W bieżącym roku obchody Tygodnia Bibliotek przypadały na okres od 8 do 15 maja. W tych dniach swoje święto mają wszyscy fani czytania. Nasza szkolna biblioteka w ramach tej akcji przygotowała wiele ciekawych atrakcji dla swoich czytelników. Uczniowie klas I-III wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których mogli m.in.wysłuchać treści Legendy o Syrence Warszawskiej techniką kamishibai. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, za co w nagrodę otrzymały zakładki do książek. Dal uczniów starszych zorganizowany został konkurs na lapbooka o Janie Brzechwie oraz o Janie Pawle II.
Największą atrakcją była jednak wystawa malarska, zorganizowana we współpracy z GBP w Radostowicach. Obejrzeć można było prace wykonane przez mieszkankę Radostowic panią Halinę Jarek.
Obchody Tygodnia Bibliotek w naszej szkole minęły przyjemnie i aktywnie a główny cel akcji, jakim jest promowanie czytelnictwa, został osiągnięty.