Strona główna
Rozgrywki sportowe
W dniach 12-13 maja br. uczniowie naszej szkoły brali udział w dwóch rodzajach rozgrywek sportowych.
W czwartek chłopcy rywalizowali w powiatowych zawodach piłki nożnej na trawie w Kobiórze. Po wygranych gminnych zawodach jesienią mecze na szczeblu powiatowym zagraliśmy z Wolą, Goczałkowicami i Starą Wsią. Tym razem niestety zabrakło nam trochę szczęścia. Ponadto, brak kontuzjowanego Błażeja Kokota na pewno przyczynił się do niskiego wyniku. Należy jednak pochwalić naszych piłkarzy za piękną wolę walki i sportową postawę jaką zaprezentowali.
Wyjazd klas młodszych do kina
W miniony wtorek 10 maja 2022 r. uczniowie klas młodszych (I-III) wybrały się do kina Helios w Żorach na bajkę "UPS 2 Bunt na Arce". Emocje zwiazane z wyjazdem były ogromne, a głównymi celami wyjazdu była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiejo, kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej oraz nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych (kino) oraz w środkach transportu.
Występy naszych uczniów
Zespół ,,Radość", chór ,,Piano-Forte" oraz kwartety fletowe będą reprezentowały naszą szkołę podczas koncertu w szkole w Jankowicach w dniu 19 maja b.r.
DYŻUR WAKACYJNY W PRZEDSZKOLU
DYŻUR WAKACYJNY
W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM W RADOSTOWICACH
Nasze Przedszkole pełni dyżur wakacyjny w LIPCU 2022r.
Na dyżur wakacyjny przyjmowane będą dzieci obojga czynnie pracujących rodziców/opiekunów prawnych.
Zgłoszenia na dyżur wakacyjny będą przyjmowane w sekretariacie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach ul. Dworcowa 56
Wizyta przedszkolaków w bibliotece
Z okazji obchodów ,,Tygodnia Książki" i ,,Dnia Pisarza", bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Dzieci uważnie słuchały wykładu pani bibliotekarki i zachowywały się bardzo kulturalnie.
Działalność szkolnej biblioteki
Maj jest miesiącem bibliotek,dlatego warto wspomnieć o działalnośći naszej szkolnej biblioteki.
Biblioteka naszej szkoły włącza się w wiele ciekawych inicjatyw. Wychodząc naprzeciw potrzebom ukraińskich dzieci, biblioteka oferuje możliwość korzystania z audiobooków, ebooków, komputerów w celach edukacyjnych jak również atrakcyjną formę spędzania wolnego czasu.
Konkurs My English Pictionary
W miesiącu kwietniu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie językowo - plastycznym "My English Pictionary". Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie słowa w j. angielskim w formie graficznego wzoru przy użyciu dowolnej techniki. Prace oceniane były pod względem pomysłowości i oryginalności, walorów estetycznych, zgodności z tematem konkursu oraz poprawności językowej.
Wyjazd klas siódmych na spektakl
W czwartek, 5 maja klasy siódme udały się do Pszczyńskiego Centrum Kultury na spektakl przygotowany na podstawie „Trenów” Jana Kochanowskiego.
Młodzież miała okazję obejrzeć uwspółcześnioną adaptację utworów renesansowego mistrza z Czarnolasu. Z pewnością widowisko można było potraktować jako żywą lekcję języka polskiego. Uczniowie przypomnieli sobie treść najważniejszych „Trenów”. Mieli także możliwość zastanowienia się nad uniwersalnością przekazywanych w nich treści.
Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja
W środę, 4 maja nasza społeczność szkolna w nietypowy sposób uczciła kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oprócz tradycyjnego i uroczystego odśpiewania hymnu narodowego odbył się konkurs wiedzy patriotycznej na temat wydarzeń z 1791 roku, barw narodowych, godła, treści hymnu narodowego.
Wyjazd do kina i parku trampolin
W dniu 29 kwietnia klasy: 4 i 5 wyjechały do kina Multikino w Czechowicach-Dziedzicach na film ,,Sonic 2". Po seansie uczniowie odwiedzili Park Trampolin ,,Parabola", gdzie przez 2 godziny korzystali z wielu atrakcji. Uczestnicy wrócili zmęczeni ale usatysfakcjonowani i pełni dobrych wrażeń.
Obchody Dnia Ziemi
W tradycję naszej szkoły wpisane są obchody Dnia Ziemi. W bieżącym roku szkolnym klasy młodsze wraz z wychowawcami przygotowywały plakaty o tematyce ekologicznej. Klasy 4-8 natomiast wzięły udział w pokazie mody, quizie ekologicznym oraz zbiórce zużytych baterii - zebraliśmy 249,5 kg.
Wszystkie klasy dołożyły starań, aby pokazać się od jak najlepszej strony, jednak zwycięstwo przypadło w udziale klasie czwartej. Serdecznie gratulujemy!!!
Występ zespołu Flamenco
W dniach 20 - 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazie zespołu tanecznego prezentującego taniec flamenco.
W pierwszej części spotkania przedstawiono historię tańca oraz omówiono muzykę i stroje tancerzy. W drugiej zaś prowadząca zaprezentowała taniec oraz zaprosiła dzieci i młodzież do wspólnego nauczenia się jego podstawowych kroków.
Podziękowania za udział w akcji SOS Ukraina
W ramach podziękowań za zaangażowanie naszej placówki w akcję SOS Ukraina poniżej przesyłamy link do krótkiego filmiku nagranego przez wolontaiuszkę Helenę na granicy w Hrebennem.
Spokojnych Świąt!
Cudownego świętowania,
z najbliższymi przebywania,
dużo wzruszeń i radości,
a na stole moc pyszności.
Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych życzymy spokoju, radości i nadziei wypływających ze Zmartwychwstania Pańskiego.
Wycieczka klasy II do teatru
W poniedziałek 11 kwietnia drugoklasiści uczestniczyli w spektaklu pt: ,,Czarodziejski ołówek". Występ miał miejsce w żorskim kinie ,,Na Starówce ". Uczniowie mieli okazję podziwiać grę aktorską, wspaniałe kostiumy i bogatą scenografię. Motywem przewodnim przedstawienia była walka z przeciwnościami losu, wiara we własne siły i wartość przyjaźni.
Sukces naszych uczniów
Miło nam poinformować, iż dwa kwartety fletowe z naszej szkoły zdobyły I i III miejsce w I Powiatowym Konkursie Młodych Instrumentalistów. Wśród solistów w kategorii wiekowej 7-10 lat III miejsce zajęła Kornelia Janosz- uczennica klasy III naszej placówki. Utalentowani młodzi muzycy doskonalą swoje umiejętności pod okiem nauczyciela muzyki p. Katarzyny Machnik.
Spotkanie z doradcami zawodowymi
W dniu 1 kwietnia klasy ósme wzięły udział w spotkaniu z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie, zorganizowanego na terenie naszej szkoły. Pracownicy PUP udzielili młodzieży porad i wskazówek na temat wyboru dalszej drogi kształcenia. Doradcy zapoznali ósmoklasistów z ciekawymi stronami internetowymi, które mogą okazać się pomocne w planowaniu kariery zawodowej a także przybliżyli uczniom zapotrzebowanie rynku pracy na najbliższe lata.
I Powiatowy Konkurs Młodych Instrumentalistów
W dniu 31 marca w Pszczyńskim Centrum Kultury odbył się I Powiatowy Konkurs Młodych Instrumentalistów ,,Pszczyńskie Impresje Instrumentalne" zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie we współpracy z Pszczyńskim Centrum Kultury oraz Urzędem Miejskim w Pszczynie. Do tegorocznej, pierwszej edycji przystąpiło aż 57 wykonawców-solistów oraz zespołów instrumentalnych.
Pierwszy dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny uczniowie naszej szkoły obchodzili bardzo aktywnie i wesoło.
Młodsze dzieci po wspólnej zabawie w klasach, udały się na pieszą wycieczkę do leśniczówki. Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą sadzili wiosenne kwiaty. Klasy starsze natomiast brały udział w rozgrywkach sportowych na boisku szkolnym. Z tej okazji również każda klasa udekorowała wiosennie swoją salę lekcyjną.
Zaproszenie
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie zaprasza do udziału w XX Pszczyńskich Prezentacjach Dziecięcych Zespołów Regionalnych ,,Mały Brzym 2022". Szczegóły znajdują się na stronie POPP pod poniższym linkiem. Zespół regionalny ,,Radość" pod kierunkiem Pani Katarzyny Machnik będzie reprezentować naszą placówkę w tym wydarzeniu.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych