Strona główna
Szczęśliwego Nowego Roku!!
Wszelkiej pomyślności i zmian tylko na lepsze.
Wielu pięknych, szczęśliwych chwil, uśmiechu oraz sił i wytrwałości
w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów.
Nowy Rok niech przyniesie spełnienie nadziei i oczekiwań.
Niech się Wam darzy!
Sportowe podsumowanie
9 grudnia reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki ręcznej. Turniej odbywał się na Hali Sportowej w Suszcu. Rozgrywki były prowadzone w systemie gry " każdy z każdym".
Po pełnych emocji meczach nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu.
Skład drużyny: Godziek Michał, Masny Aleksander, Tumula Oskar, Drzyzga Szymon, Jeremiasz Paździor, Gamoń Dawid, Rogol Kacper, Urbanek Robert, Baron Oskar, Kokot Błażej, Paszek Miłosz, Faruga Kacper.
Szlachetna paczka
Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji
,,Szlachetna Paczka”.
Tym razem pomagaliśmy 5-osobowej rodzinie, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem . W pomoc włączyli się zarówno uczniowie, ich rodzice jak i nauczyciele. Zebraliśmy 16 kartonów z żywnością i środkami czystości. Ponadto zakupiliśmy lodówkę i pralkę oraz wiele innych niezbędnych rzeczy potrzebnych rodzinie. Dla każdego członka rodziny przygotowaliśmy świąteczny prezent.
Daj misiaka dla dzieciaka
W miesiącach październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji
„Daj Misiaka dla dzieciaka”.
Nowe misie zakupione przez uczniów zostały już przekazane chorym dzieciom z Górnośląskiego Szpitala Onkologicznego w Gliwicach. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i troską zarówno ze strony dzieci jak i ich rodziców dzięki czemu udało się nam zebrać aż 35 sztuk pluszaków. To dowód na to jak dużo empatii w sobie mają nasi uczniowie i jak bardzo chcą pomagać innym potrzebującym. Możemy się zatem cieszyć i pogratulować tak dużego zaangażowania oraz zachęcić również inne osoby, aby włączały się w pomaganie w kolejnych akcjach charytatywnych.
Gminne Zawody w Tenisie Stołowym
29 listopada nasza szkoła była organizatorem
gminnych zawodów w tenisie stołowym.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze szkół w Suszcu, Rudziczce, Kryr, Kobielic i oczywiście naszej szkoły.
Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.
I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców
zajęli uczniowie z ZSP w Radostowicach
Warsztaty andrzejkowe
29 listopada uczniowie klasy III uczestniczyli na terenie Skansenu-Zagrody Wsi Pszczyńskiej, w warsztatach andrzejkowych
"Andrzejki w Skansenie".
W pięknej scenerii sali kominkowej, przez dwie godziny, dzieci doskonale się bawiły, poznając dawne, tradycyjne wróżby, słuchając opowieści o zwyczajach andrzejkowych czy wróżąc z wosku. Warsztaty były doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji grupy, bo dobrego humoru nam nie zabrakło. Mamy też nadzieję, że wrózby o powodzeniu, miłości i szczęściu, w najbliższym czasie się spełnią.
Wycieczka na kopalnię
28 listopada uczniowie klasy III mieli okazję przyjrzeć się z bliska
pracy górników kopalni "Zofiówka".
Po terenie kopalni oprowadził nas inspektor BHP, zabierając nas we wszystkie miejsca, które mogły zobaczyć dzieci: cechownię, maskownię, lampownię, pralnię, łażnię, stację ratowniczą, a nawet dyspozytornię. Pan Sebastian J. szczegółowo opowiedział dzieciom o swojej pracy ratownika górniczego, prezentując sprzęt, z którego na co dzień i w razie wypadków korzystają górnicy. Uczniowie mieli też okazję obserwować pracę sygnalisty przy samym szybie oraz pracę dyspozytorów. Na monitorach widzieliśmy pracę maszyn pod ziemią. Mieliśmy okazję dotknąć sprzętów, założyć maseczki, hełmy i lampy. Po końcowej prezentacji galowego munduru górniczego, uczniowie otrzymali słodki upominek.
Warsztaty w bibliotece
27 listopada w naszej szkolnej bibliotece powstały
skarpetkowe skrzaty i bałwanki.
Z przyniesionych przez siebie materiałów, z pomocą pani bibliotekarki uczniowie klasy III wykonali maskotki, którymi udekorują swoje domy.
Ale fajna była zabawa! Dziękujemy!
Piano-Forte dla Duńskiej Pary Książęcej
Dziecięcy chór Piano-Forte z Radostowic na zaproszenie Czesława Mozila wziął udział w koncercie z okazji
100-lecia przywrócenia stosunków dyplomatycznych
pomiędzy Danią a Polską.
Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 25 listopada w Teatrze Dramatycznym w Warszawie,
do którego przybyła Duńska Para Książęca, Jego Królewska Wysokość Książę Fryderyk następca tronu Królestwa Danii oraz Jej Królewska Wysokość Księżna Maria Elżbieta.
Finał "Śpiewającej Polski"
W czwartek 21 listopada chór dziecięcy "Piano-Forte" działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radostowicach i Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie pod dyrekcją Katarzyny Machnik wybrał się do Krakowa - Nowej Huty. Tam, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, odbył się
Filmowa lekcja historii
W dniu 18 listopada b.r. klasa VIII wzięła udział w projekcji filmu historyczno-patriotycznego
,,Legiony” .
Film Dariusza Gajewskiego porusza dwa wątki: polską drogę do niepodległości oraz historię miłości młodych ludzi. Reżyserowi udaje się oddać na ekranie obraz wysiłku i cierpienia z jaką legioniści godzą się żyć i umierać. Film był bardzo wzruszający i poruszył serca widzów.
Widowisko multimedialne
Dnia 15 listopada 2019 r. kl. V – VII udały się do Pszczyńskiego Centrum Kultury, aby uczestniczyć w interaktywnym widowisku multimedialnym
pt. „Legendy polskie. Filmowa podróż w czasie”.
Aktorzy z Teatr Show zaprezentowali fragmenty najstarszych polskich legend, takich jak: „Piast Kołodziej”, „Lech, Czech i Rus”, „Książę Krak” oraz „O Wandzie, co nie chciała Niemca”. Razem z młodzieżową widownią odtworzyli na scenie zachowania postaci związanych z podaniami. Przybliżyli również znaczenie słów: Piast, Popiel i Krak. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w uwspółcześnionych wersjach najstarszych podań i legend.
Bal Wszystkich Świętych
Dnia 13.11.2019r, w naszej szkole po raz pierwszy odbył się
Bal Wszystkich Świętych.
Udział w balu brali uczniowie klas I-III. Głównym inicjatorem balu był Ks. Proboszcz Mirosław. Dzieci przebrały się za różnych świętych. Nagrodzeni zostali za ciekawy strój i samodzielny rysunek świętego. Całość balu rozbawiała i prowadziła doświadczona animatorka "Ciocia Ania".
Rocznica Odzyskania Niepodległości
Z okazji 101-wszej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w piątek 8 listopada odbyła się uroczysta akademia. Nasza szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego o godzinie 11.11. Następnie uczniowie z klasy VIa przedstawili historię Polski od pierwszego rozbioru do momentu odzyskania wolności. W poszczególnych stacjach: Niewola, Powstania, I wojna światowa, Wolność ukazali najważniejsze wydarzenia, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę świata. Były wiersze i wspólne wykonanie pieśni Legionów Polskich. Akademię przygotowała pani Sylwia Łuszcz, oprawa muzyczna: pani Katarzyna Machnik.
Żywa lekcja historii
6 listopada uczniowie klas młodszych naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w żywej lekcji historii, zaprezentowanej przez towarzystwo historyczne "Kerin". Tematem były
"Dzieje Orła Białego".
Uczniowie w skupieniu, z opaskami na oczach, wysłuchali na wstępie legendy o Lechu, Czechu i Rusie, następnie mieli okazję czynnie uczestniczyć w przedstawieniu będąc "bohaterami historii". Zdjęcia można obejrzeć w galerii.
Dzień Postaci z bajek
Bajki, baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie doczekali się swojego święta.
Dzień Postaci z Bajek
przypada na 5 listopada, jest to dzień urodzin Walta Disney'a. W tym magicznym, bajkowym dniu uczniowie klasy I, II oraz III wzięli udział w imprezie czytelniczej. Dzieci przebrały się za bohaterów bajki, której tytuł wylosowali już wcześniej, następnie zaprezentowały się w ciekawych, oryginalnych i kolorowych strojach na scenie. W dalszej części spotkania uczniowie bawili się w "baśniowe zgadywanki" i wysłuchali bajki pt. "O wilku i siedmiu koźlątkach". Na koniec tej dzisiejszej uroczystości dzieciom zostały wręczone upominki.
Przedstawienie teatralne
31 października uczniowie klas młodszych obejrzeli w Pszczyńskim Centrum Kultury spektakl teatralny Katolickiego Teatru Edukacji
pt. "Alladyn ...baśń tysiąca i jednej nocy".
Inspirowany orientalnymi elementami spektakl przybliżył dzieciom kulturę Bliskiego Wschodu. Baśniowy nastrój sprawiły ciekawe, barwne kostiumy oraz przygotowana scenografia, a niezapomnianych wrażeń dostarczył pokaz efektów świetlnych w wykonaniu ducha lampy.
Wycieczka do Warszawy
W dniach 28-30 października klasa ósma miała okazję zwiedzić Warszawę. Uczniowie z Radostowic mogli się przekonać, jak wygląda życie w wielkim mieście.
Skorzystali z bogatej oferty kulturalnej stolicy. Z zaciekawieniem wysłuchali opowieści pani przewodnik w nowoczesnym, multimedialnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Obejrzeli również wystawy w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta”. Prawdziwą ucztą dla ducha okazała się jednak wizyta w Teatrze Studio „Buffo” na spektaklu pt. „Metro”. Młodzież, zachwycona poziomem spektaklu, mistrzowskim wykonaniem najbardziej znanych utworów musicalu czy zapierającymi dech w piersiach popisami akrobatycznymi, nie szczędziła słów uznania.
Godziny dzwonków
Sobota 27.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych