13 lutego w godzinach popołudniowych odbył się
karnawałowy bal przebierańców.
Co tu dużo pisać! Zabawa była jak zwykle przednia! Stroje fantastyczne!
Koniecznie zobaczcie zdjęcia w galerii.
13 lutego w godzinach popołudniowych odbył się
karnawałowy bal przebierańców.
Co tu dużo pisać! Zabawa była jak zwykle przednia! Stroje fantastyczne!
Koniecznie zobaczcie zdjęcia w galerii.
4 lutego uczniowie klas młodszych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny teatru "Alert" z Wrocławia pt.
"Shrek - baśń o tolerancji".
Spektakl miał na celu pokazać dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Jeśli nie będziemy lubili siebie, nie uda nam się polubić drugiego człowieka i otaczającego nas świata.Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, pokazano, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi.
W dniu 4 lutego b.r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w spektaklu profilaktycznym
pt:,,Inny chłopak- opowieść o tolerancji”.
Przedstawienie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu a przygotowane zostało przez Teatr Profilaktyczny ,,Alert” z Wrocławia.
Spektakl opowiada o historii chłopca , doświadczonego przez życie i odrzuconego przez rówieśników. Bohater przeżywa wiele przykrych chwil, upokorzeń, bo dla wielu liczy się tylko pozycja i pieniądze. Ostatecznie jednak przedstawienie kończy się happy endem a widzowie mogą odpowiedzieć sobie na pytanie: co tak naprawdę jest ważne w życiu.
W dniu 3 lutego w godz. popołudniowych odbyło się spotkanie rodziców klas VII i VIII z profilaktykiem policyjnym
panem Szymonem Czyszem.
Prelekcja dotyczyła
uzależnienia dzieci i młodzieży od środków psychoaktywnych.
Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wyglądają narkotyki oraz przekonać się jak łatwa jest ich dostępność. Na koniec spotkania pan policjant zaprezentował narkogogle i każdy z obecnych mógł doświadczyć jak zmienia się percepcja po zażyciu środków psychoaktywnych.
W dniu 28 stycznia b.r. delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obchodach
75 rocznicy Marszu Śmierci.
Uroczystości odbyły się z udziałem samorządowców, kombatantów i przedstawicieli służb mundurowych. Uczniowie złożyli kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową w Łęgu. Przemowę wygłosili: pani starosta pszczyńska Barbara Bandoła, wicewójt Gminy Suszec pan Krzysztof Majeran oraz pan Sławomir Pastuszka- przedstawiciel Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.
Uczniowie klasy Va, Vb, VIa oraz VIb ZSP w Radostowicach wzięli udział w programie edukacji filmowej.
Zajęcia akademii filmowej
odbywały się w Multikinie w Czechowicach-Dziedzicach.
W związku z tym nauczyciele poszczególnych klas zorganizowali 4 wyjazdy: 22.10.2019r., 19.11.2019r., 10.12.2019r. oraz 7.01.2020r. Każda projekcja wzbogacona była o następujące elementy:
- prelekcję filmoznawcy, animatora lub specjalisty w danej dziedzinie,
- prezentację filmu edukacyjnego poruszającego problematykę zajęć.
Podczas pierwszego wyjazdu uczniowie zobaczyli film pt. „ Pokemon: Detektyw Pikachu”, w którym został poruszony temat różnych sposobów komunikacji.
Następnym razem został wyświetlony film pt. „Supa Modo”, który zawierał odpowiedź na pytanie: czy zawsze i czy na pewno „nie ma szkody w małym udawaniu”.
Kolejny wyjazd opierał się na zagadnieniu niezwykłej mocy spełniania życzeń. Uczniom został wyświetlony film pt. „Aladyn”.
Ostatni wyjazd do Multikina poruszał problem akceptacji, buntu, wyzwania i stawiania czoła zmianom. Młodzież zobaczyła holenderski film pt. „Cały świat Romy”.
W środę 8 stycznia uczniowie zespołu fletowego "Flauti dolci" z klas V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Radostowic pojechali do Pszczyny.
Tam wystąpili z koncertem kolędowym w Domu Pomocy Społecznej.
Podczas koncertu prowadząca p. Katarzyna Machnik opowiadała o rodzinie fletów podłużnych, a młodzi muzycy grali kolędy na różnych wielkościach fletów: sopranowych, altowych i tenorowych. Później wykonali kolędy polskie w układzie 3-głosowym, a następnie w 4-głosie, bowiem dołączył do zespołu flet basowy - największy z rodziny! Pojawił się też flet najmniejszy - sopranino! Koncert przeplatały kolędy śpiewane przez pensjonariuszy DPS-u, a wszyscy słuchacze wykazywali zainteresowanie zarówno muzyką, jak i informacjami podawanymi przez prowadzącą. Na zakończenie w imieniu pensjonariuszy pani Kasia z DPS-u podziękowała flecistom za przybycie i koncert, wszyscy wykonawcy otrzymali małe prezenty-niespodzianki, ale najbardziej wzruszyły nas osobiste podziękowania niektórych ze słuchaczy mówione prosto z serca!
Dziękujemy siostrom Boromeuszkom za zaproszenie i wspaniałą atmosferę podczas koncertu i z chęcią zagramy tu jeszcze raz! - Tosia, Marta, Tosia, Natasza, Franek, Julia i Zuzia oraz dyrygentka - Katarzyna Machnik
Wszelkiej pomyślności i zmian tylko na lepsze.
Wielu pięknych, szczęśliwych chwil, uśmiechu oraz sił i wytrwałości
w dążeniu do wytyczonych przez siebie celów.
Nowy Rok niech przyniesie spełnienie nadziei i oczekiwań.
Niech się Wam darzy!
9 grudnia reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w turnieju piłki ręcznej. Turniej odbywał się na Hali Sportowej w Suszcu. Rozgrywki były prowadzone w systemie gry " każdy z każdym".
Po pełnych emocji meczach nasza drużyna uplasowała się na IV miejscu.
Skład drużyny: Godziek Michał, Masny Aleksander, Tumula Oskar, Drzyzga Szymon, Jeremiasz Paździor, Gamoń Dawid, Rogol Kacper, Urbanek Robert, Baron Oskar, Kokot Błażej, Paszek Miłosz, Faruga Kacper.
10 grudnia nasza szkoła była organizatorem powiatowych zawodów w tenisie stołowym klas starszych. Powitaliśmy Szkoły z : Poręby, Piasku, Warszowic, Golasowic, Kobióra i reprezentantów naszej szkoły.
Miejsce na podium gwarantowało przejście dalej do zawodów rejonowych.
Dziewczyny:
I m. SP Poręba
II m. ZSP Radostowice(Drzyzga Zofia, Wicherek Klaudia, Gaszka Emilia)
III m. ZSP Kobiór
Chłopcy:
I m. SP Poręba
II m. ZSP Piasek
III m. SP Golasowice
Po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji
,,Szlachetna Paczka”.
Tym razem pomagaliśmy 5-osobowej rodzinie, znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem . W pomoc włączyli się zarówno uczniowie, ich rodzice jak i nauczyciele. Zebraliśmy 16 kartonów z żywnością i środkami czystości. Ponadto zakupiliśmy lodówkę i pralkę oraz wiele innych niezbędnych rzeczy potrzebnych rodzinie. Dla każdego członka rodziny przygotowaliśmy świąteczny prezent.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom za każde wsparcie i pomoc.
W miesiącach październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji
„Daj Misiaka dla dzieciaka”.
Nowe misie zakupione przez uczniów zostały już przekazane chorym dzieciom z Górnośląskiego Szpitala Onkologicznego w Gliwicach. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i troską zarówno ze strony dzieci jak i ich rodziców dzięki czemu udało się nam zebrać aż 35 sztuk pluszaków. To dowód na to jak dużo empatii w sobie mają nasi uczniowie i jak bardzo chcą pomagać innym potrzebującym. Możemy się zatem cieszyć i pogratulować tak dużego zaangażowania oraz zachęcić również inne osoby, aby włączały się w pomaganie w kolejnych akcjach charytatywnych.
29 listopada nasza szkoła była organizatorem
gminnych zawodów w tenisie stołowym.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy ze szkół w Suszcu, Rudziczce, Kryr, Kobielic i oczywiście naszej szkoły.
Zawody przebiegły w miłej sportowej atmosferze.
I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców
zajęli uczniowie z ZSP w Radostowicach
i tym samym awansowali do zawodów powiatowych, które już niebawem odbędą się w naszej szkole.
Skład reprezentacji dziewcząt:
Drzyzga Zofia, Wicherek Klaudia, Gaszka Emilia
Skład reprezentacji chłopców:
Jędrzejek Karol, Wicherek Artur, Kokot Konrad
Gratulujemy!
29 listopada uczniowie klasy III uczestniczyli na terenie Skansenu-Zagrody Wsi Pszczyńskiej, w warsztatach andrzejkowych
"Andrzejki w Skansenie".
W pięknej scenerii sali kominkowej, przez dwie godziny, dzieci doskonale się bawiły, poznając dawne, tradycyjne wróżby, słuchając opowieści o zwyczajach andrzejkowych czy wróżąc z wosku. Warsztaty były doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji grupy, bo dobrego humoru nam nie zabrakło. Mamy też nadzieję, że wrózby o powodzeniu, miłości i szczęściu, w najbliższym czasie się spełnią.
28 listopada uczniowie klasy III mieli okazję przyjrzeć się z bliska
pracy górników kopalni "Zofiówka".
Po terenie kopalni oprowadził nas inspektor BHP, zabierając nas we wszystkie miejsca, które mogły zobaczyć dzieci: cechownię, maskownię, lampownię, pralnię, łażnię, stację ratowniczą, a nawet dyspozytornię. Pan Sebastian J. szczegółowo opowiedział dzieciom o swojej pracy ratownika górniczego, prezentując sprzęt, z którego na co dzień i w razie wypadków korzystają górnicy. Uczniowie mieli też okazję obserwować pracę sygnalisty przy samym szybie oraz pracę dyspozytorów. Na monitorach widzieliśmy pracę maszyn pod ziemią. Mieliśmy okazję dotknąć sprzętów, założyć maseczki, hełmy i lampy. Po końcowej prezentacji galowego munduru górniczego, uczniowie otrzymali słodki upominek.
Bardzo serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia kopalni.
27 listopada w naszej szkolnej bibliotece powstały
skarpetkowe skrzaty i bałwanki.
Z przyniesionych przez siebie materiałów, z pomocą pani bibliotekarki uczniowie klasy III wykonali maskotki, którymi udekorują swoje domy.
Ale fajna była zabawa! Dziękujemy!
Dziecięcy chór Piano-Forte z Radostowic na zaproszenie Czesława Mozila wziął udział w koncercie z okazji
100-lecia przywrócenia stosunków dyplomatycznych
pomiędzy Danią a Polską.
Wydarzenie odbyło się w poniedziałek 25 listopada w Teatrze Dramatycznym w Warszawie,
do którego przybyła Duńska Para Książęca, Jego Królewska Wysokość Książę Fryderyk następca tronu Królestwa Danii oraz Jej Królewska Wysokość Księżna Maria Elżbieta.
Czesław Mozil zaprosił do udziału w koncercie zespoły i muzyków z którymi współpracował w ostatnim czasie. Młodzi chórzyści z Radostowic razem z Orkiestrą "Śląskie Smyki" zaprezentowali utwór pt. "Grywom na harmonii", który zaaranżował i akompaniował Pan Mirosław Lachowski.
Dzieciom w wycieczce do Warszawy oprócz Pani Katarzyny Machnik i Pana Mirosława Lachowskiego towarzyszyli Pani Małgorzata Jakubik dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach, Pan Zbigniew Łoza dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty i Sportu w Suszcu oraz Pan Marcin Bienioszek dyrektor POPP w Pszczynie.Podziękowania kierujemy do wszystkich którzy przyczynili się do organizacji tego wyjazdu, szczególnie do Pana Czesława Mozila za zaproszenie oraz GZOiZ w Suszcu za wsparcie finansowe. Dla dzieci było to wspaniałe przeżycie, które na długo pozostanie w pamięci.
W czwartek 21 listopada chór dziecięcy "Piano-Forte" działający przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radostowicach i Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie pod dyrekcją Katarzyny Machnik wybrał się do Krakowa - Nowej Huty. Tam, w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, odbył się
finałowy koncert
projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019
regionu małopolskiego, do którego w tym roku należymy. Koncert rozpoczęliśmy wspólnym wykonaniem Hymnu Śpiewającej Polski, a akompaniował wszystkim chórom p. Mirosław Lachowski. Potem rozpoczęły się prezentacje wszystkich 11 chórów. Każdy z nich wykonywał 2 utwory. Jako przedostatni wykonawca wystąpił gość- niespodzianka. Był to zespół fletowy "Flauti dolci" działający przy POPP w Pszczynie pod kierunkiem p. Katarzyny Machnik. Dwa tygodnie wcześniej zespół nagrał utwór p. Grzegorza Miśkiewicza "Kwiaty polskie" i został zaproszony przez kuratora regionu małopolskiego p. dr Ksenię Miśkiewicz (żonę kompozytora) do zagrania tego utworu podczas koncertu. Było to dla nas wielkie wyróżnienie!
Chór "Piano-Forte" z towarzyszeniem p. Mirosława Lachowskiego wykonał "Rzekę" Z. Noskowskiego oraz opracowanie śląskiej pieśni ludowej "Poszła żabka szpacyrować" (opracował dla nas tę pieśń p. Lachowski), podczas której jedna z naszych najmłodszych chórzystek wystąpiła w roli uroczej żabki!
Koncert zakończyło wspólne wykonanie kanonu "Złączmy głosy", który rozpoczął zespół "Flauti dolci", a później podjęli go wszyscy chórzyści pod dyrekcją p. Katarzyny Machnik. Tak zakończyliśmy udział w tegorocznej edycji projektu ACh - ŚP.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń i nowych pomysłów muzycznych wróciliśmy do domów!
W dniu 18 listopada b.r. klasa VIII wzięła udział w projekcji filmu historyczno-patriotycznego
,,Legiony” .
Film Dariusza Gajewskiego porusza dwa wątki: polską drogę do niepodległości oraz historię miłości młodych ludzi. Reżyserowi udaje się oddać na ekranie obraz wysiłku i cierpienia z jaką legioniści godzą się żyć i umierać. Film był bardzo wzruszający i poruszył serca widzów.
Powered by aSc EduPage