Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego
          • Warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego

            W dniu 14 listopada w ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego, 16- tu chłopców z klas ósmych i trzecich gimnazjum wyjechało do PZS nr 2 w Pszczynie. Mieli okazję uczestniczyć

            w niezwykle ciekawych zajęciach z mechatroniki i automatyki.

            Nauczyciel tamtejszej szkoły, pan Roman Grygier w przystępny sposób zapoznał naszych uczniów z podstawami tych przedmiotów. Po krótkim wykładzie chłopcy przystąpili do części praktycznej warsztatów. Poznali tajniki układów sterowania i inne zagadnienia z dziedziny automatyki.

        • Akcja charytatywna
          • Akcja charytatywna

            Nasza szkoła włączyła się w akcję charytatywną , która polegała na zbiórce żywności, przyborów szkolnych i maskotek dla polskich dzieci zamieszkałych na Kresach. Akcja spotkała się z dużą przychylnością ze strony uczniów i rodziców. W bardzo krótkim czasie zebraliśmy 9 kartonów produktów.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

        • Montaż poetycko-muzyczny
          • Montaż poetycko-muzyczny

            W dniu 31 października klasy V-VIII i młodzież oddziałów gimnazjalnych wzięła udział w krótkim montażu poetycko-muzycznym poświęconym pamięci Janowi Pawłowi II oraz bliskim zmarłym. Program dostarczył wielu wzruszeń i był okazją do refleksji nad przemijaniem. Przedstawienie przygotowały: p. A. Prządka i p. E. Sergiejuk

        • Pasowanie na uczniów i czytelników szkolnej biblioteki
          • Pasowanie na uczniów i czytelników szkolnej biblioteki

            Dnia 31 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się

            uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

            Uczniowie klasy 1 wraz ze swoją wychowawczynią p. Dorotą Gwóźdź przygotowali występ artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Występ uatrakcyjniły dodatkowe postacie, w które wcielili się uczniowie klasy 5a oraz 8b. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie oraz pasowanie na ucznia. Pierwszacy ślubowali kochać Ojczyznę, pilnie się uczyć, grzecznie zachowywać oraz być dobrymi kolegami i koleżankami. Następnie pani dyrektor Małgorzata Jakubik pasowała każde dziecko na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymacje oraz rogi obfitości.

        • Wycieczka gimnazjalistów
          • Wycieczka gimnazjalistów

            W czwartek 25 października klasy III-ie gimnazjum pod opieką pań : J. Kuli, A. Pietras i p. A. Prządki uczestniczyły w wyjeździe do Bielska- Białej. Pierwszym punktem programu był udział w seansie ,,Dywizjon 303” w kinie Cinema. Następnie uczniowie mieli okazję spożytkować swoją młodzieńczą energię w bielskim parku trampolin. Wyjazd należał do niezwykle udanych.

        • Wyjazd na przedstawienie teatralne
          • Wyjazd na przedstawienie teatralne

            Dnia 25.10. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I i II wraz z przedszkolakami wybrali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na spektakl teatralny

            pt. „Piotruś Pan i Piraci”

            w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji w Krakowie. Profesjonalnie odegrane przedstawienie wprowadziło naszych małych widzów w zaczarowany świat baśni.

        • Konkurs pięknego czytania
          • Konkurs pięknego czytania

            24 października br. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbył się konkurs pięknego czytania. Celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie u młodych ludzi nawyków czytelniczych, kształcenie umiejętności interpretacji tekstu literackiego oraz uwrażliwianie na piękno literatury
        • Ogólnopolski Tydzień Kariery
          • Ogólnopolski Tydzień Kariery

            W dniach od 15 do 19 października w ramach obchodów

            Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

            w naszej szkole, uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat wyboru zawodu i dalszej drogi kształcenia. Mieli także możliwość skorzystania z porady pedagoga i psychologa na temat planowania swojej kariery zawodowej.

        • Odnośnik: ?
          • Na konsultacje indywidualne

            zapraszamy w czwartek 25 października

            w godz. 17.00 - 18.00

        • Nasi chórzyści w NOSPR!
          • Nasi chórzyści w NOSPR!

            Zapraszamy na finałowy koncert tegorocznej edycji projektu "Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska"

            zatytułowany "Narodowe Śpiewanie" w którym wystąpi również nasz chór "Piano-Forte".

            Nasz koncert odbędzie się

            25 listopada o godz. 18.00

            w Sali koncertowej katowickiego NOSPR-u.

            Serdecznie zapraszamy.

        • Wycieczka rowerowa
          • Wycieczka rowerowa

            Złota polska jesień swoje królestwo ma w lesie! Przekonało się o tym koło turystyczne, które w piątek 19 października 2018r. podróżowało na rowerach leśnymi szlakami z Radostowic do Kobióra. Szum wiatru, deszcz spadających liści, jesienne ciepłe barwy, zapachy leśnego runa... Tylko szybko zap
        • Do Hymnu!
          • Do Hymnu!

            We wtorek, 16 października nadszedł długo oczekiwany dzień przez wszystkich, którzy od maja tego roku przygotowywali się do wykonania trzech pieśni patriotycznych w ramach

            Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych

            „Do Hymnu”.

            Uczniowie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, „Gaude Mater” oraz „Rotę”. Warunkiem przyłączenia się do rywalizacji była konieczność uczestniczenia w niej przynajmniej połowy uczniów danej szkoły. Nam udało się zrealizować ten wymóg – do wspólnego wykonania pieśni przystąpiło 122 młodych śpiewaków (na 180 dzieci).

        • Dzień Edukacji Narodowej 2018
          • Dzień Edukacji Narodowej 2018

            W poniedziałek, 15 października, obchodziliśmy w naszej szkole

            Dzień Edukacji Narodowej

            Samorząd Uczniowski, w którego skład wchodzili zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i oddziałów gimnazjalnych, przygotował dla swoich nauczycieli i wychowawców uroczystą akademię. Następnie uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty w podziękowaniu za ich pracę dydaktyczną.

        • Wyjazd do teatru
          • Wyjazd do teatru

            10 października 2018r. klasy IV a i b wzięły udział w programowym wyjeździe do teatru na spektakl pt. "Kopciuszek". Uczniowie po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć przedstawienie z wykorzystaniem kukiełek, właśnie w teatrze lalek "Banialuka" w Bielsku-Białej. Młodych widzów oczarow
        • Dzień Seniora
          • Dzień Seniora

            W sobotę, 6 października odbył się w naszej szkole

            Dzień Seniora.

            Rozpoczął się on mszą świętą w kościele, po której zaproszeni goście udali się na przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach.

            Po powitaniu i życzeniach pani dyrektor nadszedł czas na występy. Dzieci recytowały różne teksty w gwarze śląskiej, co spotkało się z uznaniem publiczności. Była również okazja do wspólnego śpiewania ludowych piosenek.

        • Dzień Muzyki
          • Dzień Muzyki

            1 października co roku na całym świecie obchodzony jest

            Międzynarodowy Dzień Muzyki.

            W największych, najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych odbywają się koncerty dla szerokiej publiczności. Nasza szkoła również uczciła ten dzień koncertem - jak co roku odwiedzili nas panowie z zespołu "Kontra". Tym razem dwóch panów prezentowało instrumenty strunowe - od tego najstarszego, czyli łuku, po najbardziej współczesne - gitarę elektryczną. Poznaliśmy również gobijen, banjo, mandolinę i różne odmiany gitar. Koncert bardzo się uczniom podobał - od najmłodszych przedszkolaków, aż po gimnazjalistów - wszyscy świetnie się bawili, ucząc się i śpiewając równocześnie!

        • Dzień Chłopaka
          • Dzień Chłopaka

            W czwartek 27 września w godzinach popołudniowych uczniowie klasy II spotkali się w swojej klasie, aby uczcić zbliżający się Dzień Chłopaka specjalnym seansem filmowym. Obejrzeliśmy piękny i wzruszający, nagrodzony Oskarem film

            "Cudowny chłopak".

            Rodzice zadbali o właściwą, kinową atmosferę dostarczając pyszny popcorn i napoje.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu