Strona główna
Wyjazd uczniów na spektakle
W dniu 13 grudnia uczniowie klas 1- 3 oraz klasy 6 mieli okazję uczestniczyć w spektaklach teatralnych przygotowanych przez Wrocławski Teatr Edukacyjny IN-ART. Przedstawienia odbyły się w Żorach w kinie Na Starówce. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spektaklu ,,Pinokio" inspirowanym powieścią Carlo Collodiego, natomiast szóstoklasiści zobaczyli przedstawienie ,,Rozerwane dusze". Spektakle poruszały ważne tematy, takie jak: samotność, żądza pieniądza, bezwarunkowa miłość ojca oraz skłaniały do refleksji na temat kim jestem, jakie miejsce w moim życiu zajmują inni.
Podziękowanie
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcje charytatywne organizowane na terenie naszej placówki. Zarówno akcja Mikołaj na Kresach jak i Szlachetna Paczka spotkały się z dużym odzewem ze strony społeczności szkolnej. Sprawiliśmy wiele radości potrzebującym.
,,Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas" - Flora Edwards
Wyjątkowi goście w naszej szkole
W czwartek 8 grudnia naszą szkołę odwiedziły wyjątkowe osoby. Na ‘pokaz talentów’ zostali zaproszeni: Szymon Warsz – 18-latek z Raciborza, jeden z najmłodszych zdobywców Mont Blanc i Matternhornu, finalizujący projekt Korony Europy pod nazwą 'Szlakiem w nieznane' oraz Krzysztof Drabik – zwycięzca 'Mam Talent' za najlepsze show, Mistrz Europy i 3 – krotny Mistrz Polski w zawodach flair.
Wizyta Świętego Mikołaja
W dniu 6 grudnia naszą szkołę odwiedził długo wyczekiwany gość. Święty Mikołaj w towarzystwie aniołków spotkał się zarówno z najmłodszymi uczniami jak i tymi z klas starszych. Wszystkich obdarował prezentami a uczniowie w ramach wdzięczności zaśpiewali mu piosenkę.
Czekamy z utęsknieniem na kolejne spotkanie ze Świętym Mikołajem, ale to dopiero za rok!
Zajęcia pokazowe
W środę 30 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach pokazowych prowadzonych przez firmę Kreatywni Odkrywcy. Podczas spotkania zarówno młodsze dzieci jak i młodzież zostały wprowadzone w świat druku 3D. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek związanych z tym tematem, mogli obejrzeć przeróżne wydruki 3D oraz na żywo zobaczyć jak on powstaje.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 29 listopada uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych. Miały one charakter warsztatowy i dotyczyły uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Zajęcia miały na celu wyposażenie uczniów w wiedzę na temat technik manipulacyjnych, stosowanych przez producentów i dystrybutorów środków uzależniających. Umożliwiły również uczniom poznanie czynników chroniących i czynników ryzyka.
Z wizytą w Bajce Pana Kleksa
W czwartek, 17 listopada uczniowie klasy czwartej udali się w niezwykłą podróż. W ramach omawiania lektury autorstwa patrona naszej szkoły Jana Brzechwy pojechali do Bajki Pana Kleksa.
Tam leczyli chore sprzęty, szukali magicznego guzika, byli w psim raju. Ich przewodnikiem okazał się Adaś Niezgódka. Po zwiedzaniu czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach, a następnie mogli się pobawić, ucząc się przy okazji zasad współpracy w grupie i podstaw ekologii.
Dzień Pluszowego Misia
"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś" - każdy z nas pamięta z dzieciństwa swojego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć. Nie wyobrażamy już sobie świata bez misia. Jest bohaterem wielu bajek, filmów, książek. Jego podobizna zdobi ubrania, meble w dziecięcym pokoju. Najważniejszy jednak zawsze pozostanie pluszowy, mięciutki Miś do tulenia.
Dyskoteka Andrzejkowa
Do szkolnej tradycji należą dyskoteki andrzejkowe organizowane przez Samorząd Szkolny. Tegoroczna, długo wyczekiwana zabawa, odbyła się 23 listopada. Uczniowie klas 4-8 tańczyli, bawili się w rytm muzyki młodzieżowej. Po dwugodzinnej, świetnej zabawie wszyscy pełni pozytywnych wrażeń szczęsliwie wrócili do swoich domów.
Obchody Dnia Praw Dziecka
20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji na lekcjach wychowawczych uczniowie mieli okazję porozmawiać o przysługujących im prawach a także zmierzyć się z quizem na powyższy temat. Dyskusja na temat przywilejów miała też na celu przypomnienie wychowankom o ciążących na nich obowiązkach.
Biblioteka Moich Marzeń
W ramach obchodów święta bibliotek w październiku został ogłoszony konkurs "Biblioteka moich marzeń". Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej o tej tematyce.
Nagrodzonymi uczniami zostali: I miejsce: - Olivier D. (kl. VI), II miejsce - Zosia K. (kl. IIIb), III miejsce - Natalia W. (kl. IV). Dyplomy za udział otrzymali również nasi pierwszoklasiści: Maria W., Liliana S. oraz Maksymilian S.
Akcje charytatywne w naszej szkole
Nasza placówka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,Szlachetna Paczka". Chcemy pomóc samotnej pani zamieszkałej w powiecie pszczyńskim. Ponadto bierzemy udział w akcji ,,Mikołaj na Kresach", która ma na celu pomoc polskim dzieciom mieszkającym na Kresach Wschodnich, szczególnie w obwodzie lwowskim.
GOK w Suszcu informuje
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu informuje, iż w nadchodzące ferie zimowe organizuje dwa turnusy półkolonii.
Pierwszy organizowany jest w terminie od 16 do 20 stycznia i przeniesie uczestników w świat kowboja Chudego., z którym będą budować bazy z kartonów oraz pogłębiać swoje umiejętności kulinarne na warsztatach.
Dla Niepodległej!
We wtorek 8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 104 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie z klasy 6 przedstawili krótki rys historyczny tego święta. Wspominali o wielkich Polakach, którzy w swojej twórczości rozsławiali imię Polski i głosili światu, że jest i nie umarła. Były wiersze, muzyka Fryderyka Chopina. Chór zaśpiewał piosenkę pt.: 'Wszędzie gdzie słychać naszą piosenkę', a młodsze dzieci pięknie wykonały utwór 'Polska rodzina'.
Spotkanie pierwszoklasistów z policjantem
W dniu 7 listopada uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Pan dzielnicowy przedstawił pierwszoklasistom podstawowe zasady zachowania na drodze a także zapoznał z konsekwencjami nieprzestrzegania prawa.
Uczniowie klasy IIb zwycięzcami konkursu "Drugie życie odpadów"
W miesiącu październiku uczniowie klasy IIb i VIIIb zgłosili chęć udziału w konkursie pt.: "Drugie życie odpadów" organizowanym przez firmę Multimetro.
Zadaniem konkursowym było stworzenie przez klasę atrapy zestawu komputerowego z wykorzystaniem materiałów odpadowych. Zestaw miał zawierać elementy takie jak: komputer, monitor, myszka i klawiatura.
Pasowanie pierwszoklasistów
We wtorek, 25 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na Ucznia. To był szczególny dzień dla całej szkolnej społeczności. Uczniowie klasy pierwszej wzorowo zaprezentowali na scenie swoje umiejętności recytatorskie i wokalne, a zgromadzona publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a następnie zostały pasowane na uczniów przez Panią dyrektor Małgorzatę Jakubik. Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali dyplomy i legitymacje szkolne oraz tradycyjne tyty.
Występy naszych uczniów
W dniu 19 października uczniowie należący do zespołu dziecięcego ,,Radość" oraz chóru ,,Piano-Forte" uczestniczyli w koncercie Akademia Chóralna Śpiewająca Polska. Uroczystość odbyła się w Akademii Muzycznej w Katowicach.
Opiekunami podczas wyjazdu oraz osobami, które przygotowały dzieci do występu byli:p. K. Machnik, p. D. Abramowicz-Heczko oraz p. M. Lachowski.
Wyjazd uczniów klas VIII do kina
Uczniowie klas ósmych wraz z wychowawcami wybrali się do Multikina w Czechowicach - Dziedzicach na film pt.: "Johnny". Na początku jednak wyświetlono prelekcję, w której przedstawiono osobę ks. Jana Kaczkowskiego. Aktorzy i reżyserzy opowiedzieli dlaczego ten film nie jest tylko biografią księdza, ale również historią o sile przyjaźni, miłości i wiary w drugiego człowieka.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych