznie spędzać czas w świetlicy. Zasady zostały ujęte w regulaminie świetlicowym. Dzieci akceptację i chęć przestrzegania potwierdziły odrysowanymi dłońmi. Zdjęcia z zajęć plas
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek, 13 października, obchodziliśmy w naszej placówce
Dzień Edukacji Narodowej.
Z tej okazji uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum wspólnymi siłami przygotowali uroczystą akademię oraz krótki skecz pt. "Klasówka". Następnie wręczyli nauczycielom kwiaty w podziękowaniu za ich trud oraz wysiłek wkładany w pracę dydaktyczną, pedagogiczną i wychowawczą.
Wycieczka do jesiennego lasu
W piątek 13.10.2017r. grupa dzieci z zespołu regionalnego "Radość" uczestniczyła w wycieczce rowerowej po lasach pszczyńskich podziwiając uroki jesieni. Dotarliśmy do wielu pięknych zakątków: nad rozlewiska i stawy na rzece Korzyniec, do rezerwatu BABCZYNA DOLINA, do ukrytych
Udana zabawa!
W dniach 9 oraz 10 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Jak widać po uśmiechach uczestników dyskoteki – zabawę można zaliczyć do udanych!
Wycieczka w ramach projektu unijnego " Super dzieciaki- razem osiągniemy sukces" - 06.10.2017
W ramach projektu unijnego „ Super dzieciaki – razem osiągniemy sukces” grupa uczniów SP Radostowice wyjechała na
wycieczkę do Parku St. Lema do Krakowa.
Wycieczka rozpoczęła się bardzo wcześnie, ale mimo to wszystkich dopisywały humory.
Kraków przywitał nas zachmurzonym, szary niebem, z którego wkrótce zaczął padać deszcz. Uczniowie poszukiwali zaginionej szkatułki z pomocą kompasów, zapoznali się z życiem pszczół oraz oczywiście doświadczyli jak działa siła odśrodkowa i inne prawa fizyczne.
Występ zespołu fletowego w zamku
W dniu 6 października nasz zespół fletowy "Flauti dolci" (uczniowie klas V-VII) wystąpił podczas
uroczystej gali "Laur przedsiębiorczości" w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku.
Jest to uroczystość, podczas której nagradzani są najlepsi przedsiębiorcy powiatu pszczyńskiego. Wyłonieni są oni na drodze konkursu, którego celem jest promocja przedsiębiorczości oraz popularyzacja gospodarczych osiągnięć najlepszych przedsiębiorców posiadających siedzibę w naszym powiecie.
W grupie raźniej i weselej!
W ramach zawartego Kontraktu z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Pszczynie w piątek 6 października klasa pierwsza miała
zajęcia integracyjne
z panią Katarzyną Wolnarek i z panią Joanną Kruczek. Przez dwie godziny lekcyjne uczniowie podczas różnorodnych zabaw i gier dydaktycznych bardzo dobrze się bawili, a jednocześnie uczyli się zasad współpracy w grupie rówieśniczej. Pierwszaki chętnie uczestniczyły w zabawach zręcznościowych z balonem , z piłką oraz z chustą Klanzy. W grupach rysowali swoją klasę. Siedząc w kole rozmawiali o swoich imionach, mówili czego nie lubią, co ich denerwuje, poznawali swoje zainteresowania. Uczniom zajęcia bardzo się podobały i na pewno pomogą im budować pozytywne relacje w klasie.
Lokalny Program Wspierania Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Gminie Suszec
28 września Rada Gminy przyjęła Uchwałę w sprawie Lokalnego Programu Wspierania Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w Gminie Suszec. Poniżej znajdziecie Państwo szczegóły tego programu oraz szczegółowe warunki udzielania pomocy.
Poszukiwacze Artystycznych Pereł
Stowarzyszenie Muzyka Świata AKORD z Nowego Sącza
oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu organizują Przegląd
„Poszukiwacze Artystycznych Pereł”.
Informacje na temat projektu zostaną przekazane uczniom w dniu
10 października 2017 na spotkaniu w naszej szkole o godz. 11.50.
Regulamin przeglądu znajduje się w szkole na tablicy ogłoszeń.
Dyskoteka szkolna
Z okazji Dnia Chłopaka w naszej placówce odbędzie się:
Dyskoteka szkolna
Klasy IV-VI będą w niej uczestniczyły 9 października,
natomiast klasy VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum – dzień później, tj. 10 października.
Dzień muzyki
Dziś w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy
Międzynarodowy Dzień Muzyki.
W największych i najwspanialszych salach koncertowych całego świata 1 października odbywały się koncerty.
U nas świętowaliśmy w poniedziałek - 2 października.
Najpierw uczniowie klas 0 - VI wysłuchali występów swoich kolegów. Zagrali dla nas: Natasza Mirek (kl. IV a), Emilia Gaszka, Zosia Drzyzga, Małgorzata Machnik i Karol Jędrzejek (kl. VI). Później wystąpili panowie Dariusz Wantuch i Damian Drzymała z prezentacją instrumentów perkusyjnych. Poznaliśmy brzmienie i wygląd różnych instrumentów z wielkiej rodziny perkusyjnych, a na koniec wybrani uczniowie zagrali razem z panami z zespołu "Kontra".
Spotkanie autorskie
29.09.2017r tj w piątek odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą dziennikarzem telewizyjnym i internetowym, operatorem kamery i drona, pasjonatem fantastyki, modelarstwa, filmów sci-fi i sportów sylwetkowych. Spotkanie miało na celu uswiadomić uczniom niebe
Dzień Chłopaka w klasie I
W piątek 29 września w klasie I hucznie obchodzono
Dzień Chłopaka.
Rodzice zrobili wszystkim pierwszoklasistom niespodziankę w postaci słodkiego bufetu lodowego! Nie tylko lody były smaczne, ale i przygotowane zdrowe, kolorowe, owocowe szaszłyki. Chłopcy wrócili do domów odznaczeni medalami "Super chłopaków" i drobnym upominkiem. Wszyscy, po życzeniach, świetnie się bawili oglądając jeden z odcinków "Mikołajka". Bardzo dziękujemy rodzicom, w szczególności pani Aleksandrze Olesz i pani Sabinie Harazin za zorganizowanie przyjęcia.
Spotkanie z policjantem
W piątek 29 września klasy młodsze miały
spotkanie z panem Policjantem.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole każdego roku we wrześniu. Podczas zajęć pan policjant przypomniał uczniom klasy I i klas III o zasadach dbania o własne bezpieczeństwo w szkole i poza nią. Uczniowie po raz kolejny rozmawiali o tym jak należy zachowywać się przechodząc przez ulicę, że nie należy rozmawiać z nieznajomymi, przyjmować od nich cukierków ani wsiadać z nimi do samochodu lub wpuszczać ich do domu. Ćwiczyli bezpieczną pozycję, która chroni przed atakiem i pogryzieniem przez psa, powtarzali numery alarmowe, zadawali konkretne i trafne pytania i okazało się, że mają już dużą wiedzę na tematy bezpieczeństwa.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych