Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • POMOC UKRAINIE

            Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy Ukrainie organizowanych przez powiat pszczyński oraz Polską Akcję Humanitarną. Zebrane produkty żywnościowe, środki czystości i odzież oraz środki finansowe zostały przekazane organizatorom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za odpowiedź na nasz apel i duże zaangażowanie w pomoc potrzebującym.

          • Dzień bez plecaka

            Piątek 11 marca był w naszej szkole wyjątkowy. A to wszystko za sprawą pomysłu uczniów, aby w tym dniu tradycyjny tornister zastąpić czymś zupełnie innym. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę dużą kreatywnością. Pomysłów było mnóstwo, a przy tym dużo śmiechu i zabawy.

          • InstaLing

            Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły regularnie korzystają z Insta.Ling dla Szkół. Jest to program do nauki słownictwa z języka angielskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling utrwalają ich znajomość w domu. Zarówno rodzice jak i nauczyciel otrzymują szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a program dostosowuje powtórki do indywidualnych potrzeb ucznia. Uczestnictwo w programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.

          • Manufaktura Czekolady

            W środę 9 marca uczniowie klasy VIIb wraz z P. E. Sergiejuk i P. A. Prządką odwiedzili rodzinną manufakturę czekolady w Jastrzębiu - Zdroju. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z historią czekolady i technologią jej produkcji. Uczestniczyli również w warsztatach, podczas których własnoręcznie stworzyli swoje słodkości. Ta część cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Ozdobione i pięknie zapakowane tabliczki czekolady uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.

          • POTRZEBNI WOLONTARIUSZE!!!

            • Potrzebni Wolontariusze ‼️

            Drodzy mieszkańcy Gminy Suszec przyszedł moment, w którym potrzebujemy Waszego wsparcia, w związku z tworzeniem miejsc dla Uchodźców z Ukrainy na terenie naszej Gminy.

            Zapraszamy szczególnie osoby, które potrafią się komunikować w języku ukraińskim.

            🖋 Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o zgłoszenie się poprzez uzupełnienie formularza:

          • Światowy Dzień Kota

            17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2005 roku i ma na celu promowanie akcji związanej z udzieleniem pomocy bezdomnym kotom. Z tej okazji zachęciliśmy naszych uczniów do przesłania zdjęć swoich pupili.

          • 1% DLA ZSP Radostowice

            Szanowni Rodzice!

            Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego dla naszej placówki. Dzięki otrzymanym środkom będziemy mogli wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły i przedszkola, a tym samym umilić pobyt dzieci w placówce.

            1% podatku można przekazać na:

            Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży OMNIBUS

          • Nadchodzą upragnione ferie!

            Drodzy Uczniowie!

            Z okazji zimowego odpoczynku życzymy Wam wspaniałych przeżyć na śniegu i lodzie oraz niezapomnianych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajcie o zasach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjazdów jak i w miejscu zamieszkania. Do zobaczenia wkrótce!

          • 30. Finał WOŚP

            Podczas tegorocznego 30-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasze uczennice z klasy 8 kwestowały na rzecz dzieci z wadami wzroku. Pomimo niesprzyjającej pogody akcja spotkała się z dużym odzewem. Oprócz niedzielnej zbiórki nasze wolontariuszki uczestniczyły również w szkoleniu dotyczącym kwestowania, które odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

          • Poradnia dla dzieci i młodzieży

            17 stycznia b.r. w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęły działalność poradnie behawioralne dla dzieci i młodzieży, którzy problemowo korzystają z nowoczesnych technologii: komputera, tabletu, telefonu komórkowego. Poradnie działają w ramach kontraktu z NFZ i skierowane są dla trzech grup wiekowych: dla uczniów klas 1-4, dla uczniów klas 5-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Poradnia w Pszczynie mieści się przy ul. Paderewskiego 3 (tel. 515 804 156), natomiast w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Białką 1b  ( tel. 510 243 619).

          • NAUKA ZDANA DO KOŃCA FERII ZIMOWYCH

            Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

          • Wyjazdy na lodowisko

            Nasi uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego wyjeżdżali w bieżącym tygodniu na lodowisko w Pszczynie. Z powodu trwającej kwarantanny nie wszystkie klasy mogły uczestniczyć w tej formie rekreacji, jednak mamy nadzieję, że uda się zorganizować wyjazd dla pozostałych uczniów w późniejszym terminie.

          • Wyjazd na spektakl

            W dniu 18 stycznia klasy pierwsze i trzecia wyjechały do Żor na spektakl profilaktyczny pt: ,,Czarodziejski ołówek". Przedstawienie Teatru Edukacyjnego In-Art z Wrocławia dostarczyło widzom wielu pozytywnych przeżyć i skłoniło do refleksji. Autorzy podjęli próbę uświadomienia uczniom, że prawdziwa moc tkwi w nas i żadne ,,gadżety" nie są w stanie dorównać wyobraźni, kreatywności czy odwadze.

          • Spektakl profilaktyczny

            W dniu 17 stycznia klasy: IV, V i VII-e wyjechały do Kina Na Starówce w Żorach na spektakl profilaktyczny pt: ,,W pustyni i w sieci". Wrocławski Teatr Edukacji In-Art w przystępny sposób pokazał widzom, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości-komputerem.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu