Dnia 28 października 2021r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas I-ych. Dla pierwszoklasistów nadszedł kolejny ważny dzień, gdyż uczniowie stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję zostało przygotowane przedstawienie przez uczennice z klas: II, III oraz VII. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności pani dyrektor złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrośći i wypełniać obowiązki czytelnika. Nasi uczniowie otrzymali również pamiątkowe książki i dyplomy, które będą im przypominały o tym ważnym wydarzeniu.