• W sobotę 12 kwietnia grupa odważnych śmiałków z naszej szkoły ruszyła na spotkanie z bebokami – prosto do Nikiszowca, najbardziej klimatycznej dzielnicy Katowic! Uczniowie odkrywali tajemnice zabytkowego osiedla górniczego, zwiedzili Muzeum Historii Katowic, spacerowali wąskimi uliczkami między ceglastymi familokami oraz spróbowali słynnych krepli! Każdy uczestnik wyprawy otrzymał dyplom pogromcy beboków. To była przygoda, która pozwoliła uczniom
      • Z okazji pierwszego dnia wiosny uczniowie klas 1-3 wyruszyli na spacer do pobliskiego lasu. W powietrzu unosił się świeży zapach wiosny, a śpiew ptaków tworzył przyjemną melodię. Wspólny piknik był doskonałą okazją do odpoczynku, rozmów i cieszenia się pięknem natury. Radosne zabawy i wspólne gry sprawiły, że dzieci miały mnóstwo okazji do ruchu i aktywności na świeżym powietrzu. Uczniowie z entuzjazmem i pomysłowością tworzyli szałasy, współprac
      • 17 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-3. W konkursie wzięło udział 15 recytatorów. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje. Wybór laureatów był niełatwy, ponieważ wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Zmagania oceniała Komisja Konkursowa w składzie: mgr Joanna Gruszczynska, mgr Agnieszka Przadka, mgr Sylwia Nowok. Wyłonieni zostali następujący zwycięz
      • Realizujemy kolejne działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. W harmonogramie działań zaplanowaliśmy „Randkę z książką”. Uczniowie mają możliwość wypożyczenia książki na ferie, ale nie znają jej tytułu. Ma to być taka randka w ciemno z lekturą. Podjęliśmy również wyzwanie lutowe „Książkowego niekalendarza”. Uczniowie przygotowali walentynkowe zakładki do książek, a na lekcjach języka polskiego szukali w „Quo vadis” słów opi
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
      • Z radością informujemy, że dziś miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, które odbywały się w naszej szkole w ostatnich tygodniach.

        Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie, kreatywność i wysiłek włożony w przygotowanie swoich prac.
        • Wyjazd na spektakl
          • Wyjazd na spektakl

            27 kwietnia wszystkie klasy młodsze wraz z zerówką odwiedziły Kino na Starówce w Żorach, aby przenieść się w

            "Świat Andersena".

            Spektakl teatralny przygotowany przez Wrocławski Teatr "In-Art" składał się z trzech odrębnych baśni tego samego autora, a każda historia przedstawiona była w innej technice aktorskiej i innym planie. Zaczęło się tradycyjnie... od sceny, aktorów i żywego planu... w ten sposób obejrzeliśmy "Świniopasa".
            Kolejna bajka "Nowe szaty króla" to był świat teatru maski. Specjalne wyolbrzymione konstrukcje maskowe załamujące proporcje u grających aktorów tak dalece wciągnęły widza w iluzję przedstawionego świata, że łatwo było zapomnieć, że oglądane stworki to ludzie-aktorzy, a scena przeradza się w miejsce dziecięcej wyobraźni gdzie wszystko jest możliwe.
            Bajka trzecia to kwintesencja teatru lalek i bardzo lubiane "Brzydkie kaczątko".

        • Wyniki szkolnego Konkursu Recytatorskiego
          • Wyniki szkolnego Konkursu Recytatorskiego

            Dobiegł końca odbywający się w naszej szkole w kwietniu Konkurs Recytatorski. Najlepiej w krasomówczych bojach wypadli uczniowie szkoły podstawowej:

            Oliwier Dawidkiewicz (kl. 1)

            Julia Krzystolik (kl. 3a)

            Natalia Szary (kl. 3b)

            Amelia Pustelnik (kl. 4b)

            Martyna Klima (kl. 7b)

            Wszytkim uczniom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, natomiast zwycięzcom gratulujemy wspaniałego przygotowania, brawo!

        • Zwycięzcy szkolnego dyktanda
          • Zwycięzcy szkolnego dyktanda

            W kwietniu w naszej placówce odbyło się dyktando o tytuł

            "Szkolnego Mistrza Ortografii".

            Uczniowie szkoły podstawowej oraz oddziałów gimnazjalnych zmierzyli się z tekstami pełnymi pułapek ortograficznych i interpunkcyjnych.

            W poszczególnch kategoriach wiekowych najelpiej poradziły sobie następujące osoby:

        • Z recytacją w Katowicach
          • Z recytacją w Katowicach

            W ostatni wtorek i środę, tj. 10 i 11 kwietnia, nasi uczniowie odwiedzili katowicki teatr "KOREZ", w którym odbywały się Eliminacje Regionalne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR" 2018.

            W kategorii uczniów klas IV – VI naszą szkołę reprezentował Radek Masny, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych – Martyna Nowak.

        • Warsztaty wokalne
          • Warsztaty wokalne

            W sobotę 7 kwietnia o godz. 10.00 prawie wszyscy chórzyści "Piano-Forte", a także uczniowie klas III ( którzy wkrótce dołączą do "dużego" składu) spotkali się na szkolnym korytarzu.

            Rozpoczęła się niezwykła próba chóru.

            Zawitała do nas bowiem p. Patrycja Wojtynek z katowickiej Akademii Muzycznej, która uczyła nas prawidłowego wokalnego oddechu, jak prawidłowo śpiewać, jak pracować całym ciałem, aby dźwięki były jak najpiękniejsze, a także czyste pod względem intonacyjnym. Po ćwiczeniach na rozśpiewanie rozpoczęła się praca nad utworami. Prowadziła ją już p. Machnik, ale p. Patrycja przysłuchiwała się nam uważnie i poprawiała nasze interpretacje, mówiła co należy zrobić, aby nasze utwory zabrzmiały jeszcze lepiej.

        • Biegi przełajowe
          • Biegi przełajowe

            05.04.2018r. odbyły się

            gminne zawody w biegach przełajowych.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewczyn w składzie; Munari Sabrina, Gaża Oliwia, Munari Sara, Gajda Julia, Kostecka Nadia, Żupa Martyna.

            Dziewczyny wybiegały II miejsce.

            Indywidualnie I miejsce w tych zawodach zajęła Munari Sabrina a  II miejsce Gaża Oliwia. Gratulujemy!

        • My, dzieci z dworca zoo
          • My, dzieci z dworca zoo

            W poniedziałek, 19 marca 2018 r., uczniowie klas VII szkoły podstawowej oraz klas II – III oddziałów gimnazjalnych udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na spektakl teatralny pt.

            „My, dzieci z dworca zoo”

            przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „Alert” z Wrocławia.

            Sztuka przygotowana została na podstawie książki dokumentalnej będącej historią Christiane F., młodej narkomanki z Berlina. Spektakl opowiada o trzynastolatce, która wpada w nieodpowiednie towarzystwo. Pod jego wpływem zaczyna od palenia papierosów, które z czasem zostają zastąpione przez alkohol i narkotyki. Sztuka zawiera dosadne przesłanie – zażywanie narkotyków zawsze prowadzi do bólu, rozpaczy i cierpienia, zaś tylko nielicznym udaje się wyjść z tego wyniszczającego człowieka i jego bliskich nałogu.

        • Labirynt przemocy
          • Labirynt przemocy

            W dniu 19.03.2018 r. uczniowie klas IV – VI udali się do Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu na 

            spektakl teatralny pt. „ Labirynt przemocy”

            przygotowany przez Teatr Profilaktyczny „ Alert” z Wrocławia.

            Sztuka wyreżyserowana przez Konrada Wordena porusza trudny temat przemocy fizycznej i psychicznej. Aktorzy w ciekawy sposób pokazali jak funkcjonuje we współczesnym świecie przemoc w Internecie oraz jakie mogą być jej konsekwencje w stosunku do osób nią doświadczanych. Uczniowie dowiedzieli się, co można zrobić, gdy ktoś ich poniża lub szantażuje. Przedstawienie zachęcało młodych widzów do podejmowania właściwych, pozbawionych przemocy działań. Ukazywało jak zachować się asertywnie i gdzie szukać fachowej pomocy w razie kłopotów.

        • Karolcia!
          • Karolcia!

            19 marca klasy młodsze miały okazję obejrzeć na scenie GOK-u w Suszcu przedstawienie teatralne o charakterze profilaktycznym

            pt. "Karolcia" na podstawie książki Marii Krüger,

            w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia. Spektakl uczył, że najszczęśliwsi jesteśmy wtedy, gdy przyczyniamy się do szczęścia innych oraz, że warto pomagać.

          • Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców

            na konsultacje indywidualne z nauczycielami i wychowawcami

            w środę 21 marca w godz. 17.00 - 18.00.

        • Wycieczka klas trzecich
          • Wycieczka klas trzecich

            W poniedziałek 12 marca 2018 r. klasy IIIa i IIIb były na całodniowej wycieczce w Kopalni Soli ,,Wieliczka’’. Uczniowie uczestniczyli w programie edukacyjnym

            "Śladami legend Wielickiej Kopalni".

            Mieli okazję zwiedzić 750-letnią kopalnię, a w niej przepiękne solne wnętrza. Dzieci spotkały Skarbnika - dobrego ducha kopalni, który przygotował dla nich wiele atrakcji: uczestniczyły w konkurencji toczenia bałwanów solnych, budowania drewnianych kasztów, były świadkami koronacji księżniczki Kingi oraz poszukiwali jej pierścienia w solnych bryłkach.

        • Mały OKR w Suszcu
          • Mały OKR w Suszcu

            7 marca 2018 r. w sali widowiskowej GOK w Suszcu odbyły się eliminacje lokalne do konkursu "Mały OKR". To ogólnopolski konkurs, którego celem jest nie tylko krzewienie kultury słowa wśród dzieci i młodszej młodzieży, ale też ma on za zadanie przygotowanie do przyszłego udziału w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

        • Lekcja o mediach
          • Lekcja o mediach

            Dnia 28 lutego 2018 r. kl. IV – VI uczestniczyły w lekcji o mediach zatytułowanej

            „Uwaga! Internet!”,

            która odbyła się w PCK-u. Zajęcia te prowadzone były przez zawodowego aktora, który w ciekawy i przystępny sposób zapoznał młodzież z omawianą tematyką. Uczniowie podczas lekcji zapoznali się z profesjonalnym zestawem materiałów metodycznych, m. in.: dowiedzieli się, co to jest cyberprzemoc i jak się przed nią bronić; odkryli, jak sprawdzić, czy informacja podana w Internecie jest prawdziwa; przekonali się, co łączy rakietę kosmiczną ze smartfonem; zobaczyli, co by było, gdyby Internet przestał działać; odkryli, dlaczego youtuberzy stają się bardziej znani od aktorów; dowiedzieli się, jakie szkody potrafi wyrządzić hejter.

        • Wyjazd na narty
          • Wyjazd na narty

            Uczniowie naszej szkoły w dniach 26.02 – 28.02 byli na trzydniowej wycieczce na nartach i snowboardzie. Kilkustopniowy mróz i słońce spowodowały, że myśleliśmy, że jeździmy w Alpach. Trasy były pięknie przygotowane i niemalże puste – najwidoczniej pasjonaci sportów zimowych przestraszyli się zimna – więc praktycznie mieliśmy je wyłącznie dla siebie.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Godziny dzwonków

      Sobota 19.04.2025
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej