Strona główna
Pasowanie na czytelnika
Dnia 28 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I-ych. Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień, gdyż uczniowie stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Ślubowanie i pasowanie na ucznia
28 października b.r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na uczniów klas pierwszych. Pomimo tego, że akademia miała miejsce w cieniu pandemii, nie straciła swego uroku. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, którzy przed niewielką publicznością ślubowali:
Spotkanie z policjantem
29 października b.r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Dzielnicowi zwrócili uwagę pierwszoklasistów na zachowania niebezpieczne zarówno na terenie szkoły jak i poza nią. Dzieci wykazały się dużą aktywnością, zadawały pytania i chętnie brały udział w dyskusji.
Nasi chórzyści w utworze Czesława Mozila
W dniu 28 października ukazał się singiel Czesława Mozila pt: ,,Mama zawsze mówiła". Swój udział w nagraniu ma chór Piano-Forte pod dyrekcją Katarzyny Machnik. W styczniu b.r. nasi chórzyści nagrali w Pszczyńskim Centrum Kultury fragment refrenu do tego utworu. Poniżej znajdują się linki z kanału you tube (próba oraz cały utwór).
Spotkanie z autorką książki
W piątek 22 października z okazji MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH, uczniowie klas I-III mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Aliną Przydatek- autorką książki dla dzieci ,,Wielka Księga Kici Nici". Nasi uczniowie wzięli aktywny udział w warsztatach, dzięki czemu mogli bliżej poznać bohaterów książki.
Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci poznały zasady korzystania z księgozbioru. Dowiedziały się w jaki sposob wypożyczać książki i jak o nie dbać. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt:,, Bałagan w bibliotece".
Podsumowanie akcji charytatywnej "Święty Mikołaj na Kresach 2021"
Pragniemy podziękować wszystkim Rodzicom, Uczniom oraz Gronu Pedagogicznemu za zaangażowanie w akcję charytatywną "Święty Mikołaj na Kresach 2021". Zebrane dary dostarczyliśmy do Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej skąd zostaną przekazane naszym rodakom zamieszkującym Kresy Wschodnie.
Mamy nadzieję, że w następnych latach akcja ta spotka się z równie dużym zainteresowaniem jak to miało miejsce w bieżącym roku szkolnym.
Podziękowanie za udział w biegu
Składamy serdeczne podziękowania za tak liczny odzew i udział w biegu charytatywnym na rzecz Filipka Cholewy. Ta wspólna inicjatywa przyczyniła się do zasilenia konta chorego chłopca a także pozwoliła miło spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody.
Sportowe sukcesy naszych uczniów
W dniu 22 października chłopcy z naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej. Uczniowie pod opieką p. D. Kolon reprezentowali szkołę w dwóch kategoriach wiekowych. Starsi zajęli I miejsce, natomiast młodszym przypadło miejsce II.
Skład starszej drużyny: Szymon D.,Dawid G., Błażej K., Oskar K., Miłosz P., Jeremiasz P., Kacper R., Robert U.
Bieg charytatywny
23 października w Radostowicach odbędzie się bieg charytatywny na rzecz Filipka Cholewy- chłopca chorego na SMA. Warunkiem przystąpienia do zawodów jest wpłata cegiełki na stronie fundacji SIEPOMAGA. Nie bądźmy obojętni na los chorego dziecka. Szczegóły dotyczące biegu zostaną przesłane poprzez e- dziennik.
Zaproszenie do wspólnego śpiewania
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza do wspólnego śpiewania. Teksty 10-ciu dziecięcych pieśni znajdują się w wydanym przed tygodniem zeszycie do edukacji muzyczno-regionalnej ,,Ecie, Pecie". Wszyscy uczniowie klas I-III otrzymali go na własność. Nie lada frajdą może się też okazać kolorowanka z wizerunkiem młodych artystów z naszej szkoły. Warto spędzić czas z rodziną przy wspólnym śpiewie, zwłaszcza, że zbliżają się długie, zimowe wieczory.
Wizyta klasy V w pieczarkarni
W piątek 15 października klasa V odwiedziła radostowicki zakład uprawy pieczarek p. Marka Gołysznego. Uczniowie zwiedzali hale, gdzie mogli poznać tajniki uprawy grzybów. Serdecznie dziękujemy za gościnność.
Prelekcja na temat grzybów
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu ze znanym grzyboznawcą z Czernichowa, panem Justynem Kołkiem. Grzybiarstwo to sposób na życie naszego gościa, w tej dziedzinie p. J. Kołek specjalizuje się już kilkanaście lat. Podczas niemal dwugodzinnej prelekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak, kiedy i gdzie zbierać grzyby. Znawca grzybów zwracał uwagę na to, jak odróżnić grzyby jadalne od trujących oraz które informacje na temat grzybów to mity a które należy traktować poważnie.
Występy naszych uczniów w GOK Suszec
Zespół Regionalny ,,Radość" oraz chór szkolny ,,Piano-Forte" a także chór ,,Parole Melodiche" z Suszca wystąpią podczas koncertu ,,Śpiewajmy Razem" w Gminnym Ośrodku Kultury" w niedzielę 7 listopada w ramach 11 Suszeckiej Jesieni Kulturalnej. Informacja o koncercie znajduje się na stronie GOK Suszec. Tam tez można dokonać rezerwacji biletu w zakładce ,,kup bilet" (bilety są bezpłatne!). Ze względu na pandemię ilość biletów jest ograniczona.
Występ Zespołu Regionalnego ,,Radość"
W dniu 12 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu odbyła się niezwykła uroczystość: prezentacja publikacji zeszytu do edukacji regionalnej dla dzieci klas I-III- ,,Ecie, Pecie". Zeszyt zawiera 10 piosenek wybranych dla dzieci ze zbioru Mariana Cieśli ,,Koło mego łokiyneczka". Nasi uczniowie z zespołu ,,Radość" czynnie włączyli się do tego projektu- w minionym roku szkolnym nagrali 10 piosenek, które znalazły się w zeszycie wraz z podkładem instrumentalnym oraz zadaniami do realizacji przez dzieci.
Dzień Edukacji Narodowej
,,Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie-naucz, jeśli nie wie-wytłumacz, jeśli nie może-pomóż"
Janusz Korczak
14 października to święto wszystkich pracowników szkoły.
Z tej okazji uczniowie naszej placówki pragną złożyć życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi: zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów zawodowych i osobistych.
Z wizytą w stolicy
3Końcem września i początkiem października obie klasy ósme udały się na trzydniową wycieczkę do Warszawy.
W programie zwiedzania znalazły się m.in. takie miejsca jak: Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Ogród Saski, Pałac Prezydencki, Łazienki Królewskie, Powązki, Stare Miasto, Muzeum Więzienia Pawiak oraz Stadion Narodowy. Według większości uczniów największą atrakcją okazała się wizyta w Teatrze Studio Buffo. Młodzież nie kryła zachwytu nad mistrzostwem wykonania, popisami wokalnymi aktorów i efektami specjalnymi musicalu.
Ważne telefony
10 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Zdrowia Psychicznego. Według Światowej Organizacji Zdrowia na stan psychiczny składają się trzy aspekty: dobra kondycja zdrowotna organizmu, poczucie komfortu psychicznego oraz utrzymywanie prawidłowych relacji społecznych. W razie niepokojących objawów warto skorzystać z pomocy specjalistów.
Zajęcia w klasie III i IV
W dniu 6 października uczniowie klas: III i IV uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez psychologa i pedagoga z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pszczynie. Zajęcia miały na celu odbudowanie relacji rówieśniczych. Uczniowie zaangażowali się w proponowane zabawy i aktywnie w nich uczestniczyli. Po skończonych zajęciach nastąpiło omówienie przebiegu lekcji.
Sprzątanie Świata 2021
W tym roku po raz 28 została przeprowadzona akcja ,,Sprzątanie Świata".
Nasza szkoła również przystąpiła do tego zadania. Uczniowie, zarówno ci najmłodsi jak i ci ze starszych klas, sprzątali obejście szkoły i okoliczny las. Tegorocznemu przedsięwzięciu przyświeca hasło: ,,Myślę, więc nie śmiecę". Ważne jest więc, by mieć świadomość, iż czystość naszej planety zależy od nas samych i naszych nawyków.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych