Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Spokojnych Świąt!

            Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia składamy

            całej społeczności szkolnej

            życzenia radosnych, spokojnych i rodzinnych Świąt.

            Niech przy wigilijnym stole nie zabraknie zgody i życzliwości

            a Nowy Rok przyniesie wiele powodów do radości.

            Dzieciątko Boże, uczyń cud raz jeszcze

            Większy, niż bitwa wygrana nad wrogiem,

          • Świąteczna ,,Radość" z życzeniami Wesołych Świąt!

            Dziecięcy zespół regionalny ,,Radość" na zbliżające się święta Bożego Narodzenia przygotował świąteczny repertuar, który zaprezentował podczas Jarmarku Świątecznego w Suszcu oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radostowicach. Dzieci zaśpiewały trzy piosenki: ,,Choinka" (sł. M. Szutkowska, muz. Z. Nowacki), ,,Nadchodzą święta" (sł. i muz. K. Kurjan) i ,,Ptaszki w zimie" (sł. T. Kubiak, muz. I. Pfeiffer). Opiekunami zespołu są panie: Danuta Abramowicz-Heczko i Katarzyna Machnik (akompaniament).

          • Świąteczny klimat w naszej szkole

            Już od kilkunastu dni w naszej szkole panuje bożonarodzeniowy klimat. Zgodnie z tradycją na korytarzu ,,Pod Brzechwą" pojawił się żłóbek a w klasach stoją kolorowe drzewka. Uczniowie ozdabiali pierniki, przygotowywali ozdoby choinkowe i stroiki. Nie zabrakło tradycyjnych wigilijek klasowych, na których śpiewano kolędy i obdarowywano się przezentami.

          • Piano-Forte w Głubczycach

            W sobotę 18 grudnia reprezentatnci naszego szkolnego chóru Piano-Forte wraz z p. K. Machnik wyjechali do Głubczyc, gdzie odbywał się konkurs chóralny ,,Silesia Cantat" o nagrodę Głubczyckiego Anioła. Jury złożone z polskich i czeskich chórmistrzów oceniało nadesłane wcześniej nagrania. Reprezentanci wszystkich chórów wzięli udział w wykładzie i warsztatach, podczas których uczyli się prawidłowo wymawiać słowa w utworach anglojęzycznych pod czujnym uchem p. Stawickiej, mieli indywidualne zajęcia z emisji głosu z p. Bujak oraz ćwiczyli utwory do wspólnego koncertu galowego. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach z p. Podzielny.

          • Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

            W dniu 13 grudnia w 40 -tą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczennica klasy VIIIa - Amelia Olejarczyk przedstawiła kalendarium wydarzeń z lat 1981-1983. Uczniowie upamiętnili ofiary stanu wojennego. Najstarsi uczniowie naszej placówki wzięli udział w projekcie patriotycznym, dotyczącym tematyki stanu wojennego ,,Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie... Pamiętamy". Podczas apelu zostały podsumowane działania z realizacji powyższej inicjatywy. Poniżej zamieszczamy link do filmu o tematyce pacyfikacji kopalni Wujek, który został nakręcony prez uczniów naszej szkoły.

          • Występ chóru

            W sobotę 11 grudnia zesół regionalny ,,Radość" uświetnił swoim występem jarmark bożonarodzeniowy, który odbył się na placu Odnowy w Suszcu. Mimo przejmującego chłodu nasi artyści pod kierunkiem p. Katarzyny Machnik i p. Danuty Abramowicz-Heczko dali świetny popis swoich umiejętności.

          • Szlachetna Paczka

            W tradycję naszej szkoły wpisała się ogólnopolska akcja ,,Szlachetna Paczka", która ma na celu pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom. Podobnie jak w latach ubiegłych, przedsięwzięcie spotkało się z bardzo dużym odzewem ze strony społeczności szkolnej. Wybrana przez nas rodzina otrzymała niemal wszystkie potrzebne rzeczy, za które serdecznie dziękuje.

          • Zajęcia profilaktyczne

            W piątek 10 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez p. Ireneusza Brachaczka. Klasy: III i IV oraz klasy VII-e wzięły udział w dwugodzinnym spotkaniu poświęconym ogólnie pojętemu bezpieczeństwu, przemocy rówieśniczej oraz konsekwencjom nieprzestrzegania prawa. Zajęcia prowadzone były w bardzo atrakcyjny sposób, uczniowie wykazali się aktywnością i zainteresowaniem.

          • Wizyta Czesława Mozila w naszej szkole

            W czwartek 2 grudnia swoją obecnością zaszczycił nas Czesław Mozil. Artysta wręczył swoją najnowszą płytę chórzystom z zespołu Piano-Forte, na której znajduje się utwór ,,Mama zawsze mówiła". Nasi chórzyści nagrali część refrenu do tej piosenki. Spotkanie przebiegło w wyjątkowo miłej atmosferze i na pewno zapadnie wszystkim w pamięci. Więcej zdjęć można znaleźć w albumie fotograficznym.

          • Obchody Dnia Praw Dziecka

            19 listopada b.r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Uczniowie podczas lekcji wychowawczych zostali zapoznani z Konwencją o Prawach Dziecka a przy okazji o obowiązkach, jakie na nich ciążą. Zmierzyli się z quizem dotyczącym w/w tematu. Na lekcji informatyki oglądali film UNICEF-u o prawach dzieci a także wykonywali plakaty w programach graficznych, doskonaląc tym samym swoje zdolności informatyczne.

          • Teatrzyk

            w dniu 15 listopada klasy I-III wzięły udział w ,,Interaktywnym spotkaniu z bajką". Dzieci mogły bliżej poznać bohaterów najpopularniejszych bajek oraz na chwilę przenieść się w ich magiczny świat.

          • Akademia z okazji odzyskania niepodległości

            Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczcili 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego.

            Uczniowie klasy V pod kierunkiem p. S. Łuszcz i p. J. Urbaniec przygotowali występ artystyczny i przypomnieli istotę święta 11 listopada. Na zakończenie uroczystości najmłodsi uczniowie zaśpiewali śląską pieśń przy akompaniamencie p. K. Machnik.

          • Koncert ,,Śpiewajmy razem"

            W niedzielne popołudnie 7 listopada na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu zaprezentowały się: zespół ,,Radość" oraz chóry: ,,Piano-Forte" i ,,Parole Melodiche". Dzieci przygotowane przez panie: Katarzynę Machnik, Danutę Abramowicz-Heczko oraz Alicję Pastuszkę-Koczar zaprezentowały swe zdolności wokalne i taneczne. Zgromadzona publiczność została zachęcona do wspólnego śpiewu pieśni śląskich. Koncert został zorganizowany w ramach obchodów Suszeckiej Jesieni Kulturalnej. Zdjęcia z występu znajdują się w albumie fotograficznym.

          • Akcja ,,Góra Grosza"

            Nasza szkoła przystąpiła do XXII edycji akcji ,,Góra Grosza". Zebrane pieniądze przekazane zostaną na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinach. Szczegóły zbiórki przekażą wychowawcy.

          • Zmiana numeru telefonu zaufania

            Informujemy, iż od dnia 1 listopada 2021 roku ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy, bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne to: 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez cała dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania ani instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefoniczne nadal pozostają bezpłatne, a rozmówcy będa mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

          • Udział naszych uczniów w projekcie

            Najstarsi uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Śląskiego Kuratora Oświaty ,,Gdy gaśnie pamięć ludzka dalej mówią kamienie 13 grudnia 1981 -Pamiętamy!" Głównym celem podjętej inicjatywy jest przygotowanie dzieci i młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczniowie wraz ze szkolnym koordynatorem projektu przygotowali kącik patriotyczno-historyczny, upamiętniający zbliżającą się rocznicę, brali udział w projekcji dokumentu ,,Nie zabierajcie Mamy". Młodzież klas ósmych bierze udział w konkursach: literackim oraz filmowym, których tematyka dotyczy wydarzeń stanu wojennego. Uczestnicy projektu udali się do Katowic, aby zapoznać się i udokumentować miejsca związane z pacyfikacją kopalni ,,Wujek", która miała miejsce 16 grudnia 1981 roku. Uczniowie zebrane materiały zaprezentują w pracach konkursowych.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu