Strona główna
Akcja charytatywna ,,Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach 2021"
Nasza szkoła po raz kolejny włącza się w akcję charytatywną mającą na celu pomoc dla Kresowian. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Patriotyczne ,,Kresy" w Częstochowie. W tym roku zbierane są: słodycze, nowe artykuły szkolne i nowe książki dla dzieci. Po zakończeniu zbiórki paczki zostaną przekazane Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, Białorusi i w rejonie Lwowa. Przyniesione rzeczy należy pozostawić w kartonowych pudłach umieszczonych przy wejściach do szkoły, przedszkola oraz przy gazetce SU na korytarzu szkolnym. Zbiórka trwa do wtorku 19 października.
Dzień Muzyki
W piątek 1 października, jak co roku, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Muzyki. Został on ustanowiony już w 1975 roku. W tym dniu na całym świecie odbywają sie koncerty w teatrach, sławnych salach a nawet na stadionach. U nas corocznie 1 października gościł zespół ,,Kontra". Niestety z powodu obostrzeń, spowodowanych pandemią, panowie nie mogli nas odwiedzić. Obchody Dnia Muzyki zorganizowała p. K. Machnik, która przygotowała wiele atrakcji dla klas I-III i IV-VIII. Uczniowie wspólnie śpiewali i bawili się przy muzyce oraz rozpoznawali znane tematy muzyczne. Pani Machnik podsumowała odpowiedzi na temat ,,czym jest dla mnie muzyka", których uczniowie udzielali w anonimowej ankiecie.
Oferta Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą PPP w Pszczynie na rok szkolny 2021/22. W linku poniżej znajdują się działania poradni skierowane do uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zbiórka kasztanów i żołędzi
W naszej szkole w dniach od 1 października do 30 listopada trwać będzie zbiórka kasztanów i żołędzi. Zebrane dary lasu przeznaczone zostaną na dokarmianie zwierzyny leśnej w okresie zimowym. Ważne, aby kasztany i żołędzie przynosić w jutowych workach lub koszach, by zapobiec ich pleśnieniu.
Udział uczniów w konferencji
W dniu 23 września b.r. dziesięcioro uczniów z klas ósmych wzięło udział w konferencji on-line pt: ,,Strategia RP na rzecz Młodego Pokolenia".
Organizatorem przedsięwzięcia był Pełnomocnik Rządu do spraw polityki młodzieżowej- Piotr Mazurek. Uczniowie mieli możliwość zabrania głosu w tak ważnych tematach jak: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy i przedsiębiorczość, społeczeństwo obywatelskie i kultura, polityka społeczna, polityka rodzinna i mieszkaniowa, zdrowie i sport oraz ekologia i klimat.
Infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605, dzieci, młodzież, rodzice a także nauczyciele będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc psychologów, pedagogów, prawników.
Istnieje również możliwość kontaktu mailowego: pomagamy@1815.pl
Samorząd Uczniowski
W dniu 14 września b.r. w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu, które poprzedzone zostały kampanią wyborczą. Przedstawiamy Prezydium Samorządu Uczniowskiego.
Przewodniczącym szkoły został Robert z klasy VIIIa a na zastępcę wybrano Amelię z klasy VIIIa. Rolę sekretarza pełnić będzie Patrycja z klasy V. Na opiekuna samorządu uczniowie wybrali Panią Dorotę Kolon.
Bezpieczeństwo na drodze
Powiat Pszczyński wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie oraz Pszczyńską Telewizją przygotował projekt, w ramach którego zrealizowane zostały filmy instruktażowe na temat prawidłowego korzystania z dróg dla rowerów. Elementem projektu są ulotki informacyjne z 7 zasadami dobrego rowerzysty i mapą ścieżek rowerowych w powiecie pszczyńskim.
SZCZEPIENIA - INFORMACJE
Szanowni Rodzice,Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotowało zestaw materiałów informacyjnych dotyczących szczepień uczniów od 12. roku życia.
Materiały edukacyjne przygotowane zostały przez specjalistów (profesorów wirusologii i epidemiologii) - zawierają aktualne informacje na temat roli szczepień w zapobieganiu epidemii; materiały odnoszą się do najczęściej pojawiających się pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniami przeciwko COVID-19.
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Czas wypoczynku powoli dobiega końca. Nasza szkoła jest przygotowana do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
W związku z tym ustala się następujący porządek, związany z organizacją dnia 1 września:
Klasy: I, II ,III , VIIIa i VIIIb wchodzą wejściem głównym.
Klasy: IV, V, VIIa, VIIb wchodzą wejściem od sali gimnastycznej.
UBEZPIECZENIE
Szanowni Rodzice
W związku z tym, że przepisy ustawy Prawo Oświatowe nie upoważniają Dyrektora szkoły ani Rady Rodziców do zawierania umów ubezpieczenia grupowego uczniów, Dyrektor ZSP w Radostowicach przypomina, że rodzice samodzielnie podejmują decyzję o ubezpieczeniu dzieci i indywidualnie podpisują umowę z wybranym przez siebie ubezpieczycielem.
Zakończenie roku szkolnego 2020/21
W piątek 25 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Najpierw świadectwa otrzymali uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, a po Mszy św. do szkoły przybyli uczniowie klas IV-VIII, aby odebrać cenzurki. Uroczystość uświetnili fleciści oraz zespół regionalny ,,Radość". Statuetkę najlepszego absolwenta otrzymał Antoni H. Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i radości z okazji rozpoczętych wakacji.
Ballada dla ósmoklasistów
W piątek 25 czerwca najstarsi uczniowie ZSP w Radostowicach odbiorą świadectwa ukończenia szkoły. Za nimi lata wytężonej pracy, pełne miłych wspomnień i trudnych doświadczeń. Tegorocznym absolwentom życzymy powodzenia w dalszej edukacji i życiu prywatnym.
Uzupełnieniem życzeń niech będzie ,,Ballada na do widzenia". (link poniżej)
Życzenia od Samorządu Uczniowskiego
Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły z okazji zbliżających się upragnionych wakacji, życzymy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku, pełnego niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód, zabawy i dobrego humoru. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni.
Wyjazd klasy 6b do kina
W środę 23 czerwca uczniowie klasy 6b wraz z p. E. Sergiejuk i p. A. Pietras wybrali się do kina Helios w Bielsku Białej na film familijny ,,Krudowie 2". Była to opowieść o dwóch rodzinach: jaskiniowców i współczesnej, którym przez chwilę przyszło zamieszkać razem. Krudowie i Bettermanowie próbowali zmierzyć się z napięciami, jakie zaczęły narastać między nimi. Jednak, gdy szanse na dobre relacje wydają się być stracone, nowe zagrożenie popycha obie rodziny do wyjścia poza ów bezpieczny mur, zmusza do zaakceptowania różnic i stworzenia wspólnej przyszłości. Bajka spodobała się uczniom a pomysł kolejnej, wspólnej wycieczki został przez wszystkich odebrany bardzo pozytywnie.
Piknik pierwszoklasistów
W dniu 28 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawczynią p. B. Skrobacz relaksowali się na łonie natury. Nie zabrakło rozmów, gier i zabaw. Pierwszoklasiści udali się także na lody do pobliskiego sklepu. Ten dzień na pewno należy zaliczyć do udanych. Więcej zdjęć znajduje się w albumie fotograficznym.
Wycieczki integracyjne klasy 8
W dniu 21 czerwca klasa 8 wraz z opiekunami udała się na wycieczkę rowerową do Kobióra. Przejażdżka dostarczyła wszystkim wielu wrażeń, również smakowych, gdyż uczestnicy odwiedzili maufakturę świeżych lodów KarmeLove.
Z kolei 23 czerwca ósmoklasiści uczestniczyli w spływie kajakowym rzeką Rudą. Uczniowie podziwiali Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach oraz usytuowany nieopodal Park Krajobrazowy ,,Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich". Punktem kulminacyjnym wycieczki było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Ten pełen wrażeń dzień na długo pozostanie w pamięci uczestników. Zdjęcia ze spływu kajakowego znajdują się w galerii.
NIESPODZIANKA DLA RODZICÓW
Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca, klasa I wraz z p. Katarzyną Machnik, przygotowała miłą niespodziankę dla Rodziców. Zapraszamy do obejrzenia poniższych nagrań.
Akademia Chóralna -Śpiewająca Polska
Chór dziecięcy ,,Piano - Forte" wystąpił w Katowicach w ramach Akademii Chóralnej-Śpiewająca Polska. Do sali koncertowej Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek ,,Katowice Miasto Ogrodów" zawitało sześć chórów z woj. śląskiego, biorących udział w tegorocznej edycji projektu NFM z Wrocławia, wspierającego działalność chórów dziecięcych i młodzieżowych. Gościem specjalnym był Czesław Mozil. Koncert zakończył się wspólnym wykonaniem śląskiej piosenki ,,Bytomski mosteczek". Dziękujemy organizatorom a szczególnie p. Danucie Jeziorowskiej- obecnej kurator regionu śląskiego Akademii Chórlanej - Śpiewająca Polska, p. Mirosławowi Lachowskiemu za akompaniament oraz p. Sylwii Łuszcz za opiekę.
Wycieczka klasy 4
18 czerwca klasa 4 wraz z wychowawcą p. I. Daroszewską oraz p. S. Łuszcz wybrała się na lody do Kobióra. Pogoda była piękna, trasa doskonała, humory świetne, a lody pyszne. Lemoniada też. Uczniowie bardzo dobrze się bawili razem po tak długim zdalnym nauczaniu i ograniczonym kontakcie. W przyszłym roku też wybierzemy się na lody :)
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych