Strona główna
OGŁOSZENIE
Uprzejmie informujemy, że decyzją MEN do 24 maja br. placówka szkolna jest ZAMKNIĘTA.
Prowadzimy nadal kształcenie na odległość.
Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18.06.2020r.
Wszelkie sprawy nie cierpiące zwłoki proszę kierować drogą mailową na adres:
radostowicesp@wp.pl., lub telefonicznie: 32/212 52 22.
Rodzice i uczniowie
Pedagog szkolny
jest do dyspozycji uczniów i rodziców
od poniedziałku do piątku
w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od 15.00 do 17.00.
Kontaktować można się poprzez e-dziennik, e-mailowo lub telefonicznie
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2020/2021
W związku z wydłużeniem terminu przyjmowania wniosków do przedszkola
na rok szkolny 2020/2021 do 29 kwietnia 2020r. informuję,
że wyniki rekrutacji zostaną opublikowane w dniu 4 maja 2020r.
Informacje dotyczące rekrutacji do przedszkola znajdują się w zakładce
REKRUTACJA
oraz na stronie przedszkola https://przedszkoleradostowice.edupage.org/
FUNKCJONOWANIE PLACÓWKI SZKOLNEJ W OKRESIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach informuje, że:
W związku z ogłoszeniem stanu epidemii Minister Edukacji Narodowej wydał rozporządzenie, które umożliwia organizację oraz realizację procesu kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Nowe przepisy, które obowiązywały od dnia 25.03.2020 do dnia 10.04.2020r.,
Zostań w domu!
Szanowni Państwo,
zgodnie z rozporządzeniem i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowejw okresie od 12 do 25 marca 2020r. placówka szkolna jest zamknięta.
Dotyczy to również boiska szkolnego i placu zabaw.
Prosimy zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci!
W zaistniałej sytuacji prosimy, aby śledzić wiadomości na
Nabór do przedszkola - przedłużenie terminu
W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa
oraz ograniczenia kontaktów do minimum
Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Radostowicach informuje,
że istnieje możliwość przesyłania wniosków drogą elektroniczną (radostowicesp@wp.pl).
Termin naboru do przedszkola zostaje przedłużony
Zawieszenie zajęć
Prosimy na bieżąco śledzić informacje
na stronie szkoły, e-dzienniku, na stronie MEN.
UWAGA! ZAWIESZENIE ZAJĘĆ
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Nowa zakładka ERASMUS+ na naszej stronie
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z treścią nowej zakładki ERASMUS+. Można tam znaleźć mnóstwo przydatnych informacji na temat realizowanego w naszej szkole od października 2019 roku projektu międzynarodowego finansowanego z funduszy unijnych.
Treści w zakładce podzielono na następujące grupy tematyczne:
Projekt logo
Jednym z pierwszych działań w ramach realizowanego projektu „Historia europejska i komunikacja międzynarodowa” było przygotowanie logo. Uczniowie mieli za zadanie przedstawić swoją koncepcję logotypu, który symbolicznie ujmować będzie cztery tematy projektu, czyli II wojnę światową, zimną wojnę, Unię Europejską i zmiany klimatyczne.
Gminne zawody Gier i Zabaw Ruchowych
W dniu 27.02.2020r. na hali sportowej w Suszcu odbyły się
gminne zawody w grach i zabawach.
Zawody te wymagają od uczniów dużej sprawności fizycznej, wszechstronnego przygotowania sportowego oraz bardzo dobrej kondycji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z roczników 2011, 2010, 2009. Każda klasa rywalizowała w swojej kategorii z innymi szkołami pokonując zestaw zabaw specjalnie dla nich przygotowany. Ostatecznie po zliczeniu wszystkich punktów nasza szkoła zajęła II miejsce ustępując o mały krok zeszłorocznym zwycięzcom -uczniom z Suszca.
Żywa lekcja przyrody
26 lutego mieliśmy okazję posłuchać o płazach i na żywo zobaczyć niektóre okazy.
Byli i śmiałkowie, którzy pozwalali sobie na bezpośredni kontakt!
Zdjęcia w galerii.
Ósmoklasiści przed wyborem...
20 lutego b.r. uczniowie klasy 8 uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami PZS nr 2 w Pszczynie, potocznie zwanego szkołą rolniczą. Uczniowie zostali zapoznani z organizacją i funkcjonowaniem placówki oraz przedstawiono im bogatą ofertę kształcenia na przyszły rok szkolny. Ciekawa prezentacja multimedialna zachęcała do wejścia w szeregi tej szkoły. Placówka dysponuje internatem, mieści się w niej również basen pływacki. Uczniowie szkoły mają możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne do siedmiu europejskich krajów a absolwenci szkoły są dobrze przygotowani do podjęcia pracy w zawodzie.
Bal przebierańców
13 lutego w godzinach popołudniowych odbył się
karnawałowy bal przebierańców.
Co tu dużo pisać! Zabawa była jak zwykle przednia! Stroje fantastyczne!
Koniecznie zobaczcie zdjęcia w galerii.
Spektakl profilaktyczny
4 lutego uczniowie klas młodszych na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny teatru "Alert" z Wrocławia pt.
"Shrek - baśń o tolerancji".
Spektakl miał na celu pokazać dzieciom, jak ważne jest w życiu poczucie własnej wartości i polubienie siebie samego. Jeśli nie będziemy lubili siebie, nie uda nam się polubić drugiego człowieka i otaczającego nas świata.Z pomocą zabawnego i uroczego w swym nieokrzesaniu ogra, pokazano, że świat jest ciekawy i piękny w swej różnorodności, że nie należy się przed nim zamykać, ale poznawać go, bo dzięki temu staniemy się wewnętrznie bogatsi.
Przedstawienie profilaktyczne
W dniu 4 lutego b.r. uczniowie klas V-VIII wzięli udział w spektaklu profilaktycznym
pt:,,Inny chłopak- opowieść o tolerancji”.
Przedstawienie miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Suszcu a przygotowane zostało przez Teatr Profilaktyczny ,,Alert” z Wrocławia.
Spektakl opowiada o historii chłopca , doświadczonego przez życie i odrzuconego przez rówieśników. Bohater przeżywa wiele przykrych chwil, upokorzeń, bo dla wielu liczy się tylko pozycja i pieniądze. Ostatecznie jednak przedstawienie kończy się happy endem a widzowie mogą odpowiedzieć sobie na pytanie: co tak naprawdę jest ważne w życiu.
Spotkanie profilaktyczne z rodzicami
W dniu 3 lutego w godz. popołudniowych odbyło się spotkanie rodziców klas VII i VIII z profilaktykiem policyjnym
panem Szymonem Czyszem.
Prelekcja dotyczyła
uzależnienia dzieci i młodzieży od środków psychoaktywnych.
Rodzice mieli okazję zobaczyć jak wyglądają narkotyki oraz przekonać się jak łatwa jest ich dostępność. Na koniec spotkania pan policjant zaprezentował narkogogle i każdy z obecnych mógł doświadczyć jak zmienia się percepcja po zażyciu środków psychoaktywnych.
Rocznica "Marszu Śmierci"
W dniu 28 stycznia b.r. delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w obchodach
75 rocznicy Marszu Śmierci.
Uroczystości odbyły się z udziałem samorządowców, kombatantów i przedstawicieli służb mundurowych. Uczniowie złożyli kwiaty i znicze pod tablicą pamiątkową w Łęgu. Przemowę wygłosili: pani starosta pszczyńska Barbara Bandoła, wicewójt Gminy Suszec pan Krzysztof Majeran oraz pan Sławomir Pastuszka- przedstawiciel Gminy Wyznaniowej Żydowskiej.
Akademia filmowa
Uczniowie klasy Va, Vb, VIa oraz VIb ZSP w Radostowicach wzięli udział w programie edukacji filmowej.
Zajęcia akademii filmowej
odbywały się w Multikinie w Czechowicach-Dziedzicach.
W związku z tym nauczyciele poszczególnych klas zorganizowali 4 wyjazdy: 22.10.2019r., 19.11.2019r., 10.12.2019r. oraz 7.01.2020r. Każda projekcja wzbogacona była o następujące elementy:
Koncert zespołu fletowego "Flauti dolci" w DPS w Pszczynie
W środę 8 stycznia uczniowie zespołu fletowego "Flauti dolci" z klas V i VI Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Radostowic pojechali do Pszczyny.
Tam wystąpili z koncertem kolędowym w Domu Pomocy Społecznej.
Podczas koncertu prowadząca p. Katarzyna Machnik opowiadała o rodzinie fletów podłużnych, a młodzi muzycy grali kolędy na różnych wielkościach fletów: sopranowych, altowych i tenorowych. Później wykonali kolędy polskie w układzie 3-głosowym, a następnie w 4-głosie, bowiem dołączył do zespołu flet basowy - największy z rodziny! Pojawił się też flet najmniejszy - sopranino! Koncert przeplatały kolędy śpiewane przez pensjonariuszy DPS-u, a wszyscy słuchacze wykazywali zainteresowanie zarówno muzyką, jak i informacjami podawanymi przez prowadzącą. Na zakończenie w imieniu pensjonariuszy pani Kasia z DPS-u podziękowała flecistom za przybycie i koncert, wszyscy wykonawcy otrzymali małe pre
Godziny dzwonków
Piątek 26.06.2026Galeria zdjęć
- brak danych