Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Karnawałowe szaleństwo

            We wtorek 21 lutego br. uczniowie naszej szkoły bawili się wyśmienicie podczas zabawy karnawałowej. Oprawą muzyczną zajął się DJ, który oprócz tańca zapraszał naszych podopiecznych do zabawy w kole, konkursów i różnych, ciekawych rywalizacji. Uczniowie, zarówno ci młodsi jak i starsi, chętnie przygotowali na tę okazję uniwersalne stroje karnawałowe dzięki czemu na parkiecie było różnorodnie i kolorowo. Były postacie z bajek, zwierzątka, sportowcy, tancerze, wojownicy, mundurowi i wiele, wiele innych.

          • Zdjęcia naszych kotków

            17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W związku z tym Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaproponował chętnym uczniom udostępnienie wizerunku swojego kotka. Cieszymy się, że niektórzy uczniowie odpowiedzieli na tę propozycję. Zdjęcia nadesłanych kotów znajdują się w albumie fotograficznym oraz zdobią gazetkę Samorządu Uczniowskiego.

          • Rozstrzygnięcie konkursu

            W grudniu został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą katkę bożonarodzeniową. Zadaniem konkursowym było wykonanie kartki o tematyce świątecznej zawierającej życzenia w języku polskim (uczniowie klas I - III) oraz w języku angielskim lub niemieckim (klasy IV - VIII). Uczniowie chętnie odpowiedzieli na zaproszenie do konkursu i wykonali piękne kartki różnymi technikami.

          • Pogadanka profilaktyczna

            W dniu 9 lutego uczniowie klas ósmych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów z Zespołu d.s. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej w Pszczynie. Lekcja dotyczyła konsekwencji nieprzestrzegania prawa i miała na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat odpowiedzialności za swoje czyny.

          • Gminne zawody tenisa stołowego

            3 lutego br. w naszej szkole odbyły się gminne zawody tenisa stołowego. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły uczennice z Radostowic w składzie Julia K., Marta C, Marta F. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczyny z Kryr, a na trzecim z Kobielic.

            Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z Kryr, 2 miejce - z Kobielic i 3 miejsce - z Radostowic. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar K., Oskar T. oraz Ryszard P.

          • Bal karnawałowy

            Serdecznie zapraszamy we wtorek 21 lutego br. na bal karnawałowy:

            klasy I-III godz. 15.00 - 16.30

            klasy IV - VIII godz. 17.00 - 19.00

            Mile widziane przebrania lub strój karnawałowy!

            Do zobaczenia!!!

          • Sukces naszych uczennic

            Kamila Stalska i Kornelia Janosz, uczennice klasy II i III naszej szkoły zajęły I miejsce w Konkursie Piosenki Zimowej i Świątecznej ,,Śiętośpiewanie", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia dziecięcego zespołu regionalnego ,,Radość" prowadzonego przez Panie: Katarzynę Machnik i Danutę Abramowicz-Heczko.

          • W hołdzie ofiarom ,,Marszu Śmierci"

            13 stycznia delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w obchodach 78 rocznicy ewakuacji więźniów KL Auschwitz-Birkenau. Uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia odbyły się w wielu miejscach naszego powiatu, m.i.n. w Suszcu w tzw. Łęgu. Samorządowcy, nauczyciele oraz uczniowie oddali hołd zmarłym więźniom składając kwiaty i zapalając znicze.

          • Karnawałowo...

            Oprócz wytężonej nauki, w naszej szkole niektóre zajęcia mają charakter bardzo kreatywny. Dowodem na to są lekcje plastyki, podczas których uczniowie wykonują chociażby maski karnawałowe. Niewątpliwie można je wykorzystać podczas nadchodzącego balu.

            Na zdjęciu klasa 6 z samodzielnie wykonanymi pracami.

          • Warsztaty profilaktyczne

            W dniu 10 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z zakresu szeroko pojętej profilaktyki. Zajęcia prowadził p. Ireneusz Brachaczek, emerytowany policjant a obecnie kurator sądowy.

            Klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach na temat przemocy rówieśniczej oraz odpowiedniego zachowania się w przypadku kontaktu z psem. Uczniowie starsi natomiast zostali zapoznani z konsekwencjami nieprzestrzegania prawa, odpowiedzialnością karną nieletnich oraz przejawami demoralizacji.

          • Spokojnych Świąt!

            Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia całej społeczności szkolnej. Życzymy rodzinnego ciepła, odpoczynku od codziennego zabiegania i chwili zadumy.

            Niech fragment wiersza Wojciecha Młynarskiego skłoni do najgłębszych refleksji.

            Takie prościutkie przemyślenie

          • Szaleństwa na śniegu

            Zimowa aura sprawiła, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzają czas zjeżdżając z górki i  bawiąc się śnieżkami.

            Frajdy co niemiara mają również panie sprawujące opiekę nad dziećmi.

            W albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia klasy 3b i dzieci przebywających w świetlicy podczas zabaw na śniegu.

          • Z Panem Kleksem za pan brat

            W czwartek, 16 grudnia uczniowie klasy czwartej otrzymali dyplomy ukończenia Akademii Pana Kleksa jako ukoronowanie ich zmagań z lekturą.

            Podczas omawiania utworu na lekcjach języka polskiego czwartoklasiści podejmowali różne wyzwania związane z książką autorstwa Jana Brzechwy. Mieli lekcje kleksografii, pisali pozdrowienia z miejsca, do którego wysłali oko balonem, wreszcie byli MasterChefami w kuchni Pana Kleksa. Najbardziej aktywni i zaangażowani w nagrodę otrzymali magiczny guzik, który będą mogli wykorzystać w określonych okolicznościach na lekcjach języka polskiego.

          • Uczniowie klas ósmych w Muzeum Śląskim

            W środę, 15 grudnia uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzić Muzeum Śląskie. Tam poznali skomplikowane losy naszego regionu. Dowiedzieli się m.in., jak głosowali mieszkańcy Pszczyny i okolicznych wiosek w plebiscytach decydujących o przyłączeniu Górnego Śląska do Polski.

            Zwiedzili także wystawę malarstwa polskiego. Bliżej przyjrzeli się obrazom J. Malczewskiego, S. Wyspiańskiego, Witkacego, J. Chełmońskiego czy słynnej "Pomarańczarce" A. Gierymskiego.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu