Strona główna
Akademia zakończenia roku szkolnego 2018/2018
W środę 19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019.
Tegoroczne zakończenie roku szkolnego odbyło się w dwóch turach – w pierwszej świadectwa otrzymali uczniowie klas I – VII, natomiast program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VII.
W drugiej turze pożegnaliśmy absolwentów z klas VIII oraz III gimnazjum. Tę część przygotował Samorząd Uczniowski, zaś program artystyczny uczniowie klas VIII. Jak co roku były gratulacje, wyróżnienia, podziękowania oraz oczywiście… życzenia udanych i bezpiecznych wakacji!
Zakończenie roku szkolnego
Na uroczyste zakończenie roku szkolnego zapraszamy 19 czerwca
o godz. 8.00 uczniów klas I-VII
o godz. 11.00 uczniów klas VIII i III gimnazjum
Wakacje z GOK-iem
SPĘDŹ Z NAMI WAKACJE !
Wielkimi krokami zbliża się koniec roku szkolnego, czas więc pomyśleć o wakacjach.
Zapraszamy do zapoznania się z tegoroczną propozycją wakacyjnych atrakcji, wśród których znaleźć można:
- KONCERT FUSION
- ENGLISH CAMP
- ANGIELSKĄ KAWIARENKĘ JĘZYKOWĄ DLA DOROSŁYCH
- WARSZTA
Wycieczka na Kozią Górę
1o czerwca uczniowie klasy I i II wybrali się na
"górską wyprawę" na Kozią Górę.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zabawy na placu zabaw na bielskich Błoniach. Po wyhasaniu się, wyruszyliśmy na szczyt. Wszyscy bardzo dzielnie maszerowali bez marudzenia. Po zdobyciu szczytu, w gościnnym schronisku "Stefanka" czekało na nas ognisko z kiełbaskami (dla niektórych zupa), plac zabaw, teren do biegania i atrakcje z przeciąganiem liny. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom zaświadczający zdobyty szczyt, pocztówkę, a na deser lody. Bardzo miło spędziliśmy czas, a co najważniejsze, pogoda była wyśmienita! Zdjęcia możecie zobaczyć w galerii.
Finał "Śląskiego Śpiewania"
W niedzielę 9 czerwca nasz szkolny chór "Piano-Forte", wraz ze starszymi kolegami z chóru młodzieżowego "Per Spasso", wybrał się do Koszęcina - do siedziby zespoły pieśni i tańca "Śląsk". Tam odbył się
finał tegorocznej edycji "Śląskiego Śpiewania".
Dotarliśmy na miejsce wcześniej, więc był czas na próbę na scenie, rozśpiewanie się i przebranie. Potem nastąpiło długie oczekiwanie na rozpoczęcie przesłuchań i naszą kolej. Mimo upału i nieoczekiwanych zmian w harmonogramie, które nas zaskoczyły, udało nam się zaśpiewać nasz program całkiem dobrze. Wykonaliśmy (tak jak wcześniej w Suszcu) trzy pieśni śląskie: "Coście wy mi narobili, moja mamulko" (w opracowaniu p. Mirosława Lachowskiego, który nam zaakompaniował), Ireny Pfeiffer "Czyś ty nie wiedziała" (a capella) i na zakończenie "Poszła żabka szpacyrować" (również w opr. p. Lachowskiego).
Piknik integracyjny
6 czerwca w godzinach popołudniowych, uczniowie klasy II wraz z rodzicami i wychowawcą spotkali się na gościnnym terenie u państwa Sojków
na pikniku integracyjnym
z okazji Dnia Dziecka i zakończenia roku szkolnego.
Pogoda dopisała! Humory również! Dzieciaki świetnie się bawiły! Rodzice zadbali o pyszne przekąski, słodycze, owoce, napoje.... dzieci wykazały się kreatywnością. Gospodarze przygotowali miejsca do biesiadowania i ognisko. Piekliśmy nie tylko kiełbaski, ale i pianki! Było pysznie.
Klasa 8a rekreacyjnie w Wiśle i Ustroniu
Wtorek, 4 czerwca okazał się dla klasy 8a dniem pełnym wyzwań. Najpierw 22 uczniów skorzystało z ofert
parku linowego na Równicy w Ustroniu.
Tam młodzież zdecydowała się na dwie trasy – niebieską i pomarańczową. Wybór podyktowany był kilkoma czynnikami – przede wszystkim bezpieczeństwem, ale również urozmaiceniem i efektownością trasy. Na tych wybranych przez ósmoklasistów nie lada atrakcję stanowiły tyrolki. Część przeszkód młodzież pokonała bez większego wysiłku, pojawiły się jednak takie, które okazały się wyzwaniem zwłaszcza dla tych, dla których była to pierwsza przygoda w parku linowym.
Dzień Dziecka
31 maja, przez pierwsze cztery godziny lekcyjne, odbywał się
Piknik z okazji Dnia Dziecka.
Młodsi uczniowie spędzali czas na terenie przy placu zabaw, starsi mieli zajęcia na sali gimnastycznej. Była i zabawa i rywalizacja sportowa. To był udany dzień.
Zaproszenie!
Grupa teatralna "kÓrtyna"
zaprasza dzieci i rodziców (dziadków z wnukami)
na spektakl teatralny pt.
"Pewnego razu w niebie"
w reżyserii Pani Anny Masny,
który odbędzie się w najbliższą sobotę 1 czerwca
(Dzień Dziecka)
w Skansenie Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej
o g. 15.00 i 16.00.
Występują: Archanioł - Natalia Uchyła Anioł Szwarceneger - Maksiu Szulc Anioły - Iga Masny, Hanna Kielan, Nadja Masiul, Maksymilian Wybrańczyk, Katarzyna Blacha, Kamila CieślakBelzebub - Maciej Pudełko Diabły - Dominika Kremza, Krzysztof Rozmus, Karolina Bagińska/Monika Szpyrka, Agata Szydełko/Julia Kristof, Ewa Zdunek Dziewczyna - Ewa Zdunek.
Rozgrywki Paintballowe w Żorach
W ostatnią środę, 29 maja, grupa uczniów ze szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych wybrała się wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego do hali w Żorach, aby rozegrać tam kilka meczy w paintballa.
Wszyszcy zgodnie stwierdzili, że zabawa była
fenomenalna!
"Piano-Forte" w Lusławicach
Dzisiejszy dzień (28 maja 2019 r.) młodzi chórzyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach spędzili w
Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego
w Lusławicach.
Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce - przebraliśmy się, rozśpiewali i w jednej z sal powtórzyliśmy nasz repertuar. Przesłuchania chórów w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska odbywały się w głównej sali koncertowej ECM o wspaniałej akustyce. Wykonaliśmy 4 utwory: "Postój piękna gołąbeczko" St. Moniuszki i "Czyś ty nie wiedziała" I. Pfeiffer a capella oraz dwa utwory z akompaniamentem fortepianu" "Coście wy mi narobili, moja mamulko" (W opracowaniu p. Mirosława Lachowskiego, który nam akompaniował) i "Whisper" G. Gilpina.
Konkurs fletowy
28 maja czwórka naszych drugoklasistów w składzie: Olga Wieczorek, Maria Harazin, Marta Olesz i Oliwier Dawidkiewicz, udała się do Gminnego Domu Kultury w Kobiórze, żeby reprezentować naszą szkołę w
XVI Konkursie Gry na Fletach Podłużnych.
Okazja była wspaniała, bo obchodzimy właśnie 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.
Raz, dwa, trzy... Świerszczyk robisz Ty!
W poniedziałek 27 maja, najmłodsi uczniowie na zajęciach w bibliotece mogli zostać redaktorami popularnego czasopisma dla dzieci. Pani Gabriela Folek z biblioteki w Suszcu poprowadziła kreatywne warsztaty
Raz, dwa, trzy... Świerszczyk robisz Ty!
Uczniowie zapoznali się z czasopismem, otrzymali również do zredagowania swój własny numer. Projektowali okładkę, tworzyli historyjki i komiksy. Zajęcia były doskonałą zachętą do czytania i korzystania z czasopism dostepnych w bibliotekach i prenumeracie. Dziękujemy!
Mały Brzym 2019
25 maja nasz zespół regionalny "RADOŚĆ" wystąpił w pszczyńskim skansenie, podczas
XIX Pszczyńskich Prezentacji Dziecięcych Zespołów Regionalnych
"MAŁY BRZYM".
Z prawdziwą radością, werwą i energią nasi uczniowie zaprezentowali wiązankę pieśni i tańców śląskich przygotowaną na tegoroczny przegląd. Wszystkiemu towrzyszyła piękna,słoneczna pogoda, wspaniała publiczność i niezwykła atmosfera pszczyńskiego skansenu.
Wycieczka w Bieszczady
W poniedziałek 20 maja klasy III gimnazjum wyruszyły
na wycieczkę w Bieszczady.
Z Radostowic wyruszyliśmy o godzinie 6:00. Po przyjeździe udaliśmy się na wędrówkę wokół bieszczadzkich jezior. Mogliśmy podziwiać Jezioro Myczkowieckie, a także spacerowaliśmy nad największą zaporą w Polsce w Solinie. Zawitaliśmy również na punkt widokowy Polańczyk, skąd roztaczał się piękny widok na Bieszczady. Drugiego dnia naszej wycieczki wyruszyliśmy w góry. Wbrew niesprzyjającym warunkom pogodowym zdobyliśmy najwyżej położone schronisko w Bieszczadach – Chatkę Puchatka. Była to niezapomniana wyprawa. Tego dnia zwiedzaliśmy również Pokazową Zagrodę Żubrów w Mucznem i zobaczyliśmy wystawę poświęconą wypałowi węgla drzewnego w Bieszczadach. Dzień zakończyliśmy ogniskiem i dyskoteką. Główną atrakcja trzeciego dnia był spływ pontonami rzeką San. Spływ dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Po spływ
Teatrzyk ekologiczny
Na zakończenie tygodniowego cyklu zajęć "Dbamy o nasze środowisko", uczniowie klasy II przygotowali krótkie przedstawienie
"Niewielki, ale śliczny Wiosenny Teatrzyk Ekologiczny",
które w dniu 10 maja mieli okazję obejrzeć zaproszeni pierwszoklasiści oraz najmłodsi, bo odwiedziliśmy też oddział zerowy i przedszkolaków. Wydaje się, że inicjatywa podobała się równie mocno wykonawcom co widzom, więc warta jest powtórzenia.
Kraków inaczej....
W czwartek, 9 maja br. klasy VIII a oraz VIII b udały się na wycieczkę do Krakowa
śladami bohaterów filmu pt. „Lista Schindlera”.
Wyjechaliśmy już o godzinie 7:00. Po przyjeździe jako pierwsze zobaczyliśmy dawne tereny obozu koncentracyjnego w Płaszowie, Szary Dom i willę komendanta obozu Amona Goetha. Następnie przejechaliśmy do żydowskiej dzielnicy Kazimierz, zwiedziliśmy tam Synagogę Remuh oraz kirkut (żydowski cmentarz). Później przeszliśmy na Plac Bohaterów Getta. Mijaliśmy także Aptekę „Pod Orłem”, widzieliśmy pozostałości murów dawnego getta i zdjęcia osób pracujących w Fabryce Schindlera.
Publikacja sprawozdania finansowego za rok 2018
Publikacja sprawozdania finansowego – BILANSU za 2018 rok.
Zgodnie z § 34 ust. 9-10 Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczpospolitej Polskiej, sprawozdania finansowe – BILANS jednostki Zespół Szkolno – Przedszkolny w Radostowicach sporządzony na dzień 2018-12-31, wraz z załącznikami, został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Suszec.
Zebranie rodziców
Na zebranie z rodzicami
zapraszamy
w czwartek 9 maja o godz. 17.00.
Rocznica Konstytucji 3 Maja
Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji majowej uczciliśmy w naszej szkole 8 maja. Uczniowie klasy V b przedstawili nam okoliczności uchwalenia tego najważniejszego dla państwa dokumentu. Ukazali rolę i znaczenie Konstytucji dla historii Polski. Były wiersze oraz piosenki zaśpiewane przez chór szkolny prowadzony przez panią Katarzynę Machnik. Uczniowie przypomnieli także o innych majowych świętach: Dniu Flagi i 74- tej rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych