Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Wycieczka klas III
          • Wycieczka klas III

            W czwartek 24 maja klasy IIIa i IIIb SP spędziły piękny majowy dzień na wycieczce klasowej w największym tematycznym parku w Europie –

            w JuraParku w Krasiejowie koło Opola.

            Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.

            Na początku udaliśmy się do Kina Emocji Cinema 5D gdzie oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogli doznawać, także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych.. Te efekty pozwalały nam przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie, co wywołało wiele emocji. Następnie przeszliśmy do Prehistorycznego Oceanarium - miejsca, które nas również zachwyciło. Sprawiło, że przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów i stanęliśmy „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu, a do tej pory mogliśmy je znaleźć jedynie w książkach. Po tej wizycie na p

        • Wycieczka klasy IVa
          • Wycieczka klasy IVa

            Uczniowie klasy 4 a w czwartek 24 maja wybrali się na dwudniową wycieczkę.

            Najpierw pojechaliśmy do Bochni, gdzie podczas 4-godzinnej wycieczki edukacyjnej zwiedziliśmy zabytkową kopalnię, poznaliśmy sposoby wydobywania soli w czasach dawnych. Poznaliśmy też historię kopalni w Bochni, a w kaplicy spotkaliśmy się z królową Kingą, obecnie świętą patronka górników "białych", czyli pracujących w kopalniach soli. Opowiedziała nam legendę o ty, jak sól znaleziono na polskich ziemiach i o swoim zaręczynowym pierścieniu. Każdemu wręczyła woreczek bocheńskiej soli.

        • wycieczka Pierwszaków
          • wycieczka Pierwszaków

            Poniedziałek, 21 maja, uczniowie klasy I spędzili na wycieczce

            w Westernowym Parku Rozrywki "Twinpigs" w Żorach.

            Pogoda była wymarzona, atrakcji, emocji i zabawy mieliśmy moc! Były pokazy umiejętności kowbojskich, pojedynek rewolwerowców, rollercoaster, dmuchańce, place zabaw, pokazy filmowe... Przez kilka godzin czuliśmy się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie. Nikt się nie nudził, a dodatkowo mogliśmy przeżyć przygodę w podziemiach, pod wodą i nawet w kosmosie! Niewątpliwą atrakcją był diabelski młyn, nawiedzona sztolnia i park linowy. Naszą wycieczkę będziemy wspominać jeszcze długo! Koniecznie zobaczcie zdjęcia w galerii!

        • Występ w Kościele
          • Występ w Kościele

            20 maja br. zespół wokalno-instrumanetalny z naszej szkoły oraz chór dzieci młodszych (klasy 0 - III) wystąpił podczas mszy św. w uroczystość zesłania Ducha św. Zespół złożony z flecistów oraz 5 chórzystek wykonał utwór "Veni Sancte Spiritus" na rozpoczęcie mszy, natomiast grupa młodszych chórzystów na zakończenie zaśpiewała piosenkę religijną pt. "Duchu święty". Występ został bardzo ciepło przyjęty.

        • Gimnazjaliści na Pyrkonie
          • Gimnazjaliści na Pyrkonie

            W dniach od 18 do 20 maja tego roku w Poznaniu odbyła się XVIII edycja konwentu Pyrkon. Uczniowie naszego gimnazjum pod opieką polonisty uczestniczyli w tej – nomen omen – fantastycznej imprezie w sobotę.

            Pyrkon jest największym Festiwalem Fantastyki w Polsce i jednym z największych w Europie. Gimnazjaliści na Pyrkonie mogli odwiedzić dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay. O nudę było naprawdę trudno! Przeczytajmy, co o Pyrkonie ma do powiedzenia uczennica naszej szkoły, Weronika Sekta:

        • Camp Rogowiec
          • Camp Rogowiec

            W dniach od 16 -18 maja klasy: IV b oraz V uczestniczyły w trzydniowej wycieczce na 

            Camp Rogowiec

            do Ośrodka Sportu i rekreacji Wawrzkowizna, nieopodal Bełchatowa. To jedno z najbardziej urokliwych miejsc w centralnej Polsce bezpośrednio położone nad jeziorem w otoczeniu sosnowych lasów, z dala od zgiełku miasta.

        • Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem
          • Spotkanie autorskie z Markiem Szołtyskiem

            W piątek, 11 maja 2018 r., Szkołę Podstawową w Radostowicach odwiedził Pan Marek Szołtysek – znany pisarz, publicysta, dziennikarz, autor wielu książek o Śląsku.

            Nasz Gość ze pełną werwą opowiadał uczniom podstawówki i gimnazjum o zawiłościach śląskiej gwary. Zachęcał także uczniów do tego, aby rozmawali z rodzicami czy dziadkami o śląskich obyczajach i przeszłości swojej rodziny, by uchronić kulturę naszego regionu od zapomnienia. Prezentował również dawne dziecięce zabawki – wszystkie własnoręcznie wykonane – zachęcając przy tym do aktywnego stylu życia i zmniejszenie czasu poświęcanego komputerom.

        • Wycieczka do Londynu
          • Wycieczka do Londynu

            Początkiem maja uczniowie naszej szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział

            w eukacyjnej wycieczce do Londynu.

            W podróż wybrało się również, w formie opiekunów, dwoje nauczycieli.

            Pierwszego dnia wycieczki przecięliśmy Niemcy, Belgię, Holandię trafiając do Calais we Francji, skąd Erotunelem przejechaliśmy do Folkestone w Wielkiej Brytanii.

        • Żywa lekcja historii
          • Żywa lekcja historii

            W poniedziałek, 7 maja 2018 r., naszą szkołę odwiedziło bractwo rycerskie Kerin, które przeprowadziło żywą lekcję historii.

            Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział w bardzo ciekawych i ekscytujących zajęciach, podczas których dowiedzili się nieco więcej o Polsce w czasach rozbiorów oraz wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

        • Śpiewająca Polska - mamy to!
          • Śpiewająca Polska - mamy to!

            Niedzielę, 6 maja, chórzyści "Piano-Forte" spędzili w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Odbywały się tam przesłuchania regionu śląskiego chórów uczestniczących w projekcie Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska. W przesłuchaniach wzięło udział 6 chórów. Każdy zespół musiał wykonać jeden utwór ze szkoły wokalnej Niccola Vaccaia oraz trzy utwory kompozytorów polskich. My zaśpiewaliśmy: "Zielony mosteczek" w opr. Ł. mazura, "Rozmowę żab" A. Hundziaka oraz "Smoka" - utwór J. Świdra na chór z fortepianem do słów naszego patrona Jana Brzechwy.

        • Rocznica Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica Konstytucji 3 Maja

            30 kwietnia klasa VII b wraz z wychowawcą, panią Gabrielą Dąbrowską, przygotowała apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczennice odgrywając swoje role przeniosły w czasie widownię, aby ta, choć na chwilę poczuła atmosferę dawnych lat, kiedy to tworzono Konstytucję
        • Wyjazd na spektakl
          • Wyjazd na spektakl

            27 kwietnia wszystkie klasy młodsze wraz z zerówką odwiedziły Kino na Starówce w Żorach, aby przenieść się w

            "Świat Andersena".

            Spektakl teatralny przygotowany przez Wrocławski Teatr "In-Art" składał się z trzech odrębnych baśni tego samego autora, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie. Zaczęło się tradycyjnie... od sceny, aktorów i żywego planu... w ten sposób obejrzeliśmy "Świniopasa".
            Kolejna bajka "Nowe szaty króla" to był świat teatru maski. Specjalne wyolbrzymione konstrukcje maskowe załamujące proporcje u grających aktorów tak dalece wciągnęły widza w iluzję przedstawionego świata, że łatwo było zapomnieć, że oglądane stworki to ludzie-aktorzy, a scena przeradza się w miejsce dziecięcej wyobraźni gdzie wszystko jest możliwe.
            Bajka trzecia to kwintesencja teatru lalek i bardzo lubiane "Brzydkie kaczątko".

        • Wyniki szkolnego Konkursu Recytatorskiego
          • Wyniki szkolnego Konkursu Recytatorskiego

            Dobiegł końca odbywający się w naszej szkole w kwietniu Konkurs Recytatorski. Najlepiej w krasomówczych bojach wypadli uczniowie szkoły podstawowej:

            Oliwier Dawidkiewicz (kl. 1)

            Julia Krzystolik (kl. 3a)

            Natalia Szary (kl. 3b)

            Amelia Pustelnik (kl. 4b)

            Martyna Klima (kl. 7b)

            Wszytkim uczniom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, natomiast zwycięzcom gratulujemy wspaniałego przygotowania, brawo!

        • Zwycięzcy szkolnego dyktanda
          • Zwycięzcy szkolnego dyktanda

            W kwietniu w naszej placówce odbyło się dyktando o tytuł

            "Szkolnego Mistrza Ortografii".

            Uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych zmierzyli się z tekstami pełnymi pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych.

            W poszczególnch kategoriach wiekowych najelpiej poradziły sobie następujące osoby:

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu