Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Do hymnu!
          • Do hymnu!

            Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji

            100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

            w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

            Zadaniem konkursowym jest

            wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły

        • Wyjazd do kina
          • Wyjazd do kina

            W środę, 12 września ósme klasy miały okazję obejrzeć w czechowickim Multikinie najnowszą polską produkcję

            pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

            Film powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera i opisuje historię polskich lotników walczących w czasie II wojny światowej w Królewskich Siłach Powietrznych Wielkiej Brytanii.

        • Narodowe Czytanie
          • Narodowe Czytanie

            11 września br. odbył się w naszej szkole apel, poświęcony akcji "Narodowe Czytanie". Wzięły w nim udział klasy 7, 8 i 3 gimnazjum. Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej
        • Rok Szkolny przywitany!
          • Rok Szkolny przywitany!

            W poniedziałek, 3 września w całej Polsce odbyły się uroczystości z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Dla placówki w Radostowicach był to szczególny dzień – powołano wówczas do życia

            Zespół Szkolno-Przedszkolny,

            w skład którego wchodzą oddziały przedszkolne, szkolne oraz dwie ostatnie klasy gimnazjalne. W tym dniu oddano również do użytku nowe sale przedszkolne mieszczące się w dawnych pomieszczeniach gimnazjum.

        • Witaj szkoło
          • Witaj szkoło

            Sześciolatki rozpoczynają Nowy Rok Szkolny 2018/2019

            3 września 2018 r. o godz. 8.00

            w nowych, zaadoptowanych dla przedszkola,

            pomieszczeniach szkolnych.

            Zapraszamy!

        • Festiwal Róż
          • Festiwal Róż

            W niedzielę 1 lipca nasz szkolny chór "Piano-Forte" wziął udział, po raz kolejny w przeglądzie chórów w ramach

            VI Festiwalu Róż w Goczałkowicach Zdroju.

            Wraz z nami w przeglądzie wzięły udział jeszcze 4 chóry: "Movimento Plus" z Czechowic, "Słowiczek" z Katowic Kostuchny, "Cantemus" z Pszczyny i "Semper Communio" z Goczałkowic.

        • Udanych wakacji!!!!
          • Udanych wakacji!!!!

            W piątek 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018.

            Jak co roku były gratulacje, wyróżnienia, podziękowania. Program artystyczny przygotowali uczniowie gimnazjum. Było bardzo zabawnie! Po rozdaniu świadectw we wszystkich klasach ogłoszono

            WAKACJE!!!


            WYPOCZYWAJCIE BEZPIECZNIE!

        • Biwak nad jeziorem
          • Biwak nad jeziorem

            Zespół regionalny RADOŚĆ zakończył całoroczną pracę

            wyprawą do Stanicy Harcerskiej nad zbiornikiem łąckim w Wiśle Wielkiej.

            Celem dwudniowego biwaku odbywającego się 13/14 czerwca 2018r. było:

            zwrócenie uwagi na piękno okolicznej przyrody, pogadank
        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

            Jedenastego czerwca siódmoklasiści wybrali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Uczniowie wyruszyli o 500, ale nawet to nie powstrzymało ich od rozrabiania w autobusie.

            Pierwszego dnia spacerowaliśmy w Ogrodach Pałacu Wilanowskiego, po Parku Łazienkowskim, gdzie podziwiać mogliśmy Pałac na Wyspie, piękny amfiteatr ze sztucznymi ruinami oraz pomnik Fryderyka Chopina. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak ławka grająca utwory naszego pianisty oraz cudne pawie przechadzające się po parku. Później przenieśliśmy się na Stare Miasto. Obejrzeliśmy kolorową Starówkę, Zamek Królewski i zatrzymaliśmy się na obiad. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w Hotelu Fort i odpoczęliśmy po dniu pełnym zwiedzania.

        • Wizyta w "GOJUMP"
          • Wizyta w "GOJUMP"

            W dniu 7 czerwca klasa VII b wybrała się do Bielska- Białej do 

            Parku Trampolin "Gojump".

            Po krótkiej ale intensywnej rozgrzewce oraz zapoznaniu się z regulaminem wszyscy mogli przystąpić do zabawy. Skoki, przeskoki, wspinaczka, salta, przewroty- cała godzina sportowych wyczynów. Zmęczeni ale zadowoleni wrócili do szkoły na lekcję ......w-f :)

        • Dzień Mamy i Taty
          • Dzień Mamy i Taty

            6 czerwca w godzianach popołudniowych uczniowie klas młodszych razem z najmłodszymi z oddziału zerówkowego, gościli w szkole swoich rodziców, dla których przygotowali specjalny program

            "Dziś wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty".

            Zaprezentowały się zespoły instrumentalne, chór i wszystkie dzieci! Ze sceny padały ważne słowa podziękowań, prośby, żarty, wyrazy skruchy i miłości. Były obietnice, wierszyki, piosenki i tańce. Zdjęcia z tego wydarzenia możecie obejrzeć w galerii.

        • Chemicy dzieciom
          • Chemicy dzieciom

            6 czerwca pierwszaki miały okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach poprowadzonych przez panią Alicję Pietras, pomysłodawczynię projektu

            "Chemicy gimnazjalni dzieciom...

            czyli chemia może być ciekawa dla ludzi w każdym wieku".

            Przez dwie godziny najmłodsi uczniowie wraz z gimnazjalistami przeprowadzali różne doświadczenia, słuchali wykładów jak i dlaczego tak się dzieje...obserwowali, mierzyli, sprawdzali, doświadczali, uczyli się cierpliwości.... Każdy mógł się przekonać jak zwykłe substancje takie jak woda, cukier, drożdże, ocet czy proszek do pieczenia mogą powodować "czarodziejskie" efekty.
            Gimnazjaliści byli cierpliwi i pomocni, a dzieciaki reagowały żywiołowo. Zajęcia były perfekcyjnie przygotowane wraz z obrazkowymi instrukcjami, a uczniowie zachwyceni. Każdy na zakończenie zajęć, na pamiątkę, dostał kolorowy dyplom uczestnika, były też nagrody indywidualne. Bard

        • Karta rowerowa
          • Karta rowerowa

            5 czerwca to ważna data dla uczniów klas czwartych. W tym dniu zdawali oni

            egzamin na kartę rowerową.

            Nadzór nad przebiegiem tego ważnego egzaminu sprawował Pan Policjant. Egzamin obejmował dwa etapy: test sprawdzający wiedzę uczniów oraz test jazdy na rowerze. Wszystkim, którzy zdali egzamin serdecznie gratulujemy.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

            1 czerwca w naszej szkole odbył się dzień sportu, rekreacji i zabawy czyli

            Dzień Dziecka.

            Po porannej odprawie z wychowawcą klasy I-VI wyruszyły na boisko szkolne, gdzie czekały na sportowców stacje sprawnościowe. Można było się sprawdzić w rzucie piłką lekarską, biegu przez płotki i na czas, w skoku z miejsca i w worku. Dalsza część atrakcji to piknik , wspólne rozmowy, zabawy, gry planszowe, skoki na skakance czy gra w ringo. Ten miły i gorący czas osłodziły nam pyszne lody. Dzień na pewno należał do udanych.

        • Górska przygoda
          • Górska przygoda

            28 maja o poranku uczniowie klas VII Szkoły Podstawowej w Radostowicach, Suszcu, ZSP w Kryrach wyjechali na wycieczkę górską, a ponieważ pogoda była wspaniała, to plany też były zacne. Wyjazd organizowała Hala Sportowa w Suszcu. Górska przygoda rozpoczęła się szlakiem z Przełęczy Salmopols
        • Mały Brzym 2018
          • Mały Brzym 2018

            26.05.2018r. zespół regionalny RADOŚĆ wystąpił w pszczyńskim skansenie, podczas XVIII Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych "MAŁY BRZYM". Impreza była okazją do integracji i wymiany doświadczeń z dwunastoma innymi zespołami promującymi kulturę ludową regionu śląskiego, w
    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu