Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
        • Zawody tenisa stołowego
          • Zawody tenisa stołowego

            10 stycznia nasza szkoła była organizatorem gminnych zawodów w tenisie stołowym. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół w Kryrach, Suszcu, Kobielicach, Mizerowie i oczywiście uczniowie z naszej szkoły. Zawody przebiegały bardzo sprawnie w miłej sportowej atmosferze. Naszą szk
        • XVI Regionalny Przegląd Jasełkowy
          • XVI Regionalny Przegląd Jasełkowy

            22 stycznia nasza młodzież reprezentowała szkołę w XVI Powiatowym Przeglądzie Jasełkowym w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu. Wystawiliśmy przedstawienie pt. „Pochylmy się nad żłobkiem”.

            Udało nam się zdobyć II miejsce w kategorii kl. VII-VIII szkół podstawowych oraz kl. III gimnazjum. Gratulujemy naszym uczniom oraz ich opiekunom, a zarazem dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tegorocznych jasełek. Brawo!

        • Świąteczne kolędowanie
          • Świąteczne kolędowanie

            16 stycznia o godz. 17:00 w naszej placówce odbylo się – jak co roku o tej porze – Świąteczne kolędowanie!

            Imprezę rozpoczął występ dwóch grup fletowych – dzieci młodszych oraz dzieci starszych, które pięknie zagrały na swych instrumentach popularne kolędy. Następnie uczniowie naszej szkoły przedstawili zebranym gościom tegoroczne jasełka.

        • Szkolne Jasełka
          • Szkolne Jasełka

            Szkolne Jasełka wszyscy uczniowie naszej szkoły obejrzeli 18 grudnia 2018 r.

            Spektakl wykonaniu młodych aktorów z klasy II, VI, VII, VIII oraz III gimnazjum,

            przygotowany pod kierownictwem Pana Dawida Klisia i Pani Barbary Kotowskiej,

            obejrzeliśmy z wielkim zaiteresowaniem. Przedstawienie dopełnił występ szkolnego chóru pod kierownictwem Pani Katarzyny Machnik. Po Jasełkach we wszystkich klasach odbywały się klasowe wigilie, składaliśmy sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem i życząc wszystkim

        • Spotkanie opłatkowe seniorów
          • Spotkanie opłatkowe seniorów

            W dniu 15 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów Radostowic.

            Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt Gminy Suszec, Pani Sołtys Radostowic, radostowiccy radni i księża oraz starsi mieszkańcy naszej miejscowości.

            Spotkanie rozpoczęła część artystyczna – bożonarodzeniowe jasełka przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły – po której wszyscy zebrani złożyli sobie świąteczne życzenia, a następnie zasiedli do wspólnego posiłku.

        • Szlachetna paczka
          • Szlachetna paczka

            Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy włączyli się w akcję ,,Szlachetna Paczka". Dzięki Państwa hojności mogliśmy pomóc bardzo potrzebującej Pani. W piątek w obecności wolontariuszki oraz dwóch chłopców z gimnazjum dostarczyliśmy Pani Joannie zebrane produkty. W 15 dużych kar
        • Szkolne mikołajki
          • Szkolne mikołajki

            6 grudnia z okazji mikołajek nasza szkoła zogranizowała wyjazd do kina dla wszystkich uczniów.

            Młodsze klasy wybrały się na film:

            Dziadek do orzechów i cztery królestwa

            Natomiast starsi uczniowie obejrzeli:

            Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

            Oba seansy przypadły do gustu uczniom, a także… nauczycielom, którzy również świetnie się bawili.

        • Mała Filharmonia
          • Mała Filharmonia

            5 grudnia wszyscy uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu w audycji muzycznej z cyklu

            Mała Filharmonia


            Mała Filharmonia to cykl spotkań z muzyką prowadzony przez muzyków z Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać

        • Nauczyciel na medal 2018
          • Nauczyciel na medal 2018

            Z radością infomujemy, że jeden z naszych nauczycieli, p. Dawid Kliś, zdobył tytuł najlepszego nauczyciela powiatu pszczyńskiego oraz medal Marszałka Województwa Śląskiego w ogranizowanym przez „Dziennik Zachodni” plebiscycie pt. Nauczyciel na medal 2018. Serdecznie gratulujemy!

        • Zabawa andrzejkowa na świetlicy
          • Zabawa andrzejkowa na świetlicy

            W piątek 30 listopada na świetlicy szkolnej odbyła się zabawa Andrzejkowa.

            Dzieci przygotował poczęstunek, a oprócz tańców i zabawy, uczniowie brali udział w rożnych wróżbach andrzejkowych. Na długich przerwach uczniowi nieuczęszczający na świetlicę mogli brać udział w zabawie tanecznej. Uczennica klasy drugiej przygotowała z tej okazji wróżbę balonową – trzeba dodać, że nikt nie przejmował się zła wróżbą, gdyż wszyscy uczestniczy wiedzieli, że to tylko zabawa.

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

            28 listopada uczniów klas młodszych

            odwiedzili panowie policjanci.

            Na spotkaniu poruszano nie tylko sprawy związane z bezpieczeństwem w drodze do i ze szkoły, ale również problemy z zachowaniem się w szkole, wobec kolegów i dorosłych. Poruszano między innymi ważne zagadnienia dotyczące agresji, jaką zdarza się co niektórym stosować wobec innych. Uczniowie powzięli wniosek, że warto i należy stosować się do zasad.

          • Koncert w NOSPR

            W niedzielę 25 listopada chórzyści "Piano-Forte" (wraz ze starszymi kolegami z "Per Spasso") pojechali do Katowic. Tam, w pięknej sali koncertowej

            Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia,

            wzięliśmy udział w koncercie "Narodowe śpiewanie".

            Był to zarazem finałowy koncert chórów regionu śląskiego tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu

        • Odnośnik: ?
          • Na zebrania z rodzicami

            zapraszamy w czwartek

            22 listopada na godz.17.00

        • Warsztaty artystyczne
          • Warsztaty artystyczne

            16 listopada wybrani uczniowie z klas IV-VII pod opieką p. J. Kidoń i p. A. Prządki uczestniczyli

            w warsztatach artystycznych w Jankowicach

            pod nazwą ,,Mój przyjaciel żubr”.

            Zajęcia rozpoczęły się prezentacją multimedialną, która przybliżyła wszystkim zebranym historię żubrów w pszczyńskich lasach. Następnie uczniowie mieli za zadanie ozdobić koszulkę lub torbę wizerunkiem głównego bohatera spotkania. Kolejnym punktem programu było rzeźbienie w glinie. Powstały piękne kafelki, które zostaną wypalone w specjalnym piecu.

        • Gminny Konkurs Pieśni Religijnej
          • Gminny Konkurs Pieśni Religijnej

            W czwartek 15 listopada w szkole w Kobielicach odbył się

            XI Gminny Konkurs Piosenki Religijnej.

            W zmaganiach brały udział dzieci z przedszkola, klas młodszych oraz starszych. W kategorii klas starszych wystąpiło najwięcej zespołów i każdy zaprezentował wysoki poziom, ale zupełnie różnorodne style i opracowania pieśni religijnych. Nasza szkołę reprezentował kwartet fletowy w składzie: Emilia Gaszka (sopran), Karol Jędrzejek (alt), Agnieszka Wojtala (tenor) i Zosia Drzyzga (bas). Towarzyszył im 5-osobowy zespół wokalny, w skład którego weszły uczennice śpiewające w chórze "Piano-Forte": Dagmara Malcharek, Patrycja Mrozik, Matylda Dulemba (soprany), Małgorzata Machnik i Oliwia Malarek (alty). Nasz zespół wyśpiewał II nagrodę, z której jesteśmy dumni! Zostaliśmy również zaproszeni do udziału w koncercie jubileuszowym z okazji 25-lecia chóru "Parole Melodiche" w Suszcu.

        • Rozgrywki paintballowe w Żorach
          • Rozgrywki paintballowe w Żorach

            W ostatnią środę, 14 listopada, grupa uczniów z oddziałów gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej, wybrała się wraz z opiekunem Samorządu Uczniowskiego do hali w Żorach, aby rozegrać tam

            kilka meczy w paintballa.

            Zabawa była przednia!

            Co prawda nie obyło się bez kilku siniaków, ale wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że nie mogą się już doczekać kolejnego wypadu – kto wie, może już niebawem…?

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu