Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Z recytacją w Katowicach
          • Z recytacją w Katowicach

            W ostatni wtorek i środę, tj. 10 i 11 kwietnia, nasi uczniowie odwiedzili katowicki teatr "KOREZ", w którym odbywały się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR" 2018.

            W kategorii uczniów klas IV – VI naszą szkołę reprezentował Radek Masny, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych – Martyna Nowak.

        • Warsztaty wokalne
          • Warsztaty wokalne

            W sobotę 7 kwietnia o godz. 10.00 prawie wszyscy chórzyści "Piano-Forte", a także uczniowie klas III ( którzy wkrótce dołączą do "dużego" składu) spotkali się na szkolnym korytarzu.

            Rozpoczęła się niezwykła próba chóru.

            Zawitała do nas bowiem p. Patrycja Wojtynek z katowickiej Akademii Muzycznej, która uczyła nas prawidłowego wokalnego oddechu, jak prawidłowo śpiewać, jak pracować całym ciałem, aby dźwięki były jak najpiękniejsze, a także czyste pod względem intonacyjnym. Po ćwiczeniach na rozśpiewanie rozpoczęła się praca nad utworami. Prowadziła ją już p. Machnik, ale p. Patrycja przysłuchiwała się nam uważnie i poprawiała nasze interpretacje, mówiła co należy zrobić, aby nasze utwory zabrzmiały jeszcze lepiej.

        • Biegi przełajowe
          • Biegi przełajowe

            05.04.2018r. odbyły się

            gminne zawody w biegach przełajowych.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie; Munari Sabrina, Gaża Oliwia, Munari Sara, Gajda Julia, Kostecka Nadia, Żupa Martyna.

            Dziewczyny wybiegały II miejsce.

            Indywidualnie I miejsce w tych zawodach zajęła Munari Sabrina a  II miejsce Gaża Oliwia. Gratulujemy!

        • My, dzieci z dworca zoo
          • My, dzieci z dworca zoo

            W poniedziałek, 19 marca 2018 r., uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II – III oddziałów gimnazjalnych udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na spektakl teatralny pt.

            „My, dzieci z dworca zoo”

            przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.

            Sztuka przygotowana została na podstawie książki dokumentalnej będącej historią Christiane F., młodej narkomanki z Berlina. Spektakl opowiada o trzynastolatce, która wpada w nieodpowiednie towarzystwo. Pod jego wpływem zaczyna od palenia papierosów, które z czasem zostają zastąpione przez alkohol i narkotyki. Sztuka zawiera dosadne przesłanie – zażywanie narkotyków zawsze prowadzi do bólu, rozpaczy i cierpienia, zaś tylko nielicznym udaje się wyjść z tego wyniszczającego człowieka i jego bliskich nałogu.

        • Labirynt przemocy
          • Labirynt przemocy

            W dniu 19.03.2018 r. uczniowie klas IV – VI udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na 

            spektakl teatralny pt. „ Labirynt przemocy”

            przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „ Alert” z Wrocławia.

            Sztuka wyreżyserowana przez Konrada Wordena porusza trudny temat przemocy fizycznej i psychicznej. Aktorzy w ciekawy sposób pokazali jak funkcjonuje we współczesnym świecie przemoc w Internecie oraz jakie mogą być jej konsekwencje w stosunku do osób nią doświadczanych. Uczniowie dowiedzieli się, co można zrobić, gdy ktoś ich poniża lub szantażuje. Przedstawienie zachęcało młodych widzów do podejmowania właściwych, pozbawionych przemocy działań. Ukazywało jak zachować się asertywnie i gdzie szukać fachowej pomocy w razie kłopotów.

        • Karolcia!
          • Karolcia!

            19 marca klasy młodsze miały okazję obejrzeć na scenie GOK-u w Suszcu przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym

            pt. "Karolcia" na podstawie książki Marii Krüger,

            w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać.

        • Odnośnik: ?
          • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców

            na konsultacje indywidualne z nauczycielami i wychowawcami

            w środę 21 marca w godz. 17.00 - 18.00.

        • Wycieczka klas trzecich
          • Wycieczka klas trzecich

            W poniedziałek 12 marca 2018 r. klasy IIIa i IIIb były na całodniowej wycieczce w Kopalni Soli ,,Wieliczka’’. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym

            "Śladami legend Wielickiej Kopalni".

            Mieli okazję zwiedzić 750-letnią kopalnię, a w niej przepiękne solne wnętrza. Dzieci spotkały Skarbnika - dobrego ducha kopalni, który przygotował dla nich wiele atrakcji: uczestniczyły w konkurencji toczenia bałwanów solnych, budowania drewnianych kasztów, były świadkami koronacji księżniczki Kingi oraz poszukiwali jej pierścienia w solnych bryłkach.

        • Mały OKR w Suszcu
          • Mały OKR w Suszcu

            7 marca 2018 r. w sali widowiskowej GOK w Suszcu odbyły się eliminacje lokalne do konkursu "Mały OKR". To ogólnopolski konkurs, którego celem jest nie tylko krzewienie kultury słowa wśród dzieci i młodszej młodzieży, ale też ma on za zadanie przygotowanie do przyszłego udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

        • Lekcja o mediach
          • Lekcja o mediach

            Dnia 28 lutego 2018 r. kl. IV – VI uczestniczyły w lekcji o mediach zatytułowanej

            „Uwaga! Internet!”,

            która odbyła się w PCK-u. Zajęcia te prowadzone były przez zawodowego aktora, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał młodzież z omawianą tematyką. Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z profesjonalnym zestawem materiałów metodycznych, m. in.: dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić; odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa; przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem; zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać; odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów; dowiedzieli się, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

        • Wyjazd na narty
          • Wyjazd na narty

            Uczniowie naszej szkoły w dniach 26.02 – 28.02 byli na trzydniowej wycieczce na nartach i snowboardzie. Kilkustopniowy mróz i słońce spowodowały, że myśleliśmy, że jeździmy w Alpach. Trasy były pięknie przygotowane i niemalże puste – najwidoczniej pasjonaci sportów zimowych przestraszyli się zimna – więc praktycznie mieliśmy je wyłącznie dla siebie.

        • Zaproszenie do sekcji piłki nożnej w Radostowicach
          • Zaproszenie do sekcji piłki nożnej w Radostowicach

            Ogłaszamy otwarty nabór do grup treningowych sekcji piłki nożnej w Radostowicach .

            Wszystkich chętnych (zarówno chłopców jak i dziewczęta) w wieku od 7 do 14 lat, którzy chcieliby rozpocząć szkolenie lub doskonalenie swoich umiejętności piłkarskich, zapraszamy na treningi w Radostowicach!

            Zapewniamy znakomitą opiekę szkoleniową oraz zajęcia i zabawę piłką w miłej i pozytywnej atmosferze. Grupy treningowe dopasowane będą do wieku i stopnia zaawansowania zawodników. Treningi odbywać się będą na boisku w Radostowicach, a w okresie zimowym na sali gimnastycznej w Radostowicach. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość wzięcia udziału również w rywalizacji sportowej w formie meczów ligowych czy turniejów.

        • Ferie z tenisem stołowym 2018
          • Ferie z tenisem stołowym 2018

            W pierwszym tygodniu ferii zimowych tenisiści stołowi ćwiczyli i trenowali w Radostowicach. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej w Radostowicach, ale nie tylko, również na basenie w Goczałkowicach. Dużo niezapomnianych wrażeń pozostało po zawodach strzeleckich w Pszczynie w których b
    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu