Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Obchody Tygodnia Bibliotek

            W bieżącym roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadały na okres od 8 do 15 maja. W tych dniach swoje święto mają wszyscy fani czytania. Nasza szkolna biblioteka w ramach tej akcji przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla swoich czytelników. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których mogli m.in.wysłuchać treści Legendy o Syrence Warszawskiej techniką kamishibai. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, za co w nagrodę otrzymały zakładki do książek. Dal uczniów starszych zorganizowany został konkurs na lapbooka o Janie Brzechwie oraz o Janie Pawle II.

          • Projekty literackie

            Maj można by określić miesiącem projektów literackich. Uczniowie wzięli udział w nietypowych lekcjach języka polskiego.

            W klasie czwartej podczas omawiania lektury pt. „Król Maciuś Pierwszy” uczniowie wcielili się w postać samego króla, później mianowali się ministrami. Wśród nich można wyróżnić Ministra Czystej Klasy, Ministra Zasuniętych Krzesełek, Ministra Czystej Tablicy itp. Dzieci uczyły się też zasad demokracji i głosowały nad reformami – niczym bohaterowie książki J. Korczaka.

          • Zapach chleba, smak tradycji...

            W czwartek 11 maja klasy I, IIa i IIb wyjechały na klasową wycieczkę do Chlebowej Chaty w Górkach Małych nieopodal Brennej, gdzie miały okazję zbliżyć się do życia naszych przodków, dotknąć tradycji i poznać dawną wieś w pigułce, a wszędzie dookoła było czuć ducha zamierzchłych czasów. Na dzieci czekały różne atrakcje – zabawa na dawnych maszynach, zwiedzanie i poznawanie starej chaty i jej obejścia wraz z bogactwem eksponatów z życia naszych przodków, pieczenie i spożywanie podpłomyków oraz degustacja pieczywa z dodatkami. Mieliśmy też okazję szczegółowo poznać życie pszczół - dowiedzieliśmy się też, co robić by nie zostać użądlonym przez pszczołę, dlaczego pszczoła nie dostałaby prawa jazdy, co znaczą jej dzikie tańce w ulu. Klasy na koniec wizyty w Chlebowej Chacie zaopatrzyły się w rękodzieła – pamiątki, które będą przypominać o mile i ciekawie spędzonym tam czasie. Przed powrotem do 

          • Spotkanie z dietetykiem klinicznym

            9 maja gościliśmy w naszej szkole dietetyka klinicznego Panią Marlenę Mrozek.

            Prelekcja dotyczyła bardzo ważnego tematu - naszego zdrowia. Pani Marlena bardzo dokładnie i profesjonalnie wyjaśniła nam, co to jest piramida zdrowego żywienia, zapoznała uczniów z zasadami prawidłowego żywienia i najważniejszymi elementami stylu życia czyli odpowiednią ilością i jakością snu, aktywnością fizyczną, ograniczeniem oglądania telewizji, korzystania z komputera i innych urządzeń elektronicznych, które wpływają na zdrowie fizyczne i psychiczne.

          • Zmagania z ortografią

            W środę 10 maja odbył się w Rudziczce Gminny Konkurs Ortograficzny, którego inicjatorem i organizatorem co roku jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudziczce. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III – Julia N., Zofia K. i Marta T. Dziewczynki podjęły wyzwanie i zmierzyły się z ortografią. Miały też okazję poznać kolegów i koleżanki z innych szkół naszej gminy oraz obejrzeć bardzo ciekawy program artystyczny przygotowany przez gospodarzy. Dzień był pełen emocji, wrażeń i niezapomnianych doświadczeń.

          • Poznajemy Układ Słoneczny

            W ramach tematyki zajęć uczniowie klasy IIIa poznawali planety Układu Słonecznego oraz ruchy Ziemi. Dzieci nabyły wiedzę na temat poszczególnych planet i Słońca, by następonie wykonać projekty Układu Słonecznego. Prace, które były zadaniem domowym, cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Modele były bardzo pomysłowe i różnorodne, wiernie przedstawiały wielkości planet i ich budowę. Podziękowania należą się również rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, którzy włączyli się we wspólną przygodę tworzenia tych pięknych prac.

          • Zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury

            Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza uczniów klas: VII i VIII do udziału w programie Archi-przygody. Jest to przedsięwzięcie z zakresu edukacji architektonicznej. W trakcie warsztatów organizatorzy zabiorą młodzież w fascynujący świat architektury oraz designu. Celem programu jest wszechstronne kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży oraz pobudzanie do kreatywności.

          • Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja

            W piątek 5 maja w naszej szkole uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.

            Uczniowie z klasy VIII a przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą i kulturową Polski w XVIII wieku. Wspomnieli o obiadach czwartkowych, obradach Sejmu Wielkiego oraz o znaczeniu uchwalonej Konstytucji. Staś z klasy czwartej wcielił się w postać Ignacego Krasickiego i pięknie przytoczył dwie bajki: "Ptaszki w klatce" oraz "Pan i pies". Były także wierszyki zaprezentowane przez uczniów z klasy czwartej. Chór zaśpiewał piosenkę o ojczyźnie, a Oliwier z klasy szóstej zagrał na flecie "Witaj majowa jutrzenko".

          • Znajdź pomysł na siebie

            Dnia 25 kwietnia uczniowie klas starszych naszej szkoły uczestniczyli w programie artystycznym prowadzonym przez zespół Full Power Spirit - jeden z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Spotkanie młodzieży z zespołem zawierało elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej oraz ukierunkowane było na realizację przesłania: STOP PRZEMOCY.

          • Konkurs recytatorski

            26 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Kryrach. Naszą szkołę godnie reprezentowali: E. Goraus z klasy IIB oraz K. Blankenstein z klasy IIIa. Karol pięknie wyrecytowł dwa wiersze: ,,Parasol" Marii Konopnickiej oraz ,,Kurcze blade" Wandy Chotomskiej, czym wywalczył sobie I miejsce. W nagrodę nasz zwycięzca weźmie udział w ,,Festiwalu Słowa" w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

          • ,,Być jak księżna Daisy"

            Miło nam poinformować, iż dwóch uczniów klasy szóstej wzięło udział w Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Być jak księżna Daisy", który odbył się w dniu 25 kwietnia w Urzędzie Miasta w Pszczynie. Mikołaj Widera uzyskał III miejsce i tym samym zdobył tytuł laureata w tym konkursie.

            Serdecznie gratulujemy!!!

          • Mistrzostwa powiatowe

            W dniu 24 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy piątej i szóstej. W turnieju brali udział uczniowie aż siedmiu szkół. Zawody przebiegły bardzo sprawnie w ramach zasad fair play. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli w pięknym, sportowym stylu trzecie miejsce na szczeblu powiatowym. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Akcja "Pamiętamy"

            W środę, 19 kwietnia nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej z okazji 80 rocznicy powstania w getcie warszawskim. Uczniowie klas starszych przygotowali żonkile, które rozdawali młodszym kolegom. Pomagali im też wypełnić kartę zadań dotyczącą tego wydarzenia. Część symbolicznych kwiatów została przygotowana w drukarce 3D, a szablony przygotowała dla nas Pani Pietras. W ten sposób połączyliśmy tradycję z nowoczesnością, a uczniowie poznali ważną część naszej historii w nietypowy sposób.

          • Dzień Ziemi

            W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi. W tym roku odbyły się one pod hasłem: Idź do przyrody, poznaj swoje otoczenie, gdyż aby pomagać Ziemi, trzeba ją najpierw poznać.

            Uczniowie klas młodszych w czasie spaceru i zabaw na świeżym powietrzu zbierali skarby natury, aby potem wykonać z nich prace plastyczne. Klasy starsze rozpoznawały i oznaczały pospolite rośliny i zwierzęta występujące w najbliższej okolicy, uczniowie klasy VI przeprowadzili badania czystości wody w rzece Dokawie oraz wykonali pomoce naukowe ilustrujące pracę dżdżownic w glebie.

          • Warsztaty muzyczne w Istebnej

            W piątek po lekcjach uczniowie zespołu "Radość" i chórzyści "Piano-Forte" wyjechali do ośrodka "Halniak" w Istebnej. Po zakwaterowaniu w pokojach rozpoczęły się warsztaty: najpierw "Radość", a później "Piano-Forte". Na kolację udaliśmy się do wiaty, gdzie nad ogromnym ogniskiem piekliśmy kiełbaski, zjadaliśmy pyszne zapiekanki i bawiliśmy się.

          • Pszczyńskie Impresje Instrumentalne

            We wtorek i środę (18.04, 19.04.) w Pszczyńskim Centrum Kultury odbywały się przesłuchania konkursowe instrumentalistów - uczących się gry na różnych instrumentach, ale nie w szkołach muzycznych. Wystąpili przedstawiciele Ogniska Muzycznego, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, domów i ośrodków kultury, a także uczniowie prywatnych nauczycieli. Naszą szkołę i równocześnie POPP reprezentował Igor P. (kl. V), który wykonał na flecie sopranowym utwór czeskiego kompozytora K. V. Stepki oraz septet fletowy "Flauti dolci", który zagrał znany utwór "The lion sleeps tonight". Fleciści zagrali poprawnie. Na wyniki czekamy do poniedziałku!

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Piątek 26.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu