Strona główna

      • Nasze przedszkole wzięło udział w programie organizowanym przez Akademię Humanitas „Cyfrowi eksperci w przedszkolu”. W ramach projektu nauczyciele przedszkola uczestniczyli w szkoleniu podnoszącym ich kompetencje cyfrowe, a placówka otrzymała środki finansowe na zakup sprzętu w kwocie 6366 zł. Dzięki temu najmłodsi mogą cieszyć się nowym monitorem interaktywnym.
      • Nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025, którego celem jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, a także realizacja działań promujących czytelnictwo.
          • Wystawa "Eksperymentuj!"

            29 października uczniowie klasy II i III mieli okazję uczestniczyć w wystawie

            "Eksperymentuj!",

            która w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zawitała do Szkoły Podstawowej w Kryrach.

            Naukobus, pełniący rolę mobilnego laboratorium, daje szansę zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów przygotowanych i obsługiwanych przez zespół animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Dzieci w praktyczny sposób, poprzez eksperymenty, mogą poznawać tajniki różnych dziedzin nauki, m.in. biologii, fizyki, chemii czy informatyki.

          • Doradztwo zawodowe

            W dniu 24 października b.r. uczniowie klasy VIII naszej szkoły pod opieką p. A. Prządki uczestniczyli

            w panelu dyskusyjnym z zakresu doradztwa zawodowego,

            który miał miejsce w Pszczyńskim Centrum Kultury w Pszczynie

            Na początek uczniowie mogli wysłuchać swoich nieco starszych kolegów, którzy podzielili się swoim doświadczeniem na temat tego jak ważne jest wybranie szkoły i kierunku kształcenia pod kątem swoich zainteresowań.

          • Ślubowanie Pierwszoklasistów

            17 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość

            Ślubowania klasy pierwszej.

            Wydarzenie to miało bardzo podniosły i radosny charakter. Dzieci zaprezentowały krótki program artystyczny, recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Następnie pierwszoklasiści złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor Małgorzatę Jakubik na uczniów Szkoły Podstawowej w Radostowicach. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy i legitymacje szkolne oraz tradycyjne rogi obfitości. Po uroczystości pierwszoklasiści udali się wraz z Rodzicami do stołówki szkolnej na słodki poczęstunek.

          • Dzień Edukacji Narodowej

            W poniedziałek, 14 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz życzeń skierowanych do uczniów i pracowników oświaty, można było zobaczyć przedstawienie

            pt. „Każde pokolenia ma własny czas”

            przygotowane przez polonistkę Joannę Gruszczyńską i muzyka Katarzynę Machnik.

          • Wyjazd do teatru

            W dniu 1 października br. klasy Va i IVb wyjechały do

            Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej na spektakl pt. "Robinson".

            Robinson Crusoe z utworu Daniela Defoe jest dzielnym, żądnym przygód żeglarzem, którego morze kieruje na bezludną wyspę. Bohater uczy się żyć na nowo, odkrywa ile ma siły i odwagi. Jednak myśl o powrocie do cywilizacji wciąż mu towarzyszy i dlatego wciąż podejmuje próby wydostania się z wyspy.

          • Pamiętamy!

            Dnia 27.09.2019 r. odbył się uroczysty apel poświęcony

            80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

            Uczniowie klasy VII przybliżyli genezę tego wydarzenia oraz przebieg najważniejszych walk z tego okresu.

            Podczas apelu zostały zaprezentowane utwory poetyckie odwołujące się przede wszystkim do tragicznych wydarzeń mających miejsce w okupowanej Polsce. Uczniowie mogli również usłyszeć fragmenty pieśni patriotycznych nawiązujących do czasów II wojny światowej.

          • Wycieczka klasy 6a do Muzeum Ognia

            W środę 25 września uczniowie klasy 6a wybrali się z wychowawcą do Żor.

            Tam zwiedzaliśmy Muzeum Ognia.

            Najpierw obejrzeliśmy film o ogniu - od czasów prehistorycznych, kiedy ludzie nauczyli się najpierw utrzymywać ogień, a później go rozpalać, aż po czasy współczesne. Dowiedzieliśmy się, że ogień dający ciepło, oświetlenie, ochronę, czy możliwość upieczenia mięsa - jest przyjacielem człowieka. Ale kiedy ogień wymknie się spod kontroli - potrafi być straszny! Niszczy domy, lasy, całe nasze otoczenie. Po przeczytaniu wszystkich informacji i wykonaniu doświadczeń każdy musiał wypełnić kartę z pytaniami. Na koniec sprawdziliśmy nasze testy skanując je i słuchając komentarza zabawnego stworka o imieniu Żorek!

          • Sprzątanie świata

            W poniedziałek 23 września w naszej szkole obchodziliśmy

            Światowy Dzień Sprzątania Świata.

            Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami ruszyli do boju ze śmieciami znajdującymi się w okolicy szkoły. Pogoda dopisała, humory także, a zbieranie papierków i puszek po coca-coli przyniosło wszystkim wiele frajdy, bo fajnie jest dbać o środowisko.Dziewczynki z klasy 8 przygotowały dla uczniów projekt profilaktyczny dotyczący sortowania odpadów i recyklingu. Wszyscy uczniowie dostali edukacyjne eko-zakładki. Pamiętajmy, że Sprzątanie Świata nie musi trwać tylko jeden dzień w roku! Wystarczy troche chęci i każdy z nas może dbać o środowisko każdego dnia.

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            Trzeci tydzień września okazał się bardzo pracowity dla Samorządu Uczniowskiego. We wtorek, 17 września spośród kandydujących nauczycieli przedstawiciele SU wybrali swojego opiekuna. W wyniku ich decyzji funkcję tę w roku szkolnym 2019/2020 pełnić będzie pani Barbara Kotowska.

            Z kolei w czwartek, 19 września uczniowie klas V-VIII zdecydowali o wyborze prezydium SU. W wyniku głosowania

          • Wycieczka rowerowa

            W piątek 13.09.2019r. najstarsi uczestnicy zespołu "Radość" wzięli udział w wycieczce rowerowej leśnymi szlakami do Kobióra. Wycieczka odbyła się w ramach zajęć Koła Turystycznego, które w ten sposób rozpoczęło działalność w nowym roku szkolnym 2019/20.

            Danuta Abramowicz- Heczko

          • Narodowe czytanie

            10 września br. w naszej szkole odbył się apel poświęcony akcji

            "Narodowe Czytanie", które jest już organizowane w Polsce od 2012r.

            Na tegoroczne

            "Narodowe Czytanie"

            zostało wybranych 8 lektur polskich nowel: E. Orzeszkowej, M. Konopnickiej, B. Prusa, B. Schulza, W. Reymonta, S. Żeromskiego, H. Rzewuskiego oraz H. Sienkiewicza.

          • Piknik charytatywny

            W sobotę 7 września koło zamku pszczyńskiego zorganizowano

            festyn charytatywny dla małej dziewczynki.

            Helenka we wrześniu skończy 2 latka, urodziła się z wodogłowiem i musiała przejść trudną rehabilitację. Niedawno wykryto u niej białaczkę. Wymaga kolejnego trudnego i kosztownego leczenia, ale rokowania są dobre! Na scenie dla Helenki wystąpiły zespoły instrumentalne, taneczne, chór z Goczałkowic. Można było kupić ciasto lub kiełbaskę z grilla, wziąć udział w grach i zabawach sportowych. Na tym festynie wystąpił też nasz chór "Piano-Forte" pod dyrekcją Katarzyny Machnik, który z towarzyszeniem p. Mirka Lachowskiego wykonał 5 utworów. Występ naszego zespołu spotkał się z sympatycznym przyjęciem (mimo kłopotów z nagłośnieniem). Mamy nadzieję, że Helenka wróci szybko do zdrowia!

          • Festyn dożynkowy

            W sobotę 31 sierpnia 2019 r. chór Piano Forte i zespół regionalny "Radość" z naszej szkoły wystąpiły na festynie zorganizowanym przez Radę Sołecką z okazji Dożynek.

            Kilka zdjęć z imprezy znajdziecie w galerii.

          • Koncert chóru "Piano-Forte" z Czesławem Mozilem

            W środę 14 sierpnia obchodziliśmy setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. „Zaczęło się w Mysłowicach”, więc to tam z tej okazji odbyło się wielkie wydarzenie, obejmujące rekonstrukcję walk i część artystyczną, czyli koncert.

            Jednym z zaproszonych nań artystów był pan Czesław Mozil, który wystąpił wraz z młodzieżową orkiestrą „Śląskie Smyki” pod batutą pani Alicji Pacześniak – Słoty z Tarnowskich Gór i chórem dziecięcym „Piano-Forte” z naszej szkoły.

    • Programy

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
      • Laboratoria Przyszłości
      • Cyfrowi eksperci w przedszkolu
      • ZagrajMY w marzenia
    • Godziny dzwonków

      Sobota 27.06.2026
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/biblioteka?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxOCZzdWJwYWdlPTQmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/laboratoria-przyszlosci?eqa=dGV4dD10ZXh0L3RleHQxNCZzdWJwYWdlPTAmc2tnZHllYXI9MjAyNA%3D%3D
        • Odnośnik: https://radostowicesp.edupage.org/a/cyfrowi-eksperci-w-przedszkolu