Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Sukces naszych uczniów

            4 kwietnia odbył się X Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II i III pod patronatem Wójta Gminy Suszec. Naszą szkołę reprezentowało dwoje trzecioklasistów, którzy stanęli na podium.

            Martyna P. zajęła I miejsce, natomiast Franek B. miejsce III. Serdecznie gratulujemy!!!

          • Pawsitive Smile w naszej szkole

            W poniedziałek 25 marca naszą szkołę odwiedziła młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Pszczynie. Licealistki w bardzo ciekawy sposób zapoznały naszych najmłodszych uczniów z problemami, jakimi borykają się schroniska i zwierzęta w nich zamieszkujące. Dzieci miały okazję obejrzeć interesującą prezentację jak również mogły podzielić się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. W drugiej części zajęć, pod czujnym okiem starszych koleżanek, dzieci wykonywały pupila z origami.

          • Zawody rejonowe

            22 marca w Chybiu odbyły się zawody rejonowe w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: Klaudia P., Maria H. i Weronika S. Dziewczyny zajęły czwarte miejsce w rejonie rywalizując z zawodniczkami ze Skoczowa, Wisły, Chybia, Piasku i Poręby. Zawody były bardzo wymagające, jednak uczennice już zapowiedziały, że za rok wrócą i powalczą o podium.

          • Nie samą nauką żyje szkoła

            W związku z nadejściem wiosny, w dniach od 18 do 22 marca, w naszej szkole dużo się działo. I tak w poniedziałek obchodziliśmy Dzień Bez Plecaka. Uczniowie wykazali się nielada kreatywnością i znaleźli zastępstwo tradycyjnego tornistra. We wtorek można było założyć ubranie na opak. W środę, z okazji Dnia Żaby, uczniowie przyszli ubrani na zielono. Czwartek był Dniem Kolorowej Skarpetki a piątek obfitował w szalone fryzury. Fotorelację z nietypowych dni można zobaczyć w albumie fotograficznym.

          • Witamy wiosnę...

            W dzień powitania kalendarzowej wiosny nikt z naszych uczniów nie spędził czasu w szkolnej ławce.

            Uczniowie klas młodszych wybrali się z opiekunami na spacer do Leśniczówki w Radostowicach połączony z piknikiem. Ciesząc się ze słonecznej i ciepłej pogody uczniowie miło spędzili czas na łonie natury. Były wspólne zabawy, budowanie szałasów i koleżeńskie pogaduchy.

          • Wycieczka klas pierwszych

            W poniedziałek 18 marca klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych. Celem wyjazdu było przybliżenie życia naszych przodków, zapoznanie z podstawowymi rodzajami zbóż i ich zastosowaniem, prezentacja maszyn wykorzystywanych dawniej przy uprawie i obróbce ziarna. Podczas wizyty w Chlebowej Chacie dzieci poznały życie pszczół oraz sposoby pozyskiwania miodu. Omówiono proces powstawania masła i twarogu oraz przedstawiono sprzęt do tego wykorzystywany. Dzieci własnoręcznie wypiekały podpłomyk, który potem konsumowały ze swojskimi dodatkami: masełkiem, miodem czy smalcem z ziołami. Można było napić się kawy z mlekiem. W stodole obok Chlebowej Chaty była czas na zabawę na starych traktorach, wozach i maszynach. Ta forma aktywności sparwiła dzieciom wiele radości.

          • Prelekcja kuratora

            18 marca uczniowie klas: 4,5,6 i 7 wzięli udział w spotkaniu z kuratorem zawodowym p. R. Chmielem z Sądu Rejonowego w Pszczynie. Prelekcja dotyczyła odpowiedzialności karnej nieletnich oraz konsekwencji prawnych w przypadku nieprzestrzegania norm społecznych. Poruszony został także temat cyberprzemocy i hejtu w Internecie.

          • Lekcja w kinie

            13 marca uczniowie klasy czwartej uczestniczyli w seansie filmowym w Miltikinie w
            Czechowicach-Dziedzicach. Projekcja filmu ,,Dancing Queen" poprzedzona była prelekcją na temat zagrożeń w Internecie. Uczniowie zapoznani zostali z takimi pojęciami jak: toksyczne treści w sieci, cyberbullying, bańka informacyjna. Film natomaist poruszał problem samoakceptacji, przyjaźni, szczerości i wiary we własne możliwości.

          • Gminne zawody w piłce siatkowej

            W ZSP w Kryrach 12 i 13 marca odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Reprezentacja dziewcząt zajęła 4 miejsce a drużyna chłopców 1 miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. Obie nasze reprezentacje dzielnie walczyły na sportowym boisku zgodnie z zasadami fair play. Ale jak wiadomo sport jest nieprzewidywalny i dlatego tak emocjonujący. Dlatego myślimy już o kolejnych zawodach i kolejnych emocjach sportowych!

          • Kolejny sukces naszych chórzystów

            W niedzielę 17 marca chór Piano-Forte wziął udział w X Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach. Jubileuszowa edycja zgromadziła aż 23 chóry z całej Polski- m.in. z Krakowa, Białegostoku, Wrocławia, Łodzi i Gliwic. Konkurencja była ogromna. W kategorii chórów dziecięcych i młodzieżowych wystąpiły 3 zespoły. Jury nie przyznało 1 nagrody, a nasz chór zdobył 2 miejsce!. Zaśpiewaliśmy 5 utworów, które przygotowywaliśmy podczas intensywnych prób, nie tylko tych planowych, ale również podczas sobót. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi z uzyskanej nagrody, którą planujemy przeznaczyć na wycieczkę.

          • Szkoła Z Misją

            Nasza placówka włączyła się w akcję charytatywną Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio - ,,Opatrunek na Ratunek". Akcja polegała na zbiórce materiałów opatrunkowych. W ten sposób pomogliśmy najbiedniejszym pacjentom w szpitalach misyjnych w krajach afrykańskich.

            Dziękujemy wszystkim, którzy wspomogli nasze przedsięwzięcie.

          • Program Insta.ling

            Nasza szkoła bierze udział w XXII Edycji Programu Instaling dla Szkół. Program ten umożliwia naszym uczniom naukę słownictwa z języka angielskiego zgodnie z jego poziomem zaawansowania. Uczniowie klas VI i VII rozwiązują systematycznie kilkuminutowe sesje, poznają nowe słówka oraz utrwalają te, które zostały już poznane. Ta aplikacja pomaga uczniom szybciej i na dłużej zapamiętać słówka i ich znaczenie.

          • Wycieczka do Wieliczki

            W dniu 1 marca klasy trzecie wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce. Uczestnicy wycieczki pokonali trasę turystyczną, co było nie lada wyzwaniem, gdyż musieli przejść ponad 800 schodów w dół. Wysiłek bardzo się opłacił, ponieważ wszyscy mogli podziwiać solankowe jeziora i podziemne komory, w tym niepowtarzalną kaplicę św. Kingi. Pan przewodnik w trakcie wędrówki opowiadał legendy związane z kopalnią. Na trasie uczniowie spotkali Skarbnika-ducha kopalni, który początkowo wywołał strach, jednak później okazał się bardzo przyjazny. Podróż do wykutego w soli świata pełnego tajemnic i legend, okazała się piękną przygodą.

          • Chcę wiedzieć czym oddycham?

            W minioną środę, 28 lutego, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w prelekcji zorganizowanej przez młodzieżowy zespół edukatorów antysmogowych z PZS nr 1 w Pszczynie.

            Tematem spotkania było hasło: "Chcę wiedzieć czym oddycham?". Młodzież z pszczyńskiego technikum przybliżyła naszym uczniom temat smogu, zagrożeń jakie za sobą niesie oraz sposobów walki z nim. W ramach projektu edukacyjnego o tej nazwie organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie nasi starsi koledzy odwiedzili już 12 szkół podstawowych przeprowadzając warsztaty dla ponad 2500 uczniów.

          • Wizyta klasy 6 w Planetarium

            21 lutego klasa 6 pojechała do największego i najstarszego planetarium w Polsce. Uczniowie mogli zobaczyć lunety i teleskopy oraz słynny projektor Zeissa, który wyświetlał w Planetarium Śląskim gwiazdy przez prawie 63 lata. Jedną z głównych atrakcji był pokój, pozwalający na spacer wśród gwiazd w okularach 3D. Wiele emocji dostarczył seans Cztery Pory Roku, w czasie którego uczniowie zostali zabrani w niezapomnianą podróż w czasie i przestrzeni. Omawiane były takie treści jak: orientacja na sferze niebieskiej, gwiazdy i gwiazdozbiory, model geocentryczny budowy świata, teoria heliocentryczna Mikołaja Kopernika, ruch obrotowy Ziemi.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu