Strona główna
Karnawałowe szaleństwo
We wtorek 21 lutego br. uczniowie naszej szkoły bawili się wyśmienicie podczas zabawy karnawałowej. Oprawą muzyczną zajął się DJ, który oprócz tańca zapraszał naszych podopiecznych do zabawy w kole, konkursów i różnych, ciekawych rywalizacji. Uczniowie, zarówno ci młodsi jak i starsi, chętnie przygotowali na tę okazję uniwersalne stroje karnawałowe dzięki czemu na parkiecie było różnorodnie i kolorowo. Były postacie z bajek, zwierzątka, sportowcy, tancerze, wojownicy, mundurowi i wiele, wiele innych.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 21 lat temu nie po to, by uczcić nasz język ojczysty, lecz po to, byśmy wszyscy uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych. Pamiętajmy, dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość narodową!
,,Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię"
19 lutego obchodziliśmy 550 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Patronem roku 2023 ogłoszono słynnego astronoma. Nasza szkolna biblioteka upamiętniła to wydarzenie poprzez przygotowanie gazetki i ekspozycję książek o sławnym Polaku.
Występ naszych artystów
W dniu 27 lutego nasz chór dziecięcy Piano-Forte oraz Zespół dziecięcy Radość uświetnią wydarzenie Katowice Miasto Ogrodów. Opiekunami naszych uczniów są p. Katarzyna Machnik oraz p.Danuta Abramowicz-Heczko.
Zdjęcia naszych kotków
17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. W związku z tym Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaproponował chętnym uczniom udostępnienie wizerunku swojego kotka. Cieszymy się, że niektórzy uczniowie odpowiedzieli na tę propozycję. Zdjęcia nadesłanych kotów znajdują się w albumie fotograficznym oraz zdobią gazetkę Samorządu Uczniowskiego.
Rozstrzygnięcie konkursu
W grudniu został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą katkę bożonarodzeniową. Zadaniem konkursowym było wykonanie kartki o tematyce świątecznej zawierającej życzenia w języku polskim (uczniowie klas I - III) oraz w języku angielskim lub niemieckim (klasy IV - VIII). Uczniowie chętnie odpowiedzieli na zaproszenie do konkursu i wykonali piękne kartki różnymi technikami.
Pogadanka profilaktyczna
W dniu 9 lutego uczniowie klas ósmych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez policjantów z Zespołu d.s. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej w Pszczynie. Lekcja dotyczyła konsekwencji nieprzestrzegania prawa i miała na celu zwiększenie świadomości młodzieży na temat odpowiedzialności za swoje czyny.
Gminne zawody tenisa stołowego
3 lutego br. w naszej szkole odbyły się gminne zawody tenisa stołowego. W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęły uczennice z Radostowic w składzie Julia K., Marta C, Marta F. Na drugim miejscu uplasowały się dziewczyny z Kryr, a na trzecim z Kobielic.
Wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z Kryr, 2 miejce - z Kobielic i 3 miejsce - z Radostowic. Naszą szkołę reprezentowali: Oskar K., Oskar T. oraz Ryszard P.
Bal karnawałowy
Serdecznie zapraszamy we wtorek 21 lutego br. na bal karnawałowy:
klasy I-III godz. 15.00 - 16.30
klasy IV - VIII godz. 17.00 - 19.00
Mile widziane przebrania lub strój karnawałowy!
Do zobaczenia!!!
Akcja czytelnicza ,,Randka w ciemno z książką"
Biblioteka szkolna zachęca do wzięcia udziału w tejże akcji.
Sylwia Nowok
Sukces naszych uczennic
Kamila Stalska i Kornelia Janosz, uczennice klasy II i III naszej szkoły zajęły I miejsce w Konkursie Piosenki Zimowej i Świątecznej ,,Śiętośpiewanie", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu. Dziewczynki uczęszczają na zajęcia dziecięcego zespołu regionalnego ,,Radość" prowadzonego przez Panie: Katarzynę Machnik i Danutę Abramowicz-Heczko.
W hołdzie ofiarom ,,Marszu Śmierci"
13 stycznia delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w obchodach 78 rocznicy ewakuacji więźniów KL Auschwitz-Birkenau. Uroczystości upamiętniające tragiczne wydarzenia odbyły się w wielu miejscach naszego powiatu, m.i.n. w Suszcu w tzw. Łęgu. Samorządowcy, nauczyciele oraz uczniowie oddali hołd zmarłym więźniom składając kwiaty i zapalając znicze.
Karnawałowo...
Oprócz wytężonej nauki, w naszej szkole niektóre zajęcia mają charakter bardzo kreatywny. Dowodem na to są lekcje plastyki, podczas których uczniowie wykonują chociażby maski karnawałowe. Niewątpliwie można je wykorzystać podczas nadchodzącego balu.
Na zdjęciu klasa 6 z samodzielnie wykonanymi pracami.
Warsztaty profilaktyczne
W dniu 10 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach z zakresu szeroko pojętej profilaktyki. Zajęcia prowadził p. Ireneusz Brachaczek, emerytowany policjant a obecnie kurator sądowy.
Klasy młodsze uczestniczyły w zajęciach na temat przemocy rówieśniczej oraz odpowiedniego zachowania się w przypadku kontaktu z psem. Uczniowie starsi natomiast zostali zapoznani z konsekwencjami nieprzestrzegania prawa, odpowiedzialnością karną nieletnich oraz przejawami demoralizacji.
Koncert kolędowy w radostowickim kościele
W dniu 5 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Machnik wystąpili w koncercie kolędowym, który miał miejsce w kościele w Radostowicach. Była to znakomita uczta muzyczna. Licznie zgromadzona publiczność była pod wrażeniem umiejętności wokalnych naszych uczniów.
Przedstawienie bożonarodzeniowe i klasowe wigilijki
Aby tradycji stało się zadość, uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem p. Katarzyny Machnik przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe. Tym razem dzieci wprowadziły nas w świąteczny klimat opowiadając gwarą śląską jak to było przed laty. Pięknym uzupełnieniem całości były kolędy i pastorałki w wykonaniu naszych szkolnych chórzystów.
Spokojnych Świąt!
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia pragniemy złożyć życzenia całej społeczności szkolnej. Życzymy rodzinnego ciepła, odpoczynku od codziennego zabiegania i chwili zadumy.
Niech fragment wiersza Wojciecha Młynarskiego skłoni do najgłębszych refleksji.
Takie prościutkie przemyślenie
Szaleństwa na śniegu
Zimowa aura sprawiła, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły aktywnie spędzają czas zjeżdżając z górki i bawiąc się śnieżkami.
Frajdy co niemiara mają również panie sprawujące opiekę nad dziećmi.
W albumie fotograficznym znajdują się zdjęcia klasy 3b i dzieci przebywających w świetlicy podczas zabaw na śniegu.
Z Panem Kleksem za pan brat
W czwartek, 16 grudnia uczniowie klasy czwartej otrzymali dyplomy ukończenia Akademii Pana Kleksa jako ukoronowanie ich zmagań z lekturą.
Podczas omawiania utworu na lekcjach języka polskiego czwartoklasiści podejmowali różne wyzwania związane z książką autorstwa Jana Brzechwy. Mieli lekcje kleksografii, pisali pozdrowienia z miejsca, do którego wysłali oko balonem, wreszcie byli MasterChefami w kuchni Pana Kleksa. Najbardziej aktywni i zaangażowani w nagrodę otrzymali magiczny guzik, który będą mogli wykorzystać w określonych okolicznościach na lekcjach języka polskiego.
Uczniowie klas ósmych w Muzeum Śląskim
W środę, 15 grudnia uczniowie klas ósmych mieli okazję zwiedzić Muzeum Śląskie. Tam poznali skomplikowane losy naszego regionu. Dowiedzieli się m.in., jak głosowali mieszkańcy Pszczyny i okolicznych wiosek w plebiscytach decydujących o przyłączeniu Górnego Śląska do Polski.
Zwiedzili także wystawę malarstwa polskiego. Bliżej przyjrzeli się obrazom J. Malczewskiego, S. Wyspiańskiego, Witkacego, J. Chełmońskiego czy słynnej "Pomarańczarce" A. Gierymskiego.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych