Strona główna
Certyfikat programu Insta.ling
Nasza placówka otrzymała Certyfkat Jakości Kształcenia w uznaniu skutecznego wykorzystania innowacyjnego systemu do nauki słownictwa języka angielskiego.
Spotkanie z przedstawicielami PZS nr 2 w Pszczynie
W dniu 17 marca klasy VIII uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielami Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, potocznie zwanego szkołą rolniczą. Uczniowie zostali zapoznani z bogatą ofertą placówki na rok szkolny 2022/2023. Na zakończenie ósmoklasiści mieli możliwość zadawania pytań dotyczących kierunków kształcenia w pszczyńskiej szkole.
POMOC UKRAINIE
Nasza szkoła przyłączyła się do akcji pomocy Ukrainie organizowanych przez powiat pszczyński oraz Polską Akcję Humanitarną. Zebrane produkty żywnościowe, środki czystości i odzież oraz środki finansowe zostały przekazane organizatorom. Serdecznie dziękujemy wszystkim za odpowiedź na nasz apel i duże zaangażowanie w pomoc potrzebującym.
Dzień bez plecaka
Piątek 11 marca był w naszej szkole wyjątkowy. A to wszystko za sprawą pomysłu uczniów, aby w tym dniu tradycyjny tornister zastąpić czymś zupełnie innym. Nasi uczniowie wykazali się naprawdę dużą kreatywnością. Pomysłów było mnóstwo, a przy tym dużo śmiechu i zabawy.
InstaLing
Już od kilku lat uczniowie naszej szkoły regularnie korzystają z Insta.Ling dla Szkół. Jest to program do nauki słownictwa z języka angielskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling utrwalają ich znajomość w domu. Zarówno rodzice jak i nauczyciel otrzymują szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a program dostosowuje powtórki do indywidualnych potrzeb ucznia. Uczestnictwo w programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
Manufaktura Czekolady
W środę 9 marca uczniowie klasy VIIb wraz z P. E. Sergiejuk i P. A. Prządką odwiedzili rodzinną manufakturę czekolady w Jastrzębiu - Zdroju. Podczas spotkania uczniowie zapoznani zostali z historią czekolady i technologią jej produkcji. Uczestniczyli również w warsztatach, podczas których własnoręcznie stworzyli swoje słodkości. Ta część cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów. Ozdobione i pięknie zapakowane tabliczki czekolady uczniowie zabrali ze sobą na pamiątkę.
POTRZEBNI WOLONTARIUSZE!!!
- Potrzebni Wolontariusze

Drodzy mieszkańcy Gminy Suszec przyszedł moment, w którym potrzebujemy Waszego wsparcia, w związku z tworzeniem miejsc dla Uchodźców z Ukrainy na terenie naszej Gminy.
Zapraszamy szczególnie osoby, które potrafią się komunikować w języku ukraińskim.
Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o zgłoszenie się poprzez uzupełnienie formularza: - Potrzebni Wolontariusze
Światowy Dzień Kota
17 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota. W Polsce dzień ten obchodzony jest od 2005 roku i ma na celu promowanie akcji związanej z udzieleniem pomocy bezdomnym kotom. Z tej okazji zachęciliśmy naszych uczniów do przesłania zdjęć swoich pupili.
WYTYCZNE MEiN, MZ I GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
W załączeniu znajdują się Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych dla trybu pełnego stacjonarnego.
Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_dla_szkol___aktualizacja_18_02_2022.pdf
1% DLA ZSP Radostowice
Szanowni Rodzice!
Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego dla naszej placówki. Dzięki otrzymanym środkom będziemy mogli wzbogacić bazę dydaktyczną szkoły i przedszkola, a tym samym umilić pobyt dzieci w placówce.
1% podatku można przekazać na:
Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży OMNIBUS
Finał Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej
W niedzielę 13 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbył się koncert finałowy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Zimowej i Świątecznej ,,Świętośpiewanie". Do konkursu spłynęło 100 zgłoszeń z całego kraju. Jury w składzie: prof. dr hab. Joanna Glenc, Dominika Kierpiec-Kontny oraz Szymon Cichoń zakwalifikowało do finału 19 grup.
Nadchodzą upragnione ferie!
Drodzy Uczniowie!
Z okazji zimowego odpoczynku życzymy Wam wspaniałych przeżyć na śniegu i lodzie oraz niezapomnianych chwil spędzonych z rodziną i przyjaciółmi. Pamiętajcie o zasach bezpieczeństwa obowiązujących podczas wyjazdów jak i w miejscu zamieszkania. Do zobaczenia wkrótce!
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dnia 8 lutego obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje dotyczące bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży.
30. Finał WOŚP
Podczas tegorocznego 30-tego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nasze uczennice z klasy 8 kwestowały na rzecz dzieci z wadami wzroku. Pomimo niesprzyjającej pogody akcja spotkała się z dużym odzewem. Oprócz niedzielnej zbiórki nasze wolontariuszki uczestniczyły również w szkoleniu dotyczącym kwestowania, które odbyło się w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.
Poradnia dla dzieci i młodzieży
17 stycznia b.r. w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęły działalność poradnie behawioralne dla dzieci i młodzieży, którzy problemowo korzystają z nowoczesnych technologii: komputera, tabletu, telefonu komórkowego. Poradnie działają w ramach kontraktu z NFZ i skierowane są dla trzech grup wiekowych: dla uczniów klas 1-4, dla uczniów klas 5-8 oraz uczniów szkół ponadpodstawowych. Poradnia w Pszczynie mieści się przy ul. Paderewskiego 3 (tel. 515 804 156), natomiast w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Nad Białką 1b ( tel. 510 243 619).
NAUKA ZDANA DO KOŃCA FERII ZIMOWYCH
Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.
Wyjazdy na lodowisko
Nasi uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego wyjeżdżali w bieżącym tygodniu na lodowisko w Pszczynie. Z powodu trwającej kwarantanny nie wszystkie klasy mogły uczestniczyć w tej formie rekreacji, jednak mamy nadzieję, że uda się zorganizować wyjazd dla pozostałych uczniów w późniejszym terminie.
Wyjazd na spektakl
W dniu 18 stycznia klasy pierwsze i trzecia wyjechały do Żor na spektakl profilaktyczny pt: ,,Czarodziejski ołówek". Przedstawienie Teatru Edukacyjnego In-Art z Wrocławia dostarczyło widzom wielu pozytywnych przeżyć i skłoniło do refleksji. Autorzy podjęli próbę uświadomienia uczniom, że prawdziwa moc tkwi w nas i żadne ,,gadżety" nie są w stanie dorównać wyobraźni, kreatywności czy odwadze.
Spektakl profilaktyczny
W dniu 17 stycznia klasy: IV, V i VII-e wyjechały do Kina Na Starówce w Żorach na spektakl profilaktyczny pt: ,,W pustyni i w sieci". Wrocławski Teatr Edukacji In-Art w przystępny sposób pokazał widzom, jak można połączyć nieśmiertelną mądrość, która płynie z książek ze źródłem nieograniczonych możliwości-komputerem.
ZMIANA OPŁAT ZA ŻYWIENIE
Radostowice, 30.12.2021r.
DRODZY RODZICE
Od dnia 1 stycznia 2022 r. obowiązują nowe stawki żywieniowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radostowicach na podstawie Zarządzenia Dyrektora ZSP w Radostowicach w porozumieniu z Wójtem Gminy Suszec.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych