W poniedziałek 6 maja klasa Vb udała się
na wycieczkę krajoznawczo- turystyczną do Doliny Białej Wisełki.
Wyjechaliśmy z Radostowic o godzinie 8.00. Po godzinie dotarliśmy do Wisły Czarne. Przy pochmurnym niebie, ale na szczęście bez deszczu, rozpoczęliśmy naszą wędrówkę w przepięknej dolinie. Towarzyszył nam cały czas widok oraz szum spływającej kaskadami wody Białej Wisełki. Na całej trasie mieliśmy możliwość podziwiania ciekawej, warstwowej budowy skał. Byliśmy w miejscu, gdzie Biała Wisełka łączy się z Czarną Wisełką tworząc Wisełkę, do której wlewa się potok Malinka, dając początek najdłuższej polskiej rzece Wiśle.
Zatrzymaliśmy się również na tamie, przy której utworzony jest sztuczny zbiornik wody pitnej o nazwie Jezioro Czerniańskie. Z okien autokaru widzieliśmy zamek- Rezydencję Prezydenta RP na Zadnim Groniu. Atrakcją, której nie pominęliśmy, jest Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Następnie zatrzymaliśmy się w miejscowości Wisła. Przeszliśmy aleją legend, na której znajdowały się rzeźby postaci lokalnych baśni. Zwiedziliśmy wystawę miejscowego rękodzieła w Galerii „U Niedźwiedzia”, a następnie w Domu Zdrojowym widzieliśmy figurę Adama Małysza wykonaną z białej czekolady. Przeszliśmy Aleją Gwiazd Sporu, znajdującą się na głównym deptaku uzdrowiska, po czym zrobiliśmy sobie odpoczynek , zakupiliśmy pamiątki i wróciliśmy do Radostowic.
Opiekunami wycieczki były panie Helena Wilczek i Agnieszka Prządka.