Strona główna
Sukcesy sportowe
Podsumowanie sportowych sukcesów naszych uczniów w I semestrze roku szkolnego 2017/2018
I miejsce dziewcząt w biegu o Puchar Wójta Gminy Suszec:Munari Sabrina, Munari Sara, Pietrasz Natalia, Kostecka Nadia, Gajda Julia, Machalica Karolina.
II miejsce dla reprezentacji uczniów klas III a, III b, IV a, IV b w turnieju " Gier i zabaw"
I miejsce w gminnym turnieju tenisa stołowego:
Powiatowe zawody tenisa stołowego
W dniu 16 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Radostowicach odbyły się powiatowe zawody tenisa stołowego dziewcząt i chłopców.
Naszą szkołę reprezentowały Kinga Krawczyk, Jolanta Wróbel oraz Katarzyna Jeziorska, natomiast drużyna chłopców składała się z Błażeja Kokota, Daniela Kutaja oraz Jana Berdysza. Zajęliśmy:
Przegląd Jasełek
W dniu 18 stycznia młodzież reprezentowała naszą szkołę
w Powiatowym Przeglądzie Jasełek w GOK-u w Suszcu.
Wystawiliśmy przedstawienie jasełkowe
pt: "Pamiętaj, że dał nam wiarę, nadzieję i miłość".

Jury przyznało nam III miejsce w kategorii szkół podstawowych (oddziały gimnazjalne). W niedzielę 21 stycznia odebraliśmy nagrody: dyplom, statuetkę i grę planszową. Szczególne podziękowania należą się pani Joannie Szwedzie za scenariusz i pani Agnieszce Prządce za czuwanie nad występami oraz młodzieży z klas gimnazjalnych, siódmych oraz uczennicy klasy I – Oldze Wieczorek za trud włożony w przygotowanie przedstawienia.
Sukcesy chóralne
We wtorek 16 stycznia br. nasz szkolny chór "Piano-Forte" wybrał się do Chorzowa, by wziąć udział w przesłuchaniach
XIII Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.
Zaśpiewaliśmy tam dwa (zgodnie z regulaminem) utwory: kolędę staropolską z Kancjonału Piotra Artomiusa z XVI w.
"Gdy się Krystus narodził"
Zajęcia profilaktyczne
W środę 17 stycznia w klasach: szóstej i siódmych , pogadankę na temat konsekwencji nieprzestrzegania prawa wygłosił
profilaktyk policyjny, p. Szymon Czysz.
Temat zajęć ( odbywały się również zajęcia aktywne) obejmował szeroki zakres z dziedziny odpowiedzialności młodzieży za swoje czyny. Pan Policjant tłumaczył uczniom takie pojęcia jak: małoletni, nieletni, pełnoletni wraz z przytoczeniem podstaw prawnych regulujących różne wykroczenia. Była dyskusja, mnóstwo pytań na które Policjant oczywiście skrupulatnie odpowiadał.
Świąteczne kolędowanie
Tradycją naszej szkoły jest, że wszystkich chętnych, zawsze początkiem Nowego Roku, zapraszamy
na Świąteczne Kolędowanie,
które tym razem odbyło się 10 stycznia 2018 r. o godz. 17.00.Z konkursowym, świątecznym reperuarem wystąpił szkolny chór "Piano-Forte", młodzież gimnazjalna przedstawiła Jasełka, zespół instrumentalny zagrał kolędy, a zespół regionalny zatańczył barwny "Taniec lalek". Wszyscy goście po występach mogli napić się kawy, herbaty i podzielić się wrażeniami przy pyyyysznym kołoczu, upieczonym przez nasze panie kucharki!! Wieczór był nadzwyczaj udany! Dziękujemy wszystkim za przybycie.
Śląska wigilia
Tuż przed świętami, w czwartkowe popołudnie, nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w Żorskim Centrum Regionalnym w warsztatach
"Śląska wigilia i zwyczaje bożonarodzeniowe".
Na początku zobaczyli przygotowania do wigilii, nakrywanie stołu, tradycyjne potrawy i dekoracje. Wszystko to okraszone zostało opowieściami "Jak to dawniej bywało". Następnie uczestniczyli w zagniataniu ciasta na pierniczki, a kiedy te się piekły, śpiewali kolędy, czynnie uczestniczyli w Jasełkach i słuchali dalszych świątecznych opowieści. Takie warsztaty na długo zostają w pamięci. Obejrzyjcie zdjęcia w galerii.
Przedświąteczny Dzień Seniora
W dniu 16 grudnia w naszej szkole odbyło się
spotkanie opłatkowe seniorów Radostowic.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt Gminy Suszec, Pani Sołtys Radostowic, radostowiccy radni i księża oraz starsi mieszkańcy naszej miejscowości. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Małgorzata Jakubik i tym samym powitała wszystkich zebranych. Uczniowie wystawili przedstawienie bożonarodzeniowe pt:
Wycieczka klasy VI do Planetarium Śląskiego
Dnia 14.12.2017 klasa VI wraz z opiekunami p. I. Daroszewską i J. Kulą wybrała się na wycieczkę do
Planetarium Śląskiego w Chorzowie.
Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niektórzy uczniowie z klasy VI po raz pierwszy w życiu mogli poruszać się środkami komunikacji miejskiej, kupić samodzielnie bilet i go skasować. Dla niektórych uczniów to była świetna przygoda, a na pewno doświadczenie, które będzie z nimi przez dłuższy czas.
Uwaga! Konkurs!
Jesteś osobą twórczą. Lubisz rysować, malować i tworzyć kolorowe prace. Kochasz przyrodę i dbasz o środowisko naturalne.
Zostań autorem puzzli o tematyce ekologicznej.
Konkurs na puzzle ekologiczne skierowany jest do uczniów klas IV-VI naszej szkoły.
Tematyka puzzli może dotyczyć: ochrony środowiska, oszczędzania energii, wody, odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów, itp.
Koncert finałowy Śpiewającej Polski
W niedzielę 10 grudnia chór szkolny "Piano-Forte" pojechał do Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, by tam, w przepięknie odrestaurowanej Auli im. Bolesława Szabelskiego zaśpiewać podczas koncertu finałowego projektu
Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2017.
W koncercie wystąpiło sześć chórów: "Bel Canto" z Rybnika, "G-1 Forte"z Zabrza, "Per Spasso" z Pszczyny, "Przednutka" z Kobielic, "Gaudeo" ze Świerklan oraz my - "Piano-Forte" z Radostowic. Każdy zespół wykonał trzy utwory układając je w opowieść chóralną. My zaśpiewaliśmy "Ptasie plotki" Witolda Lutosławskiego, XVI-wieczną pieśń "Largum vesper" i kompozycję Kate M. Bart - "Blessing". Przy pierwszym i trzecim utworze akompaniował nam p. Mirosław Lachowski. Na koniec koncertu wszyscy chórzyści wspólnie wykonali hymn Śpiewającej Polski. Tak zakończyła się kolejna, dla nas już trzecia - edycja projektu ws
Szkolne mikołajki
W zeszłą środę – 6 grudnia – obchodziliśmy szkolne mikołajki.
Tego dnia do naszej placówki zawitał Święty Mikołaj!
Wraz ze swoimi pomocnikami odwiedził każdą klasę i obradował wszystkich uczniów smacznymi upominkami. Zdjęcia z wizyty Św. Mikołaja można obejrzeć w galerii.
Nie była to jedyna atrakcja tego dnia!
Dzień Górnika
Dnia 4 grudnia 2017 roku,
w Barbórkowe Święto,
uczniowie klasy IV b zorganizowali uroczystą akademię pokazującą znaczenie pracy , tak bliskich nam, na naszej śląskiej ziemi, górników. Przedstawienie składało się z trzech części. Pierwsza część poświęcona była prezentacji najważniejszych informacji dotyczących pracy, stroju, tradycji, flagi i godła górników. Kolejna część humorystycznie, w gwarze śląskiej prezentowała ich pracę i zainteresowania. Grupa uczniów wykonała trzy skecze, po których społeczność uczniowska miała możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy o górnictwie. Dużą wiedzą wykazali się tutaj nasi najmłodsi z zerowego oddziału przedszkolnego, którzy znali odpowiedzi i potrafili je udzielić w gwarze śląskiej. Uroczystość uświetnił występ szkolnego chóru Piano Forte przy akompaniamencie Pani Katarzyny Machnik, który wykonał trzy bardzo popularne pieśni górnicze
Góra grosza!
Drodzy uczniowie,
jak co roku, nasza szkoła dołącza do akcji "Góra Grosza"!
Wszystkie klasy zachęcamy do zbierania monet, które następnie (w woreczkach, sakiewkach) należy przekazać wychowawcy lub - bezpośrednio - opiekunom Samorządu Uczniowskiego
(p. Joannie Szwedzie lub p. Dawidowi Klisiowi).
Warsztaty z doradztwa zawodowego
W piątek 1 grudnia klasa IIIa (oddział gimnazjalny) uczestniczyła w zajęciach
z doradztwa zawodowego.
Uczniowie mieli okazję poznać siebie pod kątem zainteresowań, uzdolnień, temperamentu i innych predyspozycji, które mają znaczący wpływ na wybór zawodu i szkoły ponadgimnazjalnej.
Wieczór andrzejkowy
30 listopada uczniowie kl. IVb oraz V zorganizowali
andrzejkowe zabawy.
Program andrzejkowego wieczoru był bardzo urozmaicony. Dzieci bawiły się w kalambury, podczas których próbowały odgadnąć treść różnych przysłów, a także tytuły znanych książek, filmów oraz nazwy zawodów. Zaprezentowane przez niektórych uczniów układy taneczne zainspirowały pozostałych uczestników zabawy do stworzenia własnych choreografii.
Sukces naszych szczypiornistek
Dnia 9 listopada 2017 r. w Suszcu odbył się turniej piłki ręcznej, w którym drużyna naszych dziewczyn zdobyła pierwsze miejsce! Już jutro nasze dzielne szczypiornistki pojadą walczyć o kolejne sukcesy – trzymamy za nie mocno kciuki i życzymy powodzenia!
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych