Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Akademia zakończenia roku szkolnego 2018/2018

            W środę 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.

            Tegoroczne zakończenie roku szkolnego odbyło się w dwóch turach – w pierwszej świadectwa otrzymali uczniowie klas I – VII, natomiast program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VII.

            W drugiej turze pożegnaliśmy absolwentów z klas VIII oraz III gimnazjum. Tę część przygotował Samorząd Uczniowski, zaś program artystyczny uczniowie klas VIII. Jak co roku były gratulacje, wyróżnienia, podziękowania oraz oczywiście… życzenia udanych i bezpiecznych wakacji!

          • Wakacje z GOK-iem

            SPĘDŹ Z NAMI WAKACJE !

            Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, czas więc pomyśleć o wakacjach.

            Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną propozycją wakacyjnych atrakcji, wśród których znaleźć można:

            • KONCERT FUSION
            • ENGLISH CAMP
            • ANGIELSKĄ KAWIARENKĘ JĘZYKOWĄ DLA DOROSŁYCH
            • WARSZTA
          • Wycieczka na Kozią Górę

            1o czerwca uczniowie klasy I i II wybrali się na

            "górską wyprawę" na Kozią Górę.

            Wycieczkę rozpoczęliśmy od zabawy na placu zabaw na bielskich Błoniach. Po wyhasaniu się, wyruszyliśmy na szczyt. Wszyscy bardzo dzielnie maszerowali bez marudzenia. Po zdobyciu szczytu, w gościnnym schronisku "Stefanka" czekało na nas ognisko z kiełbaskami (dla niektórych zupa), plac zabaw, teren do biegania i atrakcje z przeciąganiem liny. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom zaświadczający zdobyty szczyt, pocztówkę, a na deser lody. Bardzo miło spędziliśmy czas, a co najważniejsze, pogoda była wyśmienita! Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii.

          • Finał "Śląskiego Śpiewania"

            W niedzielę 9 czerwca nasz szkolny chór "Piano-Forte", wraz ze starszymi kolegami z chóru młodzieżowego "Per Spasso", wybrał się do Koszęcina - do siedziby zespoły pieśni i tańca "Śląsk". Tam odbył się

            finał tegorocznej edycji "Śląskiego Śpiewania".

            Dotarliśmy na miejsce wcześniej, więc był czas na próbę na scenie, rozśpiewanie się i przebranie. Potem nastąpiło długie oczekiwanie na rozpoczęcie przesłuchań i naszą kolej. Mimo upału i nieoczekiwanych zmian w harmonogramie, które nas zaskoczyły, udało nam się zaśpiewać nasz program całkiem dobrze. Wykonaliśmy (tak jak wcześniej w Suszcu) trzy pieśni śląskie: "Coście wy mi narobili, moja mamulko" (w opracowaniu p. Mirosława Lachowskiego, który nam zaakompaniował), Ireny Pfeiffer "Czyś ty nie wiedziała" (a capella) i na zakończenie "Poszła żabka szpacyrować" (również w opr. p. Lachowskiego).

          • Piknik integracyjny

            6 czerwca w godzinach popołudniowych, uczniowie klasy II wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się na gościnnym terenie u państwa Sojków

            na pikniku integracyjnym

            z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego.

            Pogoda dopisała! Humory również! Dzieciaki świetnie się bawiły! Rodzice zadbali o pyszne przekąski, słodycze, owoce, napoje.... dzieci wykazały się kreatywnością. Gospodarze przygotowali miejsca do biesiadowania i ognisko. Piekliśmy nie tylko kiełbaski, ale i pianki! Było pysznie.

          • Klasa 8a rekreacyjnie w Wiśle i Ustroniu

            Wtorek, 4 czerwca okazał się dla klasy 8a dniem pełnym wyzwań. Najpierw 22 uczniów skorzystało z ofert

            parku linowego na Równicy w Ustroniu.

            Tam młodzież zdecydowała się na dwie trasy – niebieską i pomarańczową. Wybór podyktowany był kilkoma czynnikami – przede wszystkim bezpieczeństwem, ale również urozmaiceniem i efektownością trasy. Na tych wybranych przez ósmoklasistów nie lada atrakcję stanowiły tyrolki. Część przeszkód młodzież pokonała bez większego wysiłku, pojawiły się jednak takie, które okazały się wyzwaniem zwłaszcza dla tych, dla których była to pierwsza przygoda w parku linowym.

          • Dzień Dziecka

            31 maja, przez pierwsze cztery godziny lekcyjne, odbywał się

            Piknik z okazji Dnia Dziecka.

            Młodsi uczniowie spędzali czas na terenie przy placu zabaw, starsi mieli zajęcia na sali gimnastycznej. Była i zabawa i rywalizacja sportowa. To był udany dzień.

          • Zaproszenie!

            Grupa teatralna "kÓrtyna"

            zaprasza dzieci i rodziców (dziadków z wnukami)

            na spektakl teatralny pt.

            "Pewnego razu w niebie"

            w reżyserii Pani Anny Masny,

            który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 czerwca

            (Dzień Dziecka)

            w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej

            o g. 15.00 i 16.00.

            Występują: Archanioł - Natalia Uchyła Anioł Szwarceneger - Maksiu Szulc Anioły - Iga Masny, Hanna Kielan, Nadja Masiul, Maksymilian Wybrańczyk, Katarzyna Blacha, Kamila CieślakBelzebub - Maciej Pudełko Diabły - Dominika Kremza, Krzysztof Rozmus, Karolina Bagińska/Monika Szpyrka, Agata Szydełko/Julia Kristof, Ewa Zdunek Dziewczyna - Ewa Zdunek.

          • "Piano-Forte" w Lusławicach

            Dzisiejszy dzień (28 maja 2019 r.) młodzi chórzyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach spędzili w

            Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

            w Lusławicach.

            Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce - przebraliśmy się, rozśpiewali i w jednej z sal powtórzyliśmy nasz repertuar. Przesłuchania chórów w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska odbywały się w głównej sali koncertowej ECM o wspaniałej akustyce. Wykonaliśmy 4 utwory: "Postój piękna gołąbeczko" St. Moniuszki i "Czyś ty nie wiedziała" I. Pfeiffer a capella oraz dwa utwory z akompaniamentem fortepianu" "Coście wy mi narobili, moja mamulko" (W opracowaniu p. Mirosława Lachowskiego, który nam akompaniował) i "Whisper" G. Gilpina.

          • Konkurs fletowy

            28 maja czwórka naszych drugoklasistów w składzie: Olga Wieczorek, Maria Harazin, Marta Olesz i Oliwier Dawidkiewicz, udała się do Gminnego Domu Kultury w Kobiórze, żeby reprezentować naszą szkołę w

            XVI Konkursie Gry na Fletach Podłużnych.

            Okazja była wspaniała, bo obchodzimy właśnie 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

          • Raz, dwa, trzy... Świerszczyk robisz Ty!

            W poniedziałek 27 maja, najmłodsi uczniowie na zajęciach w bibliotece mogli zostać redaktorami popularnego czasopisma dla dzieci. Pani Gabriela Folek z biblioteki w Suszcu poprowadziła kreatywne warsztaty

            Raz, dwa, trzy... Świerszczyk robisz Ty!

            Uczniowie zapoznali się z czasopismem, otrzymali również do zredagowania swój własny numer. Projektowali okładkę, tworzyli historyjki i komiksy. Zajęcia były doskonałą zachętą do czytania i korzystania z czasopism dostepnych w bibliotekach i prenumeracie. Dziękujemy!

          • Mały Brzym 2019

            25 maja nasz zespół regionalny "RADOŚĆ" wystąpił w pszczyńskim skansenie, podczas

            XIX Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych

            "MAŁY BRZYM".

            Z prawdziwą radością, werwą i energią nasi uczniowie zaprezentowali wiązankę pieśni i tańców śląskich przygotowaną na tegoroczny przegląd. Wszystkiemu towrzyszyła piękna,słoneczna pogoda, wspaniała publiczność i niezwykła atmosfera pszczyńskiego skansenu.

          • Wycieczka w Bieszczady

            W poniedziałek 20 maja klasy III gimnazjum wyruszyły

            na wycieczkę w Bieszczady.

            Z Radostowic wyruszyliśmy o godzinie 6:00. Po przyjeździe udaliśmy się na wędrówkę wokół bieszczadzkich jezior. Mogliśmy podziwiać Jezioro Myczkowieckie, a także spacerowaliśmy nad największą zaporą w Polsce w Solinie. Zawitaliśmy również na punkt widokowy Polańczyk, skąd roztaczał się piękny widok na Bieszczady. Drugiego dnia naszej wycieczki wyruszyliśmy w góry. Wbrew niesprzyjającym warunkom pogodowym zdobyliśmy najwyżej położone schronisko w Bieszczadach – Chatkę Puchatka. Była to niezapomniana wyprawa. Tego dnia zwiedzaliśmy również Pokazową Zagrodę Żubrów w Mucznem i zobaczyliśmy wystawę poświęconą wypałowi węgla drzewnego w Bieszczadach. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i dyskoteką. Główną atrakcja trzeciego dnia był spływ pontonami rzeką San. Spływ dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Po spływ

          • Teatrzyk ekologiczny

            Na zakończenie tygodniowego cyklu zajęć "Dbamy o nasze środowisko", uczniowie klasy II przygotowali krótkie przedstawienie

            "Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny",

            które w dniu 10 maja mieli okazję obejrzeć zaproszeni pierwszoklasiści oraz najmłodsi, bo odwiedziliśmy też oddział zerowy i przedszkolaków. Wydaje się, że inicjatywa podobała się równie mocno wykonawcom co widzom, więc warta jest powtórzenia.

          • Kraków inaczej....

            W czwartek, 9 maja br. klasy VIII a oraz VIII b udały się na wycieczkę do Krakowa

            śladami bohaterów filmu pt. „Lista Schindlera”.

            Wyjechaliśmy już o godzinie 7:00. Po przyjeździe jako pierwsze zobaczyliśmy dawne tereny obozu koncentracyjnego w Płaszowie, Szary Dom i willę komendanta obozu Amona Goetha. Następnie przejechaliśmy do żydowskiej dzielnicy Kazimierz, zwiedziliśmy tam Synagogę Remuh oraz kirkut (żydowski cmentarz). Później przeszliśmy na Plac Bohaterów Getta. Mijaliśmy także Aptekę „Pod Orłem”, widzieliśmy pozostałości murów dawnego getta i zdjęcia osób pracujących w Fabryce Schindlera.

          • Publikacja sprawozdania finansowego za rok 2018

            Publikacja sprawozdania finansowego – BILANSU za 2018 rok.

            Zgodnie z § 34 ust. 9-10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, sprawozdania finansowe – BILANS jednostki Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radostowicach sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Suszec.

          • Rocznica Konstytucji 3 Maja

            Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji majowej uczciliśmy w naszej szkole 8 maja. Uczniowie klasy V b przedstawili nam okoliczności uchwalenia tego najważniejszego dla państwa dokumentu. Ukazali rolę i znaczenie Konstytucji dla historii Polski. Były wiersze oraz piosenki zaśpiewane przez chór szkolny prowadzony przez panią Katarzynę Machnik. Uczniowie przypomnieli także o innych majowych świętach: Dniu Flagi i 74- tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu