Strona główna
Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
W piątek, 13 kwietnia, miała miejsce uroczystość wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018. Uroczysta gala odbyła się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej. W tym roku nasza szkoła może pochwalić się trójką laureatów, którymi zostali uczniowie gimnazjum:
Z recytacją w Katowicach
W ostatni wtorek i środę, tj. 10 i 11 kwietnia, nasi uczniowie odwiedzili katowicki teatr "KOREZ", w którym odbywały się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR" 2018.
W kategorii uczniów klas IV – VI naszą szkołę reprezentował Radek Masny, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych – Martyna Nowak.
Warsztaty wokalne
W sobotę 7 kwietnia o godz. 10.00 prawie wszyscy chórzyści "Piano-Forte", a także uczniowie klas III ( którzy wkrótce dołączą do "dużego" składu) spotkali się na szkolnym korytarzu.
Rozpoczęła się niezwykła próba chóru.
Zawitała do nas bowiem p. Patrycja Wojtynek z katowickiej Akademii Muzycznej, która uczyła nas prawidłowego wokalnego oddechu, jak prawidłowo śpiewać, jak pracować całym ciałem, aby dźwięki były jak najpiękniejsze, a także czyste pod względem intonacyjnym. Po ćwiczeniach na rozśpiewanie rozpoczęła się praca nad utworami. Prowadziła ją już p. Machnik, ale p. Patrycja przysłuchiwała się nam uważnie i poprawiała nasze interpretacje, mówiła co należy zrobić, aby nasze utwory zabrzmiały jeszcze lepiej.
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
06.04.2018r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Mizerowie odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej ten podzielony był na trzy etapy. Pierwszy- to rozwiązywanie przez uczniów testów, drugi etap to pierwsza pomoc przedmedyczna, trzeci etap bardzo trudny dotyczył
Biegi przełajowe
05.04.2018r. odbyły się
gminne zawody w biegach przełajowych.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie; Munari Sabrina, Gaża Oliwia, Munari Sara, Gajda Julia, Kostecka Nadia, Żupa Martyna.
Dziewczyny wybiegały II miejsce.
Indywidualnie I miejsce w tych zawodach zajęła Munari Sabrina a II miejsce Gaża Oliwia. Gratulujemy!
ZAPRASZAMY NA TRENINGI PIŁKI NOŻNEJ W RADOSTOWICACH
Wszystkich chętnych (zarówno chłopców jak i dziewczęta) w wieku od 7 do 11 lat zapraszamy na treningi piłki nożnej!
W Radostowicach powoli tworzy się drużyna orlików, która w kwietniu przystąpi do rozgrywek ligowych. Żeby zapisać się do Klubu wystarczy przyjść na trening!
FUTBOL TO PRZYGODA! DOŁĄCZ DO ORLIKÓW Z RADOSTOWIC! :)
My, dzieci z dworca zoo
W poniedziałek, 19 marca 2018 r., uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II – III oddziałów gimnazjalnych udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na spektakl teatralny pt.
„My, dzieci z dworca zoo”
przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.
Sztuka przygotowana została na podstawie książki dokumentalnej będącej historią Christiane F., młodej narkomanki z Berlina. Spektakl opowiada o trzynastolatce, która wpada w nieodpowiednie towarzystwo. Pod jego wpływem zaczyna od palenia papierosów, które z czasem zostają zastąpione przez alkohol i narkotyki. Sztuka zawiera dosadne przesłanie – zażywanie narkotyków zawsze prowadzi do bólu, rozpaczy i cierpienia, zaś tylko nielicznym udaje się wyjść z tego wyniszczającego człowieka i jego bliskich nałogu.
Labirynt przemocy
W dniu 19.03.2018 r. uczniowie klas IV – VI udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na
spektakl teatralny pt. „ Labirynt przemocy”
przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „ Alert” z Wrocławia.
Sztuka wyreżyserowana przez Konrada Wordena porusza trudny temat przemocy fizycznej i psychicznej. Aktorzy w ciekawy sposób pokazali jak funkcjonuje we współczesnym świecie przemoc w Internecie oraz jakie mogą być jej konsekwencje w stosunku do osób nią doświadczanych. Uczniowie dowiedzieli się, co można zrobić, gdy ktoś ich poniża lub szantażuje. Przedstawienie zachęcało młodych widzów do podejmowania właściwych, pozbawionych przemocy działań. Ukazywało jak zachować się asertywnie i gdzie szukać fachowej pomocy w razie kłopotów.
Karolcia!
19 marca klasy młodsze miały okazję obejrzeć na scenie GOK-u w Suszcu przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym
pt. "Karolcia" na podstawie książki Marii Krüger,
w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać.
Wycieczka klas trzecich
W poniedziałek 12 marca 2018 r. klasy IIIa i IIIb były na całodniowej wycieczce w Kopalni Soli ,,Wieliczka’’. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym
"Śladami legend Wielickiej Kopalni".
Mieli okazję zwiedzić 750-letnią kopalnię, a w niej przepiękne solne wnętrza. Dzieci spotkały Skarbnika - dobrego ducha kopalni, który przygotował dla nich wiele atrakcji: uczestniczyły w konkurencji toczenia bałwanów solnych, budowania drewnianych kasztów, były świadkami koronacji księżniczki Kingi oraz poszukiwali jej pierścienia w solnych bryłkach.
ZAPROSZENIE NA TRENINGI PIŁKI NOŻNEJ W RADOSTOWICACH
Ogłaszamy otwarty nabór do grup treningowych otwartej w Radostowicach sekcji piłki nożnej.
Wszystkich chętnych (zarówno chłopców jak i dziewczęta) w wieku od 7 do 14 lat, którzy chcieliby rozpocząć szkolenie lub doskonalenie swoich umiejętności piłkarskich, zapraszamy na treningi w Radostowicach!
Mały OKR w Suszcu
7 marca 2018 r. w sali widowiskowej GOK w Suszcu odbyły się eliminacje lokalne do konkursu "Mały OKR". To ogólnopolski konkurs, którego celem jest nie tylko krzewienie kultury słowa wśród dzieci i młodszej młodzieży, ale też ma on za zadanie przygotowanie do przyszłego udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.
Lekcja o mediach
Dnia 28 lutego 2018 r. kl. IV – VI uczestniczyły w lekcji o mediach zatytułowanej
„Uwaga! Internet!”,
która odbyła się w PCK-u. Zajęcia te prowadzone były przez zawodowego aktora, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał młodzież z omawianą tematyką. Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z profesjonalnym zestawem materiałów metodycznych, m. in.: dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić; odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa; przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem; zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać; odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów; dowiedzieli się, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.
Wyjazd na narty
Uczniowie naszej szkoły w dniach 26.02 – 28.02 byli na trzydniowej wycieczce na nartach i snowboardzie. Kilkustopniowy mróz i słońce spowodowały, że myśleliśmy, że jeździmy w Alpach. Trasy były pięknie przygotowane i niemalże puste – najwidoczniej pasjonaci sportów zimowych przestraszyli się zimna – więc praktycznie mieliśmy je wyłącznie dla siebie.
Szkolny Turniej Recytatorski im. Jana Brzechwy
W naszej szkole odbędzie się
Szkolny Turniej Recytatorski im. Jana Brzechwy
W pierwszym etapie konkursu uczniowie z każdej klasy zaprezentują przygotowane przez siebie wiersze Jana Brzechwy lub teksty Jana Pawła II przed komisją konkursową. Zwycięzcy klasowych eliminacji będą prezentować przygotowane przez siebie wiersze na akademii z okazji Święta Patrona Szkoły.
Zaproszenie do sekcji piłki nożnej w Radostowicach
Ogłaszamy otwarty nabór do grup treningowych sekcji piłki nożnej w Radostowicach .
Wszystkich chętnych (zarówno chłopców jak i dziewczęta) w wieku od 7 do 14 lat, którzy chcieliby rozpocząć szkolenie lub doskonalenie swoich umiejętności piłkarskich, zapraszamy na treningi w Radostowicach!
Zapewniamy znakomitą opiekę szkoleniową oraz zajęcia i zabawę piłką w miłej i pozytywnej atmosferze. Grupy treningowe dopasowane będą do wieku i stopnia zaawansowania zawodników. Treningi odbywać się będą na boisku w Radostowicach, a w okresie zimowym na sali gimnastycznej w Radostowicach. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość wzięcia udziału również w rywalizacji sportowej w formie meczów ligowych czy turniejów.
Ferie z tenisem stołowym 2018
W pierwszym tygodniu ferii zimowych tenisiści stołowi ćwiczyli i trenowali w Radostowicach. Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej w Radostowicach, ale nie tylko, również na basenie w Goczałkowicach. Dużo niezapomnianych wrażeń pozostało po zawodach strzeleckich w Pszczynie w których b
Nabór do oddziału przedszkolnego i do klasy I w roku szkolnym 2018/2019
Informacje
o rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz
do klas pierwszych szkół podstawowych – kryteria, terminy,
na rok. szk. 2018/2019
Zgodnie z art. 154 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe ( Dz.U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) Wójt Gminy Suszec przedstawia:
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych