Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Podsumowanie innowacji pedagogicznej

            Uczniowie klas trzecich zakończyli już przygodę z teatrzykiem kamishibai. Cyklicznie, przez ponad półtorej roku, teatrzyk ten był obecny na zajęciach języka angielskiego. Podczas spotkań uczniowie – słuchacze poznawali różne bajki prezentowane w języku angielskim. Ich tematyka była przeróżna: „O borsuku, który na świat się obraził”, „Mądra kurka”, „Piernikowy ludzik”, „Misiowe sposoby na nocne strachy”, „Jan Paweł II jakiego nie znacie”, „Jaś i magiczna fasola”, Wielkanocny zajączek”, „O zajączku, który na świat się obraził”, „O śpiących rycerzach w Tatrach” oraz „Wigilijna opowieść”. Ilustracje prezentowane podczas przedstawień pomagały w zrozumieniu historii zawartej w bajkach, a małe karty obrazowe wykonywane później przez samych uczniów miały ułatwić zapamiętywanie nowego słownictwa.

          • Gminny turniej piłki nożnej

            W piątek 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobielicach odbył się gminny turniej piłki nożnej. Wzięło w nim udział pięć zespołów. Gra toczyła się w systemie każdy z każdym. Uczniowie naszej szkoły w pięknym stylu wygrali cały turniej z kompletem punktów. Oczywiście wywalczyli tym awans na zawody powiatowe. Bardzo gratulujemy naszym sportowcom!

          • Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

            13 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach odbył się turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym etapie uczniowie pisali test oraz odpowiadali z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy. Następnie musieli na rowerze pokonać tor przeszkód. Cała drużyna spisała się doskonale i zdobyła 1 miejsce w gminie oraz awans do zawodów powiatowych. Gratulujemy!!

          • Klasy piąta i szósta w Muzeum Śląskim

            W marcu uczniowie klas V i VI udali się do Katowic, aby zwiedzić Muzeum Śląskie. Młodzież mogła podziwiać tam bogate zbiory malarstwa polskiego, a także poznać historię Górnego Śląska. Sporo emocji wzbudziły interaktywne gry, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, kim są utopce, podciep czy heksa, co to są maszkety, krauza i nudelkula. Poznawanie historii naszego regionu, jego dziedzictwa okazało się interesującą przygodą.

          • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej SINGING SCHOOLS

            W środę 22 marca br. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej "Singing Schools". Każda szkoła z naszej gminy mogła wytypować dwóch solistów: jednego z klas 1-3 oraz jednego z klas 4-8. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Kobielic, Mizerowa, Suszca i Radostowic.

            Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie piosenki w j. angielskim. Niezależne jury w składzie P. Jadwiga S., P. Małgorzata K. - P. oraz P. Mirosław L. oceniali występy pod względem dykcji, intonacji, doboru repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Po pięknych występach oraz burzliwej dyskusji zwycięzcami konkursu zostały:

          • Witając wiosnę...

            Pierwszy dzień wiosny nasza szkoła obchodziła wyjątkowo.

            Klasy 1-3 odwiedziły Pszczyńską Zagrodę Żubrów uczestnicząc w nietypowej lekcji przyrody. Uczniowie spotkali się "oko w oko" z królem puszczy, poznali wiele innych gatunków zwierząt zamieszkujących zagrodę, m. in. jelenie, daniele, sarenki. Wrażeń było co nie miara, a na słodkie zakończenie wspólnego wyjazdu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili słynną pszczyńską Pączkarnię.

          • Nasze dziewczyny najlepsze w powiecie

            Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły po pięknej, sportowej walce zdobyły pierwsze miejsce podczas powiatowych zawodów piłki ręcznej. Skład naszej drużyny to Marta C., Antonina P., Marta F., Hanna G., Julia K., Kinga P., Anna G., Maria M. oraz Antonina M. Dziewczyny pod opieką P. Doroty K. już szlifują formę na rejony. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Sukcesy sportowe naszej młodzieży

            W ostatnim czasie nasi uczniowie brali udział w różnych rozgrywkach sportowych. Najpierw odbyły się gminne zawody piłki siatkowej, w której drużyna dziewcząt zajęła trzecie miejsce, a chłopców drugie.

            Kolejnym wydarzeniem w naszej gminie była rywalizacja w piłce ręcznej. Chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczęta - po długiej, zaciętej walce, w pięknym stylu pokonały pozostałe drużyny awansując tym samym do szczebla powiatowego.

          • Kino sferyczne

            W dniach 7 i 8 marca w naszej szkole gościło kino sferyczne. Wszyscy uczniowie a także przedszkolaki wzięli udział w seansach o różnorodnej tematyce. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu czy wnętrze ciała człowieka przedstawione zostały w bardzo nietypowy sposób, tworząc realistyczne widowisko.

          • Śpiewające Ogrody

            27 lutego br. zespół "Radość" i chór "Piano Forte" wystąpiły podczas koncertu Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice - Miasto Ogrodów. Koncert ten rozpoczął cykl "Śpiewające Ogrody", który powstał we współpracy tej instytucji z kuratorem regionalnym projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska p. Danutą Jeziorowską. Jako pierwsi wystąpili chórzyści z grupy dziecięcej i młodzieżowej Chóru Opery Bytomskiej oraz nasze dwa koncerty. Koncert rozpoczęła wspólna rozśpiewka, a zakończyło wspólne z publicznością wykonanie kanonu "Bele mama" oraz "Lion sleeps tonight". Był to bardzo udany występ wszystkich śpiewaków! W kolejnych edycjach wystąpią inne chóry projektu Akademia Chóralna, działające na Śląsku.

          • Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa

            Dla klas IIIa i IIIb dzień 28 lutego br. był dniem pełnym przygód i zabawy. Powodem tego była wycieczka szkolna do pierwszego w Polsce Centrum Nauki i Zabawy - AKADEMII PANA KLEKSA w Katowicach.

            Uczniowie doświadczyli tam mnóstwa wrażeń. Zwiedzanie bajkowej Krainy przeplatane było zadaniami, zagadkami i odkrywaniem sekretów. Dzieci uczyły się wiązać węzły marynarskie, korzystały z interaktywnych zabaw i gier takich jak np. quiz o układzie słonecznym, przemieszczały się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywały tor przeszkód oraz zakręcone zjeżdżalnie. A na zakończenie zabawy wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych. Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa były niewątpliwie wielką przygodą.

          • Drugie śniadanie klasy V

            Prawidłowe odżywianie się to dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a tym samym energii i substratów potrzebnych do utrzymania zdrowia i  wszystkich funkcji organizmu.

            Klasa V na lekcji techniki wzięła pod lupę zdrowe śniadanie - z pyszną kanapką. Uczniowie zapoznali się z zaleceniami zdrowego żywienia, składnikami odżywczymi oraz mieli okazję stworzyć swoją niepowtarzalną, pyszną kanapkę.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu