Strona główna
Ważne telefony
Dzieci i młodzież w kryzysie psychicznym, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach. W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, rodzicom, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.
Koncert Laureatów w Radiu Katowice
Zapraszamy do obejrzenia koncertu laureatów Festiwalu Pieśni Tradycyjnej
w Radiu Katowice z udziałem naszych uczennic.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!!
Sukces kwartetu zespołu Radość
W dniu 14 listopada br. w Miejskim Domu Kultury w Ligocie odbyły się przesłuchania IV edycji Festiwalu Pieśni Tradycyjnej "Jedyn, dwa, trzi, sztyry czyli solo, w duecie, w trio, w kwartecie". Nasze uczennice należące do zespołu Radość w składzie: M. Godziek, M. Tomala, L. Pistelok, K. Janosz decyzją jury otrzymały nagrodę. Do występu dziewczyny zostały przygotowane przez Panią Katarzynę Machnik oraz Panią Danutę Abramowicz - Heczko. Jest to dla naszej szkoły ogromny sukces i wyróżnienie tym bardziej, że koncert laureatów odbędzie się 16 listopada o godz. 18.00 w studio koncertowym Radia Katowice. Serdecznie zapraszamy.
Bal Wszystkich Świętych
W poniedziałek 13 listopada br. w naszej szkole odbył się bal Wszystkich Świętych. Dzieci zachwyciły zebranych swoimi pięknymi strojami. Zabawę prowadziła wodzirej ciocia Asia. Niezapomniane chwile uwiecznił fotograf robiąc bawiącym się dzieciom zdjęcia i filmiki, a niezawodne mamy przygotowały smakołyki. Nad całością czuwali nauczyciele szkoły oraz Ksiądz Proboszcz.
Spotkanie z Panem Leśniczym
W piątek 10 listopada zarówno młodsi jak i starsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem leśniczym Bartłomiejem Rytem. Pan leśniczy z leśnictwa w Radostowicach w bardzo ciekawy sposób opowiedział o pracy leśnika, dokarmianiu zwierząt zimą oraz o rezerwacie przyrody "Babczyna Dolina" położonym na terenie naszej gminy. Sprawdził także wiedzę dzieci zadając zagadki na temat zwierząt i przyrody. Zachęcił również naszych uczniów, aby jak najwięcej czasu obcowali z naturą i korzystali z jej dobrodziejstwa. Po spotkaniu osoby chętne mogły indywidualnie porozmawiać z leśnikiem oraz obejrzeć tablice prezentujące różne gatunki zwierząt jakie możemy spotkać w polskich lasach.
Patriotycznie w świetlicy szkolnej
,,Polska to kraina, która w sercu się zaczyna. Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą..." (,,Polska", R. Przymus)
Uczniowie przebywający w świetlicy uczcili nasze narodowe święto poprzez wykonanie prac plastycznych, które zawisły na gazetce.
Dbamy o nasze zdrowie
10 listopada uczniowie klasy 3b postanowili sami przygotować sobie zdrowe śniadania, obchodząc przy tym Europejski Dzień Zdrowego Gotowania. Poranny posiłek ma ogromny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dzięki zdrowemu śniadaniu lepiej się koncentrujemy oraz zapamiętujemy więcej informacji. Szczególnie ważne w naszej diecie są owoce i warzywa, z czego zdają sobie sprawę uczniowie 3b.
Obchody Dnia Niepodległości
W czwartek 9 listopada świętowaliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, uczniowie w piękny i podniosły sposób przypomnieli nam wszystkim, jakie to szczęście mieszkać w wolnym kraju. Oprócz przedstawienia rysu historycznego, piątoklasiści wcielili się w różne postaci, które definiowały pojęcie ,,ojczyzna". Na zakończenie przedstawienia młodsi uczniowie wykonali piosenkę ,,Jak jedna, wielka rodzina", która wzruszyła niejednego uczestnika akademii.
Podsumowanie konkursów
W naszej szkole odbywają się liczne konkursy, w których uczniowie mogą się wykazać swoimi umiejętnościami i talentami.
Z okazji Dnia 11 Listopada, nasze uczennice z klas trzecich wraz z p. K. Machnik wzięły udział w konkursie ,,Do hymnu z Ministerstwem Sprawiedliwości". Miło nam poinformować, iż otrzymaliśmy wyróżnienie w tym konkursie, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Dzień Postaci z Bajek
W dniu 6 listopada w naszej szkole obchodzony był Dzień Postaci z Bajek, na pamiątkę rocznicy urodzin Walta Disneya. Uczniowie, a nawet niektórzy nauczyciele nie zawiedli i wykazali się niebywałą kreatywnością. Szkolne korytarze zapełniły się bajkowymi bohaterami. Było kolorowo i zabawnie, a czasem nostalgicznie, bowiem w każdym dorosłym mieszka dziecko.....
Ślubowanie i pasowanie na uczniów
31 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów klas 1-szych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
Zarówno klasa Ia jak i Ib z wielkim przejęciem, odświętnie ubrani zaprezentowali swoje umiejętności w części artystycznej. Doniosłym momentem było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania specjalnym ołówkiem dokonała Pani Dyrektor. Tym samym pierwszoklasiści zostali włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radostowicach. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, legitymację szkolną oraz podarunek w formie rogu obfitości.
Rozstrzygnięcie konkursu „Zainspiruj się dziełem sztuki”
We wrześniu został ogłoszony konkurs plastyczny „Zainspiruj się dziełem sztuki”. Zadaniem jego uczestników było zrobienie sobie zdjęcia na podstawie obrazu znanego artysty. Największym powodzeniem wśród uczniów cieszyły się dwa dzieła: „Dziewczyna z perłą” Jana Vermeera oraz „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci. Pojawiły się również nawiązania do twórczości Fridy Kahlo, Edwarda Muncha („Krzyk) oraz Józefa Chełmońskiego („Babie lato”).
Wizyta w bibliotece szkolnej
W czwartek 26 października uczniowie klasy 1a uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej, która oczywiście odbyła się nie gdzie indziej jak w naszej szkolnej bibliotece. Dzięki Pani Sylwii dzieci dowiedziały się jakie są zasady korzystania z biblioteki i wypożyczania książek, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki. Dzieci wysłuchały opowiadania czytanego przez Panią Sylwię, a także mieli okazję wykonać swoją osobistą, niepowtarzalną zakładkę do książek. Trzeba przyznać, że wykazały się ogromną inwencją twórczą i własnoręcznie ozdobione zakładki będą im służyły przez długi czas.
Warsztaty w klasie 1a
W środę 25 października klasa 1a mogła na moment poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą jednej z mam uczennicy naszej szkoły, która przeprowadziła warsztaty kartek świątecznych. Na wstępie Pani Marzena przybliżyła dzieciom historię kartek świątecznych, opowiedziała o sposobach i materiałach z jakich można je zrobić, następnie dzieci wykonały swoje kartki. Wszyscy byli bardzo zaangażowani, a warsztaty okazały się wspaniałym pomysłem na trening cierpliwości. Efektem naszej dwugodzinnej pracy były prawdziwe i unikatowe dzieła sztuki. Kartki wykonane przez dzieci będzie można zakupić na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym.
Wyjazd na spektakl
W dniu 24 października uczniowie klasy IV wraz z opiekunami wyjechali do Żor na spektakl ,,Mity greckie" w wykonaniu teatru z Poznania. Przedstawienie wprowadziło widzów w świat starożytnej Grecji. Wspaniała gra aktorska i ciekawe rekwizyty sprawiły, że uczniowie byli pod wrażeniem obejrzanego spektaklu a poznane mity z pewnością na długo zapadną w ich pamięci.
Gminne zawody w tenisie stołowym
W dniu 23 października nasza szkoła była organizatorem gminnych zawodów w tenisie stołowym. W miłej, sportowej atmosferze uczniowie czterech szkół naszej gminy, w kategorii dziewcząt i chłopców, rozegrali mecze gry pojedynczej i podwójnej. Po zaciętej walce, ale zgodnie z zasadami fair play, uczniowie naszej szkoły zajęli 2 miejsce (zarówno dziewczynki, jak i chłopcy).
Koncert jubileuszowy
W niedzielę 22 października w sali GOK-u w Suszcu odbył się uroczysty koncert z okazji jubileuszu 30-lecia chóru "Parole Melodiche", prowadzonego przez p. Alicję Pastuszkę - Koczar. Oprócz chóru - jubilata wystąpiły inne zespoły współpracujące z "Parole Melodiche" w tym także i nasz chór "Piano Forte". Sami wykonaliśmy trzy utwory przy akompaniamencie p. M. Lachowskiego. Wspólnie z wszystkimi wykonawcami na zakończenie koncertu zaśpiewaliśmy wiązankę pieśni śląskich oraz utwór braci Golców "Leć muzyczko".
Spotkanie z damą w Krakowie
W piątek, 20 października uczniowie z klas V i VI udali się na wycieczkę do Krakowa. Najpierw zatrzymali się w klimatycznej dzielnicy Kazimierz, gdzie zwiedzili synagogę Remuh oraz kirkut (cmentarz). Poznali kilka ciekawostek na temat kultury żydowskiej i historię krakowskich Żydów. Największą atrakcją dla uczestników wyjazdu okazała się przejażdżka meleksem po ulicach Krakowa.
"Pan muchomor w lesie stoi..."
"Pan muchomor w lesie stoi, coś go bardzo niepokoi. Nikt go nie chce zerwać wcale, a wygląda tak wspaniale".
Dzieci z klas pierwszych prezentują piękne jesienne prace z wykorzystaniem liści, które zostały wykonane podczas zajęć świetlicowych.
Ogólnopolski Tydzień Kariery
W dniach od 16 do 21 października obchodziliśmy w naszym kraju Ogólnopolski Tydzień Kariery-akcję inicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem ,,Talent i praca-to się opłaca".
W naszej szkole podczas lekcji wychowawczych uczniowie dyskutowali na temat wartości pracy w życiu człowieka. Młodsi uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym na temat swoich talentów i przysłów dotyczących pracy. Gościliśmy także dwóch mieszkańców Radostowic, którzy podzielili się swoimi przemyśleniami na temat odkrywania talentu i rozwijania pasji. Pan B. Wyrobek -fizyk z zawodu a fotograf z zamiłowania, zaprezentował swoje zdjęcia, które wykonał w różnych zakątkach świata. Wspomniał również o satysfakcji, jaką daje mu jego praca. Pan P. Widera to utalentowany malarz, który czerpie dużo radości z rozwijania swojego
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych