Strona główna
Podsumowanie innowacji pedagogicznej
Uczniowie klas trzecich zakończyli już przygodę z teatrzykiem kamishibai. Cyklicznie, przez ponad półtorej roku, teatrzyk ten był obecny na zajęciach języka angielskiego. Podczas spotkań uczniowie – słuchacze poznawali różne bajki prezentowane w języku angielskim. Ich tematyka była przeróżna: „O borsuku, który na świat się obraził”, „Mądra kurka”, „Piernikowy ludzik”, „Misiowe sposoby na nocne strachy”, „Jan Paweł II jakiego nie znacie”, „Jaś i magiczna fasola”, Wielkanocny zajączek”, „O zajączku, który na świat się obraził”, „O śpiących rycerzach w Tatrach” oraz „Wigilijna opowieść”. Ilustracje prezentowane podczas przedstawień pomagały w zrozumieniu historii zawartej w bajkach, a małe karty obrazowe wykonywane później przez samych uczniów miały ułatwić zapamiętywanie nowego słownictwa.
Gminny turniej piłki nożnej
W piątek 14 kwietnia w Szkole Podstawowej w Kobielicach odbył się gminny turniej piłki nożnej. Wzięło w nim udział pięć zespołów. Gra toczyła się w systemie każdy z każdym. Uczniowie naszej szkoły w pięknym stylu wygrali cały turniej z kompletem punktów. Oczywiście wywalczyli tym awans na zawody powiatowe. Bardzo gratulujemy naszym sportowcom!
Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym
13 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kryrach odbył się turniej "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszym etapie uczniowie pisali test oraz odpowiadali z wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy. Następnie musieli na rowerze pokonać tor przeszkód. Cała drużyna spisała się doskonale i zdobyła 1 miejsce w gminie oraz awans do zawodów powiatowych. Gratulujemy!!
Powiatowy Konkurs wiedzy o Św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI
Dnia 13 kwietnia w Rudziczce odbył się XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI. Udział w konkursie wzięło trzech uczniów naszej szkoły: Maria M. (kl. VIIIa), Mikołaj W. (kl. VI) i Igor B. (kl. VI). Tematyka konkursu była dość obszerna. Obejmowała wszystkie etapy życia, pracy, nauczania oraz pontyfikatu obu wielkich Papieży. Uczniowe zostali nagrodzeni dyplomem i upominkiem.
Spokojnych Świąt!
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.
"Dla Elizy" w wykonaniu naszych pierwszaków
W piątek 24 marca uczniowie klasy pierwszej podczas lekcji muzyki opracowali ilustrację ruchową do fragmentu utworu Ludwika van Beethovena pt.: "Dla Elizy". Oto ich dzieło. Zapraszamy do obejrzenia filmiku.
Klasy piąta i szósta w Muzeum Śląskim
W marcu uczniowie klas V i VI udali się do Katowic, aby zwiedzić Muzeum Śląskie. Młodzież mogła podziwiać tam bogate zbiory malarstwa polskiego, a także poznać historię Górnego Śląska. Sporo emocji wzbudziły interaktywne gry, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się, kim są utopce, podciep czy heksa, co to są maszkety, krauza i nudelkula. Poznawanie historii naszego regionu, jego dziedzictwa okazało się interesującą przygodą.
Nasze zmagania w piłce koszykowej
W minionym tygodniu nasza młodzież zmagała się natomiast ze swoimi rówieśnikami z innych szkół naszej gminy na polu sportowym. Chłopcy i dziewczęta rozegrali kilka dobrych meczy w piłce koszykowej zdobywając tym samym 2 miejsce (dziewczyny) i 4 miejsce (chłopcy).
Gminny Konkurs Matematyczny klas II - III
22 marca w SP w Suszcu odbył się Gminny Konkurs Matematyczny. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów klas trzecich: Zosia K., Franek D. ora Kornelia J. Łamigłówki matematyczne były bardzo ciekawe i czasem zaskakujące co jeszcze bardziej mobilizuje naszych podopiecznych do intensywniejszej pracy.
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej SINGING SCHOOLS
W środę 22 marca br. w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej "Singing Schools". Każda szkoła z naszej gminy mogła wytypować dwóch solistów: jednego z klas 1-3 oraz jednego z klas 4-8. Do konkursu zgłosiły się szkoły z Kobielic, Mizerowa, Suszca i Radostowic.
Zadaniem konkursowym było zaprezentowanie piosenki w j. angielskim. Niezależne jury w składzie P. Jadwiga S., P. Małgorzata K. - P. oraz P. Mirosław L. oceniali występy pod względem dykcji, intonacji, doboru repertuaru oraz ogólnego wyrazu artystycznego. Po pięknych występach oraz burzliwej dyskusji zwycięzcami konkursu zostały:
Witając wiosnę...
Pierwszy dzień wiosny nasza szkoła obchodziła wyjątkowo.
Klasy 1-3 odwiedziły Pszczyńską Zagrodę Żubrów uczestnicząc w nietypowej lekcji przyrody. Uczniowie spotkali się "oko w oko" z królem puszczy, poznali wiele innych gatunków zwierząt zamieszkujących zagrodę, m. in. jelenie, daniele, sarenki. Wrażeń było co nie miara, a na słodkie zakończenie wspólnego wyjazdu uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili słynną pszczyńską Pączkarnię.
Kreatywnie na zajęciach plastycznych
Na zajęciach plastycznych nasi uczniowie wraz z P. Katarzyną M. realizują przeróżne, ciekawe pomysły na prace plastyczne. Zapraszamy do albumu fotograficznego, w którym przedstawiamy ich efekt końcowy.
Nasze dziewczyny najlepsze w powiecie
Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły po pięknej, sportowej walce zdobyły pierwsze miejsce podczas powiatowych zawodów piłki ręcznej. Skład naszej drużyny to Marta C., Antonina P., Marta F., Hanna G., Julia K., Kinga P., Anna G., Maria M. oraz Antonina M. Dziewczyny pod opieką P. Doroty K. już szlifują formę na rejony. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Sukcesy sportowe naszej młodzieży
W ostatnim czasie nasi uczniowie brali udział w różnych rozgrywkach sportowych. Najpierw odbyły się gminne zawody piłki siatkowej, w której drużyna dziewcząt zajęła trzecie miejsce, a chłopców drugie.
Kolejnym wydarzeniem w naszej gminie była rywalizacja w piłce ręcznej. Chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczęta - po długiej, zaciętej walce, w pięknym stylu pokonały pozostałe drużyny awansując tym samym do szczebla powiatowego.
Kino sferyczne
W dniach 7 i 8 marca w naszej szkole gościło kino sferyczne. Wszyscy uczniowie a także przedszkolaki wzięli udział w seansach o różnorodnej tematyce. Kosmos, spadające gwiazdy, głębia oceanu czy wnętrze ciała człowieka przedstawione zostały w bardzo nietypowy sposób, tworząc realistyczne widowisko.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Uczniowie klas ósmych stoją przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu, a mianowicie przed wyborem szkoły ponadpodstawowej. Poniżej zamieszczamy link, pod którym óśmoklasiści i ich rodzice znajdą terminy postępowania rekrutacyjnego.
Śpiewające Ogrody
27 lutego br. zespół "Radość" i chór "Piano Forte" wystąpiły podczas koncertu Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice - Miasto Ogrodów. Koncert ten rozpoczął cykl "Śpiewające Ogrody", który powstał we współpracy tej instytucji z kuratorem regionalnym projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska p. Danutą Jeziorowską. Jako pierwsi wystąpili chórzyści z grupy dziecięcej i młodzieżowej Chóru Opery Bytomskiej oraz nasze dwa koncerty. Koncert rozpoczęła wspólna rozśpiewka, a zakończyło wspólne z publicznością wykonanie kanonu "Bele mama" oraz "Lion sleeps tonight". Był to bardzo udany występ wszystkich śpiewaków! W kolejnych edycjach wystąpią inne chóry projektu Akademia Chóralna, działające na Śląsku.
Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa
Dla klas IIIa i IIIb dzień 28 lutego br. był dniem pełnym przygód i zabawy. Powodem tego była wycieczka szkolna do pierwszego w Polsce Centrum Nauki i Zabawy - AKADEMII PANA KLEKSA w Katowicach.
Uczniowie doświadczyli tam mnóstwa wrażeń. Zwiedzanie bajkowej Krainy przeplatane było zadaniami, zagadkami i odkrywaniem sekretów. Dzieci uczyły się wiązać węzły marynarskie, korzystały z interaktywnych zabaw i gier takich jak np. quiz o układzie słonecznym, przemieszczały się na specjalnych fotelach do symulacji stanu nieważkości, pokonywały tor przeszkód oraz zakręcone zjeżdżalnie. A na zakończenie zabawy wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych. Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa były niewątpliwie wielką przygodą.
Drugie śniadanie klasy V
Prawidłowe odżywianie się to dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych, a tym samym energii i substratów potrzebnych do utrzymania zdrowia i wszystkich funkcji organizmu.
Klasa V na lekcji techniki wzięła pod lupę zdrowe śniadanie - z pyszną kanapką. Uczniowie zapoznali się z zaleceniami zdrowego żywienia, składnikami odżywczymi oraz mieli okazję stworzyć swoją niepowtarzalną, pyszną kanapkę.
Powiatowe zawody tenisa stołowego
24 lutego br. uczestniczyliśmy w powiatowych zawodach tenisa stołowego w Piasku. Dziewczyny w składzie Marta F. (8a), Julia K. (8a) i Marta C. (8b) zajęły 3 miejsce.
Gratulujemy dziewczynom i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych, na które dziewczęta wraz z opiekunem Panią Dorotą K. pojadą niebawem do Chybia.
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych