W dniu 14 listopada w ramach działań z zakresu doradztwa zawodowego, 16- tu chłopców z klas ósmych i trzecich gimnazjum wyjechało do PZS nr 2 w Pszczynie. Mieli okazję uczestniczyć
w niezwykle ciekawych zajęciach z mechatroniki i automatyki.
Nauczyciel tamtejszej szkoły, pan Roman Grygier w przystępny sposób zapoznał naszych uczniów z podstawami tych przedmiotów. Po krótkim wykładzie chłopcy przystąpili do części praktycznej warsztatów. Poznali tajniki układów sterowania i inne zagadnienia z dziedziny automatyki.
Wyjazd odbył się pod opieką p. A. Prządki
